مجله آنلاین جاذبه های ایران و کانادا Life is Beautiful- Top News

BBC( فارسی )تاكنون نقش خود را در وارونه نمایی حقایق مذاكرات به خوبی ایفا كرده و بیشترین تاثیر را در مقصرنمایی ایران داشته است، موضوعی كه این روزها در دستور كار اصلی اتاق فكرهای غربی علیه جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است

تاریخ:شنبه 31 مرداد 1394-10:39 قبل از ظهر

شواهد تاریخی از گفتار واخبار BBC 

 

مجوز فعالیت‌ یك هفته‌ای بی‌بی‌سی فارسی در ایران برای تهیه گزارش در زمینه مذاكرات هسته‌ای مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است؛ رسانه‌ای كه نمی‌توان از نقش بی‌بدیل آن در ایجاد فتنه‌انگیزی و خیانت در ایران چشم پوشی كرد و با تورق تاریخ می‌توان فهمید كه مشی و روش بی‌بی‌سی از سال 1320 تاكنون هیچ تغییری نكرده است.

1.  رادیو بی‌بی‌سی در آستانه اشغال ایران توسط متفقین در شهریور1320

در سال‏های منتهی به اشغال ایران در شهریور 1320 شوروی و انگلستان براساس رویه رقابت‌آمیز همیشگی خود در ایران به منظور پیگیری سیاست‏های تبلیغاتی خود در طول جنگ جهانی دوم به رسانه برتر روز یعنی رادیو روی آوردند و هر كدام به فاصله اندكی از همدیگر در برنامه‏های رادیویی برون‏مرزی خود بخش فارسی تاسیس كردند. ابتدا شوروی و به فاصله حدود یك سال انگلیس رادیویی به زبان فارسی راه‌اندازی كردند. آلمان هیتلری نیز برای بهره‏گیری از سلاح تبلیغات، رادیو برلین را پایه‌ریزی كرده بود تا افكار عمومی ایرانیان را به سود كشور متبوع خود سوق دهد. بنابراین، در سال‌های پایانی عصر رضاشاه رادیو مهم‌ترین رسانه تاثیرگذار در حیات سیاسی و اجتماعی ایران و جهان به شمار می‏رفت. این مسئله درست مقطعی بود كه تنها 2 سال از ورود رادیو به ایران سپری شده بود.

برنامه‌های گسترش رادیو كه یك سال و اندی از عمر آن می‌گذشت با اشغال ایران با مشكل روبه‌رو شد. در این میان «دایره‌ سانسور» نیز با فشار شوروی و انگلستان در اسفند ۱۳۲۰ با حضور نمایندگان این دو كشور، برای سانسور در رادیو و مطبوعات ایران و متحدین شكل گرفت.

بی بی‌سی فارسی كه به رادیو لندن نیز معروف است، از قدیمی‌ترین بخش‌های این رسانه به زبانی غیرانگلیسی است كه در دی 1319 / دسامبر 1940 با بودجه وزارت خارجه انگلیس آغاز به كار كرد. توجه به اهمیت راهبردی ایران و نقش تبلیغات در این بخش از جهان، عمده‏ترین ماموریت‏های آن، این بود كه ضمن خنثی‏سازی تبلیغات رادیو برلین، برنامه‌هایی درراستای سیاست‌های جنگی دولت بریتانیا و متفقین سازمان دهد و ذهن ایرانیان را آماده بركناری رضاشاه و اشغال ایران كند.

رادیو لندن با پخش مطالبی علیه رضاشاه زمینه اشغال ایران را فراهم می كردو روس‌ها نیز با اعلامیه‌های فارسی كه توسط هواپیماهای جنگنده روی شهرهای شمالی می‌ریختند، وی را مورد انتقاد قرار می‏دادند. در مجموع اهداف و محورهای برنامه‏های بخش فارسی رادیو بی بی‌سی را در ایام اشغال ایران در شهریور 1320 می‏توان به شرح زیر جمع‏بندی كرد:

 • تلاش برای نشان دادن خود به عنوان رسانه بی‏طرف در رویدادهای داخلی ایران در حوزه‌های مختلف
 • مشروعیت بخشیدن به اشغال ایران
 • شكستن مقاومت ایرانیان در مقابل اشغالگران
 • شكل‏دهی افكار عمومی ایرانیان درخصوص منافع متفقین و ایجاد نگاه مثبت نسبت به آنها
 • نقش اطلاعاتی در تمامی بحران‌ها و رویدادهای سیاسی ایران
 • ایجاد اختلافات قومی و مذهبی در ایران
 • تلاش برای جذب مخاطبان تحصیلكرده جامعه ایران بویژه جوانان

رادیو بی بی‌سی توانست با مهندسی افكار عمومی ایرانیان در شهریور ۱۳۲۰، با شایعه‏سازی و در هم‌آمیختن برخی واقعیت‌ها با ادعاهای غیرواقعی، موفق به شكل‌دهی یك واقعیت تاریخی یعنی پایان سلطنت رضاشاه شد.

به این ترتیب كه این رادیو نقش عمده‏ای در كنار سایر عوامل در تخریب چهره رضاشاه ایفا كرد تا حدی كه آن شایعات به واقعیاتی تاریخی بدل شد و تا سال‌ها بر اذهان ایرانیان سنگینی كرد. بی بی‌سی توانست با شگردهای جنگ روانی و تبلیغاتی، مقاومت ایرانیان را در برابر قوای اشغالگر بشكند و ذهن آنان را آماده پذیرش اشغال كشورشان از سوی متفقین كند. غیر از رادیو لندن كه مرتبا از رضاشاه انتقاد و افكار عمومی ایران را علیه او تحریك می‌كرد، رادیو دهلی و سایر رادیوهای اقماری انگلیس نیز با رادیو لندن همصدا شده و بستر مناسب و قابل پذیرشی برای بركناری و تبعید رضاشاه فراهم آوردند.

2. خیانت بی‌بی‌سی فارسی به مردم ایران در دوران پهلوی

همانطور كه اشاره شد، در جریان جنگ دوم جهانی رضاشاه با چرخش به سمت آلمان، در مقابل متفقین قرار گرفت، لذا انگلستان تلاش كرد تا این مهره سوخته را كنار بگذارد. در این حین بی‌بی‌سی مسئول اولیه آماده كردن شرایط بركناری رضا شاه و تحول اوضاع سیاسی به جانشین او شد. در كنار این نقش مهم، بی بی سی نقش حامی محمد رضا را داشت. چرا كه انگلیسی ها بقای او را در راستای سیاست های خودمی دیدند. لذا این رسانه انگلیسی چشم خود را بر روی تمام اقدامات محمدرضا شاه جز در مقاطعی كه انگلستان قصد امتیاز گیری از ایران را داشت، بسته بود؛ یعنی در شرایطی از پهلوی حمایت می‌كرد كه بتواند منافع استعماری خود را در ایران پیش ببرد و بتواند از منابع غنی ایران بهرمه‌مند شود؛ به عنوان مثال در شكل‌دهی به امارات متحده عربی و قائله‌سازی در خصوص جزایر سه‌گانه ایران دیده می‌شود.

3. نقش بی بی سی در كودتای 28 مرداد و غارت نفت ایران

در جریان ملی شدن نفت، انگلستان كه بیشترین زیان را دیده بود تلاش كرد تا بار دیگر نفت ایران را در اختیار خود بگیرد. در سال 1330 در ابتدای ورود هریمن نماینده آمریكا به ایران، انگلیس سعی داشت از طریق حزب توده در خیابان‌های تهران آشوب ایجاد كند. این آشوب در 23 تیر به وجود آمد كه طی آن عده‌ای كشته و زخمی شدند. روز 24 تیر رادیو بی‌بی‌سی در تفسیر وقایع ایران گفت: «فاجعه روز یكشنبه نشان داد كه دكتر مصدق حاكم و مسلط بر اوضاع نیست و كمونیستها در كمین هستند كه ایران را ببلعند و اگر انگلستان پای خود را كنار بكشد كار ایران تمام خواهد شد.» این تبلیغات سوء بر بستر زمینه سیاسی ایران تا زمان سقوط دولت ادامه داشت.

