منوی اصلی
AstanehAsl Digital Library محمد آستانه اصل
"Good luck, good speech and good deeds" & "Life means hope and movement"
 • محمدMohammad آستانه اصل Astanehaslm دوشنبه 2 فروردین 1395 08:02 بعد از ظهر نظرات ()

  مهرداد به تیم منتخب بهشت دعوت شد تا هادی تنها نباشد


  خبرگزاری فارس: مهرداد به تیم منتخب بهشت دعوت شد تا هادی تنها نباشد  مهرداد اولادی بازیکن تیم فوتبال ملوان عصر امروز به علت ایست قلبی درگذشت.

  .بهار فصل رویش گلهاست اما نوگل فوتبال ما طاقت پایان اولین ماه بهار را هم نداشت.

   مهرداد به تیم منتخب بهشت دعوت شد تا هادی احساس تنهایی نکند.  آخرین ویرایش: پنجشنبه 2 اردیبهشت 1395 01:24 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمدMohammad آستانه اصل Astanehaslm پنجشنبه 27 اسفند 1394 12:42 بعد از ظهر نظرات ()
  Hillary Clinton
  Hillary Clinton

  (AP Photo/Matt Rourke)
  Hillary Clinton.

  In order to earn the public's trust, psychologists say leaders need to strike a near-perfect balance between two personality traits: warmth and competence.

  In other words, they need to find ways to show that they're not only experienced and credible, but also human and friendly.

  For Hillary Clinton, who's been accused repeatedly of having a "likability problem," this balance could be virtually impossible to achieve. While Clinton generally has little problem demonstrating her political skill, she's had a considerably harder time conveying the charisma that's necessary to win over voters.

  She is largely perceived as competent ... but not warm.

  It's an issue that's common among women leaders — but not among their male counterparts — scientists say.

  When it comes to warmth and competence, "women in power walk a fine line," said John Antonakis, a professor of organizational behavior at HEC Lausanne, University of Lausanne in Switzerland.

  Antonakis' research focuses on the role of charisma in leadership, and he pointed out that, especially compared to her Democratic rival Bernie Sanders and Republican frontrunner Donald Trump, Clinton is a relatively uncharismatic leader.

  But if Clinton were to display the warmth and charisma that are characteristic of Sanders and Trump, it's possible that people would perceive her as less competent.

  "If she's too warm and too nice, [voters] will go, 'Oh, she's too motherly. She doesn't have the stuff to be a leader," Antonakis said. "She's damned if she does, damned if she doesn't."

  Research by psychologists including Princeton's Susan Fiske and Harvard's Amy Cuddy suggests that women often find themselves in a "catch-22" in terms of impression management.

  We generally see certain women — think housewives — as warm, while we perceive other women — think political leaders and businesswomen — as competent. Rarely do we see the same woman as both.

  To be sure, Clinton has had moments, such as a Democratic debate in October, in which she exhibited both warmth and competence to her benefit. In a display of warmth, she laughed at Sanders when he said, "Enough of the emails!" in reference to the scandal surrounding the private server she used as Secretary of State.

  And her campaign has at times gone out of its way to show her warmer side, such as when they released an ad showing her comforting a young girl whose parents might be deported.

  Should Clinton go on to become the Democratic nominee, it's unclear whether this gender issue will sabotage her chances at winning the presidential election.

  Said Antonakis: "I don't know to what extent the stereotype card is going to come out and mess things up for her."

  NOW WATCH: ‘Excuse me, I’m talking’: Watch Clinton and Sanders spar over Wall Street at the Democratic

  آخرین ویرایش: پنجشنبه 27 اسفند 1394 12:45 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمدMohammad آستانه اصل Astanehaslm چهارشنبه 26 اسفند 1394 11:59 قبل از ظهر نظرات ()

  ظریف: تغییر مرزها در خاورمیانه می‌تواند به جنگ‌های آخرالزمانی منجر شود

  خبرگزاری فارس: ظریف: تغییر مرزها در خاورمیانه می‌تواند به جنگ‌های آخرالزمانی منجر شود

  وزیر خارجه ایران در سخنرانی در دانشگاه ملی استرالیا با هشدار درباره تلاش برای تغییر مرزها در خاورمیانه گفت که این اقدام «شروعی برای جنگ‌های آخرالزمانی خواهد بود».

  به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف طی سخنانی در استرالیا نسبت به تلاش برای تغییر مرزهای کشورها در خاورمیانه و تاثیر آن بر آغاز «جنگ‌های آخرالزمانی» هشدار داد.

  به گزارش روزنامه وال استریت ژورنال، وزیر خارجه ایران در سخنانی در دانشگاه ملی استرالیا نسبت به تلاش برای تغییر مرزها در خاورمیانه به شدت هشدار داد.

  محمد جواد ظریف در پاسخ به سوالی درباره تغییر مرزها در خاورمیانه و تاثیرات آن گفت: «خوب شما چطور مرزها را ترسیم می‌کنید؟ این اقدام، شروع جنگ سی ساله منطقه ما خواهد بود. به خاطر همین حتی به این حوزه وارد هم نشوید».

  او افزود: «تغییر باید در نحوه حکومتداری و اداره حکومت ما باشد و نیز نحوه تعامل ما با یکدیگر و این چیزی است که تغییر به آن نیاز دارد. تغییر دادن مرزها تنها وضعیت را بدتر خواهد کرد و شروع آرماگدون(جنگ‌های آخرالزمانی) خواهد بود».

  آخرین ویرایش: چهارشنبه 26 اسفند 1394 12:00 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • آخرین ویرایش: جمعه 14 اسفند 1394 04:38 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • چهارمین همایش اخلاق حرفه‌ای
  چهارمین همایش اخلاق حرفه‌ای

   چهارمین همایش اخلاق حرفه‌ای با محوریت گفت‌وگو و تعامل بین مهندسان مشاور و کارفرمایان، یکشنبه 26 بهمن‌ماه 1393 در مرکز همایش‌های جامعه مهندسان مشاور ایران برگزار شد.

  مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و سرود جمهوری اسلامی ایران افتتاح گردید.
  سپس در ابتدا مهندس حقوقی، دبیر جامعه مهندسان مشاور ایران، ضمن خیرمقدم به مهمانان و شرکت کنندگان در همایش ضمن معرفی شورای اخلاق حرفه‌ای مهندسان مشاور ایران به ضرورت و نحوه شکل گیری و اهداف شورا پرداخت.
  در ادامه ایشان در خصوص برنامه استراتژیک جامعه مهندسان مشاور ایران و موضوع راعایت اخلاق حرفه ای به عنوان تنها گزینه موجود در جهات رقابتی مطالبی ارائه و در پایان به ارزش های مندرج در آئین اخلاق حرفه ای مهندسان مشاور و تعهدات مشاوران نسبت به یکدیگر اشاره نمود.
  931126a.jpg

  در ادامه این همایش، مهندس آیت اللهی رئیس شورای اخلاق حرفه‌ای جامعه ضمن تشریح اهداف این همایش یک‌روزه به بیان دیدگاه‌های این شورا پرداخت و اظهار داشت: اهمیت به اخلاق حرفه‌ای این جامعه را بر آن داشته است که هرساله همایشی را در زمینه اخلاق حرفه‌ای و نقش آن در حرفه مهندس مشاور برگزار نماید. شورای اخلاق حرفه‌ای بر این تصمیم پافشاری نموده و هرسال همایشی را در این زمینه برگزار می‌نماید.

  سخنران بعدی این نشست دکتر حناچی معاون وزیر راه و شهرسازی به بیان نظرات خود درباره اخلاق حرفه‌ای پرداخت. وی اظهار داشت: برای انجام هر فرآیندی که منجر به نتیجه مطلوب شود لازم است همه بخش‌ها به‌ویژه کارفرمایان برای موضوع اخلاق حرفه‌ای اهمیت ویژه‌ای قائل شوند.
  دکتر حناچی افزود: متأسفانه به دلیل عدم اطلاع‌رسانی دولت و خودسانسوری کشور در حوزه مطبوعات و رسانه‌ها بسیاری از پروژه‌ها به دلایل مختلف منجر به فساد گردیده و کشور را با مشکلات جدی مواجه ساخته است.
  وی در ادامه از جامعه مهندسان مشاور ایران خواست پیش از آنکه دستگاه‌های حکومتی نسبت به ورود به حوزه مشاوران و احیاناً توبیخ مشاوران متخلف بپردازند خود نسبت به پالایش جامعه از مشاورانی که اخلاق حرفه‌ای را رعایت نمی‌کنند؛ بپردازند.


  3a.jpg

  دکتر حناچی اظهار داشت: اخیراً در حوزه تحت امر خودشان بعد از بررسی‌های بسیار زیاد تعداد زیادی از پروژه‌ها را به دلیل عدم توجیه فنی و اقتصادی حذف نمودند که دلیل آن عدم رعایت اخلاق حرفه‌ای در تعریف این پروژه‌ها بوده است. یکی از پروژه‌های سرمایه‌گذاری در کشور به نام «پدیده شاندیز» که به جرأت می‌توان گفت اسمش سرمایه‌گذاری بود ولی صرفاً با پول مردم ساخته شد و منافعش به جیب افرادی خاص سرازیر شد؛ که این‌گونه سرمایه‌گذاری‌ها که منبعش یک فساد است در کشور اتفاق افتاد و ما مجبور شدیم علیرغم تبعات اجتماعی و اقتصادی آن، از ادامه آن جلوگیری نماییم. اگر دستگاه‌های ذی‌ربط به وظایف حرفه‌ای خود عمل می نموند ما شاهد چنین اتفاقی نبودیم.
  معاون وزیر شهرسازی در ادامه به موضوع ریز گردها و مشکلات جاری استان اشاره کرد و گفت: بسیاری از پروژه‌های سدسازی صورت گرفته نظیر گتوند، کرخهو... که به دلیل عدم توجه به مسائل زیست محیطی ساخته‌شده منجر به خشک شدن تالاب‌ها گردیده است. این تالاب‌ها برای محیط‌ زیست این استان و استان‌های هم‌جوار حیاتی تلقی می‌شود. لکن اگر عوامل مختلف اجرای پروژه از کارفرما و مشاور و پیمانکار به این مسائل توجه می‌کردند و توسعه متوازن را در دستور کار خود قرار می‌دادند؛ شاهد بروز چنین اتفاقانی نبودیم.

