منوی اصلی
Ethics Engineering.Intr
اخلاق پشتوانه نظم جهان است
 • محمد آستانه اصل شنبه 31 مرداد 1394 10:39 قبل از ظهر نظرات ()

  شواهد تاریخی از گفتار واخبار BBC 

   

  مجوز فعالیت‌ یك هفته‌ای بی‌بی‌سی فارسی در ایران برای تهیه گزارش در زمینه مذاكرات هسته‌ای مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است؛ رسانه‌ای كه نمی‌توان از نقش بی‌بدیل آن در ایجاد فتنه‌انگیزی و خیانت در ایران چشم پوشی كرد و با تورق تاریخ می‌توان فهمید كه مشی و روش بی‌بی‌سی از سال 1320 تاكنون هیچ تغییری نكرده است.

  1.  رادیو بی‌بی‌سی در آستانه اشغال ایران توسط متفقین در شهریور1320

  در سال‏های منتهی به اشغال ایران در شهریور 1320 شوروی و انگلستان براساس رویه رقابت‌آمیز همیشگی خود در ایران به منظور پیگیری سیاست‏های تبلیغاتی خود در طول جنگ جهانی دوم به رسانه برتر روز یعنی رادیو روی آوردند و هر كدام به فاصله اندكی از همدیگر در برنامه‏های رادیویی برون‏مرزی خود بخش فارسی تاسیس كردند. ابتدا شوروی و به فاصله حدود یك سال انگلیس رادیویی به زبان فارسی راه‌اندازی كردند. آلمان هیتلری نیز برای بهره‏گیری از سلاح تبلیغات، رادیو برلین را پایه‌ریزی كرده بود تا افكار عمومی ایرانیان را به سود كشور متبوع خود سوق دهد. بنابراین، در سال‌های پایانی عصر رضاشاه رادیو مهم‌ترین رسانه تاثیرگذار در حیات سیاسی و اجتماعی ایران و جهان به شمار می‏رفت. این مسئله درست مقطعی بود كه تنها 2 سال از ورود رادیو به ایران سپری شده بود.

  برنامه‌های گسترش رادیو كه یك سال و اندی از عمر آن می‌گذشت با اشغال ایران با مشكل روبه‌رو شد. در این میان «دایره‌ سانسور» نیز با فشار شوروی و انگلستان در اسفند ۱۳۲۰ با حضور نمایندگان این دو كشور، برای سانسور در رادیو و مطبوعات ایران و متحدین شكل گرفت.

  بی بی‌سی فارسی كه به رادیو لندن نیز معروف است، از قدیمی‌ترین بخش‌های این رسانه به زبانی غیرانگلیسی است كه در دی 1319 / دسامبر 1940 با بودجه وزارت خارجه انگلیس آغاز به كار كرد. توجه به اهمیت راهبردی ایران و نقش تبلیغات در این بخش از جهان، عمده‏ترین ماموریت‏های آن، این بود كه ضمن خنثی‏سازی تبلیغات رادیو برلین، برنامه‌هایی درراستای سیاست‌های جنگی دولت بریتانیا و متفقین سازمان دهد و ذهن ایرانیان را آماده بركناری رضاشاه و اشغال ایران كند.

  رادیو لندن با پخش مطالبی علیه رضاشاه زمینه اشغال ایران را فراهم می كردو روس‌ها نیز با اعلامیه‌های فارسی كه توسط هواپیماهای جنگنده روی شهرهای شمالی می‌ریختند، وی را مورد انتقاد قرار می‏دادند. در مجموع اهداف و محورهای برنامه‏های بخش فارسی رادیو بی بی‌سی را در ایام اشغال ایران در شهریور 1320 می‏توان به شرح زیر جمع‏بندی كرد:

  • تلاش برای نشان دادن خود به عنوان رسانه بی‏طرف در رویدادهای داخلی ایران در حوزه‌های مختلف
  • مشروعیت بخشیدن به اشغال ایران
  • شكستن مقاومت ایرانیان در مقابل اشغالگران
  • شكل‏دهی افكار عمومی ایرانیان درخصوص منافع متفقین و ایجاد نگاه مثبت نسبت به آنها
  • نقش اطلاعاتی در تمامی بحران‌ها و رویدادهای سیاسی ایران
  • ایجاد اختلافات قومی و مذهبی در ایران
  • تلاش برای جذب مخاطبان تحصیلكرده جامعه ایران بویژه جوانان

  رادیو بی بی‌سی توانست با مهندسی افكار عمومی ایرانیان در شهریور ۱۳۲۰، با شایعه‏سازی و در هم‌آمیختن برخی واقعیت‌ها با ادعاهای غیرواقعی، موفق به شكل‌دهی یك واقعیت تاریخی یعنی پایان سلطنت رضاشاه شد.