در این زمان بی‌بی‌سی سه وظیفه مهم و سرنوشت‌ساز برعهده داشت:1- ارتباط میان كودتاچیان و شاه. 2- ابلاغ پیام رمزی به شاه جهت جلب اعتماد او. 3- حمایت از كودتاچیان و ضعیف كردن جبهه مصدق با تبلیغات وسیع.
برهمین اساس در لندن داربی شر و وودهاوس ترتیبی دادند كه برنامه اخبار بی‌بی‌سی كه همیشه با عبارت «اكنون نیمه شب به وقت لندن است» آغاز می‌شد، با عبارت «اكنون دقیقاً نیمه شب است» آغاز شود. این علامت رمزی بود برای شاه كه انگلیسی‌ها از او حمایت خواهند كرد. رادیوی بی‌بی‌سی فارسی در فاصله 25 تا 28 مرداد همچنان به پخش و انتشار «گفتنی‌های لازم» مشغول بود. بی‌بی‌سی فارسی در شب 28 مرداد در پایان برنامه‌ای كه بر ضد مصدق پخش كرد بار دیگر همان شعر فردوسی را یاد كرد كه در شب 25 شهریور 1320 آورده بود: چو فردا برآید بلند آفتاب/من و گرز و میدان و افراسیاب

4. نقش بی بی سی در جدایی بحرین از ایران

در تابستان 1350 با فشار انگلستان، بحرین طی یك رفراندوم ساختگی و غیرقانونی از ایران جدا شد. بخش وسیعی از تبلیغات در این رابطه بر عهده بی‌بی‌سی بود. این شبكه كه یكی از عوامل شكل دهنده 28 مرداد بود، در جریان جدایی بحرین از ایران با خیانت به ملت ایران شاه را نیز فریب داد. این شبكه طی برنامه‌های خود در مورد مطالبات ایران در خلیج فارس، علیه ایران و به سود اعراب( و در واقع به نفع منافع استعماری خود) وارد عمل شد. پخش برنامه های بی بی سی در این رویداد ننگین به صورت ویژه ای جریان داشت. طوری به صورت مستمر و مداوم در راستای آماده سازی زمینه های فكری ایرانیان برنامه سازی و تبلیغ می شد. بی بی سی فریب افكار عمومی در ایران را طوری با موفقیت انجام داد كه بعد از این اقدام هیچ اعتراضی صورت نگرفت.

5. كارشكنی‌های بی‌بی‌سی در جریان انقلاب اسلامی

در جریان انقلاب اسلامی ایران، بنگاه سخن‌پراكنی بی‌بی‌سی با زیركی خاصی همواره درصدد تضعیف مبانی انقلاب بود. این شبكه با به راه انداختن جنگ روانی علیه نیروهای انقلابی سعی می‌كرد تا از پیروزی انقلاب جلوگیری كرده و حكومت شاه را تداوم بخشد. بی‌بی‌سی با تفسیر وارونه رویدادها و انتشار اخبار دروغین تلاش می‌كرد تا بین نیروهای انقلابی اختلاف ایجاد كند، ارتش را علیه نیروهای انقلابی تحریك كند، با قدرت‌مند جلوه دادن رژیم پهلوی انقلابیون را از ادامه كار مایوس كند، تشكیل حكومت اسلامی را زیر سوال ببرد، حركت تكاملی مردم را حركت به سوی هرج و مرج جلوه دهد و با بی‌نتیجه جلوه دادن انقلاب مردم را از شركت در راهپیمایی بترساند.

بی‌بی‌سی در آستانه ورود امام خمینی(ره) دست به یك جنگ تمام عیار روانی علیه انقلاب زد. رادیو بی‌بی‌سی در دهم بهمن گفت كه هرج و مرج در ایران حاكم شده است. این شبكه با دگرگون كردن واقعیت، ایران را در آستانه یك جنگ داخلی نشان می‌داد و انقلابیون را از حضور در تظاهرات ضد رژیم باز می‌داشت. در جریان انقلاب اسلامی بی‌بی‌سی هرگز نتوانست ضدیت خود با انقلاب اسلامی را مخفی نگاه دارد. به همین جهت مصاحبه شوندگان آن اكثرا عناصر مخالف و ناخرسند از انقلاب بودند.

از شهریور 20 تا آغاز نهضت ملی شدن صنعت نفت، سیاست انگلیس بر آن بود تا دولت قوی در ایران روی كار نیاید. به همین دلیل، در یازده سال، نوزده كابینه طلوع و غروب كردند؛ همچنین دیكتاتوری متمركز كه موجب گسترش اعتراضات شده بود. در چنین فضایی كه تهدید و ارعاب عوامل انگلیسی، مانع از هرگونه اقدامی در راستای حفظ مصالح ملی میشد، تنها جریانی كه توانست با برخورداری از پشتوانه مردمی، استبداد حاكم شده بر كشور توسط این گروه‎‎ها را خنثی كند، گروه فداییان اسلام بود.         
بی‌بی‌سی در این بخش نه از ماهیت هژیر سخنی به میان میآورد و نه از گروهی كه این عنصر سد راه برگزاری انتخابات آزاد را از میان برداشت؛ در حالی‌ كه به گفته سنجابی با وجود چنین مجری قدرتمندی كه مانع جدی شكل‌گیری مشاركت مردم در اراده امور جامعه بود، امكان راهیابی افراد غیروابسته به مجلس وجود نداشت. سیاست ضدمردمی انگلیس را به خوبی میتوانیم از نوع عملكرد افراد شاخص وابسته به این كشور دریابیم.
.

6. اقدامات بی‌بی سی در فتنه 88

در رابطه با انتخابات ریاست جمهوری سال 1388 نقش رسانه ای بی بی سی در ایران وارد مرحله جدیدی می شود. طوری كه این رسانه استعماری سعی دارد از حوادث احتمالی انتخابات ریاست جمهوری سال 88 سوءاستفاده كند و برای رسیده به هدف خود نیز اقداماتی را به شرح زیر در دستور كار خود قرار می‌دهد؛

    از سال 1385 بود كه وزارت امور خارجه انگلیس پیشنهاد تاسیس تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی را مطرح كرد و در سال 1386 بود كه این پیشنهاد از سوی بازوهای رسانه‌ای دربار سلطنتی پذیرفته شد. از همان سال 86 تمامی تلاش‌ها برای هر چه زودتر روی آنتن بردن برنامه‌های بی‌بی‌سی فارسی اغاز شد و سرانجام در 25 دی 1387 و چند روز بعد از هفتاد سالگی رادیو فارسی «بی بی سی»، برنامه‌های تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی روی آنتن رفت. تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی از همان ابتدا به انتخابات دور دهم ریاست جمهوری ایران كه قرار بود در خرداد ماه 1388 برگزار شود پرداخت؛ موضوعی كه شاید در آن زمان برای مخاطبان عام چندان غریب نمی نمود.

7-1: 24 ساعته شدن برنامه‌های بی‌بی‌سی در زمان انتخابات دهم ریاست جمهوری:
شبكه بی بی سی فارسی كه چیزی حدود 6 ماه پیش از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پا به عرصه وجود گذاشته بود، تلاش بسیاری برای پوشش اخبار جهت‌ دار انتخابات و نامزدها می‌كرد و درست 24 ساعت پیش از آغاز رای گیری برنامه‌های خود را شبانه روزی كرد.


7-2: تلاش بی‌بی‌سی در جهت تئوریزه كردن بحث تقلب:     
شبكه متعلق به استعمار پیر كه از ماه‌های قبل ازانتخابات، خود را آماده بحران‌سازی كرده بود پیشاپیش در اخبار و تحلیل‌های به اصطلاح كارشناسان سیاسی مسائل ایران، بحث تقلب را تئوریزه و قاطعانه بر آن پای می‌فشرد.  
بی‌بی‌سی در چارچوب سناریوی خود، جمعه شب 22 خرداد در قالب برنامه‌های زنده پروژه تقلب در انتخابات را با حضور فرخ نگهدار، رئیس گروهك فدائیان خلق و صادق صبا تحلیلگر سیاسی كلید زد و پس از این به تناوب انتشار خبرهایی از ایران، ارتباط مستقیم و. . . كارشناسانی مانند جمشید برزگر، هاشم احمدزاده، احمد سلامتیان، سعید برزین، مسعود بهنود و. . . در استودیو و آدم‌هایی از احزاب و گروهك‌های داخل ایران هر لحظه به موازات اعلام آرا انتخابات ریاست جمهوری، بر حملات و تثبیت و تلقین تقلب در انتخابات افزود، به صورتی كه نزدیك صبح و تا ظهر شنبه جملگی گزارش‌های این شبكه دستور حمله، اغتشاش و افزایش نارضایتی بود.

7-3: نقش بی بدیل بی‌بی‌سی در اغتشاشات:       
پوشش وسیع اخبار اغتشاشات در چند نقطه معدود تهران در این شبكه و انتشار بلادرنگ اخبار فتنه گران وبیانیه‌های آنان از جمله خطوطی بود كه در حوادث بعد از انتخابات توسط این شبكه خبری دنبال می‌شد و به خاطر پوشش همین اخبار بود كه نمایندگان مجلس عوام انگلیس از دست اندركاران این شبكه تقدیر و تشكر كردند.