  سپس مهندس احمد جعفری مسؤول کمیته حق الزحمه و ارجاع کار جامعه مهندسان مشاور ایران،به موضوع آسیب شناسی تعامل کارفرما، مشاور در طرح های عمرانی به روش EPC پرداختند.
  وی اظهار داشت: ارجاع و اجرای کار به روش EPC در طرح های عمرانی و غیرصنعتی کشور در یک دهه اخیر ستاب فزاینه ای داسته است. به دلیل عدم وجود تجربیات و دانش حقوقی و مدیرتی کافی در این زمینه، اجرای این روش با ساز و کار کنونی دچار چالش هایی شده و نه تنها اهداف مورد نظر تأمین نگردیده، بلکه مطلوبیت این روش نیز در شرایط رعایت اصول و ضوابط آن مورد سؤال می باشد.
  روش EPC با هدف:
  ـ سرعت بخشیدن به کارها با کوتاه کردن زمان مطالعه و ساخت
  ـ کاهش هزینه ها با انتقال برخی ریسک ها و مسؤلیت ها از دستگاه اجرایی به پیمانکار
  ـ قطعیت دادن به تاریخ تکمیلی طرح
  ـ قطعیت دادن به مبلغ پیمان

  در حال حاضر اجرای پروژه های قابل توجهی دوران سعی و خطا را طی می کنند و با اهداف تعریف شده در پیمان های مدیریتی با عنون EPC فاصله دارند. استنباط عمومی براساس مشاهدات و آمارها بیانگر آن است که متأسفانه چنین نشده است.
  در طرح هایی که کفایت مطالعات لازم در مقطعی ناصحیح تعریف شده باشد و مطاعلات پایه ای به دوره اجرایی ( طرح تفصیلی و اجرا) منتفل گشته و مبنای پیمان قرار گیرد. این روش که اساساً روش دو عاملی باید باشد، عملاً به روش چهار عاملی تبدیل می گردد.
  در این شرایط و چارچوبی که مشاورکارفرما و مشاور پیمانکار در آن قرار دارند تا چه حد اختیارات لازم برای رعایت منشور اخلاق حرفه ای در نظر گرفته شده است و چه ضمانت هایی برای اجرایی شده نظرات آنان و یا موجودیت آن ها در سازمان مزبور پیش بینی شده است.
  به نظر می رسد برداشت ناصحیحی از روش اجرایی EPC در طرح های عمرانی خصوصاً طرح هایی که دامنه گسترده ای از ناشناخته ها برخوردارند؛ وجود دارد که جهت به سامان درآوردن طرح های اجرایی مرتبط با آن ها و حصول اهداف اعلام شده لازم است اسناد بالادستی با رویکرد زیر بازنگری شود.
  ـ نقش آفرینی در رهبری مشارکت
  ـ نقش آفرینی مؤثر در مدیریت اجرایی پروژه
  ـ مشارکت در مدیریت مالی پروژه
  ـ تعریف روشن وظایف
  ـ تناسب مسؤولیت ها و اختیارات

  پس از آن دکتر سیدجعفر مرعشی ،رئیس شورایعالی شبکه مشاوران مدیریت و مهندسی ایران، به موضوع ارتقای اخلاق حرفه ای، زمینه ساز بالندگی فرهنگ سازمانی و فرهنگ عمومی پرداخت. وی در ابتدا ضمن تشکر از فرصت در اختیار گذاشته شده از سوی جامعه مهندسا مشاور ایران به تعریف اخلاق پرداخت.
  دکتر مرعشی اظهار داشت که اخلاق در پایه ترین تعریف یعنی حفظ حقوق طرف ارتباط می باشد مثل حقوق همسر، حقوق کارفرما، حقوق جامعه، حقوق طبیعت، حقوق تاریخ و... الگوی رفتار اخلاقی یعنی حفظ حقوق طرف ارتباطی که وظیفه کنگشر یعنی بنده و تک تک شما عزیزان.
  وی در ادامه افزود: به بیان دیگر اخلاق حرفه ای یعنی مسؤولیت های اخلاقی پیشه وران و سازمان ها در قبال حقوق افراد در همان محیط.
  دکتر مرعشی گفت: ما از دانش اخلاق حرفه ای موارد زیر را توقع داریم:
  1ـ بیان نظامند مسؤولیت های اخلاقی
  2ـ سنجش اخلاقی در حوزه های مختلف منابع انسانی، فرآیندها، مقررات و نظام های شغلی و...
  3ـ شیوه های آموزشی اثربخشی ارزش ها و توریج نهادینه سازی اخلاق حرفه ای
  سپس گفت: اخلاق حرفه ای در یک سازمان از یک طرف با رهبری، از طرف دیگر با منابع انسانی و ازطرفی با ساختار سازمانی پیوند معناداری دارد و اگر رهبر سازمانی فرهنگ سازمان خود را بالنده کند بسیاری از کارها را فرهنگ سازمانی به وکالت او انجام می دهد.
  ایشان در ادامه به موانع بالندگی برای تکامل در جامعه ایران که حول یک محور اصلی می باشد اشاره کرد که از مهم ترین آن ها به:
  1ـ فرهنگ اقتدارگرای تاریخی
  2ـ فقاهت ساختارگرای دینی
  3ـ کارشناس تجربه گرای مادی می توان اشاره نمود.
  وی ضمن تبیین هر کدام از این موانع به موضوع چگونگی ایجاد اخلاق حرفه ای در سطوح مختلف شهروندی، مهندس مشاور، کارفرما و یا دولتمرد اشاره نموده و 7 «ص» را برای ایجاد این اخلاق به شرح زیر اعلام داشت:
  1ـ صداقت
  2ـ صمیمیت
  3ـ صراحت و شفافیت
  4ـ صیانت
  5ـ صیرورت یعنی شدن
  6ـ صبوری
  7ـ صلابت
  ایشان در پایان به مشکلات به وجود آمده طی سال های 84 تا 88 و اوج بی اخلاقی ها اشاره کردند که ریشه در فرهنگ اقتدارگری تاریخی دارد که یک فرد با فقاهت ساختار گرای خود و بدون توجه به تجربه و تخصصی در همه زمینه ها به فقاهت شخصی پرداخت و زمینه مشکلات زیادی را در جامعه به وجود آورد؛ اشاره نمود.


  در ادامه این همایش یک روزه، مهندس سهراب مشهودی از اعضای جامعه مهندسان مشاور ایران درباره عرضه و تقاضا در بازار حرفه و نقش آن در زوال اخلاق حرفه ای به ایراد سخن پرداخت.
  وی اظهار داشت: بنده در تدوین آئین اخلاق حرفه ای حضور داشتم. در ابتدا سعی کردیم با جمع آوری مدارکی از ایران و جهان آئین کاملی تدوین نماییم.
  وی در ادامه افزود: تفاوت اخلاق و قانون در این است که قانون چیزی است که باید انجام شود ولی اخلاق چیزی است که باید پذیرفته شود و اگر بخواهد انجام شود باید به قانون تبدیل شود. ما در ابتدا پرسشنامه هایی را برای اعضاء جامعه فرستادیم تا بدون نام نسبت به مشکلات اخلاق حرفه ای مطالبی را ارائه نمایند.
  و هرکدام از آن ها دلایلی را برای عدم مقابله، بی اخلاقی مطرح کرد که اهم آن ها به شرح زیر است:
  1ـ در زمان گذشته کوشش می شد که تعداد مهندسان مشاور و حجم کارشان با حجم کارهای کشور تناسب داشته باشد که این مورد در زمان گذشته رعایت شد.
  2ـ سپس تعداد مهندسان مشاور به گونه ای لجام گسیخته زیاد شد که همین عامل هم یکی از دلایل بی اخلاقی شد.
  3ـ عامل بعدی تفاوت همین ضریب تعدیل کار و ضریب تورم کشور بود به گونه ای که براساس بررسی های به عمل آمده در زمینه شهرسازی، مشاوران نسبت به سال های گذشته 43% قیمت واقعی کار را انجام می دهند و این اختلاف زیاد و تعداد زیاد عرضه کننده خود باعث بی اخلاقی شد.
  4ـ موضوع بعدی که از پرسشنامه ها حاصل شد این بود که از راه طبیعی گرفتند کار ممکن نیست یعنی بسیاری از مشاوران معتقد بودند که به دلیل مشکلات زندگی و تورم بالا و حقوق ناچیز کارکنان در بخش کارفرمایی آن ها مبالغی را برای گذران زندگی طلب می کنند که عامل بی اخلاقی است.
  ایشان در پایان به عامل بعدی یعنی مشکلات پرداخت بیمه کارکنان اشاره کردند که به دلیل عدم پرداخت صورت وضعیت ها توسط کارفرمایان و به دلیل ورشکستگی و مشکلات سازمان تأمین اجتماعی، مشاوران مجبورند میزان بیمه پرداختی کارکنان را پایین تر از حقوق واقعی بپردازند که این بی اخلاقی به کارکنان است.


  از دیگر سخنرانان این همایش مهندس دائمی، معاون اقتصادی و برنامه‌ریزی وزارت نیرو به بیان دیدگاه‌های خود درباره اخلاق حرفه‌ای پرداخت.
  وی در ابتدا به‌نقد عملکرد کارفرمایان در بسیاری از پروژه‌های عمرانی اشاره نمود و گفت: متأسفانه طی سال‌های گذشته با اعمال فشار برخی از نمایندگان و مسؤولین محلی پروژه‌هایی اجرا گردیده که فاقد توجیه اقتصادی و فنی لازم بوده است و عدم توجه به اخلاق حرفه‌ای از علل عمده بروز این موضوع در پروژه‌ها محسوب شود.
  در ادامه مهندس دائمی با اشاره به نقش مهندسان مشاور و پیمانکار در اجرای پروژه‌ها گفت: درصورتی‌که مهندسان مشاور و پیمانکار به اخلاق حرفه‌ای و حقوق شهروندی توجه می‌کردند و از واژه «نه» در مناسبات حرفه‌ای خود استفاده می‌کردند؛ شاید شاهد بسیاری از مشکلات درزمینه آب ازجمله نشست دشت‌ها، خشک شدن تالاب‌ها و از این قبیل مشکلات در حوزه منابع آب زیرزمینی و سطحی نبودیم.

  در ادامه وی اظهار داشت مهندسان مشاور و پیمانکاران باید به دانش روز در همه زمینه ها مجهزشده و در زمینه بهره برداری و نگهداری نیز به صورت جدی فعال شوند.    13a.jpg  در ادامه آقای اردشیر منصوری عضو انجمن ایرانی اخلاق در علوم و فن‌آوری در باب درآمدی بر مسئله تعارضات اخلاقی به ایراد سخن پرداخت.
  وی در ابتدا ضمن تشکر از جامعه مهندسان مشاور ایران در برگزاری همایش درباره تعارضات اخلاقی به موضوع عدم توجه کافی به مقوله تعارضات اخلاقی در زبان فارسی به ایراد سخن پرداخت. وی اظهار داشت: درباره این موضوع شاید لاغرترین بخش در موضوع اخلاق حرفه‌ای مبحث تعارض اخلاقی است.
  وی در ادامه گفت: حساس‌ترین منطقه در یک سازمان یا یک بنگاه اقتصادی از منظر اخلاق، حل تعارضات اخلاقی است.
  عضو انجمن ایرانی اخلاق در پایان سخنان خود پیشنهاد کرد جهت حل این مشکلات باید به مواردی چون به‌روزرسانی قوانین برای حل تعارضات جهت جلوگیری از دور زدن قانون، شفافیت اطلاع‌رسانی، اجتناب از ورود به تناقض که مستعد فساد است توجه شود.
  وی اظهار داشت: برای انجام تصمیمات مهلک بهتر است از تصمیمات جمعی بجای تصمیمات فردی استفاده شود.