  به این ترتیب كه این رادیو نقش عمده‏ای در كنار سایر عوامل در تخریب چهره رضاشاه ایفا كرد تا حدی كه آن شایعات به واقعیاتی تاریخی بدل شد و تا سال‌ها بر اذهان ایرانیان سنگینی كرد. بی بی‌سی توانست با شگردهای جنگ روانی و تبلیغاتی، مقاومت ایرانیان را در برابر قوای اشغالگر بشكند و ذهن آنان را آماده پذیرش اشغال كشورشان از سوی متفقین كند. غیر از رادیو لندن كه مرتبا از رضاشاه انتقاد و افكار عمومی ایران را علیه او تحریك می‌كرد، رادیو دهلی و سایر رادیوهای اقماری انگلیس نیز با رادیو لندن همصدا شده و بستر مناسب و قابل پذیرشی برای بركناری و تبعید رضاشاه فراهم آوردند.

  2. خیانت بی‌بی‌سی فارسی به مردم ایران در دوران پهلوی

  همانطور كه اشاره شد، در جریان جنگ دوم جهانی رضاشاه با چرخش به سمت آلمان، در مقابل متفقین قرار گرفت، لذا انگلستان تلاش كرد تا این مهره سوخته را كنار بگذارد. در این حین بی‌بی‌سی مسئول اولیه آماده كردن شرایط بركناری رضا شاه و تحول اوضاع سیاسی به جانشین او شد. در كنار این نقش مهم، بی بی سی نقش حامی محمد رضا را داشت. چرا كه انگلیسی ها بقای او را در راستای سیاست های خودمی دیدند. لذا این رسانه انگلیسی چشم خود را بر روی تمام اقدامات محمدرضا شاه جز در مقاطعی كه انگلستان قصد امتیاز گیری از ایران را داشت، بسته بود؛ یعنی در شرایطی از پهلوی حمایت می‌كرد كه بتواند منافع استعماری خود را در ایران پیش ببرد و بتواند از منابع غنی ایران بهرمه‌مند شود؛ به عنوان مثال در شكل‌دهی به امارات متحده عربی و قائله‌سازی در خصوص جزایر سه‌گانه ایران دیده می‌شود.

  3. نقش بی بی سی در كودتای 28 مرداد و غارت نفت ایران

  در جریان ملی شدن نفت، انگلستان كه بیشترین زیان را دیده بود تلاش كرد تا بار دیگر نفت ایران را در اختیار خود بگیرد. در سال 1330 در ابتدای ورود هریمن نماینده آمریكا به ایران، انگلیس سعی داشت از طریق حزب توده در خیابان‌های تهران آشوب ایجاد كند. این آشوب در 23 تیر به وجود آمد كه طی آن عده‌ای كشته و زخمی شدند. روز 24 تیر رادیو بی‌بی‌سی در تفسیر وقایع ایران گفت: «فاجعه روز یكشنبه نشان داد كه دكتر مصدق حاكم و مسلط بر اوضاع نیست و كمونیستها در كمین هستند كه ایران را ببلعند و اگر انگلستان پای خود را كنار بكشد كار ایران تمام خواهد شد.» این تبلیغات سوء بر بستر زمینه سیاسی ایران تا زمان سقوط دولت ادامه داشت.

  در این زمان بی‌بی‌سی سه وظیفه مهم و سرنوشت‌ساز برعهده داشت:1- ارتباط میان كودتاچیان و شاه. 2- ابلاغ پیام رمزی به شاه جهت جلب اعتماد او. 3- حمایت از كودتاچیان و ضعیف كردن جبهه مصدق با تبلیغات وسیع.
  برهمین اساس در لندن داربی شر و وودهاوس ترتیبی دادند كه برنامه اخبار بی‌بی‌سی كه همیشه با عبارت «اكنون نیمه شب به وقت لندن است» آغاز می‌شد، با عبارت «اكنون دقیقاً نیمه شب است» آغاز شود. این علامت رمزی بود برای شاه كه انگلیسی‌ها از او حمایت خواهند كرد. رادیوی بی‌بی‌سی فارسی در فاصله 25 تا 28 مرداد همچنان به پخش و انتشار «گفتنی‌های لازم» مشغول بود. بی‌بی‌سی فارسی در شب 28 مرداد در پایان برنامه‌ای كه بر ضد مصدق پخش كرد بار دیگر همان شعر فردوسی را یاد كرد كه در شب 25 شهریور 1320 آورده بود: چو فردا برآید بلند آفتاب/من و گرز و میدان و افراسیاب