7. وارونه نمایی بی بی سی در مذاكرات هسته ای

نقش بی بی سی در جریان مذاكرات اخیر هسته‌ای در وین نیز در امتداد نقش تاریخی این رسانه استعماری است. بررسی محورهای تبلیغاتی و اطلاع رسانی این رسانه معاند جمهوری اسلامی به روشنی نشان می‌دهد كه این رسانه‌ مطابق آنچه دستور می‌گیرد در تلاش است تا به هر شكل ممكن از رسیدن جمهوری اسلامی ایران به اهدافش از مذاكرات هسته‌ای ممانعت كند. در این باره باید اشاره كرد كه گزارش‌های تلویزیون بی‌بی سی فارسی درباره وضعیت سایت نطنز، پیوستن وزیران خارجه قدرت‌های اروپایی به مذاكرات هسته‌ای وین و مكانیسم لغو تحریم ها علیه ایران مهمترین سوژه‌های تبلیغی بنگاه رسانه‌ای دولت بریتانیا در زمینه هسته‌ای بوده اند. موارد زیر در این باره بیشتر توضیح می‌دهد:

القای بی‌اعتمادی به ایران: در حالی كه جمهوری اسلامی ایران از نظر حقوقی تمام موازین قانونی هسته‌ای را تاكنون اعمال كرده و فعالیت‌های هسته‌ای اش مطابق معاهده منع گسترش بوده است اما بی‌بی سی فارسی اصرار ویژه‌ای دارد كه همچنان انجام این تعهدات را غیر قابل اتكا دانسته و ایران را غیر قابل اعتماد نشان دهد. بر این اساس، طرح این گزاره كه «هرچند 3سایت فردو، نطنز و راكتور تحقیقاتی اراك هیچ كدام معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای را نقض نكرده و آمریكا هم این را قبول كرده اما اعتماد كافی به آینده فعالیت‌های هسته‌ای ایران ایجاد نشده است» در همین راستا ارزیابی می‌شود.

تكرار كلیدواژه «جنگ سرد» و تاكید بر «آینده‌ای نامطمئن»: در این باره همواره تاكید می‌شود كه تهدیدهای جنگ سرد تمام نشده است و برنامه هسته‌ای ایران چالش بزرگی برای امنیت جهان و شاید بزرگترین چالش باشد. در ادامه این گزاره البته تاكید می‌شود كه در مقایسه با خطراتی كه ایران هسته‌ای در «دهه‌های بعد» خواهد داشت حمله به ایران بدترین گزینه نیست! دراین جا اتاق فكرها هم البته به كمك رسانه می‌آیند، آنجا كه به نقل از «جوزف سیرینسیونه رئیس بنیاد امنیت جهانی پلاشر موضوع هسته‌ای ایران تا حد یك رقیب جنگ سرد برای آمریكا، بزرگنمایی می‌شود.

فراوانی به كارگیری واژه «پنهان‌كاری» در مورد ایران: در حالی كه ایران در طول مذاكرات تماماً در راستای شفاف سازی حركت كرده و در عین حال با تمام توان در پی احقاق حقوق مسلم بوده است، فراوانی به كارگیری واژه پنهان كاری از سوی بی‌بی سی فارسی خباثت دیگری است كه این رسانه معاند مامور انجام آن است. بی‌بی سی فارسی با بهره گیری از بدیهیاتی چون سیستم‌های حفاظتی سایت‌های هسته‌ای كشورمان اینگونه القا می‌كند كه «تاسیسات غنی سازی نطنز نوعی كابوس برای غرب است چون تاسیساتی بسیار حفاظت شده در چندین حصار امنیتی بوده كه مجاور «خاكریزی طولانی» ایجاد شده است تا این تاسیسات را از چشم ها پنهان كند»!

بازی مكرر با مفهوم «امنیت جهانی»: پیوستن وزیران خارجه قدرت‌های اروپایی به مذاكرات هسته‌ای ایران در وین نیز بهانه‌ای برای طرح مفاهیم و گزاره‌های تبلیغی علیه كشورمان از سوی این رسانه غربی فراهم كرده است. بی‌بی سی در این مدت به دفعات اینگونه القا كرده است كه مهمترین مسئله در موضوع هسته‌ای ایران، مسئله امنیت جهانی و تهدید سلاح اتمی است و به همین دلیل است كه كشورهای بزرگ در سطح وزرای خارجه به مذاكرات پیوسته اند.

تاكید بر واژه «تصمیم سیاسی» در مورد ایران: بی‌بی سی فارسی طی روزهای اخیر بارها حل «مسائل باقی مانده» را منوط به «تصمیم سیاسی» ایران عنوان كرده در حالی كه تقریبا بر آگاهان سیاسی عرصه مذاكرات روشن است كه بیش از هر چیز سردرگمی و اختلاف نظر تروئیكای اروپایی و آمریكاست كه ترمز اصلی روند مذاكرات شده است.

بر این اساس به نظر می‌رسد كه بی‌بی سی فارسی تاكنون نقش خود را در وارونه نمایی حقایق مذاكرات به خوبی ایفا كرده و بیشترین تاثیر را در مقصرنمایی ایران داشته است، موضوعی كه این روزها در دستور كار اصلی اتاق فكرهای غربی علیه جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

شواهد تاریخی از گفتار واخبار BBC

تاریخ:شنبه 31 مرداد 1394-12:03 قبل از ظهر

شواهد تاریخی از گفتار واخبار BBC 

 

مجوز فعالیت‌ یك هفته‌ای بی‌بی‌سی فارسی در ایران برای تهیه گزارش در زمینه مذاكرات هسته‌ای مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است؛ رسانه‌ای كه نمی‌توان از نقش بی‌بدیل آن در ایجاد فتنه‌انگیزی و خیانت در ایران چشم پوشی كرد و با تورق تاریخ می‌توان فهمید كه مشی و روش بی‌بی‌سی از سال 1320 تاكنون هیچ تغییری نكرده است.

1.  رادیو بی‌بی‌سی در آستانه اشغال ایران توسط متفقین در شهریور1320

در سال‏های منتهی به اشغال ایران در شهریور 1320 شوروی و انگلستان براساس رویه رقابت‌آمیز همیشگی خود در ایران به منظور پیگیری سیاست‏های تبلیغاتی خود در طول جنگ جهانی دوم به رسانه برتر روز یعنی رادیو روی آوردند و هر كدام به فاصله اندكی از همدیگر در برنامه‏های رادیویی برون‏مرزی خود بخش فارسی تاسیس كردند. ابتدا شوروی و به فاصله حدود یك سال انگلیس رادیویی به زبان فارسی راه‌اندازی كردند. آلمان هیتلری نیز برای بهره‏گیری از سلاح تبلیغات، رادیو برلین را پایه‌ریزی كرده بود تا افكار عمومی ایرانیان را به سود كشور متبوع خود سوق دهد. بنابراین، در سال‌های پایانی عصر رضاشاه رادیو مهم‌ترین رسانه تاثیرگذار در حیات سیاسی و اجتماعی ایران و جهان به شمار می‏رفت. این مسئله درست مقطعی بود كه تنها 2 سال از ورود رادیو به ایران سپری شده بود.

برنامه‌های گسترش رادیو كه یك سال و اندی از عمر آن می‌گذشت با اشغال ایران با مشكل روبه‌رو شد. در این میان «دایره‌ سانسور» نیز با فشار شوروی و انگلستان در اسفند ۱۳۲۰ با حضور نمایندگان این دو كشور، برای سانسور در رادیو و مطبوعات ایران و متحدین شكل گرفت.

بی بی‌سی فارسی كه به رادیو لندن نیز معروف است، از قدیمی‌ترین بخش‌های این رسانه به زبانی غیرانگلیسی است كه در دی 1319 / دسامبر 1940 با بودجه وزارت خارجه انگلیس آغاز به كار كرد. توجه به اهمیت راهبردی ایران و نقش تبلیغات در این بخش از جهان، عمده‏ترین ماموریت‏های آن، این بود كه ضمن خنثی‏سازی تبلیغات رادیو برلین، برنامه‌هایی درراستای سیاست‌های جنگی دولت بریتانیا و متفقین سازمان دهد و ذهن ایرانیان را آماده بركناری رضاشاه و اشغال ایران كند.

رادیو لندن با پخش مطالبی علیه رضاشاه زمینه اشغال ایران را فراهم می كردو روس‌ها نیز با اعلامیه‌های فارسی كه توسط هواپیماهای جنگنده روی شهرهای شمالی می‌ریختند، وی را مورد انتقاد قرار می‏دادند. در مجموع اهداف و محورهای برنامه‏های بخش فارسی رادیو بی بی‌سی را در ایام اشغال ایران در شهریور 1320 می‏توان به شرح زیر جمع‏بندی كرد:

 • تلاش برای نشان دادن خود به عنوان رسانه بی‏طرف در رویدادهای داخلی ایران در حوزه‌های مختلف
 • مشروعیت بخشیدن به اشغال ایران
 • شكستن مقاومت ایرانیان در مقابل اشغالگران
 • شكل‏دهی افكار عمومی ایرانیان درخصوص منافع متفقین و ایجاد نگاه مثبت نسبت به آنها
 • نقش اطلاعاتی در تمامی بحران‌ها و رویدادهای سیاسی ایران
 • ایجاد اختلافات قومی و مذهبی در ایران
 • تلاش برای جذب مخاطبان تحصیلكرده جامعه ایران بویژه جوانان

رادیو بی بی‌سی توانست با مهندسی افكار عمومی ایرانیان در شهریور ۱۳۲۰، با شایعه‏سازی و در هم‌آمیختن برخی واقعیت‌ها با ادعاهای غیرواقعی، موفق به شكل‌دهی یك واقعیت تاریخی یعنی پایان سلطنت رضاشاه شد.