  سخنران دیگر این نشست اردشیر منصوری ؛ کارشناس ارشد فلسفه علم و عضو پیوسته‌ انجمن ایرانی اخلاق در علوم و فناوری به موضوع درآمدی فلسفی بر حل تعارضات اخلاقی پرداخت. وی اظهار داشت: "تعارضات اخلاقی" از عمده مسائلی هستند که امروزه سازمان‌ها با آنها مواجه‌اند و از دلمشغولی‌‌های مهم مدیران ارشد و رهبران سازمان‌های مختلف، حل تعارضات اخلاقی است. اما براستی چگونه باید با تعارضات سازمان‌ها مواجه شد و با آنها مقابله کرد؟ برای این کار باید ابتدا تعارضات را بدرستی شناخت. گونه‌شناسی و دسته‌بندی صحیح تعارضات گامی مهم برای شناخت صحیح آنها و سپس در حد مقدور اجتناب از آن و یا رفع و حل آن است. در این سخنرانی تلاش بر این بوده است که انواع تعارضات بدرستی فهرست شوند و سپس بابی برای رفع و حل آنها گشوده شود.
  "تعارض" (conflict) در واقع اصطلاحی است شامل انواع تقابل‌ها؛ مانند "تضاد"، "تناقض" و "تزاحم"؛ که باید به تفاوت آنها توجه کرد. تعارض به تضاد، بین دو گزاره یا دو استدلال برقرار است که به شرط درستی یکی، آن دیگری نادرست باشد؛ اما تعبیر تزاحم را در جایی به‌کار می‌برند که دو تکلیف اخلاقی در مقابل هم قرار می‌گیرند. برای مثال "وفای به عهد" و التزام به "راستگویی" هر دو امری بایسته‌اند، اما گاه موقعیت‌هایی را می‌توان در نظر گرفت که پایبندی به یکی از این دو امر بایسته، مستلزم ترک آن دیگری خواهد شد؛ در اینجا چه باید کرد؟
  در مقام دسته‌بندی انواع تعارضات اخلاقی می‌توان این شقوق را مورد توجه قرار داد:
  ـ   تعارض بین عقیده ما در بارة احکام اخلاقی با رأی دیگران (conflict of belief)
  ـ تعارض منافع (conflict of interest)
  ـ تعارض درونی: «امیال» با «تکلیف/وظیفه»
  ـ تعارض وظایف (conflict of obligations): «must »
   ـ تعارض تکالیف (conflict of duties): «ought»

  حال باید دید در بنگاه‌های اقتصادی، از جمله شرکت‌های مختلف مهندسی و مهندسان مشاور، کدام نوع تعارض بروز می‌کند و برای حل هر کدام چه چاره‌ای باید اندیشید. برای مثال ممکن است پای تعارض منافع (پیمانکار/کارفرما؛ کارگر/ مدیر؛ مردم/دولت و ...) در میان باشد؛ و یا تعارض بین احساس‌های درونی یک مدیر هنگام اخذ یک تصمیم سرنوشت‌ساز.
  برای اجتناب از تعارضات دو رویکرد کلی محل تأمل است:
   1- پرهیز از قرار گرفتن در موقعیت رخ دادن تعارضات؛ برای مثال اجتناب از پذیرش سفارش‌ کارهایی که مستعد بروز تعارض بین حقوق زیست محیطی و منافع کارفرما است؛
  2- حل تعارضاتی که به هر طریق پیش آمده‌اند و دیگر اجتناب از آنها محل بحث نیست.
  بر اساس مکاتب و نظامات گوناگون اخلاقی، برای حل تعارضات چاره‌های مختلفی می‌توان اندیشید. برای مثال از منظر وظیفه‌گرایی کانت، آشنایی با "امر مطلق" و التزام به خوانش خاص کانت از "قاعدة زرین" اخلاقی، جایی برای مسامحه باز نمی‌کند. از نگاهی کانتی، تحلیل صحیح موقعیت‌های موسوم به تعارضات نشان خواهد داد که اساساً تعارضی واقعی در کار نیست. دیگر نظام اخلاقی، پیامدگرایی است؛ از این منظر با محاسبة دو طرف تعارض و ارزیابی اهمیت آنها با شاخص‌های هفت‌گانه می‌توان از دو راهه‌های تصمیم اخلاقی عبور کرد. و نهایتاً از منظر آموزه‌های اسلامی، با سود جستن مناسب از قواعدی همچون "اهم و مهم" و "قاعدة تخییر" می‌توان از بسیاری دوراهه‌های اخلاقی عبور کرد. 


  سپس به دعوت دکتر عسکری، دکتر منوچهر شیبانی مدیرکل دفتر سازمان‌های مهندسی و تشکل‌های حرفه‌ای وزارت راه و شهرسازی در باب اخلاق مهندسی و چالش‌های کنونی به ایراد سخن پرداخت.
  وی در ابتدا ضمن تشکر از جامعه مهندسان مشاور ایران برای برگزاری این همایش، به وضعیت بحرانی مهندسی خصوصاً مهندسی ساختمان پرداختند.
  وی در ادامه اظهار داشت: تمامی انبیاء و بزرگان برای ترویج اخلاق تلاش کردند و به فرموده پیامبر اسلام: من مبعوث شدم که خوبی‌های اخلاقی را کامل نمایم.
  وی در ادامه به تفاوت بین حرفه و پیشه اشاره‌کرده و گفت: متأسفانه در حال حاضر این دو مقوله کاملاً جای خود را عوض کرده‌اند و مهندسان بجای دید حرفه‌ای، به موضوع مهندسی به‌عنوان یک پیشه نگاه می‌کنند.
  وی افزود: در حاضر به مشکلات موجود در کشور در حرفه مهندسی به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:
  1 ـ عدم رعایت مقررات و استانداردهای لازم‌الاجرا.
  2 ـ قبول کار توسط مهندسین در حیطه‌ای که فاقد صلاحیت هستند.
  3 ـ عدم انجام کار به نحو شایسته و باکیفیت و کمیت مطلوب
  4 ـ عدم دخالت مسائل فنی و حرفه‌ای در کار
  5 ـ سوءاستفاده از عدم اطلاعات فنی کارفرما در پروژه
  6 ـ عدم حفظ حرمت سایر همکاران
  7 ـ استفاده از روش‌های غیراخلاقی و عدم رقابت سالم
  8 ـ ورود به پروژه‌های نیمه‌کاره همکاران
  9 ـ عدم حفظ حرمت مهندسی
  10 ـ روابط ناصواب و زد و بند
  11 ـ مدرک و امضاء فروشی و... برای رفع این معضلات لازم است که به ترویج و آموزش اخلاق توجه شود و مدیران به‌عنوان رهبران گروه باید خود به اخلاق توجه خاص مبذول نمایند.

  در پایان ایشان با ارائه اسلایدهایی به مشکلات و عدم توجه مهندسان ساختمان و پیامدهای آن و سهل‌انگاری‌ها، به‌عنوان بحران اخلاق حرفه‌ای در سازمان‌ها اشاره کرد.


  سخنران دیگر این همایش دکتر مقصود فراست خواه، عضو هیئت‌علمی موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی با موضوع اشباع جامعه از نصیحت و نیاز به علت شناسی علمی و ریشه‌یابی مسائل اخلاق حرفه‌ای در ایران به ایراد سخن پرداخت.
  وی اظهار داشت: بهتر است بجای نصیحت به تبیین موضوعات بپردازیم. در اخلاق حرفه‌ای نیاز به علت شناسی علمی داریم. متأسفانه جامعه امروز خرد گریز و عقل گریز است و تا زمانی که این موضوع پرداخته نشود نمی‌توانیم ریشه بی‌اخلاقی‌ها را پیدا کنیم.
  وی در ادامه افزود: در حرفه مشاوره، کار خوب یعنی ارائه مشاوره درست، در زمان درست و به شیوه‌ای درست. حال باید ببینیم یک مهندس مشاور چرا کار درست را به‌صورت درست و در زمان درست انجام می‌دهد. شاید چون اخلاق بر مبنای وظیفه است. یا شاید چون قانون او را موظف کرده یا چون آئین اخلاق حرفه‌ای از او چنین خواسته است و یا چون درستکاری عین فضیلت است.
  وی در ادامه افزود: حال باید دید برای یک فرد کدام منفعت و کدام لذت پایدارتر است. اگر قاعده درستکاری در میان باشد و همه از آن منتفع شوند مسلماً منفعت پایدارتر بهتر است.
  اخلاق دربرگیرنده لذت‌های عمیق‌تر، عمومی‌تر و اجتماعی‌تر است. وقتی معیارهای منفعت خود را در سطح بالاتری جستجو کنیم، تبعیت از اخلاق حرفه‌ای نهادینه‌تر می‌شود.

  17a.jpg  سخنران پایانی این نشست، دکتر حامدی از اعضای جامعه مهندسان مشاور ایران به‌عنوان سخنران اختتامیه به بیان دیدگاه‌های خود درباره اخلاق حرفه‌ای با عنوان قدرت نهفته کارفرمایان عامل زوال اخلاق حرفه‌ای پرداخت.

  وی اظهار داشت: منشأ قدرت نهفته در ایران به خاطر اتکا به درآمدهای نفتی دولت و کارفرمایان می باشد و همین موضوع باعث به وجود آمدن مشکلات بسیار گردیده است. ازآنجاکه مهندسان مشاور با کارفرمایانی که 95% آن‌ها دولتی و 5% باقی‌مانده هم دارای رانت دولتی هستند؛ سروکار دارند بنابراین مجبور به تبعیت از خواسته‌های آن‌ها می‌باشند. کارفرمایان نیز به دلیل همین قدرت نهفته جایگاه مهندسان مشاور را بعضاً به دفتر فنی تقلیل می‌دهند تا خواسته‌هایشان برآورده شود.

  21a.jpg  کارفرمایان با استفاده از این قدرت نهفته از مهندسان مشاور خدمات اضافی طلب می‌کنند و به‌نوعی بیگاری می‌کشند. عدم پرداخت حق‌الزحمه و یا گروگان‌گیری حق‌الزحمه و یا تأخیر در پرداخت حق‌الزحمه روش‌هایی است که توسط آن از مشاوران می‌خواهند به خواسته‌های آن‌ها تن دهند و پروژه‌ها را بر اساس خواست کارفرمایان چه به لحاظ جانمایی، یا طراحی و ... به انجام رسانند.