  4. نقش بی بی سی در جدایی بحرین از ایران

  در تابستان 1350 با فشار انگلستان، بحرین طی یك رفراندوم ساختگی و غیرقانونی از ایران جدا شد. بخش وسیعی از تبلیغات در این رابطه بر عهده بی‌بی‌سی بود. این شبكه كه یكی از عوامل شكل دهنده 28 مرداد بود، در جریان جدایی بحرین از ایران با خیانت به ملت ایران شاه را نیز فریب داد. این شبكه طی برنامه‌های خود در مورد مطالبات ایران در خلیج فارس، علیه ایران و به سود اعراب( و در واقع به نفع منافع استعماری خود) وارد عمل شد. پخش برنامه های بی بی سی در این رویداد ننگین به صورت ویژه ای جریان داشت. طوری به صورت مستمر و مداوم در راستای آماده سازی زمینه های فكری ایرانیان برنامه سازی و تبلیغ می شد. بی بی سی فریب افكار عمومی در ایران را طوری با موفقیت انجام داد كه بعد از این اقدام هیچ اعتراضی صورت نگرفت.

  5. كارشكنی‌های بی‌بی‌سی در جریان انقلاب اسلامی

  در جریان انقلاب اسلامی ایران، بنگاه سخن‌پراكنی بی‌بی‌سی با زیركی خاصی همواره درصدد تضعیف مبانی انقلاب بود. این شبكه با به راه انداختن جنگ روانی علیه نیروهای انقلابی سعی می‌كرد تا از پیروزی انقلاب جلوگیری كرده و حكومت شاه را تداوم بخشد. بی‌بی‌سی با تفسیر وارونه رویدادها و انتشار اخبار دروغین تلاش می‌كرد تا بین نیروهای انقلابی اختلاف ایجاد كند، ارتش را علیه نیروهای انقلابی تحریك كند، با قدرت‌مند جلوه دادن رژیم پهلوی انقلابیون را از ادامه كار مایوس كند، تشكیل حكومت اسلامی را زیر سوال ببرد، حركت تكاملی مردم را حركت به سوی هرج و مرج جلوه دهد و با بی‌نتیجه جلوه دادن انقلاب مردم را از شركت در راهپیمایی بترساند.

  بی‌بی‌سی در آستانه ورود امام خمینی(ره) دست به یك جنگ تمام عیار روانی علیه انقلاب زد. رادیو بی‌بی‌سی در دهم بهمن گفت كه هرج و مرج در ایران حاكم شده است. این شبكه با دگرگون كردن واقعیت، ایران را در آستانه یك جنگ داخلی نشان می‌داد و انقلابیون را از حضور در تظاهرات ضد رژیم باز می‌داشت. در جریان انقلاب اسلامی بی‌بی‌سی هرگز نتوانست ضدیت خود با انقلاب اسلامی را مخفی نگاه دارد. به همین جهت مصاحبه شوندگان آن اكثرا عناصر مخالف و ناخرسند از انقلاب بودند.

  از شهریور 20 تا آغاز نهضت ملی شدن صنعت نفت، سیاست انگلیس بر آن بود تا دولت قوی در ایران روی كار نیاید. به همین دلیل، در یازده سال، نوزده كابینه طلوع و غروب كردند؛ همچنین دیكتاتوری متمركز كه موجب گسترش اعتراضات شده بود. در چنین فضایی كه تهدید و ارعاب عوامل انگلیسی، مانع از هرگونه اقدامی در راستای حفظ مصالح ملی میشد، تنها جریانی كه توانست با برخورداری از پشتوانه مردمی، استبداد حاكم شده بر كشور توسط این گروه‎‎ها را خنثی كند، گروه فداییان اسلام بود.         
  بی‌بی‌سی در این بخش نه از ماهیت هژیر سخنی به میان میآورد و نه از گروهی كه این عنصر سد راه برگزاری انتخابات آزاد را از میان برداشت؛ در حالی‌ كه به گفته سنجابی با وجود چنین مجری قدرتمندی كه مانع جدی شكل‌گیری مشاركت مردم در اراده امور جامعه بود، امكان راهیابی افراد غیروابسته به مجلس وجود نداشت. سیاست ضدمردمی انگلیس را به خوبی میتوانیم از نوع عملكرد افراد شاخص وابسته به این كشور دریابیم.
  .

