محمدMohammad آستانه اصل Astanehaslm یکشنبه 8 مرداد 1391 07:53 قبل از ظهر نظرات ()

 

محمد آستانه اصلAstaneh Asl: 11September<وب سایت www.ce.berkeley.edu/~astaneh+www.astaeh1.net >را حتما ببینید/

کلیک کنید<<<<<اطلاعات بیشتر>>>>>>

پرفسور ابوالحسن آستانه اصل استاد دانشگاه برکلی کالیفرنیا2001:08:11

>>>:Mohammad Astaneh Aslپروفسور ابوالحسن آستانه اصل استاد دانشگاه در آمریكا..

کلیک کنید<<<<<اطلاعات بیشتر>>>>>>

<تاگور درمیان دانشجویان دانشگاه برکلی کالیفرنیا>

...................................................................................................................................................

بازخوانی یک معمای تاریخی در آمریکا- ۹
آیا در11سپتامبر به برج‌های دوقلو موشک اصابت شد؟+عکس و فیلم

خبرگزاری فارس: برخی از محققان یازده سپتامبر شواهدی از اصابت موشک به برج‌های دو قلو در حادثه ۱۱ سپتامبر ارائه می‌دهند.

خبرگزاری فارس: آیا در11سپتامبر به برج‌های دوقلو موشک اصابت شد؟+عکس و فیلم

به گزارش فارس، محققانی که روایت‌های رسمی آمریکا از 11 سپتامبر را به چالش کشیده‌اند اگرچه از دیدگاه‌ها و نگاه های متفاوتی به موضوع نگاه کرده‌اند، همگی در اینکه دولت وقت آمریکا در شرح حقایق واقعه صادق نبوده است، همگرا بوده‌اند.

در قسمت‌های پیشین این گزارش مستنداتی را شرح دادیم که این منتقدان با توجه به آنها گزارش رسمی آمریکا از وقایع 11 سپتامبر را زیر سوال برده‌اند. بخش نهم این گزارش را با شواهدی از برخورد نوعی موشک مخصوص به برج‌های تجارت جهانی پی می‌گیریم.

ذکر این نکته ضروری است که تمام آنچه در این قسمت ذکر می‌شود هنوز در حد فرضیه هستند. ما مستنداتی که محققان در این باره ذکر کرده‌اند را عیناً منتقل می‌کنیم و قضاوت درباره صحّت و سقم آنها را به خوانندگان گرامی واگذار می‌کنیم.

در فیلمی مستند به نام «یازده سپتامبر: از جایگاه خلبان»، «دیوید ون‌کلیست» به بررسی شواهد ویدوئی‌ای می‌پردازد که نشان می‌دهد هواپیماهای شماره 175 و شماره 11 آمریکا قبل از برخورد به برج‌های دو قلو اشیائی با دودهای سفید رنگ به سمت این ساختمان‌ها پرتاب کردند.

در بخشی از این فیلم که به هواپیمای برخورد کننده به برج جنوبی (دومین ساختمانی که هواپیما به آن برخورد کرد) مربوط بود، بخش زیرین هواپیما از چهار دوربین و زاویه متفاوت نشان داده می‌شود و دیده می‌شود که قبل از اصابت هواپیما به برج، شی سفیدی از آن شلیک می‌شود. این شی، قبل از هواپیما به برج برخورد می‌کند و نور روشنی ایجاد می‌کند.

در فیلم زیر که برادران «ناودت» از لحظه برخورد هواپیمای اول به برج شمالی برداشته‌اند نیز چنین نوری دیده می‌شود.

برادران «ناودت» آتش‌نشان‌هایی بودند که در حال تهیه یک فیلم مستند بودند که ناگهان متوجه پرواز هواپیمایی با ارتفاع پایین بالای سرشان شدند. یکی از آنها با حس غریزی متوجه مسیر هواپیما شد و موفق شد اولین فیلم را از برخورد هواپیمای اول به برج تجارت جهانی را ضبط کند.

