محمدMohammad آستانه اصل Astanehaslm سه شنبه 21 شهریور 1396 09:33 بعد از ظهر نظرات ()

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اخلاق حرفه ای

 

 

پژوهشکده اخلاق حرفه ­ای

این پژوهشکده در سال 1383 تاسیس شد و تاکنون در صنایع مختلفی همچون معدن، خودرو، بانکداری و نفت به ارائه خدمات، آموزش و مشاوره پرداخته است. این پژوهشکده در زمینه علوم انسانی در حوزه­های مختلف اخلاق حرفه ­ای در دو رهیافت فردگرایانه­(اخلاق صاحبان مشاغل)­ و اخلاق سازمانی براساس مبانی نظری فلسفه اسلامی و آموزه­ های اسلامی به پژوهش می­ پردازد.

گروه­های تحقیقاتی-پژوهشی این پژوهشکده عبارتند از:

  • اخلاق سازمانی
  • اخلاق علم و فناوری
  • اخلاق حرفه ­ای-اسلامی

این گروه­ ها با هدف ترویج ارزش­های اخلاقی در مشاغل و سازمان­ها، توسعه حرفه ­ها با ارتقاء اخلاق حرفه ­ای به تربیت کارشناسان اخلاق حرفه­ ای و تولید دانش در گستره معرفتی اخلاق در علم و فناوری و کسب و کار می­ پردازند.

این پژوهشکده درحال حاضر مجری طرح­ها و پروژه­هایی با قوه قضائیه، بانک کارآفرین و دانشگاه الزهراء در راستای تدوین الگوی اخلاق سازمانی و مدیریت اخلاقی و ترویج اثربخشی اخلاق حرفه­ ای می­ باشد. دیگر سازمان­ها و موسساتی که از کارگاه­های آموزشی و طرح های پژوهشی این پژوهشکده استفاده کرده­ اند به طور خلاصه عبارتند از:

  • شرکت ­های خودروسازی سایپا دیزل، زامیاد، بهمن، پارس خودرو، سایپا، تراکتورسازی تبریز، رایان سایپا، امداد خودرو ایران
  • شرکت ­های معدنی کاشی ایرانا، تهیه و تولید مواد معدنی ایران، سیمان داراب، آلومینیو اراک
  • بانک ­ها و موسسات تجاری مانند بیمه ایران، لیزینگ ایران­ خودرو، بانک انصار، بانک مسکن، بانک کارآفرین
  • سایر موسسات و سازمان­ها مانند شهرداری تهران، شهرداری شیراز، هلال احمر کرمان، هواپیماسازی اصفهان، ناجا، توسعه و نوسازی صنایع، مپنا، ساصد، کشاورزی و صنایع غذایی بنیاد مستضعفان، فرآورده­های نفتی پاسارگاد، قوه قضاییه، دانشگاه الزهرا

پژوهشکده اخلاق حرفه ای تاکنون بالغ بر 200 کارگاه آموزشی در سازمان­ ها و بنگاه ­های صنعتی برگزار کرده و کتب متعددی در این زمینه منتشر نموده است.