به این ترتیب كه این رادیو نقش عمده‏ای در كنار سایر عوامل در تخریب چهره رضاشاه ایفا كرد تا حدی كه آن شایعات به واقعیاتی تاریخی بدل شد و تا سال‌ها بر اذهان ایرانیان سنگینی كرد. بی بی‌سی توانست با شگردهای جنگ روانی و تبلیغاتی، مقاومت ایرانیان را در برابر قوای اشغالگر بشكند و ذهن آنان را آماده پذیرش اشغال كشورشان از سوی متفقین كند. غیر از رادیو لندن كه مرتبا از رضاشاه انتقاد و افكار عمومی ایران را علیه او تحریك می‌كرد، رادیو دهلی و سایر رادیوهای اقماری انگلیس نیز با رادیو لندن همصدا شده و بستر مناسب و قابل پذیرشی برای بركناری و تبعید رضاشاه فراهم آوردند.

2. خیانت بی‌بی‌سی فارسی به مردم ایران در دوران پهلوی

همانطور كه اشاره شد، در جریان جنگ دوم جهانی رضاشاه با چرخش به سمت آلمان، در مقابل متفقین قرار گرفت، لذا انگلستان تلاش كرد تا این مهره سوخته را كنار بگذارد. در این حین بی‌بی‌سی مسئول اولیه آماده كردن شرایط بركناری رضا شاه و تحول اوضاع سیاسی به جانشین او شد. در كنار این نقش مهم، بی بی سی نقش حامی محمد رضا را داشت. چرا كه انگلیسی ها بقای او را در راستای سیاست های خودمی دیدند. لذا این رسانه انگلیسی چشم خود را بر روی تمام اقدامات محمدرضا شاه جز در مقاطعی كه انگلستان قصد امتیاز گیری از ایران را داشت، بسته بود؛ یعنی در شرایطی از پهلوی حمایت می‌كرد كه بتواند منافع استعماری خود را در ایران پیش ببرد و بتواند از منابع غنی ایران بهرمه‌مند شود؛ به عنوان مثال در شكل‌دهی به امارات متحده عربی و قائله‌سازی در خصوص جزایر سه‌گانه ایران دیده می‌شود.

3. نقش بی بی سی در كودتای 28 مرداد و غارت نفت ایران

در جریان ملی شدن نفت، انگلستان كه بیشترین زیان را دیده بود تلاش كرد تا بار دیگر نفت ایران را در اختیار خود بگیرد. در سال 1330 در ابتدای ورود هریمن نماینده آمریكا به ایران، انگلیس سعی داشت از طریق حزب توده در خیابان‌های تهران آشوب ایجاد كند. این آشوب در 23 تیر به وجود آمد كه طی آن عده‌ای كشته و زخمی شدند. روز 24 تیر رادیو بی‌بی‌سی در تفسیر وقایع ایران گفت: «فاجعه روز یكشنبه نشان داد كه دكتر مصدق حاكم و مسلط بر اوضاع نیست و كمونیستها در كمین هستند كه ایران را ببلعند و اگر انگلستان پای خود را كنار بكشد كار ایران تمام خواهد شد.» این تبلیغات سوء بر بستر زمینه سیاسی ایران تا زمان سقوط دولت ادامه داشت.

در این زمان بی‌بی‌سی سه وظیفه مهم و سرنوشت‌ساز برعهده داشت:1- ارتباط میان كودتاچیان و شاه. 2- ابلاغ پیام رمزی به شاه جهت جلب اعتماد او. 3- حمایت از كودتاچیان و ضعیف كردن جبهه مصدق با تبلیغات وسیع.
برهمین اساس در لندن داربی شر و وودهاوس ترتیبی دادند كه برنامه اخبار بی‌بی‌سی كه همیشه با عبارت «اكنون نیمه شب به وقت لندن است» آغاز می‌شد، با عبارت «اكنون دقیقاً نیمه شب است» آغاز شود. این علامت رمزی بود برای شاه كه انگلیسی‌ها از او حمایت خواهند كرد. رادیوی بی‌بی‌سی فارسی در فاصله 25 تا 28 مرداد همچنان به پخش و انتشار «گفتنی‌های لازم» مشغول بود. بی‌بی‌سی فارسی در شب 28 مرداد در پایان برنامه‌ای كه بر ضد مصدق پخش كرد بار دیگر همان شعر فردوسی را یاد كرد كه در شب 25 شهریور 1320 آورده بود: چو فردا برآید بلند آفتاب/من و گرز و میدان و افراسیاب

4. نقش بی بی سی در جدایی بحرین از ایران

در تابستان 1350 با فشار انگلستان، بحرین طی یك رفراندوم ساختگی و غیرقانونی از ایران جدا شد. بخش وسیعی از تبلیغات در این رابطه بر عهده بی‌بی‌سی بود. این شبكه كه یكی از عوامل شكل دهنده 28 مرداد بود، در جریان جدایی بحرین از ایران با خیانت به ملت ایران شاه را نیز فریب داد. این شبكه طی برنامه‌های خود در مورد مطالبات ایران در خلیج فارس، علیه ایران و به سود اعراب( و در واقع به نفع منافع استعماری خود) وارد عمل شد. پخش برنامه های بی بی سی در این رویداد ننگین به صورت ویژه ای جریان داشت. طوری به صورت مستمر و مداوم در راستای آماده سازی زمینه های فكری ایرانیان برنامه سازی و تبلیغ می شد. بی بی سی فریب افكار عمومی در ایران را طوری با موفقیت انجام داد كه بعد از این اقدام هیچ اعتراضی صورت نگرفت.

5. كارشكنی‌های بی‌بی‌سی در جریان انقلاب اسلامی

در جریان انقلاب اسلامی ایران، بنگاه سخن‌پراكنی بی‌بی‌سی با زیركی خاصی همواره درصدد تضعیف مبانی انقلاب بود. این شبكه با به راه انداختن جنگ روانی علیه نیروهای انقلابی سعی می‌كرد تا از پیروزی انقلاب جلوگیری كرده و حكومت شاه را تداوم بخشد. بی‌بی‌سی با تفسیر وارونه رویدادها و انتشار اخبار دروغین تلاش می‌كرد تا بین نیروهای انقلابی اختلاف ایجاد كند، ارتش را علیه نیروهای انقلابی تحریك كند، با قدرت‌مند جلوه دادن رژیم پهلوی انقلابیون را از ادامه كار مایوس كند، تشكیل حكومت اسلامی را زیر سوال ببرد، حركت تكاملی مردم را حركت به سوی هرج و مرج جلوه دهد و با بی‌نتیجه جلوه دادن انقلاب مردم را از شركت در راهپیمایی بترساند.

بی‌بی‌سی در آستانه ورود امام خمینی(ره) دست به یك جنگ تمام عیار روانی علیه انقلاب زد. رادیو بی‌بی‌سی در دهم بهمن گفت كه هرج و مرج در ایران حاكم شده است. این شبكه با دگرگون كردن واقعیت، ایران را در آستانه یك جنگ داخلی نشان می‌داد و انقلابیون را از حضور در تظاهرات ضد رژیم باز می‌داشت. در جریان انقلاب اسلامی بی‌بی‌سی هرگز نتوانست ضدیت خود با انقلاب اسلامی را مخفی نگاه دارد. به همین جهت مصاحبه شوندگان آن اكثرا عناصر مخالف و ناخرسند از انقلاب بودند.

از شهریور 20 تا آغاز نهضت ملی شدن صنعت نفت، سیاست انگلیس بر آن بود تا دولت قوی در ایران روی كار نیاید. به همین دلیل، در یازده سال، نوزده كابینه طلوع و غروب كردند؛ همچنین دیكتاتوری متمركز كه موجب گسترش اعتراضات شده بود. در چنین فضایی كه تهدید و ارعاب عوامل انگلیسی، مانع از هرگونه اقدامی در راستای حفظ مصالح ملی میشد، تنها جریانی كه توانست با برخورداری از پشتوانه مردمی، استبداد حاكم شده بر كشور توسط این گروه‎‎ها را خنثی كند، گروه فداییان اسلام بود.         
بی‌بی‌سی در این بخش نه از ماهیت هژیر سخنی به میان میآورد و نه از گروهی كه این عنصر سد راه برگزاری انتخابات آزاد را از میان برداشت؛ در حالی‌ كه به گفته سنجابی با وجود چنین مجری قدرتمندی كه مانع جدی شكل‌گیری مشاركت مردم در اراده امور جامعه بود، امكان راهیابی افراد غیروابسته به مجلس وجود نداشت. سیاست ضدمردمی انگلیس را به خوبی میتوانیم از نوع عملكرد افراد شاخص وابسته به این كشور دریابیم.
.