فیلم زیر، هم فیلم برادران «ناودات» و هم تحلیلی که درباره برخورد موشک پیش از اصابت هواپیما به ساختمان انجام شده را نشان می‌دهد. این فیلم همچنین با نشان دادن بخش زیرین هواپیمای بوئینگ ـ که گفته می‌شود به ساختمان برخورد کرد ـ با هواپیمایی که به ساختمان برخورد کرد مدعی است که هواپیمای برخورد کننده نوعی هواپیمای نظامی است.

همان‌طور که در فیلم زیر دیده می‌شود، پیش از برخورد هواپیما به ساختمان نوری سفید رنگ در تصویر دیده می‌شود، که به زعم برخی کارشناسان موشکی است که از هواپیما شلیک می‌شود.

کارشناسان معتقدند این نور سفید رنگ شبیه نوری است که هنگام برخورد موشک‌های حاوی اورانیوم تهی‌شده به مواضعشان دیده می‌شود.

موشک حاوی اورانیوم تهی‌شده، نوعی ماده آتش‌زا است که به محض آنکه به هدفش می‌رسد آتش می‌گیرد و گرمایی ایجاد می‌کند که بلافاصله باعث انفجارش می‌شود.

اما نکته‌ای که فرضیه شلیک موشک توسط هواپیماها پیش از اصابت به برج‌ها را نقویت می‌کند، عکس‌ها و فیلم‌هایی است که نشان می‌دهند پس از اصابت هواپیمای دوم به برج جنوبی، دو شی با دنباله‌های دود سفید و سیاه رنگ از آن به بیرون پرتاب شدند ـ چون انتظار می‌رود اگر موشک به برج برخورد کند از آن عبور کرده و به بیرون پرتاب شود، مگر آنکه در مسیر بین راه به سازه‌ای متراکم و مستحکم برخورد کند که مسیرش را سد کند.

در تصویری که «اریک هافشمید» در کتابش به نام «پرسش‌های دردناک: تحلیلی بر حملات 11 سپتامبر» (ص 31) منتشر کرده است، دو شی دیده می‌شوند که جلوتر از شعله‌های آتش، از برج جنوبی ساختمان تجارت جهانی به بیرون پرتاب شده‌اند.

یکی از این دو شیء، ویژگیهای اورانیوم در حال سوختن را دارد.

در عکسی که در زیر می‌بینید دو شیء دیده می‌شوند که یکی از آنها شیء سیاه‌رنگی است که دود سفید ‌رنگی از آن به جای مانده است و دیگری شیئی است که با شعله سفید رنگ می‌سوزد و پشت آن دود سیاه رنگی قرار دارد.

به عقیده برخی کارشناسان، اشیائی که پس از برخورد هواپیما با ساختمان به بیرون پرتاب شدند، ویژگیهای اورانیوم در حال سوختن را دارند.

در این تصویر رنگ شعله و رنگ دودها مهم هستند. رنگ شعله نشان می‌دهد چه ماده‌ی در حال سوختن است و چه دمایی دارد. بر این اساس شعله سفید رنگ، نشان می‌دهد که ماده مورد نظر باید فلزی واکنش‌پذیر مانند منیزیوم یا اورانیوم باشد.

روزنامه «امریکن‌فری‌پرس» در مصاحبه با «ماریون فالک»، یکی از دانشمندان هسته‌ای سابق آمریکا از وی درباره این عکس‌ها پرسید. پس از بررسی عکس‌ها خبرنگار این روزنامه از او پرسید که آیا احتمال دارد که شی موجود در این عکس اورانیوم باشد که او در پاسخ گفت: «بله، احتمال دارد».

خبرنگار امریکن‌فری‌پرس پرسید آیا ممکن است دود سیاه رنگ مربوط به این شیء، اکسید اورانیوم باشد که «فالک» در پاسخ این گزینه را هم محتمل دانست.