  6. اقدامات بی‌بی سی در فتنه 88

  در رابطه با انتخابات ریاست جمهوری سال 1388 نقش رسانه ای بی بی سی در ایران وارد مرحله جدیدی می شود. طوری كه این رسانه استعماری سعی دارد از حوادث احتمالی انتخابات ریاست جمهوری سال 88 سوءاستفاده كند و برای رسیده به هدف خود نیز اقداماتی را به شرح زیر در دستور كار خود قرار می‌دهد؛

      از سال 1385 بود كه وزارت امور خارجه انگلیس پیشنهاد تاسیس تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی را مطرح كرد و در سال 1386 بود كه این پیشنهاد از سوی بازوهای رسانه‌ای دربار سلطنتی پذیرفته شد. از همان سال 86 تمامی تلاش‌ها برای هر چه زودتر روی آنتن بردن برنامه‌های بی‌بی‌سی فارسی اغاز شد و سرانجام در 25 دی 1387 و چند روز بعد از هفتاد سالگی رادیو فارسی «بی بی سی»، برنامه‌های تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی روی آنتن رفت. تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی از همان ابتدا به انتخابات دور دهم ریاست جمهوری ایران كه قرار بود در خرداد ماه 1388 برگزار شود پرداخت؛ موضوعی كه شاید در آن زمان برای مخاطبان عام چندان غریب نمی نمود.

  7-1: 24 ساعته شدن برنامه‌های بی‌بی‌سی در زمان انتخابات دهم ریاست جمهوری:
  شبكه بی بی سی فارسی كه چیزی حدود 6 ماه پیش از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پا به عرصه وجود گذاشته بود، تلاش بسیاری برای پوشش اخبار جهت‌ دار انتخابات و نامزدها می‌كرد و درست 24 ساعت پیش از آغاز رای گیری برنامه‌های خود را شبانه روزی كرد.


  7-2: تلاش بی‌بی‌سی در جهت تئوریزه كردن بحث تقلب:     
  شبكه متعلق به استعمار پیر كه از ماه‌های قبل ازانتخابات، خود را آماده بحران‌سازی كرده بود پیشاپیش در اخبار و تحلیل‌های به اصطلاح كارشناسان سیاسی مسائل ایران، بحث تقلب را تئوریزه و قاطعانه بر آن پای می‌فشرد.  
  بی‌بی‌سی در چارچوب سناریوی خود، جمعه شب 22 خرداد در قالب برنامه‌های زنده پروژه تقلب در انتخابات را با حضور فرخ نگهدار، رئیس گروهك فدائیان خلق و صادق صبا تحلیلگر سیاسی كلید زد و پس از این به تناوب انتشار خبرهایی از ایران، ارتباط مستقیم و. . . كارشناسانی مانند جمشید برزگر، هاشم احمدزاده، احمد سلامتیان، سعید برزین، مسعود بهنود و. . . در استودیو و آدم‌هایی از احزاب و گروهك‌های داخل ایران هر لحظه به موازات اعلام آرا انتخابات ریاست جمهوری، بر حملات و تثبیت و تلقین تقلب در انتخابات افزود، به صورتی كه نزدیك صبح و تا ظهر شنبه جملگی گزارش‌های این شبكه دستور حمله، اغتشاش و افزایش نارضایتی بود.

  7-3: نقش بی بدیل بی‌بی‌سی در اغتشاشات:       
  پوشش وسیع اخبار اغتشاشات در چند نقطه معدود تهران در این شبكه و انتشار بلادرنگ اخبار فتنه گران وبیانیه‌های آنان از جمله خطوطی بود كه در حوادث بعد از انتخابات توسط این شبكه خبری دنبال می‌شد و به خاطر پوشش همین اخبار بود كه نمایندگان مجلس عوام انگلیس از دست اندركاران این شبكه تقدیر و تشكر كردند.

  7. وارونه نمایی بی بی سی در مذاكرات هسته ای

  نقش بی بی سی در جریان مذاكرات اخیر هسته‌ای در وین نیز در امتداد نقش تاریخی این رسانه استعماری است. بررسی محورهای تبلیغاتی و اطلاع رسانی این رسانه معاند جمهوری اسلامی به روشنی نشان می‌دهد كه این رسانه‌ مطابق آنچه دستور می‌گیرد در تلاش است تا به هر شكل ممكن از رسیدن جمهوری اسلامی ایران به اهدافش از مذاكرات هسته‌ای ممانعت كند. در این باره باید اشاره كرد كه گزارش‌های تلویزیون بی‌بی سی فارسی درباره وضعیت سایت نطنز، پیوستن وزیران خارجه قدرت‌های اروپایی به مذاكرات هسته‌ای وین و مكانیسم لغو تحریم ها علیه ایران مهمترین سوژه‌های تبلیغی بنگاه رسانه‌ای دولت بریتانیا در زمینه هسته‌ای بوده اند. موارد زیر در این باره بیشتر توضیح می‌دهد:

  القای بی‌اعتمادی به ایران: در حالی كه جمهوری اسلامی ایران از نظر حقوقی تمام موازین قانونی هسته‌ای را تاكنون اعمال كرده و فعالیت‌های هسته‌ای اش مطابق معاهده منع گسترش بوده است اما بی‌بی سی فارسی اصرار ویژه‌ای دارد كه همچنان انجام این تعهدات را غیر قابل اتكا دانسته و ایران را غیر قابل اعتماد نشان دهد. بر این اساس، طرح این گزاره كه «هرچند 3سایت فردو، نطنز و راكتور تحقیقاتی اراك هیچ كدام معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای را نقض نكرده و آمریكا هم این را قبول كرده اما اعتماد كافی به آینده فعالیت‌های هسته‌ای ایران ایجاد نشده است» در همین راستا ارزیابی می‌شود.