6. اقدامات بی‌بی سی در فتنه 88

در رابطه با انتخابات ریاست جمهوری سال 1388 نقش رسانه ای بی بی سی در ایران وارد مرحله جدیدی می شود. طوری كه این رسانه استعماری سعی دارد از حوادث احتمالی انتخابات ریاست جمهوری سال 88 سوءاستفاده كند و برای رسیده به هدف خود نیز اقداماتی را به شرح زیر در دستور كار خود قرار می‌دهد؛

    از سال 1385 بود كه وزارت امور خارجه انگلیس پیشنهاد تاسیس تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی را مطرح كرد و در سال 1386 بود كه این پیشنهاد از سوی بازوهای رسانه‌ای دربار سلطنتی پذیرفته شد. از همان سال 86 تمامی تلاش‌ها برای هر چه زودتر روی آنتن بردن برنامه‌های بی‌بی‌سی فارسی اغاز شد و سرانجام در 25 دی 1387 و چند روز بعد از هفتاد سالگی رادیو فارسی «بی بی سی»، برنامه‌های تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی روی آنتن رفت. تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی از همان ابتدا به انتخابات دور دهم ریاست جمهوری ایران كه قرار بود در خرداد ماه 1388 برگزار شود پرداخت؛ موضوعی كه شاید در آن زمان برای مخاطبان عام چندان غریب نمی نمود.

7-1: 24 ساعته شدن برنامه‌های بی‌بی‌سی در زمان انتخابات دهم ریاست جمهوری:
شبكه بی بی سی فارسی كه چیزی حدود 6 ماه پیش از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پا به عرصه وجود گذاشته بود، تلاش بسیاری برای پوشش اخبار جهت‌ دار انتخابات و نامزدها می‌كرد و درست 24 ساعت پیش از آغاز رای گیری برنامه‌های خود را شبانه روزی كرد.


7-2: تلاش بی‌بی‌سی در جهت تئوریزه كردن بحث تقلب:     
شبكه متعلق به استعمار پیر كه از ماه‌های قبل ازانتخابات، خود را آماده بحران‌سازی كرده بود پیشاپیش در اخبار و تحلیل‌های به اصطلاح كارشناسان سیاسی مسائل ایران، بحث تقلب را تئوریزه و قاطعانه بر آن پای می‌فشرد.  
بی‌بی‌سی در چارچوب سناریوی خود، جمعه شب 22 خرداد در قالب برنامه‌های زنده پروژه تقلب در انتخابات را با حضور فرخ نگهدار، رئیس گروهك فدائیان خلق و صادق صبا تحلیلگر سیاسی كلید زد و پس از این به تناوب انتشار خبرهایی از ایران، ارتباط مستقیم و. . . كارشناسانی مانند جمشید برزگر، هاشم احمدزاده، احمد سلامتیان، سعید برزین، مسعود بهنود و. . . در استودیو و آدم‌هایی از احزاب و گروهك‌های داخل ایران هر لحظه به موازات اعلام آرا انتخابات ریاست جمهوری، بر حملات و تثبیت و تلقین تقلب در انتخابات افزود، به صورتی كه نزدیك صبح و تا ظهر شنبه جملگی گزارش‌های این شبكه دستور حمله، اغتشاش و افزایش نارضایتی بود.

7-3: نقش بی بدیل بی‌بی‌سی در اغتشاشات:       
پوشش وسیع اخبار اغتشاشات در چند نقطه معدود تهران در این شبكه و انتشار بلادرنگ اخبار فتنه گران وبیانیه‌های آنان از جمله خطوطی بود كه در حوادث بعد از انتخابات توسط این شبكه خبری دنبال می‌شد و به خاطر پوشش همین اخبار بود كه نمایندگان مجلس عوام انگلیس از دست اندركاران این شبكه تقدیر و تشكر كردند.

7. وارونه نمایی بی بی سی در مذاكرات هسته ای

نقش بی بی سی در جریان مذاكرات اخیر هسته‌ای در وین نیز در امتداد نقش تاریخی این رسانه استعماری است. بررسی محورهای تبلیغاتی و اطلاع رسانی این رسانه معاند جمهوری اسلامی به روشنی نشان می‌دهد كه این رسانه‌ مطابق آنچه دستور می‌گیرد در تلاش است تا به هر شكل ممكن از رسیدن جمهوری اسلامی ایران به اهدافش از مذاكرات هسته‌ای ممانعت كند. در این باره باید اشاره كرد كه گزارش‌های تلویزیون بی‌بی سی فارسی درباره وضعیت سایت نطنز، پیوستن وزیران خارجه قدرت‌های اروپایی به مذاكرات هسته‌ای وین و مكانیسم لغو تحریم ها علیه ایران مهمترین سوژه‌های تبلیغی بنگاه رسانه‌ای دولت بریتانیا در زمینه هسته‌ای بوده اند. موارد زیر در این باره بیشتر توضیح می‌دهد:

القای بی‌اعتمادی به ایران: در حالی كه جمهوری اسلامی ایران از نظر حقوقی تمام موازین قانونی هسته‌ای را تاكنون اعمال كرده و فعالیت‌های هسته‌ای اش مطابق معاهده منع گسترش بوده است اما بی‌بی سی فارسی اصرار ویژه‌ای دارد كه همچنان انجام این تعهدات را غیر قابل اتكا دانسته و ایران را غیر قابل اعتماد نشان دهد. بر این اساس، طرح این گزاره كه «هرچند 3سایت فردو، نطنز و راكتور تحقیقاتی اراك هیچ كدام معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای را نقض نكرده و آمریكا هم این را قبول كرده اما اعتماد كافی به آینده فعالیت‌های هسته‌ای ایران ایجاد نشده است» در همین راستا ارزیابی می‌شود.

تكرار كلیدواژه «جنگ سرد» و تاكید بر «آینده‌ای نامطمئن»: در این باره همواره تاكید می‌شود كه تهدیدهای جنگ سرد تمام نشده است و برنامه هسته‌ای ایران چالش بزرگی برای امنیت جهان و شاید بزرگترین چالش باشد. در ادامه این گزاره البته تاكید می‌شود كه در مقایسه با خطراتی كه ایران هسته‌ای در «دهه‌های بعد» خواهد داشت حمله به ایران بدترین گزینه نیست! دراین جا اتاق فكرها هم البته به كمك رسانه می‌آیند، آنجا كه به نقل از «جوزف سیرینسیونه رئیس بنیاد امنیت جهانی پلاشر موضوع هسته‌ای ایران تا حد یك رقیب جنگ سرد برای آمریكا، بزرگنمایی می‌شود.

فراوانی به كارگیری واژه «پنهان‌كاری» در مورد ایران: در حالی كه ایران در طول مذاكرات تماماً در راستای شفاف سازی حركت كرده و در عین حال با تمام توان در پی احقاق حقوق مسلم بوده است، فراوانی به كارگیری واژه پنهان كاری از سوی بی‌بی سی فارسی خباثت دیگری است كه این رسانه معاند مامور انجام آن است. بی‌بی سی فارسی با بهره گیری از بدیهیاتی چون سیستم‌های حفاظتی سایت‌های هسته‌ای كشورمان اینگونه القا می‌كند كه «تاسیسات غنی سازی نطنز نوعی كابوس برای غرب است چون تاسیساتی بسیار حفاظت شده در چندین حصار امنیتی بوده كه مجاور «خاكریزی طولانی» ایجاد شده است تا این تاسیسات را از چشم ها پنهان كند»!

بازی مكرر با مفهوم «امنیت جهانی»: پیوستن وزیران خارجه قدرت‌های اروپایی به مذاكرات هسته‌ای ایران در وین نیز بهانه‌ای برای طرح مفاهیم و گزاره‌های تبلیغی علیه كشورمان از سوی این رسانه غربی فراهم كرده است. بی‌بی سی در این مدت به دفعات اینگونه القا كرده است كه مهمترین مسئله در موضوع هسته‌ای ایران، مسئله امنیت جهانی و تهدید سلاح اتمی است و به همین دلیل است كه كشورهای بزرگ در سطح وزرای خارجه به مذاكرات پیوسته اند.

تاكید بر واژه «تصمیم سیاسی» در مورد ایران: بی‌بی سی فارسی طی روزهای اخیر بارها حل «مسائل باقی مانده» را منوط به «تصمیم سیاسی» ایران عنوان كرده در حالی كه تقریبا بر آگاهان سیاسی عرصه مذاكرات روشن است كه بیش از هر چیز سردرگمی و اختلاف نظر تروئیكای اروپایی و آمریكاست كه ترمز اصلی روند مذاكرات شده است.

بر این اساس به نظر می‌رسد كه بی‌بی سی فارسی تاكنون نقش خود را در وارونه نمایی حقایق مذاكرات به خوبی ایفا كرده و بیشترین تاثیر را در مقصرنمایی ایران داشته است، موضوعی كه این روزها در دستور كار اصلی اتاق فكرهای غربی علیه جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

....................از میان مردم آنها را که نمی فهمند به کارهای بزرگ بگمار..

تاریخ:جمعه 30 مرداد 1394-11:49 بعد از ظهر

از میان مردم آنها را که نمی فهمند به کارهای بزرگ بگمار..


