محمدMohammad آستانه اصل Astanehaslm دوشنبه 21 فروردین 1396 08:54 بعد از ظهر نظرات ()
۳۸ روز تا انتخابات ۹۶/ پوشش زنده مهمترین اخبار رسمی و غیررسمی

۲۱ فروردین/چرا کرباسچی از حضور رئیسی ناراحت است؟/استعفای انتخاباتی مدیران روحانی/ نگرانی رسانه رژیم سلطنتی انگلیس از حضور رئیسی

شناسه خبر: 1369148 سرویس: سیاسی
ابراهیم رئیسی

مهمترین اخبار رسمی و غیررسمی از انتخابات ۹۶ را هرروز به‌‌‌صورت زنده در این خبر دنبال کنید.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، 29 اردیبهشت 1396 انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار می‌شود.

طبق برنامه اعلام‌شده توسط وزارت کشور، روز 22 فروردین، دستور شروع انتخابات توسط وزیر کشور صادر و از همان روز نیز هیئت اجرایی توسط فرمانداری‌ها تشکیل و ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری نیز آغاز می‌شود.

ثبت‌نام‌ داوطلبان از روز 22 فروردین آغاز می‌شود و تا 26 فروردین به‌مدت 5 روز ادامه خواهد یافت؛ همچنین با پایان یافتن زمان ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری، کار شورای نگهبان رسماً آغاز می‌شود و از 27 تا 31 فروردین، این شورا بی‌وقفه کار بررسی صلاحیت‌های کاندیداهای ریاست‌جمهوری را ادامه می‌دهد که این زمان 5روزه تا 5 روز دیگر هم طبق قانون قابل تمدید است، اما نهایتاً وزارت کشور در روز 6 تا 7 اردیبهشت، موظف است اسامی نهایی نامزدهای احراز صلاحیت شده ریاست‌جمهوری 96 را اعلام رسمی کند.

در ادامه این روند نیز کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری طبق اعلام قبلی می‌توانند از 8 تا 27 اردیبهشت 96 به تبلیغ برنامه‌های خود بپردازند، اما این تبلیغات در روز 28 اردیبهشت پایان خواهد یافت و نهایتاً در روز 29 اردیبهشت سال 96 انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری اسلامی ایران در سراسر کشور برگزار می‌شود.

گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم برای دسترسی آسان مخاطبان، مهمترین اخبار رسمی و غیررسمی مربوط به انتخابات ریاست‌جمهوری 96 و پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا را به‌صورت زنده در همین خبر به‌روز رسانی می‌کند.

برای مشاهده اخبار جدیدی که در این خبر قرار داده شده، صفحه خود را به‌روز رسانی کنید . . . .

21 فرودین

انتشار 8 گزارش تخریبی رسانه سلطنتی انگلیسی علیه حجت الاسلام رئیسی

06: 18 - بخش فارسی رسانه رژیم سلطنتی انگلیس (بی.بی.سی) از روز گذشته و با اعلام رسمی حجت الاسلام رئیسی برای حضور در انتخابات 96 در قالب 8 خبر، گزارش و ویدئو به تخریب این نامزد ریاست جمهوری دوازدهم پرداخته است.

به نظر می‌رسد علت نگرانی رسانه انگلیسی از حضور حجت الاسلام رئیسی اجماع نیروهای انقلاب و احتمال پیروزی آنها در انتخابات آینده است.

استعفای انتخاباتی مدیران ارشد دولتی

48 : 16 - در حالی که تا ثبت نام کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری یک روز زمان باقی مانده‌، استعفای محمد شریعتمداری و محمدعلی نجفی دو تن از مدیران ارشد دولت یازدهم از سوی دولت پذیرفته شد. به نظر می‌رسد این استعفا که قبل از آغاز ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری صورت گرفته برای عضویت در ستاد انتخاباتی روحانی باشد.
 

چرا کرباسچی از حضور حجت الاسلام رئیسی نگران است؟

  16:32- سایت رجانیوز با اشاره به مصاحبه کرباسچی با یک روزنامه اصلاح‌طلب که در آن به ورود حجت الاسلام رئیسی به انتخابات 96 انتقاد کرده بود، نوشت که چرا حضور سیدابراهیم رئیسی، رئیس حزب کارگزاران و نماد مدیریت اشرافی در کشور را بیش از بقیه نگران کرده؟

این سایت در ادامه آورده است: شاید او نگران پرونده‌های متعدد و مشابهی است که رئیسی در قامت یک قاضی از دوستان و هم خطان کرباسچی در دست دارد و نگران منش و سبکی که قرار است در عرصه انتخابات ریاست جمهوری هم مقابل جریان فساد و اشرافیت اقتصادی قرار بگیرد.