  تكرار كلیدواژه «جنگ سرد» و تاكید بر «آینده‌ای نامطمئن»: در این باره همواره تاكید می‌شود كه تهدیدهای جنگ سرد تمام نشده است و برنامه هسته‌ای ایران چالش بزرگی برای امنیت جهان و شاید بزرگترین چالش باشد. در ادامه این گزاره البته تاكید می‌شود كه در مقایسه با خطراتی كه ایران هسته‌ای در «دهه‌های بعد» خواهد داشت حمله به ایران بدترین گزینه نیست! دراین جا اتاق فكرها هم البته به كمك رسانه می‌آیند، آنجا كه به نقل از «جوزف سیرینسیونه رئیس بنیاد امنیت جهانی پلاشر موضوع هسته‌ای ایران تا حد یك رقیب جنگ سرد برای آمریكا، بزرگنمایی می‌شود.

  فراوانی به كارگیری واژه «پنهان‌كاری» در مورد ایران: در حالی كه ایران در طول مذاكرات تماماً در راستای شفاف سازی حركت كرده و در عین حال با تمام توان در پی احقاق حقوق مسلم بوده است، فراوانی به كارگیری واژه پنهان كاری از سوی بی‌بی سی فارسی خباثت دیگری است كه این رسانه معاند مامور انجام آن است. بی‌بی سی فارسی با بهره گیری از بدیهیاتی چون سیستم‌های حفاظتی سایت‌های هسته‌ای كشورمان اینگونه القا می‌كند كه «تاسیسات غنی سازی نطنز نوعی كابوس برای غرب است چون تاسیساتی بسیار حفاظت شده در چندین حصار امنیتی بوده كه مجاور «خاكریزی طولانی» ایجاد شده است تا این تاسیسات را از چشم ها پنهان كند»!

  بازی مكرر با مفهوم «امنیت جهانی»: پیوستن وزیران خارجه قدرت‌های اروپایی به مذاكرات هسته‌ای ایران در وین نیز بهانه‌ای برای طرح مفاهیم و گزاره‌های تبلیغی علیه كشورمان از سوی این رسانه غربی فراهم كرده است. بی‌بی سی در این مدت به دفعات اینگونه القا كرده است كه مهمترین مسئله در موضوع هسته‌ای ایران، مسئله امنیت جهانی و تهدید سلاح اتمی است و به همین دلیل است كه كشورهای بزرگ در سطح وزرای خارجه به مذاكرات پیوسته اند.

  تاكید بر واژه «تصمیم سیاسی» در مورد ایران: بی‌بی سی فارسی طی روزهای اخیر بارها حل «مسائل باقی مانده» را منوط به «تصمیم سیاسی» ایران عنوان كرده در حالی كه تقریبا بر آگاهان سیاسی عرصه مذاكرات روشن است كه بیش از هر چیز سردرگمی و اختلاف نظر تروئیكای اروپایی و آمریكاست كه ترمز اصلی روند مذاكرات شده است.

  بر این اساس به نظر می‌رسد كه بی‌بی سی فارسی تاكنون نقش خود را در وارونه نمایی حقایق مذاكرات به خوبی ایفا كرده و بیشترین تاثیر را در مقصرنمایی ایران داشته است، موضوعی كه این روزها در دستور كار اصلی اتاق فكرهای غربی علیه جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است.

  آخرین ویرایش: شنبه 31 مرداد 1394 10:41 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمد آستانه اصل شنبه 31 مرداد 1394 12:03 قبل از ظهر نظرات ()

  شواهد تاریخی از گفتار واخبار BBC 

   

  مجوز فعالیت‌ یك هفته‌ای بی‌بی‌سی فارسی در ایران برای تهیه گزارش در زمینه مذاكرات هسته‌ای مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است؛ رسانه‌ای كه نمی‌توان از نقش بی‌بدیل آن در ایجاد فتنه‌انگیزی و خیانت در ایران چشم پوشی كرد و با تورق تاریخ می‌توان فهمید كه مشی و روش بی‌بی‌سی از سال 1320 تاكنون هیچ تغییری نكرده است.