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

داغ داغ داغ: جدول لیگ برتر جام خلیج فارس نهائی درساعت 21 شب جمعه 940530:25

تاریخ:جمعه 30 مرداد 1394-09:26 بعد از ظهر

 

جدول نهادی لیگ برتر جام خلیج فارس
تیم بازیها برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل گل امتیاز
1 سپاهان 4 3 1 0 7 3 4 10
2 استقلال خوزستان 4 3 0 1 5 2 3 9
3 استقلال 4 3 0 1 6 4 2 9
4 سایپا 4 2 1 1 4 2 2 7
5 ملوان 4 2 1 1 6 5 1 7
6 ذوب آهن 4 2 0 2 4 3 1 6
7 تراکتورسازی 4 1 2 1 4 3 1 5
8 پدیده 4 1 2 1 5 5 0 5
9 راه‌آهن 4 1 2 1 5 6 1- 5
10 گسترش فولاد 4 1 2 1 3 4 1- 5
11 استقلال اهواز 4 1 1 2 2 4 2- 4
12 نفت تهران 4 0 3 1 4 5 1- 3
13 صبای قم 4 0 3 1 3 4 1- 3
14 فولاد 4 0 3 1 4 6 2- 3
15 سیاه جامگان 4 1 0 3 2 4 2- 3
16 پرسپولیس 4 0 1 3 6 10 4- 1
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

داغ داغ داغ:احتمال کناره گیری پرسپولیس از لیگ برتر /

تاریخ:جمعه 30 مرداد 1394-06:42 بعد از ظهر

احتمال کناره گیری پرسپولیس از لیگ برتر


تیم فوتبال پرسپولیس با شکست مقابل ذوب آهن در رده انتهای جدول باقی ماند.


به گزارش "ورزش سه"، این شکست اما موجی از اعتراضات بی سابقه را به سبب داوری نامتعادل علیرضا فغانی ایجاد کرده است. یکی از مدیران باشگاه پرسپولیس در تماس با ورزش سه اعلام کرد در پی اعتراضات مکرر مردمی و تماس های بیشمار از شب گذشته با باشگاه مدیرعامل و اعضای هیات مدیره، پرسپولیس احتمال کناره گیری از لیگ برتر یا عدم حضور در بازی آینده مقابل فولاد را بررسی خواهد کرد.

این تصمیم فردا در هیات مدیره پرسپولیس به بحث گذاشته خواهد شد و اگر احتمال آن زیاد نباشد به صورت علنی درباره آن صحبت خواهد شد. پرسپولیسی ها به جز بازی اول مقابل پدیده در 3 بازی متوالی اعتراضاتی به نحوه قضاوت داوران داشته اند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

Normal Curve: symmetrical bell-shape curve that represent distribution in theory of the population.

تاریخ:جمعه 30 مرداد 1394-05:42 بعد از ظهر

Statistics in Psychology: Variance, Deviation | Online Homework ...
schoolworkhelper.net529 × 357Search by image
Normal Curve: symmetrical bell-shape curve that represent distribution in theory of the population.
Related images:
Related image
Related image
Related image
Related image
Related imageداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اسکندر پس از حمله به ایران مستأصل بود.پرسیدکه چگونه برمردمی که ازمردم من بیشتر می فهمندحکومت کنم؟یکی از مشاوران می گوید:کتاب هایشان را بسوزان...

تاریخ:جمعه 30 مرداد 1394-03:50 بعد از ظهر

Elite universities

0 دقیقه پیش [بازنشر از farzane b]
 • اسکندر پس از حمله به ایران مستأصل بود.
 پرسیدکه چگونه برمردمی که ازمردم من بیشتر می فهمندحکومت کنم؟
 • اسکندر پس از حمله به ایران مستأصل بود.پرسیدکه چگونه برمردمی که ازمردم من بیشتر می فهمندحکومت کنم؟یکی از مشاوران می گوید:کتاب هایشان را بسوزان...
  خردمندانشان را بکش ...
  و دستور بده به زنان و کودکانشان تجاوز کنند...
  اما مشاور دیگری پاسخ دادنیازی به چنین کاری نیست.
  از میان مردم آنها را که نمی فهمند به کارهای بزرگ بگمار..
  آنها که می فهمندبه کارهای پست بگمار..
  نفهم ها همیشه شکرگزار تو خواهند بود..
  فهمیده ها یا به سرزمین های دیگر کوچ می کنند یا خسته وسرخورده،عمر خود را تا لحظه مرگ در گوشه ای از آن سرزمین در انزوا سپری خواهند کرد.
  چقدر تکرار تاریخ سخت است....
  داغ کن - کلوب دات کام
  نظرات() 

  تفاوتهای مغز انشتین با دیگران:بزرگی قشر مغز در جلوی پیشانی (پری فرونتال) که به مهارتهای شناختی مربوط است:بزرگی قشر کناری (پریتال) که به تواناییهای ریاضی و تجسم فضایی ارتباط دارد

  تاریخ:جمعه 30 مرداد 1394-03:16 بعد از ظهر

  Elite universities

  1 دقیقه
 • تفاوتهای مغز انشتین با دیگران
بزرگی قشر مغز در جلوی پیشانی (پری فرونتال) که به مهارتهای شناختی مربو
 • تفاوتهای مغز انشتین با دیگران:بزرگی قشر مغز در جلوی پیشانی (پری فرونتال) که به مهارتهای شناختی مربوط است:بزرگی قشر کناری (پریتال) که به تواناییهای ریاضی و تجسم فضایی ارتباط دارد
  ترکم زیاد نورون‌ها (سلولهای عصبی) در لُب پیشانی راست
  تعداد زیاد سلولهای نگهدارنده نورونها (گلیال)
  تفاوت ظاهری شکل مغز در اطراف قشرهای حسی و حرکتی
  بزرگتر بودن جسم پینه‌ای (کورپوس کالوزوم)[۶۰]

  اینشتین، برخلاف باور پذیرفته‌شده در بین مردم، راست‌دست بود.[۶۱][۶۲]به نظر می‌رسد که شاهدی برای چپ‌دست بودن او وجود ندارد.[۶۳]

  آثار اینشتین

  نوشتار اصلی: آثار آلبرت اینشتین

  اینشتین در طول حیات خود بیش از پنجاه مقاله علمی منتشر کرد. او همچنین آثار غیرعلمی متعددی نیز منتشر کرده‌است، که از آن جمله می‌توان به «دربارهٔ صهیونیسم» (۱۹۳۰)، «چرا جنگ؟» (۱۹۳۳، به همراه زیگموند فروید)، «جهانی که من می‌بینم» (۱۹۳۴)، و «پس از سال‌های پایانی من» (۱۹۵۰) اشاره کرد.
  داغ کن - کلوب دات کام
  نظرات() 

  ﭘﺮﻧﺪه ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺭﻭﯼ ﺷﺎﺧﻪ ﻧﺸﺴﺘﻨﺪ،ﻫﺮﮔﺰ ﺗﺮﺱ ﺍﺯ ﺷﮑﺴﺘﻦ ﺷﺎﺧﻪ ﻧﺪﺍﺭﻧﺪ...ﺯﯾﺮﺍ ﺍﻋﺘﻤﺎﺩ ﺁﻧﻬﺎ ﺑﻪ ﺷﺎﺧﻪ ﻫﺎ ﻧﯿﺴﺖ

  تاریخ:جمعه 30 مرداد 1394-01:09 بعد از ظهر

  نخبگان دانشگاهها

  1 هفته [بازنشر از Sara ]
 • ﭘﺮﻧﺪه ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺭﻭﯼ ﺷﺎﺧﻪ ﻧﺸﺴﺘﻨﺪ،
ﻫﺮﮔﺰ ﺗﺮﺱ ﺍﺯ ﺷﮑﺴﺘﻦ ﺷﺎﺧﻪ ﻧﺪﺍﺭﻧﺪ...
ﺯﯾﺮﺍ ﺍﻋﺘﻤﺎﺩ ﺁﻧﻬﺎ ﺑﻪ ﺷﺎﺧﻪ ﻫﺎ ﻧﯿﺴﺖ
 • ﭘﺮﻧﺪه ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺭﻭﯼ ﺷﺎﺧﻪ ﻧﺸﺴﺘﻨﺪ،
  ﻫﺮﮔﺰ ﺗﺮﺱ ﺍﺯ ﺷﮑﺴﺘﻦ ﺷﺎﺧﻪ ﻧﺪﺍﺭﻧﺪ...
  ﺯﯾﺮﺍ ﺍﻋﺘﻤﺎﺩ ﺁﻧﻬﺎ ﺑﻪ ﺷﺎﺧﻪ ﻫﺎ ﻧﯿﺴﺖ
  ﺑﻠﮑﻪ ﺑﻪ ﺑﺎﻝ ﻫﺎﯾﺸﺎﻥ ﺍﺳﺖ...
  ﻫﻤﯿﺸﻪ ﺑﻪ ﺧﻮﺩﺕ ﺍﻋﺘﻤﺎﺩ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺵ،
  ﺧﻮﺩﺕ ﺭﺍ ﺑﺎﻭﺭ ﮐﻦ
  داغ کن - کلوب دات کام
  نظرات() 

  Online Zahooastanehگزارش آفتاب از برگزاری جشن طلاق در آنتالیا توسط ایرانیان خود باخته وافراطی/ok

  تاریخ:دوشنبه 26 مرداد 1394-10:49 قبل از ظهر

  عناوین اخبار روزنامه آفتاب یزد در روز پنجشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۴ :


  داغ کن - کلوب دات کام
  نظرات() 

  Group calling itself Islamic State Hacking Division lists 1,400 names, including at least eight Australians, with call for Isis supporters to ‘act and kill’ them

  تاریخ:جمعه 23 مرداد 1394-09:44 قبل از ظهر

  Australians on Isis-aligned group's hit list include Victorian MP

  Group calling itself Islamic State Hacking Division lists 1,400 names, including at least eight Australians, with call for Isis supporters to ‘act and kill’ them

  Justice minister Michael Keenan
  Justice minister Michael Keenan says the government is aware of the list and spy agencies are looking into it. Photograph: Mike Bowers for the Guardian

  The federal government has confirmed the emails, phone numbers and passwords of at least eight Australians, including a Victorian MP, appear on a list posted online by a group calling itself the Islamic State Hacking Division.