  23a.jpg  این همایش با پرسش و پاسخ و بیانیه نهایی پایان یافت.
  آخرین ویرایش: جمعه 14 اسفند 1394 12:58 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • Abolhassan Astaneh-Asl is a professor of civil and environmental engineering at the University of California at Berkeley, and specializes in studying structural damage done by earthquakes and terrorist bombings

  جمعه چهاردهم اسفندماه سال ١٣٩٤

  Profile: Abolhassan Astaneh-Asl

  Abolhassan Astaneh-Asl was a participant or observer in the following events:

  Dr. Abolhassan Astaneh-Asl examines steel from the World Trade Center.Dr. Abolhassan Astaneh-Asl examines steel from the World Trade Center. [Source: University of California, Berkeley]An engineer investigating the remains of the World Trade Center sees melted girders and other evidence that the towers experienced extreme temperatures on ٩/١١. Dr. Abolhassan Astaneh-Asl is a professor of civil and environmental engineering at the University of California, Berkeley. He specializes in studying structural damage done by earthquakes and terrorist bombings. [Chronicle of Higher Education, ١٢/٧/٢٠٠١; CBS News, ٣/١١/٢٠٠٢] He arrives in New York on September ١٩ to conduct a two-week scientific reconnaissance of the collapsed towers, hoping to gain an understanding of how they had come down. His project is one of eight financed by the National Science Foundation to study the WTC disaster. [New York Times, ١٠/٢/٢٠٠١; Berkeleyan, ١٠/٣/٢٠٠١; US Congress. House. Committee on Science, ٣/٦/٢٠٠٢] He examines numerous pieces of steel taken from Ground Zero. [Chronicle of Higher Education, ١٢/٧/٢٠٠١] Astaneh-Asl will describe the WTC as “the best-designed building I have ever seen.” [San Francisco Chronicle, ١٠/٢٢/٢٠٠١] Yet he notices unusual warping and other damage in its remaining steel:
  bullet At a recycling center in New Jersey, he sees ١٠-ton steel beams from the towers that look “like giant sticks of twisted licorice.” [Chronicle of Higher Education, ١٢/٧/٢٠٠١] He shows the San Francisco Chronicle a “banana-shaped, rust-colored piece of steel” that has “twisted like toffee during the terrorist attack.” [San Francisco Chronicle, ١٠/٢٢/٢٠٠١]
  bullet He later recalls, “I saw melting of girders in [the] World Trade Center.” [PBS, ٥/١٠/٢٠٠٧]
  bullet He notes that steel has bent at several connection points that had joined the floors of the WTC to the vertical columns. He describes the connections as being smoothly warped, saying, “If you remember the Salvador Dali paintings with the clocks that are kind of melted—it’s kind of like that.” He adds, “That could only happen if you get steel yellow hot or white hot—perhaps around ٢,٠٠٠ degrees.” [Chronicle of Higher Education, ١٢/٧/٢٠٠١]
  bullet Astaneh-Asl says that steel flanges have been reduced “from an inch thick to paper thin.” [Berkeleyan, ١٠/٣/٢٠٠١]
  bullet He finds a foot-long twisted shard of steel that is “like a piece of bread, but it was high-strength steel.” He comments, “I haven’t seen anything like this [before].” [Berkeley Daily Planet, ١٠/٢٠/٢٠٠١]
  bullet He finds “severely scorched [steel] members from ٤٠ or so floors below the points of impact [by the planes].” He believes this is the result of the planes having destroyed the elevator walls, thereby allowing burning jet fuel to pour down into the building, igniting fires hundreds of feet below the impact floors. [CBS News, ٣/١٢/٢٠٠٢]
  bullet He says that, in some places, the fireproofing used to protect the WTC steel has “melted into a glassy residue.” [New York Times, ١٠/٢/٢٠٠١]
  bullet Astaneh-Asl sees a charred I-beam from WTC Building ٧, which collapsed late in the afternoon of ٩/١١. “The beam, so named because its cross-section looks like a capital I, had clearly endured searing temperatures. Parts of the flat top of the I, once five-eighths of an inch thick, had vaporized.” [New York Times, ١٠/٢/٢٠٠١]
  Other individuals will report seeing molten metal in the remains of the World Trade Center in the weeks and months after ٩/١١ (see September ١٢, ٢٠٠١-February ٢٠٠٢), and data collected by NASA reveals dozens of “hot spots” (some over ١,٣٠٠ degrees Fahrenheit) at Ground Zero (see September ١٦-٢٣, ٢٠٠١). But Thomas Eagar—an engineering professor at the Massachusetts Institute of Technology—later comments that the “temperature of the fire at the WTC [on ٩/١١] was not unusual, and it was most definitely not capable of melting steel.” [Eagar and Musso, ١٢/٢٠٠١] Yet Astaneh-Asl will later put forward the “tentative” conclusion, “The collapse of the [Twin Towers] was most likely due to the intense fire initiated by the jet fuel of the planes and continued due to burning of the building contents.” [Astaneh-Asl, ١١/٣٠/٢٠٠٣ pdf file] Astaneh-Asl is a member of the team assembled by the American Society of Civil Engineers to investigate the World Trade Center site after ٩/١١ (see September ١٢, ٢٠٠١), though he will resign from this because he disagrees with its decision to keep findings secret until the initial inquiry has been completed. [New York Times, ١٠/٢/٢٠٠١; Associated Press, ٩/٦/٢٠٠٢]

  A structural engineer who was a member of the team assembled by the American Society of Civil Engineers to investigate the World Trade Center site after ٩/١١ complains about the decision to rapidly destroy the remaining structural steel from the collapsed WTC buildings. Dr. Abolhassan Astaneh-Asl is a professor of civil and environmental engineering at the University of California at Berkeley, and specializes in studying structural damage done by earthquakes and terrorist bombings. [Chronicle of Higher Education, ١٢/٧/٢٠٠١; CBS News, ٣/١١/٢٠٠٢; Associated Press, ٩/٦/٢٠٠٢] He had come to New York a week after ٩/١١ to examine the collapsed towers, hoping to gain an understanding of how they had come down (see September ١٩-October ٢٠٠١). [New York Times, ١٠/٢/٢٠٠١; US Congress. House. Committee on Science, ٣/٦/٢٠٠٢] However, New York City officials had decided early on to quickly transport the remaining structural steel to scrap yards, to be shipped abroad and melted down for reuse (see Shortly After September ١١, ٢٠٠١). As CBS News now reports, “As a result, Astaneh has almost certainly missed seeing crucial pieces before they were cut up and sent overseas.” Astaneh-Asl complains: “When there is a car accident and two people are killed, you keep the car until the trial is over. If a plane crashes, not only do you keep the plane, but you assemble all the pieces, take it to a hangar, and put it together. That’s only for ٢٠٠, ٣٠٠ people, when they die. In this case you had ٣,٠٠٠ people dead.” He says: “My wish was that we had spent whatever it takes, maybe $٥٠ million, $١٠٠ million, and maybe two years, get all this steel, carry it to a lot. Instead of recycling it, put it horizontally, and assemble it. You have maybe ٢٠٠ engineers, not just myself running around trying to figure out what’s going on. After all, this is a crime scene and you have to figure out exactly what happened for this crime, and learn from it.” However, he adds, “My wish is not what happens.” [CBS News, ٣/١٢/٢٠٠٢] Astaneh-Asl previously told the New York Times that the scrap steel from the WTC was “worth only a few million dollars, a tiny fraction of the billions of dollars the cleanup will cost.” Yet the knowledge that could be gained from it “could save lives in a future disaster.” [New York Times, ١٠/٢/٢٠٠١]

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • [page image]
  آخرین ویرایش: جمعه 14 اسفند 1394 12:43 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • Profile: Abolhassan Astaneh-Asl

  Abolhassan Astaneh-Asl was a participant or observer in the following events:

  Dr. Abolhassan Astaneh-Asl examines steel from the World Trade Center.Dr. Abolhassan Astaneh-Asl examines steel from the World Trade Center. [Source: University of California, Berkeley]An engineer investigating the remains of the World Trade Center sees melted girders and other evidence that the towers experienced extreme temperatures on 9/11. Dr. Abolhassan Astaneh-Asl is a professor of civil and environmental engineering at the University of California, Berkeley. He specializes in studying structural damage done by earthquakes and terrorist bombings. [Chronicle of Higher Education, 12/7/2001; CBS News, 3/11/2002] He arrives in New York on September 19 to conduct a two-week scientific reconnaissance of the collapsed towers, hoping to gain an understanding of how they had come down. His project is one of eight financed by the National Science Foundation to study the WTC disaster. [New York Times, 10/2/2001; Berkeleyan, 10/3/2001; US Congress. House. Committee on Science, 3/6/2002] He examines numerous pieces of steel taken from Ground Zero. [Chronicle of Higher Education, 12/7/2001] Astaneh-Asl will describe the WTC as “the best-designed building I have ever seen.” [San Francisco Chronicle, 10/22/2001] Yet he notices unusual warping and other damage in its remaining steel:
  bullet At a recycling center in New Jersey, he sees 10-ton steel beams from the towers that look “like giant sticks of twisted licorice.” [Chronicle of Higher Education, 12/7/2001] He shows the San Francisco Chronicle a “banana-shaped, rust-colored piece of steel” that has “twisted like toffee during the terrorist attack.” [San Francisco Chronicle, 10/22/2001]
  bullet He later recalls, “I saw melting of girders in [the] World Trade Center.” [PBS, 5/10/2007]
  bullet He notes that steel has bent at several connection points that had joined the floors of the WTC to the vertical columns. He describes the connections as being smoothly warped, saying, “If you remember the Salvador Dali paintings with the clocks that are kind of melted—it’s kind of like that.” He adds, “That could only happen if you get steel yellow hot or white hot—perhaps around 2,000 degrees.” [Chronicle of Higher Education, 12/7/2001]
  bullet Astaneh-Asl says that steel flanges have been reduced “from an inch thick to paper thin.” [Berkeleyan, 10/3/2001]
  bullet He finds a foot-long twisted shard of steel that is “like a piece of bread, but it was high-strength steel.” He comments, “I haven’t seen anything like this [before].” [Berkeley Daily Planet, 10/20/2001]
  bullet He finds “severely scorched [steel] members from 40 or so floors below the points of impact [by the planes].” He believes this is the result of the planes having destroyed the elevator walls, thereby allowing burning jet fuel to pour down into the building, igniting fires hundreds of feet below the impact floors. [CBS News, 3/12/2002]
  bullet He says that, in some places, the fireproofing used to protect the WTC steel has “melted into a glassy residue.” [New York Times, 10/2/2001]
  bullet Astaneh-Asl sees a charred I-beam from WTC Building 7, which collapsed late in the afternoon of 9/11. “The beam, so named because its cross-section looks like a capital I, had clearly endured searing temperatures. Parts of the flat top of the I, once five-eighths of an inch thick, had vaporized.” [New York Times, 10/2/2001]
  Other individuals will report seeing molten metal in the remains of the World Trade Center in the weeks and months after 9/11 (see September 12, 2001-February 2002), and data collected by NASA reveals dozens of “hot spots” (some over 1,300 degrees Fahrenheit) at Ground Zero (see September 16-23, 2001). But Thomas Eagar—an engineering professor at the Massachusetts Institute of Technology—later comments that the “temperature of the fire at the WTC [on 9/11] was not unusual, and it was most definitely not capable of melting steel.” [Eagar and Musso, 12/2001] Yet Astaneh-Asl will later put forward the “tentative” conclusion, “The collapse of the [Twin Towers] was most likely due to the intense fire initiated by the jet fuel of the planes and continued due to burning of the building contents.” [Astaneh-Asl, 11/30/2003 pdf file] Astaneh-Asl is a member of the team assembled by the American Society of Civil Engineers to investigate the World Trade Center site after 9/11 (see September 12, 2001), though he will resign from this because he disagrees with its decision to keep findings secret until the initial inquiry has been completed. [New York Times, 10/2/2001; Associated Press, 9/6/2002]

  A structural engineer who was a member of the team assembled by the American Society of Civil Engineers to investigate the World Trade Center site after 9/11 complains about the decision to rapidly destroy the remaining structural steel from the collapsed WTC buildings. Dr. Abolhassan Astaneh-Asl is a professor of civil and environmental engineering at the University of California at Berkeley, and specializes in studying structural damage done by earthquakes and terrorist bombings. [Chronicle of Higher Education, 12/7/2001; CBS News, 3/11/2002; Associated Press, 9/6/2002] He had come to New York a week after 9/11 to examine the collapsed towers, hoping to gain an understanding of how they had come down (see September 19-October 2001). [New York Times, 10/2/2001; US Congress. House. Committee on Science, 3/6/2002] However, New York City officials had decided early on to quickly transport the remaining structural steel to scrap yards, to be shipped abroad and melted down for reuse (see Shortly After September 11, 2001). As CBS News now reports, “As a result, Astaneh has almost certainly missed seeing crucial pieces before they were cut up and sent overseas.” Astaneh-Asl complains: “When there is a car accident and two people are killed, you keep the car until the trial is over. If a plane crashes, not only do you keep the plane, but you assemble all the pieces, take it to a hangar, and put it together. That’s only for 200, 300 people, when they die. In this case you had 3,000 people dead.” He says: “My wish was that we had spent whatever it takes, maybe $50 million, $100 million, and maybe two years, get all this steel, carry it to a lot. Instead of recycling it, put it horizontally, and assemble it. You have maybe 200 engineers, not just myself running around trying to figure out what’s going on. After all, this is a crime scene and you have to figure out exactly what happened for this crime, and learn from it.” However, he adds, “My wish is not what happens.” [CBS News, 3/12/2002] Astaneh-Asl previously told the New York Times that the scrap steel from the WTC was “worth only a few million dollars, a tiny fraction of the billions of dollars the cleanup will cost.” Yet the knowledge that could be gained from it “could save lives in a future disaster.” [New York Times, 10/2/2001]

  آخرین ویرایش: جمعه 14 اسفند 1394 12:32 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • To the man who saved my life:
  آخرین ویرایش: جمعه 14 اسفند 1394 12:23 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمدMohammad آستانه اصل Astanehaslm پنجشنبه 13 اسفند 1394 10:46 قبل از ظهر نظرات ()
  Evidence of 9/11

  Petition Presented to the Harper Government

  Written by  9/11 Truth Outreach Staff

  With the following words spoken by Elizabeth May representing the Saanich—Gulf Islands "riding" (equivalent to a congressional district), a new chapter was opened in the quest for a public inquiry into the events of 9/11.