«لورن مورت»، یکی دیگر از دانشمندانی است که معتقد است ساختمان‌های تجارت جهانی قبل از برخورد هواپیماها مورد اصابت موشک حاوی اورانیوم تهی‌شده قرار گرفتند؛ وی اظهار کرده است که خرابه‌های برج‌های تجارت جهانی دارای تشعشعات رادیواکتیو بودند.

وی که از دانشمندان علم زمین‌شناسی و متخصص در زمینه تشعشعات هسته‌ای است درباره فاصله‌ای که در عکس، بین شی در حال سوختن و دود سیاه‌رنگ وجود ارد می‌گوید که این فاصله جایی است که در آن گازها و بخارهای اورانیومی آنقدر گرم هستند که هنوز با چشم قابل مشاهده نیستند.

فاصل بین شی نورانی و دود سیاه گازهای اورانیومی غیرقابل مشاهده هستند

با خنک‌تر شدن این بخارها، آنها به اکسیدهای اورانیوم تبدیل می‌شوند.

«مورت» در پاسخ به این سوال که چگونه اورانیوم می‌تواند تا این حد گرم شود گفت بخشی از انرژی جنبشی موشک اورانیومی به گرما تبدیل می‌شود.

عکسی که در زیر می‌بینید شاهد دیگری بر استفاده از اورانیوم در خلال حوادث 11 سپتامبر بوده است.

عملیات ضد عفونی در ساختمان پنتاگون

این عکس عملیات ضدعفونی مرسوم در عملیات پاکسازی 11 سپتامبر را نشان می‌دهد. البته این عملیات در محل برخورد شی پرنده‌ای که به ادعای مقامات آمریکا هواپیمای بوئینگ 757 بوده با ساختمان پنتاگون انجام شده است.

سوالی که کارشناسان مطرح می‌کنند این است که مقامات آمریکا نگران چه چیزی بوده‌اند که از کارکنان خدماتی خواسته‌اند در این مکان، اقدامات ضد عفونی معمول در محیط‌های آلوده به اورانیوم را به اجرا در آورند؟

پرفسور عبدالحسن آستانه در حال بررسی سازه فولادی برج جنوبی

در عکس بالا، پرفسور «عبدالحسن آستانه» از دانشکده مهندسی برکلی، در حال بررسی یکی از تیرآهن‌های فولادی به دست آمده از برج جنوبی است. چنانکه پرفسور آستانه می‌نویسد این سازه فولادی، در بردارنده «نشانه‌هایی بسیار روشن از برخورد شیئی بزرگ، مدور و سریع به سمت چپ چارچوب و ایجاد حفره‌ای مدور در ستون اصلی ساختمان بوده است.»

پرفسور آستانه این شکاف در درون این ستون اصلی ساختمان را «حفره برگ ناشی از گلوله» توصیف می‌کند. وی می‌نویسد که این شی سریع‌السیر ظاهراً قطری بین 90 تا 120 سانتی‌متر داشته است. (منبع: گزارش پرفسور آستانه از ساختمان تجارت جهانی)

البته هنوز با قطعیت نمی‌توان گفت که این حفره از شلیک موشک حامل اورانیوم به این ساختمان ایجاد شده است، چرا که دولت آمریکا که از گروه‌های محقق درباره حقایق 11 سپتامبر به گروه‌های «توهم توطئه» یاد می‌کند می‌گوید دلیلی ندارد آمریکا بخواهد با شلیک موشک ساختمان را مورد هدف قرار دهد.

محققان مورد نظر در پاسخ به این سوال می‌گویند کار آنها کشف حقایق مربوط به این حادثه است و شاید تنها دولتمردان این کشور هستند که می‌توانند درباره انگیزه هایشان از اقداماتی که در این روز سیاه تاریخ آمریکا انجام داده‌اند توضیحات لازم را بدهند.

ادامه دارد... / انتهای پیام/د.ص

اخبارمرتبط :