  1.  رادیو بی‌بی‌سی در آستانه اشغال ایران توسط متفقین در شهریور1320

  در سال‏های منتهی به اشغال ایران در شهریور 1320 شوروی و انگلستان براساس رویه رقابت‌آمیز همیشگی خود در ایران به منظور پیگیری سیاست‏های تبلیغاتی خود در طول جنگ جهانی دوم به رسانه برتر روز یعنی رادیو روی آوردند و هر كدام به فاصله اندكی از همدیگر در برنامه‏های رادیویی برون‏مرزی خود بخش فارسی تاسیس كردند. ابتدا شوروی و به فاصله حدود یك سال انگلیس رادیویی به زبان فارسی راه‌اندازی كردند. آلمان هیتلری نیز برای بهره‏گیری از سلاح تبلیغات، رادیو برلین را پایه‌ریزی كرده بود تا افكار عمومی ایرانیان را به سود كشور متبوع خود سوق دهد. بنابراین، در سال‌های پایانی عصر رضاشاه رادیو مهم‌ترین رسانه تاثیرگذار در حیات سیاسی و اجتماعی ایران و جهان به شمار می‏رفت. این مسئله درست مقطعی بود كه تنها 2 سال از ورود رادیو به ایران سپری شده بود.

  برنامه‌های گسترش رادیو كه یك سال و اندی از عمر آن می‌گذشت با اشغال ایران با مشكل روبه‌رو شد. در این میان «دایره‌ سانسور» نیز با فشار شوروی و انگلستان در اسفند ۱۳۲۰ با حضور نمایندگان این دو كشور، برای سانسور در رادیو و مطبوعات ایران و متحدین شكل گرفت.

  بی بی‌سی فارسی كه به رادیو لندن نیز معروف است، از قدیمی‌ترین بخش‌های این رسانه به زبانی غیرانگلیسی است كه در دی 1319 / دسامبر 1940 با بودجه وزارت خارجه انگلیس آغاز به كار كرد. توجه به اهمیت راهبردی ایران و نقش تبلیغات در این بخش از جهان، عمده‏ترین ماموریت‏های آن، این بود كه ضمن خنثی‏سازی تبلیغات رادیو برلین، برنامه‌هایی درراستای سیاست‌های جنگی دولت بریتانیا و متفقین سازمان دهد و ذهن ایرانیان را آماده بركناری رضاشاه و اشغال ایران كند.

  رادیو لندن با پخش مطالبی علیه رضاشاه زمینه اشغال ایران را فراهم می كردو روس‌ها نیز با اعلامیه‌های فارسی كه توسط هواپیماهای جنگنده روی شهرهای شمالی می‌ریختند، وی را مورد انتقاد قرار می‏دادند. در مجموع اهداف و محورهای برنامه‏های بخش فارسی رادیو بی بی‌سی را در ایام اشغال ایران در شهریور 1320 می‏توان به شرح زیر جمع‏بندی كرد:

  • تلاش برای نشان دادن خود به عنوان رسانه بی‏طرف در رویدادهای داخلی ایران در حوزه‌های مختلف
  • مشروعیت بخشیدن به اشغال ایران
  • شكستن مقاومت ایرانیان در مقابل اشغالگران
  • شكل‏دهی افكار عمومی ایرانیان درخصوص منافع متفقین و ایجاد نگاه مثبت نسبت به آنها
  • نقش اطلاعاتی در تمامی بحران‌ها و رویدادهای سیاسی ایران
  • ایجاد اختلافات قومی و مذهبی در ایران
  • تلاش برای جذب مخاطبان تحصیلكرده جامعه ایران بویژه جوانان

  رادیو بی بی‌سی توانست با مهندسی افكار عمومی ایرانیان در شهریور ۱۳۲۰، با شایعه‏سازی و در هم‌آمیختن برخی واقعیت‌ها با ادعاهای غیرواقعی، موفق به شكل‌دهی یك واقعیت تاریخی یعنی پایان سلطنت رضاشاه شد.

  به این ترتیب كه این رادیو نقش عمده‏ای در كنار سایر عوامل در تخریب چهره رضاشاه ایفا كرد تا حدی كه آن شایعات به واقعیاتی تاریخی بدل شد و تا سال‌ها بر اذهان ایرانیان سنگینی كرد. بی بی‌سی توانست با شگردهای جنگ روانی و تبلیغاتی، مقاومت ایرانیان را در برابر قوای اشغالگر بشكند و ذهن آنان را آماده پذیرش اشغال كشورشان از سوی متفقین كند. غیر از رادیو لندن كه مرتبا از رضاشاه انتقاد و افكار عمومی ایران را علیه او تحریك می‌كرد، رادیو دهلی و سایر رادیوهای اقماری انگلیس نیز با رادیو لندن همصدا شده و بستر مناسب و قابل پذیرشی برای بركناری و تبعید رضاشاه فراهم آوردند.