  "Mr. Speaker, I rise to present a petition, from petitioners in Alberta, British Columbia, Ontario and particularly in the Ottawa area, calling on the Government of Canada to conduct a parliamentary review into the events that occurred in the United States on September 11." (The presentation of the petition can be seen at on the official House of Commons website at http://parlvu.parl.gc.ca/Embed/en/i/8538727/?ml=en&vt=watch at 1:23:40.)

  For the last several years, numerous Canadians have been actively searching for a Member of Parliament to submit a petition to the Harper Government (formerly known as the Government of Canada). A long-time member and three-time Green Party of Canada candidate approached Ms May about submitting the petition and she agreed to the request. Ms May is one of only two members of the Green Party in the Parliament.

  9/11 Petition read in Parliament by MP Libby Davies
  Share Video
  Share Video
  00:00
  00:00
   

  The petition process asks for a new investigation into the events of 9/11 which has been used in Canada to justify participation in the "Global War on Terror." In 2008, a similar petition was read into Parliament by Libby Davies. Due to problems with the way that the petition was phrased, the Government of Canada was able to dismiss it.

  The 2008 response was: "The Canadian Government has no cause to believe that the destruction of the World Trade Center was due to reasons other than those cited in the report of the National Commission on Terrorist Attacks Upon the United States (known as the 9/11 Commission Report). While joining with all Canadians in mourning the death of the victims of these attacks, the Government of Canada is therefore not inclined to pursue an independent investigation."

  The petition read in by Ms May closes the loophole by specifically bringing the evidence for explosive forms of high temperature incendiaries into the body of the petition. The wording of the petition is as follows:

  (See the petition accepted by the Clerk of the Parliament here)

  PETITION TO THE HONORABLE GOVERNMENT OF CANADA

  We, the undersigned citizens of Canada

  who now avail themselves of their ancient and undoubted right thus to present a grievance common to your Petitioners in the certain assurance that your honourable House will therefor provide a remedy, humbly sheweth our belief that there is sufficient doubt about the omissions and inconsistencies in the official United States of America 9/11 Commission Report to show that 9/11 was an act of state sponsored terrorism. Foremost, the official United States of America 9/11 Commission Report omits new forensic evidence of the use of explosives that might have been the actual cause of the destruction of the World Trade Center Twin Towers and the collapse of the third World Trade Center Building 7. And, as a result, Canada now being a partner with the United States of America in the Global War of Terror, therefore has a responsibility to verify the findings of the United States of America 9/11 Commission Report before committing our military and other resources to the conflict.

  THEREFORE,

  Your Petitioners pray for the Government of Canada to conduct a

  PARLIAMENTARY REVIEW

  of the omissions and inconsistencies in the official United States of America 9/11 Commission Report and of the new forensic evidence listed below. Your petitioners pray that the Government of Canada hear our policy recommendation to protect Canadians against future acts of state sponsored terrorism.

  The new forensic evidence includes, but is not limited to:

  Your Petitioners pray for the Government of Canada to conduct a parliamentary review using advice from citizens groups and expert witnesses in the field of 9/11 studies in order to protect Canadians against future acts of state sponsored terrorism and ensure that our military resources are spent properly.

  Your petitioners, as in duty bound, will ever pray,

  The Undersigned

  Ms May's willingness to present the petition stands in stark contrast to the many other members of Parliament who were contacted to provide citizen access to the Harper Government. They all declined and universally suggested that Paul Dewar, the NDP critic on Foreign Policy, was the appropriate member to present the petition. However, in spite of being contacted in writing by over 50 of his own constituents requesting that he submit the petition to parliament, Paul Dewar refused on the basis that "he does not agree with it." His office never explained what content in the petition he did not agree with.

  The long standing prohibition on asking questions about 9/11 is equally as strong north of the border as it is south of the border. Politicians in the United States routinely avoid any questioning of 9/11. This was clearly documented when they were asked questions about World Trade Center Building 7 on live television. Following the lead of Paul Dewar, and virtually all politicians north and south of the border, Ms May said, "I do not agree with the petition." Not surprisingly, her party also distanced itself from the petition by saying, "The Green Party [of Canada] echoes Ms May's sentiments that it does not agree with the petition, but believes that no citizen should be denied the right to make their voice heard in Parliament."

  Under the procedures and practices of the House of Commons, the Member of Parliament has a role to make the presentation on behalf of the petitioners. "The Member, whose role it is to make the presentation on behalf of the petitioners, is not required to be in agreement with the content of any petition he or she may choose to present, and no such inference is to be drawn."

  Elizabeth May should be commended for her duty as a public servant in submitting this petition. "It is an obligation of an MP to present every petition submitted to them," she said.

  Next Steps

  The rules of the House of Commons require that the government reply to a petition within 45 calendar days of its presentation. If such a petition remains without a response at the expiration of this time, a committee of the House, designated by the Member presenting the petition, is required to look into the Ministry's failure to respond.

  In the ensuing weeks, efforts will be made to educate members of Parliament about the issues raised in the petition. This may allow them to ask the Harper Government about the evidence specifically referenced in the petition during "Question Period" when any Member, typically opposition party members, can ask a question of the government and hold it accountable. Canadians can contact their Member of Parliament { http://www.parl.gc.ca/Parliamentarians/en/constituencies} to let them know you support a complete and accurate response to the points raised in petition. Additionally, concerned citizens can contact Elizabeth May {http://www.parl.gc.ca/Parliamentarians/en/constituencies} and thank her for taking seriously the role of citizen involvement in government.

  To better communicate to the people of Canada about this important petition, a press conference is being planned for Ottawa in mid-December to launch an outreach campaign centered around the theme of "A Helping Hand to America."

  آخرین ویرایش: پنجشنبه 13 اسفند 1394 10:46 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمدMohammad آستانه اصل Astanehaslm چهارشنبه 12 اسفند 1394 08:03 قبل از ظهر نظرات ()

  تغییر سمت به معاون اول


  آخرین ویرایش: جمعه 14 اسفند 1394 12:37 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمدMohammad آستانه اصل Astanehaslm دوشنبه 10 اسفند 1394 05:39 بعد از ظهر نظرات ()