جزئیات جلسه ضرغامی با 5 کاندیدای جبهه مردمی؛ پیروزی در دسترس است

36 :14 - رئیس اسبق رسانه ملی از دیدارش با حجت الاسلام رئیسی، قالیباف، حاجی بابایی، زاکانی و بذرپاش خبر داد و نوشت که پیروزی در دسترس است.

رستم قاسمی: هر کسی از رهبر انقلاب فاصله بگیرد از ما نیست

12:24 - رستم قاسمی وزیر نفت دولت احمدی‌نژاد در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که تا زمانی که ایشان( احمدی‌نژاد) تابع رهبری هستند مورد احترام مردم هستند. هر کسی ذره‌ای با رهبری فاصله بگیرد از ما نیست.

حبیبی:کسی در حزب مؤتلفه مخالف «جبهه مردمی» نیست

11:38 - حبیبی گفت: هیچ کسی در حزب موتلفه مخالف «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» نیست.

اطلاعیه روابط عمومی جبهه مردمی: «حاجی‌بابایی» نفر پنجم کاندیداهای جبهه مردمی شد

59 :08 - حمیدرضا حاجی‌بابایی به عنوان نفر پنجم لیست کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی اعلام شد. (لینک)

دستورالعمل استفاده از «تلگرام» در انتخابات تدوین شد

25 : 04 - عضو کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه با بیان اینکه دستورالعمل استفاده از تلگرام در انتخابات اردیبهشت‌ماه در این کمیته تدوین شد، گفت که توهین و افترا در کانال‌های تلگرامی رصد می‌شود. (لینک)

نهایی شدن اسامی 5 کاندیدای ریاست جمهوری جبهه اعتدالگرایان

24 :03 - پنج کاندیدای احتمالی جبهه مستقلین و اعتدالگرایان ایران شامل قدرتعلی حشمتیان، علی مطهری، حسن روحانی، محمد شریعتمداری، محمد اشرفی اصفهانی مشخص شدند.(لینک)

روابط عمومی جبهه مردمی:بیانیه حجت‌الاسلام رئیسی با اطلاع و مشورت جبهه مردمی بوده است

29 :12 - روابط عمومی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی اعلام کرد که بیانیه حجت‌الاسلام رئیسی با اطلاع و مشورت جبهه مردمی بوده است.


 

ابراز امیدواری ضرغامی از رونق انتخابات 96 با حضور آیت الله رئیسی

18:19 - عزت‌الله ضرغامی در پیامی ابراز امیدواری کرد که حضور آیت الله رئیسی موجب گرمی و رونق انتخابات ریاست جمهوری شود.

پزشکیان: هنوز تصمیمی برای کاندیداتوری در انتخابات نگرفته‌‌ام

47 :13 - مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی امروز  در جمع خبرنگاران و در پاسخ به این سوال که آیا شما تصمیمی برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری دارید یا خیر؟ گفت: هنوز برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری تصمیمی نگرفته‌ام. (لینک)

 بیانیه مهم آیت الله رئیسی

12:28 - آیت الله سید ابراهیم رئیسی در بیانیه‌ای مهم درباره انتخابات ریاست‌جمهوری تاکید کرد که عمیقاً معتقدم امکان بازگشت نشاط، رونق و تحرک به کشور وجود دارد.

«روحانی» رسماً فعالیت انتخاباتی خود را کلید زد

15 :10 - روزنامه دولت از انتصاب علی جنتی وزیر مستعفی فرهنگ، به‌عنوان رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات روحانی خبر داد. (لینک)

برگزاری نشست بررسی امنیت انتخابات در وزارت کشور

48 :03 - سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی مجلس از برگزاری نشست دوروزه بررسی امنیت انتخابات با حضور وزیر کشور خبر داد.

حسینی: کاندیداهای «جبهه مردمی» به‌نفع کاندیدای واحد کنار می‌روند

00:01 - عضو جبهه مردمی نیروهای انقلاب گفت: همه نامزدها با صراحت اعلام کرده‌اند که به‌نفع کاندیدای واحد جبهه مردمی کنار می‌روند.