  The list, which includes more than 1,400 names, mostly US military personnel, is accompanied by calls for Isis supporters to “act and kill” those who appear.

  It gives the names, departments, telephone numbers, emails and passwords of at least eight Australians, including Australian Defence Force personnel, New South Wales health department staff and a Victorian politician.

  Guardian Australia directed questions to a social media account listed at the bottom of the leak, asking why those particular Australians were chosen.

  A user claiming to speak for the group suggested their inclusion had been incidental and that neither they, nor Australian servers, had been specifically targeted.

  “We hacked a military database, and government servers and database,” the user said. “What them [sic] Australians was doing in the database, I don’t know, go ask them.”
  داغ کن - کلوب دات کام
  نظرات() 

  Related: Australians on Isis-aligned group's hit list include Victorian MP

  تاریخ:پنجشنبه 22 مرداد 1394-05:35 بعد از ظهر

  Isis 'hacking division' releases details of 1,400 Americans and urges attacks

  Outgoing Army Chief of Staff Gen. Ray Odierno speaks during his final news briefing at the Pentagon, Aug. 12, 2015.© AP Photo/Evan Vucci Outgoing Army Chief of Staff Gen. Ray Odierno speaks during his final news briefing at the Pentagon, Aug. 12, 2015.

  A group calling itself the Islamic State hacking division has published the details of 1,400 mostly US military and government personnel, urging supporters to attack those listed.

  The spreadsheet, published online on Wednesday, exposes names, email addresses, phone numbers and passwords. Those listed include members of the marine corps, Nasa, the state department, air force and FBI.

  Related: Could Isis’s ‘cyber caliphate’ unleash a deadly attack on key targets?

  Supporters of Isis on Twitter seized on the breach, posting personal details of soldiers and government staffers and encouraging lone wolves to “act and kill”.

  A person claiming to speak for the group told the Guardian the information was obtained from military and government databases, a claim on which US army officials threw doubt.

  “This is the second or third time they’ve claimed that and the first two times I’ll tell you, whatever lists they got were not taken by any cyber attack,” the army chief of staff, Gen Ray Odierno, said on Wednesday.

  “This is no different than the other two,” he said, referring to earlier so-called hacks by Isis supporters in January and May.

  “But I take it seriously because it’s clear what they’re trying to do ... even though I believe they have not been successful with their plan,” he said.

  The Pentagon said it was still looking into the incident.

  “We don’t really have much [information] because most of the email addresses appear to be really old and passwords listed in the tweet don’t match up with our password strength requirements,” marine Lt Col Jeffrey Pool said.

  Related: Australians on Isis-aligned group's hit list include Victorian MP

  Among the first to post the spreadsheet was the hacker Junaid Hussain, reportedly third on a CIA “kill list” of Isis members and supporters.

  The British national has been linked to the gunmen who attacked a prophet-Muhammad drawing contest in Texas in May.

  Only the Isis leader, Abu Bakr al-Baghdadi, and its most prominent executioner, Mohammed Emwazi, are higher on the CIA list.

  Also listed were at least eight Australians, including a member of the Victorian parliament and members of the Australian defence forces

  Outgoing Army Chief of Staff Gen. Ray Odierno speaks during his final news briefing at the Pentagon, Aug. 12, 2015.© AP Photo/Evan Vucci Outgoing Army Chief of Staff Gen. Ray Odierno speaks during his final news briefing at the Pentagon, Aug. 12, 2015.

  A group calling itself the Islamic State hacking division has published the details of 1,400 mostly US military and government personnel, urging supporters to attack those listed.

  The spreadsheet, published online on Wednesday, exposes names, email addresses, phone numbers and passwords. Those listed include members of the marine corps, Nasa, the state department, air force and FBI.

  Related: Could Isis’s ‘cyber caliphate’ unleash a deadly attack on key targets?

  Supporters of Isis on Twitter seized on the breach, posting personal details of soldiers and government staffers and encouraging lone wolves to “act and kill”.

  A person claiming to speak for the group told the Guardian the information was obtained from military and government databases, a claim on which US army officials threw doubt.

  “This is the second or third time they’ve claimed that and the first two times I’ll tell you, whatever lists they got were not taken by any cyber attack,” the army chief of staff, Gen Ray Odierno, said on Wednesday.

  “This is no different than the other two,” he said, referring to earlier so-called hacks by Isis supporters in January and May.

  “But I take it seriously because it’s clear what they’re trying to do ... even though I believe they have not been successful with their plan,” he said.

  The Pentagon said it was still looking into the incident.

  “We don’t really have much [information] because most of the email addresses appear to be really old and passwords listed in the tweet don’t match up with our password strength requirements,” marine Lt Col Jeffrey Pool said.

  Related: Australians on Isis-aligned group's hit list include Victorian MP

  Among the first to post the spreadsheet was the hacker Junaid Hussain, reportedly third on a CIA “kill list” of Isis members and supporters.

  The British national has been linked to the gunmen who attacked a prophet-Muhammad drawing contest in Texas in May.

  Only the Isis leader, Abu Bakr al-Baghdadi, and its most prominent executioner, Mohammed Emwazi, are higher on the CIA list.

  Also listed were at least eight Australians, including a member of the Victorian parliament and members of the Australian defence forces
  داغ کن - کلوب دات کام
  نظرات() 

  Canada–United States relations

  تاریخ:پنجشنبه 22 مرداد 1394-09:57 قبل از ظهر

  Canada–United States relations

  Canadian Prime Minister Stephen Harper (right) and U.S. President Barack Obama (left) meet in Ottawa in February 2009

  From Wikipedia, the free encyclopedia
  Jump to: navigation, search
  Canada–United States relations
  Map indicating locations of Canada and USA

  Canada

  United States
  Diplomatic Mission
  Canadian Embassy, Washington, D.C. United States Embassy, Ottawa
  Envoy
  Ambassador Gary Doer Ambassador Bruce Heyman
   

  Relations between Canada and the United States of America have spanned more than two centuries. This includes a shared British cultural heritage, and the eventual development of one of the most stable and mutually-beneficial international relationships in the modern world. Each is the other's chief economic partner. Tourism and migration between the two nations have increased rapport. The most serious breach of trust in the relationship occurred during the War of 1812, which began with an American invasion of Canada, and a subsequent Canadian counterattack into U.S territory beginning with the Siege of Detroit. In 1815, the war ended with a military stalemate. The border remained the same after the war and was demilitarized, as were the Great Lakes. Furthermore, the British ceased aiding Indian attacks on American territory, and the United States never again attempted to invade Canada. Apart from minor raids, it has remained peaceful.[1]

  As Britain decided to disengage, fears of an American takeover played a role in the formation of the Dominion of Canada (1867), and Canada's rejection of free trade (1919). Military collaboration was close during World War II and continued throughout the Cold War on both a bilateral basis through NORAD and through multilateral participation in NATO. A very high volume of trade and migration continues between the two nations, as well as a heavy overlapping of popular and elite culture, a dynamic which has generated closer ties, especially after the signing of the Canada–United States Free Trade Agreement in 1988.

  Canada and the United States are currently the world's largest trading partners, while remaining completely sovereign from one another.[2] The two nations share the world's longest border,[3] and have significant interoperability within the defence sphere. Recent difficulties have included repeated trade disputes, environmental concerns, Canadian concern for the future of oil exports, and issues of illegal immigration and the threat of terrorism. Nevertheless, trade between the two countries has continued to expand in both absolute and relative terms for the last two hundred years, but especially following the 1988 FTA and the subsequent signing of the North American Free Trade Agreement (NAFTA) in 1994 which has since further merged the two economies and aided
  داغ کن - کلوب دات کام
  نظرات() 

  It’s not just Trump: Voter anger fuels outsider candidates

  تاریخ:پنجشنبه 22 مرداد 1394-09:50 قبل از ظهر

  It’s not just Trump: Voter anger fuels outsider candidates

  The Washington Post

  Republican presidential candidate Donald Trump waves to the crowd after addressing a GOP fundraising event, Tuesday, Aug. 11, 2015, in Birch Run, Mich.© Carlos Osorio Republican presidential candidate Donald Trump waves to the crowd after addressing a GOP fundraising event, Tuesday, Aug. 11, 2015, in Birch Run, Mich.

