س سازمان بازرسی کل کشور با تاکید بر اینکه سازمان بازرسی کشور با افراد متخلف در افزایش ناگهانی قیمت خودرو برخورد می‌کند، ابراز کرد: نمی‌گذاریم پول‌هایی که از این طریق به‌دست آوردند را راحت بخورند.
سازمان بازرسی کشور با افراد متخلف در افزایش ناگهانی قیمت خودرو برخورد می‌کند

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ناصر سراج در  مراسم افتتاح ساختمان جدید بازرسی استان زنجان ضمن ابراز خرسندی از افتتاح ساختمان جدید بازرسی استان زنجان اظهار داشت: ساختمان قدیم بازرسی در شأن قوه قضاییه نبود و خوشبختانه ساختمان جدید و زیبای بازرسی استان زنجان امروز افتتاح شد.

وی با انتقاد از کمک‌نکردن استانداری زنجان نسبت به احداث ساختمان جدید گفت: در این ساختمان جدید باید اولویت نخست کارمندان کار باشد و به مشکلات مردم رسیدگی کنند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه 6 سال زمان زیادی برای احداث ساختمان جدید بازرسی است، تصریح کرد: ساختمان‌های جدید قوه قضاییه با میانگین دو سال ساخته می‌شوند.

سراج در ادامه سخنانش با ابراز تأسف از گرانی ناگهانی خودروها گفت: چندین نفر در پشت صحنه وارد‌ات 4 تا 5 هزار ماشین خارجی هستند و قیمت‌های برخی از اتومبیل‌ها را حتی تا 100 میلیون تومان افزایش دادند و سبب متشنج‌ کردن بازار خودرو در ایران شدند.

وی با اشاره به اینکه قیمت خودروها یک باره 14 میلیون افزایش می‌یابد و از طرفی برای کسانی که نقدی مبلغ را پرداخت کنند تخفیف 8.5 میلیونی در نظر می‌گیرند تصریح کرد: بی‌خود قیمت خودرو را گران می‌کنند تا بخواهند تخفیف هم بدهند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با انتقاد از خودروسازان داخلی گفت: برخی تصمیم دارند در نظام اقتصادی ایران خلل ایجاد کنند و در حال بررسی هستیم که آیا این افراد در پشت صحنه نقشه‌ای برای بدبین‌کردن مردم نسبت به انقلاب اسلامی دارند یا خیر؟

وی با تاکید بر اینکه سازمان بازرسی کشور با افراد متخلف در افزایش ناگهانی قیمت خودرو برخورد می‌کند، ابراز کرد: نمی‌گذاریم پول‌هایی که از این طریق به‌دست آوردند را راحت بخورند.

سراج به رتبه ایران در آمار سازمان شفافیت بین‌الملل اشاره کرد و گفت: رتبه ایران در بررسی شاخص‌های 13گانه تشخیص فساد CPI که در سال 2016 در بین 176 کشور با فساد انجام شد 30‌ام گزارش شده و هرچقدر این عدد به 100 نزدیک باشد رتبه خوبی است. در این تشخیص فساد کشورهای دانمارک، نیوزلند و فنلاند رتبه نخست تا سوم را به دست آوردند و کشورهای آسیایی و خاورمیانه جزو 20 کشور آخر شدند.

به گزارش تسنیم، وی با اشاره به اینکه برخی از این رتبه‌بندی‌ها با توجه به مطالب روزنامه‌ها و رسانه‌ها انجام می‌شود ابراز کرد: برخی از گروه‌ها برای منفی جلوه دادن رقبای خود طرف مقابل  را منفی جلوه می‌دهند در حالی که این صحبت‌ها در پایین آمدن رتبه تأثیر می‌گذارد و برخی گروه‌ها و جناح‌ها در بدنام کردن یکدیگر مسابقه دارند./