احمدی: اطلاعی از محتوای جلسه معاون رئیس‌جمهور با فعالان فضای مجازی ندارم

   16:05 - رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: از محتوای جلسه معاون رئیس‌جمهور با فعالان فضای مجازی بی‌اطلاعم.

رضایی: قصدی برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری ندارم

15:58 - محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه‌ای به اعضای جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی اعلام کرد که قصدی برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری ندارد.

 

آیت‌الله نوری همدانی از ملاقات‌های انتخاباتی معذور است

14:31 - دفتر آیت‌الله نوری همدانی، از مراجع عظام تقلید، درباره درخواست ملاقات‌های انتخاباتی اطلاعیه‌ای صادر کرد.

آغاز به کار ستاد انتخابات شوراهای حزب مردمی اصلاحات در کشور

13:18 - حزب مردمی اصلاحات با صدور بیانیه‌ای از آغاز به کار ستادهای انتخابات این حزب در تهران و سراسر استان‌هاى کشور از امروز خبر داد.

تشکر آیت‌الله رئیسی از «جبهه مردمی نیروهای انقلاب»

  12:41 - آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری 96 در گفت‌وگو با حجت‌الاسلام والمسلمین رحیمیان از حسن ظن تمامی تشکل‌ها و گروه‌ها به‌ویژه شرکت‌کنندگان در نشست جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی و از قبول زحمت ایشان و مهندس مرتضوی در ابلاغ پیام سپاس، تقدیر و تشکر کرد.

«حسن روحانی» هنوز تصمیم قطعی برای کاندیداتوری نگرفته است

12:31 - مشاور رئیس‌جمهور به تسنیم گفت که آقای روحانی فعلاً تصمیم قطعی برای حضور در انتخابات نگرفته و رسماً چیزی اعلام نکرده‌ است.

ادامه انتقادات از نشست انتخاباتی معاون رئیس‌جمهور

11:37 -دیدار  انتخاباتی محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس‌جمهور با مدیران کانال‌ها و صفحات خریداری شده که به‌تازگی انجام شده، همچنان واکنش‌هایی را در پی دارد.

در همین زمینه یک روزنامه صبح کشور نوشت که محمد شریعتمداری بنا به برخی خبرها به‌عنوان رئیس ستاد انتخاباتی روحانی در جلسات اصلاح‌طلبان حضور می‌یابند و آیا وی برای عهده‌داری این مسئولیت از سمت خود استعفا داده‌اند؟

دعوت نادران از آشنا برای مناظره درباره عملکرد روحانی

 

10:11 - الیاس نادران نماینده سابق مجلس شورای اسلامی و از اقتصاددانان کشور طی مطلبی، حسام‌الدین آشنا مشاور رئیس‌جمهور را به مناظره فراخواند.

حمایت جامعه مدرسین از «جبهه مردمی»

00:03 - آیت الله رضا آشتیانی عضو ارشد جامعه مدرسین گفت که تشکل متبوعش کلّیت کار جبهه مردمی را قبول داشته و بر وحدت نیروهای انقلاب روی یک گزینه تأکید دارد.


اخبار 16 فروردین

دعوت نخبگان ایرانی ساکن آمریکا از حجت الاسلام رئیسی برای کاندیداتوری

18:21- جمعی از نخبگان، اساتید، متخصصین، دانشجویان و شاغلین ایرانی ساکن در آمریکا با صدور بیانیه‌ای از حجت الاسلام ابراهیم رئیسی برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری دعوت کردند. (لینک)

«علی نیکزاد» به جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی پیوست

16:10 - علی نیکزاد وزیر راه و شهرسازی دولت نهم و دهم به‌عنوان کاندیدای احتمالی دوره دوازدهم ریاست جمهوری، پس از دعوت رسمی جبهه مردمی نیروهای انقلاب به این جبهه مردمی پیوست.

قالیباف: درخواستی برای نامزدی ندارم/ همه برای تغییر رئیس دولت تلاش کنند

14:46 - محمدباقر قالیباف شهردار تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم گفته است، "همان‌طور که طی نامه‌ای اعلام کردم هیچ درخواستی برای نامزدی نداشته و ندارم ولی تمام تلاشم را در جهت کمک به پیروزی گزینه مطلوب در انتخابات ریاست‌جمهوری به کار خواهم گرفت".