55 آنلاین


 • آبیته


 • آخرین نیوز


 • آران نیوز


 • آرمان کرمان


 • آریا


 • آفتاب


 • آنا


 • آی تی ایران


 • آینده روشن


 • اتاق خبر


 • اتاق نیوز


 • اخبار ارسالی


 • اخبار بانک


 • اخبار روز


 • ارانیکو


 • استقلال


 • اعتدال


 • افق نیوز


 • افکارنیوز


 • افلاک آنلاین


 • اقتصاد آنلاین


 • اقتصاد ایران آنلاین


 • اقتصاد نیوز


 • اکوفارس


 • اکونیوز


 • اکوویژن


 • البرز نو


 • الف


 • الو دکتر


 • امید هسته ای


 • اندیشه ها


 • ایرنا


 • ایسنا


 • ای استخدام


 • ایبنا نیوز


 • ایتنا


 • ایران استخدام


 • ایران بالکان


 • ایران خبر


 • ایران دیپلماتیک


 • ایستنا


 • ایسکانیوز


 • ایفنام


 • ایکنا


 • ایکوپرس


 • ایلنا


 • ایمیدرو


 • باشگاه خبرنگاران


 • بانک مردم


 • بانک ورزش


 • بانکداری الکترونیک


 • برای مردم


 • برنا


 • برنامه نود


 • بعلاوه یک


 • بلاغ نیوز


 • بنا


 • بنکر


 • بوتیا نیوز


 • بوشهر نیوز


 • پارس


 • پارس فوتبال


 • پارسینه


 • پاکسان نیوز


 • پام نیوز


 • پانصدنودهشت


 • پایش آنلاین


 • پترو تحلیل


 • پرتال اخبار دانشگاهی


 • پرشین خودرو


 • پرشین مگز


 • پولی مالی


 • پیام آفتاب


 • پیام نفت


 • پیام نو


 • پیشرفت پرس


 • پیک خبر


 • بی باک نیوز


 • تئاتر نت


 • تابناک


 • تازه آنلاین


 • تامین 24


 • تب فوتبال


 • تبیان


 • تجارت پرس


 • تدبیر خبر


 • ترابر نیوز


 • تراز نیوز


 • ترجمان


 • تسنیم نیوز


 • تعامل نیوز


 • تقدم


 • تلنا


 • تماشاگر


 • توریسم آنلاین


 • تولید نیوز


 • تهران نیوز


 • تی وی پلاس


 • تیتر برتر


 • تیتر یک


 • جام جم


 • جام نیوز


 • جزیره دانش


 • جماران


 • جنوب نیوز


 • جوان ایرانی


 • جهان نیوز


 • حساب من


 • حوادث دات نت


 • حوزه نیوز


 • خانه ملت


 • خانه ورزش


 • خبر آنلاین


 • خبر نو


 • خبرپرداز


 • خبرگزاری دانشجو


 • خدمات قضایی


 • خودرو


 • خوزنا


 • داغ نیوز


 • دانا


 • دریا نیوز


 • دفتر رهبری


 • دکتر من


 • دولت بهار


 • دنیای صنعت


 • دنیای معدن


 • دهوند


 • دیجیاتو


 • دیدبان آمریکا


 • دیلی خبر ایران


 • راه دانشجو


 • رجانیوز


 • رخداد 24


 • رسا


 • روز نو


 • روزنامه شما


 • روزگار نو


 • روضه نیوز


 • رویداد


 • رویداد 24


 • رویش نیوز


 • رویکرد


 • رهیاب نیوز


 • ریاست جمهوری


 • ریشه


 • زلال نیوز


 • زندگی نیوز


 • زومیت


 • زیست آنلاین


 • زیست بوم


 • ساعت 24


 • سایپا نیوز


 • سخن آنلاین


 • سلام نو


 • سلامانه


 • سلامت نیوز


 • سیبنا


 • سیتنا


 • سیر نیوز


 • سینما پرس


 • شارا


 • شباویز


 • شبستان


 • شبکه ایران


 • شبکه خبر


 • شبکه سلامت


 • شفاف


 • شفقنا


 • شما نیوز


 • شمعدانی


 • شورای انقلاب فرهنگی


 • شهدای ایران


 • شهر خبر


 • شهردار آنلاین


 • شهریران


 • شهید نیوز


 • صبح اقتصاد


 • صبح تهران


 • طرفداری


 • عرش نیوز


 • عصر امروز


 • عصر ایران


 • عصر بانک


 • عصر خودرو


 • عصر صنعت


 • عصرهامون


 • عقیق


 • عکاسی


 • عیارآنلاین


 • فارس


 • فرارو


 • فرجام نیوز


 • فردا نیوز


 • فرهنگ امروز


 • فرهنگ نیوز


 • فرهنگیان نیوز


 • فرهیختگان


 • فوتبال ایران


 • فولاد نیوز


 • قانون


 • قدس آنلاین


 • قفقاز


 • قیمت روز


 • کاپ


 • کاوشگران


 • کتاب


 • کتاب معاصر


 • کجارو


 • کردپرس


 • ماد


 • مثلث آنلاین


 • مجلس نیوز


 • مجله رنگ


 • مدیا نیوز


 • مطالبه


 • معاون اول


 • ملیت


 • موبنا


 • موج


 • مهر


 • مهرخانه


 • میدان 72


 • میزان


 • نامه


 • ندای انقلاب


 • نشان آنلاین


 • نفت ما


 • نفت نیوز


 • نکو نیوز


 • نما نیوز


 • نماینده


 • نواندیش


 • نه صبح


 • واحد مرکزی خبر


 • وبنا


 • ورزش ما


 • ویوان نیوز


 • نگاه یک


 • نیاوران نیوز


 • نیک نیوز


 • نیمروز


 • هت تریک


 • هدانا


 • هزاره سوم


 • هم اندیشی


 • همرسان


 • همشهری آنلاین


 • هموطن سلام


 • هنر آنلاین


 • هنگام نیوز


 • چهره نیوز


 • چیدانه


 • گفتار نیوز

  آخرین ویرایش: دوشنبه 10 اسفند 1394 05:41 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • - علی اکبر هاشمی رفسنجانی

  2- حسن روحانی

  3- محسن قمی

  4- محمد امامی کاشانی

  5- محمد علی موحدی کرمانی

  6- قربانعلی دری نجف آبادی

  7- احمد جنتی

  8- محمد محمدی ری شهری

  9- سید ابوالفضل می رمحمدی

  10- سید محمود علوی

  11- ابراهیم امینی

  12- محمد یزدی

  13- نصرت الله شاه آبادی

  14- محسن اسماعیلی

  15- محمد علی تسخیری

  16- تقی مصباح یزدی

  بنابر این گزارش، این آمار، نتیجه غیررسمی شمارش اولیه بیش از 28 درصد صندوق های شهرستان های تهران و برخی صندوق های شهر تهران است. 

  در این انتخابات در حوزه انتخابیه استان تهران برای مجلس خبرگان رهبری 6 هزار و 138 صندوق اخذ رای پیش بینی شده بود.

  نتایج خبرگان تهران ، نتیجه شمارش آرای مجلس خبرگان رهبری در تهران

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • حوزه‌های انتخاباتی مجلس شورای اسلامی

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
  پرش به: ناوبری، جستجو
  حوزه‌های انتخاباتی مجلس شورای اسلامی

  فهرست حوزه‌های انتخاباتی مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران در انتخابات نهمین دورهٔ مجلس شورای اسلامی سال ۱۳۹۰-۹۱.

  مجلس شورای اسلامی روی هم ۲۰۷ حوزه مربوط به استان‌ها و اقلیت‌های مذهبی در کشور ایران شامل ۲۹۰ نماینده دارد.

  حوزه‌های انتخاباتی مجلس شورای اسلامی بر پایهٔ شهرستان‌ها در استان‌ها تقسیم‌بندی شده‌است و هر حوزه حداقل یک نماینده در مجلس دارد. در برخی موارد بخشی از یک شهرستان به حوزه‌ای دیگر پیوسته است. دو تا از حوزه‌ها نیز میان دو استان مشترک است.

  بر طبق قانون اساسی می‌توان پس از هر ده سال حداکثر ۲۰ نفر نماینده اضافه کرد. در سال ۱۳۷۸ و پیش از انتخابات مجلس ششم شمار نمایندگان به ۲۹۰ نفر افزایش یافت.

  پیشینه[ویرایش]

  قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۵۸ برای کشور ۲۷۰ نماینده در نظر گرفته‌بود و بنا بود پس از هر ده سال به نسبت هر ۱۵۰٬۰۰۰ نفر یک نماینده افزوده شود. این قانون دربارهٔ اقلیت‌ها نیز برقراز بود.

  با بازنگری در قانون اساسی به سال ۱۳۶۸ قانون اصلاح شد ضمن تکرار همان ۲۷۰ نفر، بدون تعیین جمعیت بنا شد پس از هر ده سال با نظر گرفتن عوامل انسانی، سیاسی، جغرافیایی و نظایر آنها حداکثر بیست نفر نماینده بتواند اضافه شود.

  مجلس دوم در ۳۰ فروردین ۱۳۶۶ قانون تعیین محدوده‌های حوزه‌های انتخاباتی مجلس را تصویب کرد و در جدولی ۱۹۶ حوزه برای ۲۷۰ نماینده را به تصویب رساند. ۳ اردیبهشت شورای نگهبان قانون را تایید کرد.

  مجلس سوم در ۱۷ دی ۱۳۷۰ قانون میزان تأثیر تغییرات تقسیمات کشوری در محدودهٔ حوزه‌ها را تصویب کرد. طبق این قانون وزارت کشور مکلف شد که تغییرات جغرافیایی را در محدودهٔ حوزه‌های انتخاباتی مصوب سال ۱۳۶۶ اعمال نماید. همچنین در آن مصوبه تغییر مختصری در حوزه‌ها اعمال شد.

  مجلس چهارم در ۲۲ آذر ۱۳۷۴ قانون اصلاح جدول حوزه‌های انتخاباتی به تصویب رساند و ۲۶ام همان ماه به تأیید شورای نگهبان رسید.

  مجلس پنجم در ۱۲ آبان ۱۳۷۸ ضمن اصلاح دوبارهٔ جدول حوزه‌ها تعداد نمایندگان را از ۲۷۰ نفر به ۲۹۰ نفر افزایش داد و ۱۹ام همان ماه به تأیید شورای نگهبان رسید.

  مجلس ششم در ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۳ طرح تقسیم خراسان به سه استان و تعیین شهرستان‌ها را تصویب کرد.

  اواخر مجلس هشتم به بعد نمایندگان در پی اصلاحاتی در حوزه‌ها برآمده‌اند.

  آمار حوزه‌ها[ویرایش]

  آمار حوزه‌های انتخاباتی مجلس شورای اسلامی مصوب ۱۳۷۸ با توجه به تغییرات تا سال ۱۳۹۴:

  استان حوزه‌ها کرسی جمعیت (۱۳۹۰)
  آذربایجان شرقی ۱۳ ۱۹
  آذربایجان غربی ۹ ۱۲
  اردبیل ۵ ۷
  اصفهان ۱۵ ۱۹
  البرز[۱] ۲ ۳
  ایلام ۲ ۳
  بوشهر ۴ ۴
  تهران ۶ ۳۵
  چهارمحال و بختیاری ۴ ۴
  خراسان جنوبی[۲] ۴ ۴
  خراسان رضوی[۲] ۱۲ ۱۸
  خراسان شمالی[۲] ۳ ۴
  خوزستان ۱۴ ۱۸
  زنجان ۴ ۵
  سمنان ۴ ۴
  سیستان بلوچستان ۶ ۸
  فارس ۱۵ ۱۸
  قزوین ۳ ۴
  قم ۱ ۳
  کردستان ۵ ۶
  کرمان ۹ ۱۰
  کرمانشاه ۶ ۸
  کهگیلویه و بویراحمد ۳ ۳
  گلستان ۶ ۷
  گیلان ۱۱ ۱۳
  لرستان ۷ ۹
  مازندران ۹ ۱۲
  مرکزی ۶ ۷
  هرمزگان ۳ ۵
  همدان ۷ ۹
  یزد ۴ ۴
  اقلیت‌های دینی ۵ ۵
  برآیند ۲۰۷
  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  پرش به: ناوبری، جستجو
  حوزه‌های انتخاباتی مجلس شورای اسلامی

  فهرست حوزه‌های انتخاباتی مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران در انتخابات نهمین دورهٔ مجلس شورای اسلامی سال ۱۳۹۰-۹۱.

  مجلس شورای اسلامی روی هم ۲۰۷ حوزه مربوط به استان‌ها و اقلیت‌های مذهبی در کشور ایران شامل ۲۹۰ نماینده دارد.

  حوزه‌های انتخاباتی مجلس شورای اسلامی بر پایهٔ شهرستان‌ها در استان‌ها تقسیم‌بندی شده‌است و هر حوزه حداقل یک نماینده در مجلس دارد. در برخی موارد بخشی از یک شهرستان به حوزه‌ای دیگر پیوسته است. دو تا از حوزه‌ها نیز میان دو استان مشترک است.

  بر طبق قانون اساسی می‌توان پس از هر ده سال حداکثر ۲۰ نفر نماینده اضافه کرد. در سال ۱۳۷۸ و پیش از انتخابات مجلس ششم شمار نمایندگان به ۲۹۰ نفر افزایش یافت.

  پیشینه[ویرایش]

  قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۵۸ برای کشور ۲۷۰ نماینده در نظر گرفته‌بود و بنا بود پس از هر ده سال به نسبت هر ۱۵۰٬۰۰۰ نفر یک نماینده افزوده شود. این قانون دربارهٔ اقلیت‌ها نیز برقراز بود.

  با بازنگری در قانون اساسی به سال ۱۳۶۸ قانون اصلاح شد ضمن تکرار همان ۲۷۰ نفر، بدون تعیین جمعیت بنا شد پس از هر ده سال با نظر گرفتن عوامل انسانی، سیاسی، جغرافیایی و نظایر آنها حداکثر بیست نفر نماینده بتواند اضافه شود.

  مجلس دوم در ۳۰ فروردین ۱۳۶۶ قانون تعیین محدوده‌های حوزه‌های انتخاباتی مجلس را تصویب کرد و در جدولی ۱۹۶ حوزه برای ۲۷۰ نماینده را به تصویب رساند. ۳ اردیبهشت شورای نگهبان قانون را تایید کرد.

  مجلس سوم در ۱۷ دی ۱۳۷۰ قانون میزان تأثیر تغییرات تقسیمات کشوری در محدودهٔ حوزه‌ها را تصویب کرد. طبق این قانون وزارت کشور مکلف شد که تغییرات جغرافیایی را در محدودهٔ حوزه‌های انتخاباتی مصوب سال ۱۳۶۶ اعمال نماید. همچنین در آن مصوبه تغییر مختصری در حوزه‌ها اعمال شد.

  مجلس چهارم در ۲۲ آذر ۱۳۷۴ قانون اصلاح جدول حوزه‌های انتخاباتی به تصویب رساند و ۲۶ام همان ماه به تأیید شورای نگهبان رسید.