  2. خیانت بی‌بی‌سی فارسی به مردم ایران در دوران پهلوی

  همانطور كه اشاره شد، در جریان جنگ دوم جهانی رضاشاه با چرخش به سمت آلمان، در مقابل متفقین قرار گرفت، لذا انگلستان تلاش كرد تا این مهره سوخته را كنار بگذارد. در این حین بی‌بی‌سی مسئول اولیه آماده كردن شرایط بركناری رضا شاه و تحول اوضاع سیاسی به جانشین او شد. در كنار این نقش مهم، بی بی سی نقش حامی محمد رضا را داشت. چرا كه انگلیسی ها بقای او را در راستای سیاست های خودمی دیدند. لذا این رسانه انگلیسی چشم خود را بر روی تمام اقدامات محمدرضا شاه جز در مقاطعی كه انگلستان قصد امتیاز گیری از ایران را داشت، بسته بود؛ یعنی در شرایطی از پهلوی حمایت می‌كرد كه بتواند منافع استعماری خود را در ایران پیش ببرد و بتواند از منابع غنی ایران بهرمه‌مند شود؛ به عنوان مثال در شكل‌دهی به امارات متحده عربی و قائله‌سازی در خصوص جزایر سه‌گانه ایران دیده می‌شود.

  3. نقش بی بی سی در كودتای 28 مرداد و غارت نفت ایران

  در جریان ملی شدن نفت، انگلستان كه بیشترین زیان را دیده بود تلاش كرد تا بار دیگر نفت ایران را در اختیار خود بگیرد. در سال 1330 در ابتدای ورود هریمن نماینده آمریكا به ایران، انگلیس سعی داشت از طریق حزب توده در خیابان‌های تهران آشوب ایجاد كند. این آشوب در 23 تیر به وجود آمد كه طی آن عده‌ای كشته و زخمی شدند. روز 24 تیر رادیو بی‌بی‌سی در تفسیر وقایع ایران گفت: «فاجعه روز یكشنبه نشان داد كه دكتر مصدق حاكم و مسلط بر اوضاع نیست و كمونیستها در كمین هستند كه ایران را ببلعند و اگر انگلستان پای خود را كنار بكشد كار ایران تمام خواهد شد.» این تبلیغات سوء بر بستر زمینه سیاسی ایران تا زمان سقوط دولت ادامه داشت.

  در این زمان بی‌بی‌سی سه وظیفه مهم و سرنوشت‌ساز برعهده داشت:1- ارتباط میان كودتاچیان و شاه. 2- ابلاغ پیام رمزی به شاه جهت جلب اعتماد او. 3- حمایت از كودتاچیان و ضعیف كردن جبهه مصدق با تبلیغات وسیع.
  برهمین اساس در لندن داربی شر و وودهاوس ترتیبی دادند كه برنامه اخبار بی‌بی‌سی كه همیشه با عبارت «اكنون نیمه شب به وقت لندن است» آغاز می‌شد، با عبارت «اكنون دقیقاً نیمه شب است» آغاز شود. این علامت رمزی بود برای شاه كه انگلیسی‌ها از او حمایت خواهند كرد. رادیوی بی‌بی‌سی فارسی در فاصله 25 تا 28 مرداد همچنان به پخش و انتشار «گفتنی‌های لازم» مشغول بود. بی‌بی‌سی فارسی در شب 28 مرداد در پایان برنامه‌ای كه بر ضد مصدق پخش كرد بار دیگر همان شعر فردوسی را یاد كرد كه در شب 25 شهریور 1320 آورده بود: چو فردا برآید بلند آفتاب/من و گرز و میدان و افراسیاب

  4. نقش بی بی سی در جدایی بحرین از ایران

  در تابستان 1350 با فشار انگلستان، بحرین طی یك رفراندوم ساختگی و غیرقانونی از ایران جدا شد. بخش وسیعی از تبلیغات در این رابطه بر عهده بی‌بی‌سی بود. این شبكه كه یكی از عوامل شكل دهنده 28 مرداد بود، در جریان جدایی بحرین از ایران با خیانت به ملت ایران شاه را نیز فریب داد. این شبكه طی برنامه‌های خود در مورد مطالبات ایران در خلیج فارس، علیه ایران و به سود اعراب( و در واقع به نفع منافع استعماری خود) وارد عمل شد. پخش برنامه های بی بی سی در این رویداد ننگین به صورت ویژه ای جریان داشت. طوری به صورت مستمر و مداوم در راستای آماده سازی زمینه های فكری ایرانیان برنامه سازی و تبلیغ می شد. بی بی سی فریب افكار عمومی در ایران را طوری با موفقیت انجام داد كه بعد از این اقدام هیچ اعتراضی صورت نگرفت.