او تأکید کرده است: وضعیت اقتصادی و اجتماعی کشور در شرایط بحرانی قرار دارد و تردیدی وجود ندارد که شرایط فعلی در نتیجه سوءمدیریت و ناکارآمدی دولت فعلی است، لذا برای هر فرد دلسوزی تلاش برای جایگزین کردن رئیس‌جمهوری مناسب به‌جای رئیس‌جمهور فعلی در 29 اردیبهشت ضرورتی انکارناپذیر برای مردم است. (لینک)

 

 دولت در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری «سبد کالا» توزیع می‌کند

28 :14 - علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تصمیم جدید دولت برای تأمین اعتبار توزیع سبد کالا در اردیبهشت‌ماه و نیز افزایش حقوق بازنشستگان خبر داد.(لینک)

«گزینه 12» روی میز شبکه یک می‌رود

13:53 - برنامه «گزینه 12» ویژه دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری است که در 20 قسمت پنج دقیقه ای تولید شده است که از امشب 16 فروردین هر شب پس از مجموعه نمایشی پخش می شود.

واعظی: کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری نمی‌شوم

15 :13 - وزیر ارتباطات و فناری اطلاعات گفت: حضورم در انتخابات ریاست‌جمهوری را تکذیب می‌کنم.(لینک)

 

روحانی در آستانه ثبت‌نام از داوطلبان ریاست جمهوری نشست خبری برگزار می‌کند

 12:42 - در حالی که ثبت نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری(22 تا 26 فروردین) آغاز می‌شود، رئیس جمهور هفته آینده نشست خبری با اصحاب رسانه برگزار می‌کند.(لینک)

11:44- مرتضی حاجی عضو شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان، رئیس شورای ستاد انتخاباتی اصلاح‌طلبان در شهر تهران شد. (لینک)

حزب موتلفه قطعا از گزینه نهایی «جبهه مردمی» حمایت می‌کند

    11:35 - دبیرکل حزب مؤتلفه گفت: این حزب قطعا از گزینه نهایی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی حمایت می‌کند. (لینک)

استعفای رئیسی از هیئت نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری

28 :11 - برخی منابع خبری از استعفای حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی از هیئت نظارت بر انتخابات خبر می‌دهند.

فردا قرار است نشست این هیئت در تهران برگزار شود. در همین حال عباسعلی کدخدایی سخنگوی هیئت نظارت به یک خبرگزاری داخلی گفته که موضوع استعفای رئیسی از این هیئت فردا مشخص می‌شود.

 

                                                                                                اعضای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان که در شوراها ثبت‌نام کردند باید انصراف دهند

                                                                                                                                                                                                                          

9:11 - محمدرضا تابش عضو هیئت رئیسه فراکسیون امید با اشاره به ثبت شماری از اعضای شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در انتخابات شورا گفت: اخلاقاً این افراد باید انصراف دهند(لینک)


 

اخبار 15 فروردین

انتخاب رئیس و دبیر هیئت اجرایی مرکزی انتخابات ریاست‌جمهوری

18:42 - در اولین جلسه از هیئت اجرایی مرکزی انتخابات، در اجرای تبصره‌های 4 و 5 ماده 31 قانون، پس از رای گیری به عمل آمده، علی اصغر احمدی و علی پورعلی مطلق به اتفاق آرا به عنوان نائب رییس و دبیر هیات اجرایی مرکزی انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری انتخاب شدند. (لینک)

حبیبی: موتلفه پیش‌قدم ائتلاف در جریان اصولگرایی است

18:13 - محمد نبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی امروز با بیان اینکه آمدن موتلفه در انتخابات 96 جای هیچ فردی را  تنگ نمی کند، گفته است: موتلفه همواره در طول انقلاب ثابت کرده هر وقت بحث ائتلاف اصولگرایان مطرح شود پیش‌قدم بوده است.