  مجلس پنجم در ۱۲ آبان ۱۳۷۸ ضمن اصلاح دوبارهٔ جدول حوزه‌ها تعداد نمایندگان را از ۲۷۰ نفر به ۲۹۰ نفر افزایش داد و ۱۹ام همان ماه به تأیید شورای نگهبان رسید.

  مجلس ششم در ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۳ طرح تقسیم خراسان به سه استان و تعیین شهرستان‌ها را تصویب کرد.

  اواخر مجلس هشتم به بعد نمایندگان در پی اصلاحاتی در حوزه‌ها برآمده‌اند.

  آمار حوزه‌ها[ویرایش]

  آمار حوزه‌های انتخاباتی مجلس شورای اسلامی مصوب ۱۳۷۸ با توجه به تغییرات تا سال ۱۳۹۴:

  استان حوزه‌ها کرسی جمعیت (۱۳۹۰)

  آذربایجان شرقی

  ۱۳

  ۱۹

   

  آذربایجان غربی

  ۹

  ۱۲

   

  اردبیل

  ۵

  ۷

   

  اصفهان

  ۱۵

  ۱۹

   

  البرز[۱]

  ۲

  ۳

   

  ایلام

  ۲

  ۳

   

  بوشهر

  ۴

  ۴

   

  تهران

  ۶

  ۳۵

   

  چهارمحال و بختیاری

  ۴

  ۴

   

  خراسان جنوبی[۲]

  ۴

  ۴

   

  خراسان رضوی[۲]

  ۱۲

  ۱۸

   

  خراسان شمالی[۲]

  ۳

  ۴

   

  خوزستان

  ۱۴

  ۱۸

   

  زنجان

  ۴

  ۵

   

  سمنان

  ۴

  ۴

   

  سیستان بلوچستان

  ۶

  ۸

   

  فارس

  ۱۵

  ۱۸

   

  قزوین

  ۳

  ۴

   

  قم

  ۱

  ۳

   

  کردستان

  ۵

  ۶

   

  کرمان

  ۹

  ۱۰

   

  کرمانشاه

  ۶

  ۸

   

  کهگیلویه و بویراحمد

  ۳

  ۳

   

  گلستان

  ۶

  ۷

   

  گیلان

  ۱۱

  ۱۳

   

  لرستان

  ۷

  ۹

   

  مازندران

  ۹

  ۱۲

   

  مرکزی

  ۶

  ۷

   

  هرمزگان

  ۳

  ۵

   

  همدان

  ۷

  ۹

   

  یزد

  ۴

  ۴

   

  اقلیت‌های دینی

  ۵

  ۵

   

  برآیند

  ۲۰۷

  آخرین ویرایش: جمعه 7 اسفند 1394 11:38 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • رأی مردم یک امانت وحق الناس است که دردست مسئولان صندوق ها وشمارش کنندگان آراء قرار دارد وباید دراین زمینه دقت  زیادی بخرج داده شود .

  آخرین ویرایش: جمعه 14 اسفند 1394 12:35 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • دادستانی تهران اعلام کرد که مهدی کروبی در انتخابات هفتم...
  دادستانی تهران اعلام کرد که مهدی کروبی در انتخابات هفتم... بر حضور مهدی کروبی در انتخابات و ریختن رای خود...
  کد خبر: ۵۷۰۸۵۹   تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۲/۰۷


  برای انتخابات و همچنین نحوه برگزاری انتخابات 7 اسفند گفت... صلاحیت شدند 1480 نفر انصراف دادند و رقابت بین 4844... آمادگی کامل در نقاط مرزی برای برگزاری انتخابات وجود دارد... و شهری برای تمام واجدین شرایط رای دادن وجود دارد...
  کد خبر: ۵۷۰۵۷۲   تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۲/۰۶


  نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۴ با تاکید براینکه مقام... گفت از نظر من کار شورای نگهبان اشتباه و غیر... ای برای انتخابات مجلس دارید یا خیر گفت من برای... در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا برای...
  کد خبر: ۴۹۹۸۶۶   تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۲/۲۳


  مواردی کذب را به بنده نسبت دادند که می تواند... مقام رییس ستاد جناب آقای کروبی به ایشان خیانت کرده... به رای دادن به مهندس موسوی تشویق کرده ام وهمین... علت کاهش رای آقای کروبی ازچند میلیون سال ۸۴به چند...
  کد خبر: ۴۰۲۶۸۹   تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۳/۰۳


  چرای دیگر می توان مطرح کرد هرچند که نمی توان... کرد علی مطهری فررند استاد شهید از جمله اصولگرایانی است... اصولگرایان را در حمایت از احمدی نژاد مردد کرده بود... پایگاه خوبی بود بنابراین به عقیده من روی آوردن به...
  کد خبر: ۵۹۳۵۷   تاریخ انتشار: ۱۳۸۸/۰۵/۲۱


  بعد از بازشماری آرا در چالوس پنج رای به آرای... احمدی نژاد اضافه و شش رای از میرحسین موسوی کم... 178رای موسوی 104 رای رضایی پنج رای و کروبی نیز... پنج رای را به خود اختصاص داده و تفاوتی با...
  کد خبر: ۵۳۵۳۲   تاریخ انتشار: ۱۳۸۸/۰۴/۰۸


  رضایی 10% مهدی کروبی 4% و مابقی جزء آراء باطله... 756 رأی مهدی کروبی 157 رأی میرحسین موسوی 11346 رأی... مجموع 5015188 رأی اعلام کرد محمود احمدی نژاد 3462548 رای... محسن رضایی 81509 رای مهدی کروبی 45453 رای میرحسین موسوی...
  کد خبر: ۵۱۷۱۶   تاریخ انتشار: ۱۳۸۸/۰۳/۲۳


  قلم براساس این اطلاع در دانشگاه مالزی 810 رای برای... مهندس موسوی 94 رای برای احمدی نژاد 63 رای برای... کروبی و 24 رای برای رضایی به صندوق ریخته شده... است همچنین در سفارت ایران در مالزی 922 رای برای...
  کد خبر: ۵۱۷۰۶   تاریخ انتشار: ۱۳۸۸/۰۳/۲۲


  کشوری به ایران توهین کند اعتماد ملی رای به کروبی... رای به تغییر امروز ساعت 18 حامیان کروبی در میدان... تجریش حمایت 187 نماینده ادوار مجلس از نامزدی کروبی ابرار... در باکو از همتای ایرانی ام برای شرکت در جشن...
  کد خبر: ۵۱۳۷۳   تاریخ انتشار: ۱۳۸۸/۰۳/۲۰


  این عضو ستاد کروبی خاطر نشان ساخت مهندس موسوی پاسخی...
  مردمی فصل تغییر در جمع حامیان کروبی در اراک حاضر... حمایت خود از کروبی اعلام کرد وی افزود ما شاهد... مثلثی درتیم کروبی هستیم که در راس آن شیخ اصلاحات... به تامین امنیت برای دو ضلغ دیگر این مثلث است...
  کد خبر: ۴۹۸۵۶   تاریخ انتشار: ۱۳۸۸/۰۳/۰۸


  تحکیم ساختار سازمانی جمعیت شورای مرکزی موقتی تشکیل دادیم که... از آن دوستان با رای گیری تصمیم گرفتند آقای بدرلو... دو کاندیدا از سوی اصولگرایان در انتخابات باعث ریزش آرای... کاندیداها و نیز رفتن انتخابات به سوی تحز ب گرایی...
  کد خبر: ۴۸۷۰۶   تاریخ انتشار: ۱۳۸۸/۰۲/۳۰


  ایران و آمریکا از پاییز اعتماد حمایت سروش از کروبی... اعتماد ملی رای سروش کروبی آغاز سفر به زاگرس بزرگ... استقبال مردم ایلام از کروبی دستور لاریجانی برای تحقیق و... مردم رئیس و مخبر کمیسیون امنیت ملی مجلس خبر دادند...
  کد خبر: ۴۷۳۰۳   تاریخ انتشار: ۱۳۸۸/۰۲/۲۱


  حداکثری مردم در پای صندوق های رای است ...
  مشکلات فراوان هستیم و لذا برای حضور در انتخابت جدی... هستیم به گزارش ایلنا مهدی کروبی در دیدار با جمعی... در انتخابات برای مناطق جنگی برنامه های خاصی دارم و... دولت های گذشته برای این استان انجام دادند لازم است...
  کد خبر: ۴۶۸۹۸   تاریخ انتشار: ۱۳۸۸/۰۲/۱۹


  از کروبی نسبت به حضور میرحسین موسوی در عرصه انتخابات...
  براینکه پیش بینی از حضور سه کاندیدا در طیف اصلاح... اعتماد ملی دارای کاندیدای مشخصی است و از کروبی حمایت... مدیریت دولت نهم برای کشور ایجاد شده است که حل... ورود کروبی به دانشگاه و سینما برای سخنرانی در سفرهای...
  کد خبر: ۴۰۳۰۳   تاریخ انتشار: ۱۳۸۷/۱۲/۲۱


  هر یک از ما رایزنی با کلیه افراد مقامات و... دستگاه های موثر از جمله شورای محترم نگهبان را آغاز... معظم انقلاب شرایطی فراهم شود که چهره های موجه معتدل... و انقلابی که به هر دلیل توسط هیات های اجرایی...
  مهدی کروبی دبیر کل حزب اعتماد ملی در خصوص این... انقلاب با گرایشهای مختلف سیاسی و از جمله دلسوزان اصلاح... این جلسه و استمرار آن می تواند برای یافتن راه... ها توسط هیات های اجرایی و حجم زیاد عدم احراز...
  کد خبر: ۵۶۰۷   تاریخ انتشار: ۱۳۸۶/۱۱/۰۷
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • دادستانی تهران اعلام کرد که مهدی کروبی در انتخابات هفتم...
  دادستانی تهران اعلام کرد که مهدی کروبی در انتخابات هفتم... بر حضور مهدی کروبی در انتخابات و ریختن رای خود...
  کد خبر: ۵۷۰۸۵۹   تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۲/۰۷


  برای انتخابات و همچنین نحوه برگزاری انتخابات 7 اسفند گفت... صلاحیت شدند 1480 نفر انصراف دادند و رقابت بین 4844... آمادگی کامل در نقاط مرزی برای برگزاری انتخابات وجود دارد... و شهری برای تمام واجدین شرایط رای دادن وجود دارد...
  کد خبر: ۵۷۰۵۷۲   تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۲/۰۶


  نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۴ با تاکید براینکه مقام... گفت از نظر من کار شورای نگهبان اشتباه و غیر... ای برای انتخابات مجلس دارید یا خیر گفت من برای... در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا برای...
  کد خبر: ۴۹۹۸۶۶   تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۲/۲۳


  مواردی کذب را به بنده نسبت دادند که می تواند... مقام رییس ستاد جناب آقای کروبی به ایشان خیانت کرده... به رای دادن به مهندس موسوی تشویق کرده ام وهمین... علت کاهش رای آقای کروبی ازچند میلیون سال ۸۴به چند...
  کد خبر: ۴۰۲۶۸۹   تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۳/۰۳


  چرای دیگر می توان مطرح کرد هرچند که نمی توان... کرد علی مطهری فررند استاد شهید از جمله اصولگرایانی است... اصولگرایان را در حمایت از احمدی نژاد مردد کرده بود... پایگاه خوبی بود بنابراین به عقیده من روی آوردن به...
  کد خبر: ۵۹۳۵۷   تاریخ انتشار: ۱۳۸۸/۰۵/۲۱