  This has become the summer of the political outsider, as a cast of interlopers upend and dominate the presidential nominating process in both parties.

  The surging candidacies of Donald Trump and Bernie Sanders are fueled by people’s anger with the status quo and desire for authenticity in political leaders. Across the ideological spectrum, candidates are gaining traction by separating themselves from the political and economic system that many everyday Americans view as rigged against them.

  “There are a lot of voters who are exceptionally frustrated with traditional politics and politicians and who quite simply feel failed by the system,” said pollster Geoff Garin, who advises Priorities USA Action, a super PAC supporting Democratic front-runner Hillary Rodham Clinton. “A lot of this anger crosses party lines in the sense that it is directed at what people see as a concentration of wealth and power that leaves them holding the short end of the stick.”

  Consider recent developments in the Republican race. Rick Perry was the governor of Texas for 14 years and had an enviable record on jobs to boot, but his presi­dential campaign is running on fumes. Sen. Lindsey O. Graham has served on Capitol Hill for a quarter-century, yet the South Carolina Republican barely cracks 1 percent in the polls.

  In stark contrast, Ben Carson, a soft-spoken retired neurosurgeon with far more expertise in separating conjoined twins than in brokering trade agreements, is surging in recent polls and drew one of the biggest campaign crowds yet in Des Moines last week. Carly Fiorina, a businesswoman who has never held elective office, is also on the upswing.

  Then there is Trump. The brash billionaire, who loudly brands politicians as “stupid” and “losers,” has rocketed to front-runner status.

  On the left, Sanders has blazed a similar outside trail. The self-described socialist senator from Vermont, who routinely scolds the Washington and Wall Street establishments, is giving Clinton a scare. He has drawn massive overflow crowds — and on Wednesday, he surpassed Clinton in a New Hampshire poll for the first time.

  “There’s a longing for real authenticity in politics today,” said Tad Devine, a Democratic strategist who is advising Sanders. “People feel that the candidates are too manufactured, there’s not enough spontaneity. They want someone who, even if they don’t agree with them, is telling it like they see it, really leveling with voters. I see that with Bernie and I think with Trump, too. It’s resonating very powerfully.”

  Clinton has been treading carefully in responding to the populist threat Sanders poses, but she has spent the summer laying out a progressive agenda on immigration reform, voting rights, college affordability, regulating the financial sector and economic pocketbook concerns, such as expanding paid leave.

  Sanders had his first edge over Clinton on Wednesday, when a Franklin Pierce University-Boston Herald poll showed him with 44 percent support to Clinton’s 37 percent among likely Democratic primary voters in New Hampshire, home to the nation’s first primary.

  But Clinton has a decisive lead in national polls as well as in Iowa, which holds the nation’s first caucuses. Support for Sanders is concentrated among highly educated white liberals, and he has struggled to make inroads with minority groups.

  The outsider dynamic is more pronounced on the Republican side, where Trump and other candidates are galvanizing conservative activists while a few governors and senators are splitting the party establishment vote.

  Carson’s and Fiorina’s stock has risen after last week’s first primary debate, as has that of Sen. Ted Cruz (Tex.), who, despite a career in politics, has positioned himself firmly as antiestablishment.

  Post-debate polls show these candidates gaining ground. In Iowa, a CNN survey released Wednesday shows Trump leading with 22 percent and Carson in second, with 14 percent. Wisconsin Gov. Scott Walker, who had been the Iowa front-runner, was third, with 9 percent, followed by Cruz and Fiorina, with 8 percent and 7 percent, respectively.

  In New Hampshire, the Franklin Pierce University-Boston Herald survey had Trump in the lead, with 18 percent, followed by former Florida governor Jeb Bush in second, with 13 percent, and Ohio Gov. John Kasich in third, with 12 percent. Cruz and Fiorina are fourth and fifth, with 10 percent and 9 percent.

  “There’s a disquiet, discomfort and angst that so many people are feeling,” said GOP pollster Whit Ayres, who advises Sen. Marco Rubio (Fla.). “They’re scared economically, they’re scared about what’s happening with our adversaries, and it makes them really, really uncomfortable with where the country’s going and where the leaders are going.”

  Insider candidates are by no means out of the game. Bush is the clear fundraising leader and holds his own in polling. Many Republicans and Democrats consider the former Florida governor the most likely eventual nominee. On Tuesday, Bush posted a photo of a turtle on Instagram — “joyful tortoise,” read his caption — as a metaphor for his position in the contest.

  Rubio gave what many GOP insiders considered a sparkling debate performance and also is viewed as a plausible nominee. Walker has polled at or near the top all year in Iowa and is laying the groundwork for an aggressive national campaign. And Kasich, a late entrant, has risen in New Hampshire on the strength of his debate performance as well as a television advertising campaign in the state by his allied super PAC.

  But it’s the fiery insurgents — especially Trump, but also Fiorina and others — who are generating buzz and media attention at the moment, drowning out and frustrating some of their more established opponents.

  Among the victims is Louisiana Gov. Bobby Jindal, who has served in government nearly his entire adult life and considers the presidency the next step on his career ladder. But he has been unable to break out of the bottom of a 17-candidate pack.

  “The media is glued to everything Donald Trump says,” Jindal complained to reporters this week.

  History is filled with examples of outsider candidacies that galvanize activists but run out of gas.

  “Wherever the insurgency was — and it didn’t matter which party it was in — the establishment had almost ironclad control over the rules, over the money,” said Democratic strategist Joe Trippi, who ran Howard Dean’s 2004 campaign. “They could form a firing squad and just hail ammo at you until you drop.”

  But now, Trippi said, social media and digital communications make it far easier for outsiders to get their message out and mobilize supporters. “Both parties are losing control,” he said.

  Officials in the Bush, Walker, Rubio and Kasich campaigns say they are not concerned about Trump’s summer rise. It is only August, after all, and they argued that the race will remain unsettled through the fall.

  “We’ve always thought this race was wide open, and the events of the last week tell us clearly that it is,” said John Weaver, Kasich’s chief strategist. “There is no front-runner.”

  Rick Wilson, a Republican consultant who is not aligned with a presidential campaign, said voters eventually will gravitate toward the more serious contenders.

  “I think that after people get their yips out about Trump, people are going to ask, ‘How do we have the right person to post up against Hillary Clinton? Who can break the code?’ ” Wilson said. “A lot of the Trump stuff is an emotional response to being furious about the establishment, about immigration, all these other sensations that are not illegitimate feelings but that are not going to be politically viable for the long haul.”

  Anthony Scaramucci, one of Walker’s top national fundraisers, foresees a calming of the race that could benefit a candidate like Walker. “I think the cream will rise to the top and Governor Walker will be way more effective with less people on stage,” he said. “He’s more steak than sizzle.”

  But other Republicans think the tempest that Trump has whipped up will not die down. One of them is Cruz, who is among the best-funded candidates and is building a nationwide grass-roots organization. Cruz has refrained from attacking Trump, setting himself up to capture the anti-establishment vote when it looks for its final home this winter.

  “I don’t think it is necessarily a majority of either party that is fueled by fury,” Garin said, “but there are a lot of furious voters out there who feel completely alienated from and let down by politics as usual.”

  Scott Clement contributed to this report.
  داغ کن - کلوب دات کام
  نظرات() 

  Life is Beautiful :آنی ولحظه به لحظه درجهانعلیرضا فغانی دردیدار افتتاحیه جام جهانی 2014 در شهر سائوپائولو شد.{علیرضا فغانی داور چهارم }

  تاریخ:پنجشنبه 22 مرداد 1394-09:36 قبل از ظهر

  فغانی داور چهارم دیدار برزیل - کرواسی شد


  علیرضا فغانی داور چهارم دیدار افتتاحیه جام جهانی 2014 در شهر سائوپائولو شد.


  طبق تصمیم فدراسیون جهانی فوتبال علیرضا فغانی در کنار تیم داوری ژاپنی در بازی افتتاحیه جام جهانی 2014 میان برزیل و کرواسی خواهد بود.

  به نقل از فارس، وی قرار است به عنوان داور چهارم در این مصاف حضور داشته باشد.

  یونیشی نیشی‌مورا 42 ساله از ژاپن به عنوان داور وسط به «همراه تورو ساگارا»و «تویشیو ناگی»،‌این داور را در امر قضاوت یاری خواهند کرد.

  مسابقات جام جهانی 2014 برزیل از تاریخ 23 خرداد با حضور 32 تیم در 8 گروه 4 تیمی آغاز می‌شود.
  googlereader googleplus  داغ کن - کلوب دات کام
  نظرات() 


  • تعداد صفحات :6
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  
  • 6  


  Admin Logo
  themebox Logo
  Online Magazine of Iranian and Canadian Cultural Attractions:OMICCA Life is Beautiful- Top News www.mihanblog.com/~zahooastaneh