 

7 معتمد انتخابات ریاست‌جمهوری 96 انتخاب شدند + اسامی

17:09 - سید کاظم میرولد، علی اصغر احمدی، حمید میرزاده، محسن حاجی میرزایی، حجت الاسلام محمدعلی شهیدی، حسینعلی امیری و غلامرضا تاجگردون به عنوان اعضای هیئت اجرایی مرکزی انتخابات شدند. (لینک)

چاپ بیش از 200 میلیون تعرفه برای 3 انتخابات پیش رو

13:41 علی پورعلی مطلق دبیر ستاد انتخابات کشور با اشاره به آخرین اقدامات ستاد انتخابات کشور برای برگزاری انتخابات 29 اردیبهشت، گفت: با توجه به اهمیت انتخابات پیش رو کارهای اجرایی و مقدماتی انتخابات از 9 ماه قبل از برگزاری انتخابات آغاز می‌شود.(لینک)

تلاش نیروهای مسلح برای تامین امنیت انتخابات 96

 

12:02 - سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح امروز طی سخنانی با اشاره به انتخابات پیش رو، این انتخابات را یک رخداد بزرگ و حساس برای کشور قلمداد و نقش حضور یکپارچه مردم پای صندوق‌های رأی را برای نظام و مملکت اسلامی امنیت‌زا دانسته و گفته است: بی‌تردید حضور حداکثری و حماسی مردم ایران در انتخابات به مثابه نماد ارتباط و همبستگی مردم با نظام و نیز درک بالای آنان از وضعیت انقلاب در حوزه داخلی و بین‌المللی را به رخ دشمنان خواهد کشید.

او می‌گوید: به یاری خداوند، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی با فراهم‌سازی تمام تمهیدات لازم به وظایف ذاتی خود در تأمین امنیت حداکثری برای برگزاری انتخابات حساس ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا به مانند همیشه به شایستگی عمل خواهند کرد.

بذرپاش:ان‌شاءالله انتخابات آینده نجات ملت از یک دولت خسته و کم‌کار باشد

 10:27 - مهرداد بذرپاش کاندیدای احتمالی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی تأکید کرد که ان‌شاءالله انتخابات آینده نجات ملت از یک دولت خسته، بی‌حوصله و کم‌کار خواهد بود.(لینک)

هزار دانشجوی دیگر از حجت الاسلام رئیسی برای انتخابات دعوت کردند

09:35 - در ادامه موج دعوت از حجت الاسلام رئیسی برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری این بار نیز بیش از هزار نفر از دانشجویان سراسر کشور با صدور نامه‌ای خطاب به او، از وی برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری دعوت کردند.(لینک)

یک اعتدال‌گرای دیگر کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری شد

4:38 - خسرو نصیرزاده دبیرکل مجمع متخصصین ایران و از فعالین سیاسی اعتدال‌گرا در گفت‌وگو با تسنیم برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری اعلام حضور کرد.

دعوت 210 فعال دانشجویی از آیت‌الله رئیسی برای کاندیداتوری در انتخابات

00:14 - 210 نفر از اعضای سابق و ادوار اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، آیت‌الله رئیسی را به حضور در دوازدهمین رقابت‌ انتخاباتی ریاست‌جمهوری دعوت کردند.(لینک)

 


 

اخبار 14 فروردین

عارف: هیات رئیسه اصلاح‌طلبان برای کاندیدای پوششی در کنار روحانی به اجماع رسیدند

19:42 - در حالی که در ماه‌های گذشته افراد تاثیرگذار جریان اصلاحات تلاش داشتند تا روحانی را تنها گزینه خود برای انتخابات معرفی کنند، محمدرضا عارف رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان اعلام کرد که هیات رئیسه اصلاح‌طلبان برای کاندیدای پوششی در کنار روحانی به اجماع رسیدند.

فردا؛ مشخص‌شدن زمان اعلام کاندیداتوری کواکبیان

17:27- نشست دفتر سیاسی حزب مردم‌سالاری در سال جدید فردا 15 فروردین برگزار می‌شود. دستور کار این نشست اعلام زمان نشست خبری مصطفی کواکبیان نامزد احتمالی این حزب در انتخابات است. اخیراً در کنگره حزب مردم سالاری مصوب شد که کواکبیان در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کند.

افزایش 37 درصدی رای منفی روحانی

17:19 - یک کانال تلگرامی از افزایش 37 درصدی رای منفی روحانی در انتخابات پیش رو خبر داد و نوشت که یعنی 37 درصد از کسانی که در این نظرسنجی‌ها شرکت‌ کرده‌اند،گفته‌اند که قطعاً در انتخابات 96 به روحانی رأی نمی‌دهند.