  بعد از بازشماری آرا در چالوس پنج رای به آرای... احمدی نژاد اضافه و شش رای از میرحسین موسوی کم... 178رای موسوی 104 رای رضایی پنج رای و کروبی نیز... پنج رای را به خود اختصاص داده و تفاوتی با...
  کد خبر: ۵۳۵۳۲   تاریخ انتشار: ۱۳۸۸/۰۴/۰۸


  رضایی 10% مهدی کروبی 4% و مابقی جزء آراء باطله... 756 رأی مهدی کروبی 157 رأی میرحسین موسوی 11346 رأی... مجموع 5015188 رأی اعلام کرد محمود احمدی نژاد 3462548 رای... محسن رضایی 81509 رای مهدی کروبی 45453 رای میرحسین موسوی...
  کد خبر: ۵۱۷۱۶   تاریخ انتشار: ۱۳۸۸/۰۳/۲۳


  قلم براساس این اطلاع در دانشگاه مالزی 810 رای برای... مهندس موسوی 94 رای برای احمدی نژاد 63 رای برای... کروبی و 24 رای برای رضایی به صندوق ریخته شده... است همچنین در سفارت ایران در مالزی 922 رای برای...
  کد خبر: ۵۱۷۰۶   تاریخ انتشار: ۱۳۸۸/۰۳/۲۲


  کشوری به ایران توهین کند اعتماد ملی رای به کروبی... رای به تغییر امروز ساعت 18 حامیان کروبی در میدان... تجریش حمایت 187 نماینده ادوار مجلس از نامزدی کروبی ابرار... در باکو از همتای ایرانی ام برای شرکت در جشن...
  کد خبر: ۵۱۳۷۳   تاریخ انتشار: ۱۳۸۸/۰۳/۲۰


  این عضو ستاد کروبی خاطر نشان ساخت مهندس موسوی پاسخی...
  مردمی فصل تغییر در جمع حامیان کروبی در اراک حاضر... حمایت خود از کروبی اعلام کرد وی افزود ما شاهد... مثلثی درتیم کروبی هستیم که در راس آن شیخ اصلاحات... به تامین امنیت برای دو ضلغ دیگر این مثلث است...
  کد خبر: ۴۹۸۵۶   تاریخ انتشار: ۱۳۸۸/۰۳/۰۸


  تحکیم ساختار سازمانی جمعیت شورای مرکزی موقتی تشکیل دادیم که... از آن دوستان با رای گیری تصمیم گرفتند آقای بدرلو... دو کاندیدا از سوی اصولگرایان در انتخابات باعث ریزش آرای... کاندیداها و نیز رفتن انتخابات به سوی تحز ب گرایی...
  کد خبر: ۴۸۷۰۶   تاریخ انتشار: ۱۳۸۸/۰۲/۳۰


  ایران و آمریکا از پاییز اعتماد حمایت سروش از کروبی... اعتماد ملی رای سروش کروبی آغاز سفر به زاگرس بزرگ... استقبال مردم ایلام از کروبی دستور لاریجانی برای تحقیق و... مردم رئیس و مخبر کمیسیون امنیت ملی مجلس خبر دادند...
  کد خبر: ۴۷۳۰۳   تاریخ انتشار: ۱۳۸۸/۰۲/۲۱


  حداکثری مردم در پای صندوق های رای است ...
  مشکلات فراوان هستیم و لذا برای حضور در انتخابت جدی... هستیم به گزارش ایلنا مهدی کروبی در دیدار با جمعی... در انتخابات برای مناطق جنگی برنامه های خاصی دارم و... دولت های گذشته برای این استان انجام دادند لازم است...
  کد خبر: ۴۶۸۹۸   تاریخ انتشار: ۱۳۸۸/۰۲/۱۹


  از کروبی نسبت به حضور میرحسین موسوی در عرصه انتخابات...
  براینکه پیش بینی از حضور سه کاندیدا در طیف اصلاح... اعتماد ملی دارای کاندیدای مشخصی است و از کروبی حمایت... مدیریت دولت نهم برای کشور ایجاد شده است که حل... ورود کروبی به دانشگاه و سینما برای سخنرانی در سفرهای...
  کد خبر: ۴۰۳۰۳   تاریخ انتشار: ۱۳۸۷/۱۲/۲۱


  هر یک از ما رایزنی با کلیه افراد مقامات و... دستگاه های موثر از جمله شورای محترم نگهبان را آغاز... معظم انقلاب شرایطی فراهم شود که چهره های موجه معتدل... و انقلابی که به هر دلیل توسط هیات های اجرایی...
  مهدی کروبی دبیر کل حزب اعتماد ملی در خصوص این... انقلاب با گرایشهای مختلف سیاسی و از جمله دلسوزان اصلاح... این جلسه و استمرار آن می تواند برای یافتن راه... ها توسط هیات های اجرایی و حجم زیاد عدم احراز...
  کد خبر: ۵۶۰۷   تاریخ انتشار: ۱۳۸۶/۱۱/۰۷
  آخرین ویرایش: جمعه 7 اسفند 1394 10:51 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • آخرین ویرایش: جمعه 14 اسفند 1394 12:36 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • انتخابات خبرگان رهبری و مجلس در حسینیه ارشاد تهران
  رای‌گیری برای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان، از ساعت 8 صبح جمعه هفتم اسفند به صورت همزمان در سراسر کشور آغاز شد.در این انتخابات 54 میلیون و ٩١٥ هزار و ٢٧ نفر واجد شرایط رأی دادن هستند که باید نمایندگان خود را برای مجلس شورای اسلامی از میان ٤ هزار و ٨٤٤ کاندیدا و منتخبین خود برای مجلس خبرگان را از میان 161 نفر انتخاب کنند.
  عکس: مهدی مریزاد
  1394/12/07 - 17:30
  دریافت کل گزارش تصویری
  آخرین ویرایش: جمعه 7 اسفند 1394 10:31 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • انتخابات خبرگان رهبری و مجلس در تهران -2رای‌گیری برای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان، از ساعت 8 صبح جمعه هفتم اسفند به صورت همزمان در سراسر کشور آغاز شد. در این انتخابات 54 میلیون و ٩١٥ هزار و ٢٧ نفر واجد شرایط رأی دادن هستند که باید نمایندگان خود را برای مجلس شورای اسلامی از میان ٤ هزار و ٨٤٤ کاندیدا و منتخبین خود برای مجلس خبرگان را از میان 161 نفر انتخاب کنند.
  عکس: جلیل‌زاده - توکلی
  1394/12/07 - 18:09
  دریافت کل گزارش تصویری
  انتخابات خبرگان رهبری و مجلس در شعبه مسجد امام صادق (علیه السلام) واقع در میدان صادقیه تهران
  دست به دست شدن یکی از لیست های انتخابی در شعبه مسجد امام صادق (علیه السلام) واقع در میدان صادقیه تهران
  دست به دست شدن یکی از لیست های انتخابی در شعبه مسجد امام صادق (علیه السلام) واقع در میدان صادقیه
  دست به دست شدن یکی از لیست های انتخابی در شعبه مسجد امام صادق (علیه السلام) واقع در میدان صادقیه
  انتخابات خبرگان رهبری و مجلس در شعبه مسجد امام صادق (علیه السلام) واقع در میدان صادقیه تهران
  انتخابات خبرگان رهبری و مجلس در شعبه مسجد امام صادق (علیه السلام) واقع در میدان صادقیه تهران
  انتخابات خبرگان رهبری و مجلس در شعبه مسجد امام صادق (علیه السلام) واقع در میدان صادقیه تهران
  انتخابات خبرگان رهبری و مجلس در شعبه مسجد امام صادق (علیه السلام) واقع در میدان صادقیه تهران
  انتخابات خبرگان رهبری و مجلس در شعبه مسجد امام صادق (علیه السلام) واقع در میدان صادقیه تهران
  انتخابات خبرگان رهبری و مجلس در شعبه مسجد امام صادق (علیه السلام) واقع در میدان صادقیه تهران
  انتخابات خبرگان رهبری و مجلس در شعبه مسجد امام صادق (علیه السلام) واقع در میدان صادقیه تهران
  انتخابات خبرگان رهبری و مجلس در شعبه مسجد امام صادق (علیه السلام) واقع در میدان صادقیه تهران
  انتخابات خبرگان رهبری و مجلس در شعبه مسجد امام صادق (علیه السلام) واقع در میدان صادقیه تهران
  انتخابات خبرگان رهبری و مجلس در شعبه مسجد امام صادق (علیه السلام) واقع در میدان صادقیه تهران
  انتخابات خبرگان رهبری و مجلس در شعبه مسجد امام صادق (علیه السلام) واقع در میدان صادقیه تهران
  انتخابات خبرگان رهبری و مجلس در شعبه مسجد امام صادق (علیه السلام) واقع در میدان صادقیه تهران
  انتخابات خبرگان رهبری و مجلس در شعبه مسجد امام صادق (علیه السلام) واقع در میدان صادقیه تهران
  انتخابات خبرگان رهبری و مجلس در شعبه مسجد امام صادق (علیه السلام) واقع در میدان صادقیه تهران
  انتخابات خبرگان رهبری و مجلس در شعبه مسجد امام صادق (علیه السلام) واقع در میدان صادقیه تهران
  انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان در مسجد الرسول (ص) محله نازی‌آباد
  انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان در مسجد الرسول (ص) محله نازی‌آباد
  انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان در مسجد الرسول (ص) محله نازی‌آباد
  انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان در مسجد الرسول (ص) محله نازی‌آباد
  انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان در مسجد الرسول (ص) محله نازی‌آباد
  انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان در مسجد الرسول (ص) محله نازی‌آباد
  انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان در مسجد الرسول (ص) محله نازی‌آباد
  انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان در مسجد الرسول (ص) محله نازی‌آباد
  انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان در مسجد الرسول (ص) محله نازی‌آباد
  انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان در مسجد الرسول (ص) محله نازی‌آباد
  انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان در مسجد الرسول (ص) محله نازی‌آباد
  انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان در مسجد الرسول (ص) محله نازی‌آباد
  انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان در مسجد الرسول (ص) محله نازی‌آباد
  انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان در مسجد الرسول (ص) محله نازی‌آباد
  انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان در مسجد الرسول (ص) محله نازی‌آباد
  انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان در مسجد الرسول (ص) محله نازی‌آباد
  انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان در مسجد الرسول (ص) محله نازی‌آباد
  انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان در مسجد الرسول (ص) محله نازی‌آباد
  انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان در مسجد الرسول (ص) محله نازی‌آباد
  انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان در مسجد صادقیه محله خوش جنوبی
  انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان در مسجد صادقیه محله خوش جنوبی
  انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان در مسجد صادقیه محله خوش جنوبی
  انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان در مسجد صادقیه محله خوش جنوبی
  انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان در مسجد صادقیه محله خوش جنوبی
  انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان در مسجد صادقیه محله خوش جنوبی
  انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان در مسجد صادقیه محله خوش جنوبی
  آخرین ویرایش: جمعه 7 اسفند 1394 10:29 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • تعداد صفحات : 3 1 2 3