  5. كارشكنی‌های بی‌بی‌سی در جریان انقلاب اسلامی

  در جریان انقلاب اسلامی ایران، بنگاه سخن‌پراكنی بی‌بی‌سی با زیركی خاصی همواره درصدد تضعیف مبانی انقلاب بود. این شبكه با به راه انداختن جنگ روانی علیه نیروهای انقلابی سعی می‌كرد تا از پیروزی انقلاب جلوگیری كرده و حكومت شاه را تداوم بخشد. بی‌بی‌سی با تفسیر وارونه رویدادها و انتشار اخبار دروغین تلاش می‌كرد تا بین نیروهای انقلابی اختلاف ایجاد كند، ارتش را علیه نیروهای انقلابی تحریك كند، با قدرت‌مند جلوه دادن رژیم پهلوی انقلابیون را از ادامه كار مایوس كند، تشكیل حكومت اسلامی را زیر سوال ببرد، حركت تكاملی مردم را حركت به سوی هرج و مرج جلوه دهد و با بی‌نتیجه جلوه دادن انقلاب مردم را از شركت در راهپیمایی بترساند.

  بی‌بی‌سی در آستانه ورود امام خمینی(ره) دست به یك جنگ تمام عیار روانی علیه انقلاب زد. رادیو بی‌بی‌سی در دهم بهمن گفت كه هرج و مرج در ایران حاكم شده است. این شبكه با دگرگون كردن واقعیت، ایران را در آستانه یك جنگ داخلی نشان می‌داد و انقلابیون را از حضور در تظاهرات ضد رژیم باز می‌داشت. در جریان انقلاب اسلامی بی‌بی‌سی هرگز نتوانست ضدیت خود با انقلاب اسلامی را مخفی نگاه دارد. به همین جهت مصاحبه شوندگان آن اكثرا عناصر مخالف و ناخرسند از انقلاب بودند.

  از شهریور 20 تا آغاز نهضت ملی شدن صنعت نفت، سیاست انگلیس بر آن بود تا دولت قوی در ایران روی كار نیاید. به همین دلیل، در یازده سال، نوزده كابینه طلوع و غروب كردند؛ همچنین دیكتاتوری متمركز كه موجب گسترش اعتراضات شده بود. در چنین فضایی كه تهدید و ارعاب عوامل انگلیسی، مانع از هرگونه اقدامی در راستای حفظ مصالح ملی میشد، تنها جریانی كه توانست با برخورداری از پشتوانه مردمی، استبداد حاكم شده بر كشور توسط این گروه‎‎ها را خنثی كند، گروه فداییان اسلام بود.         
  بی‌بی‌سی در این بخش نه از ماهیت هژیر سخنی به میان میآورد و نه از گروهی كه این عنصر سد راه برگزاری انتخابات آزاد را از میان برداشت؛ در حالی‌ كه به گفته سنجابی با وجود چنین مجری قدرتمندی كه مانع جدی شكل‌گیری مشاركت مردم در اراده امور جامعه بود، امكان راهیابی افراد غیروابسته به مجلس وجود نداشت. سیاست ضدمردمی انگلیس را به خوبی میتوانیم از نوع عملكرد افراد شاخص وابسته به این كشور دریابیم.
  .

  6. اقدامات بی‌بی سی در فتنه 88

  در رابطه با انتخابات ریاست جمهوری سال 1388 نقش رسانه ای بی بی سی در ایران وارد مرحله جدیدی می شود. طوری كه این رسانه استعماری سعی دارد از حوادث احتمالی انتخابات ریاست جمهوری سال 88 سوءاستفاده كند و برای رسیده به هدف خود نیز اقداماتی را به شرح زیر در دستور كار خود قرار می‌دهد؛

      از سال 1385 بود كه وزارت امور خارجه انگلیس پیشنهاد تاسیس تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی را مطرح كرد و در سال 1386 بود كه این پیشنهاد از سوی بازوهای رسانه‌ای دربار سلطنتی پذیرفته شد. از همان سال 86 تمامی تلاش‌ها برای هر چه زودتر روی آنتن بردن برنامه‌های بی‌بی‌سی فارسی اغاز شد و سرانجام در 25 دی 1387 و چند روز بعد از هفتاد سالگی رادیو فارسی «بی بی سی»، برنامه‌های تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی روی آنتن رفت. تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی از همان ابتدا به انتخابات دور دهم ریاست جمهوری ایران كه قرار بود در خرداد ماه 1388 برگزار شود پرداخت؛ موضوعی كه شاید در آن زمان برای مخاطبان عام چندان غریب نمی نمود.

  7-1: 24 ساعته شدن برنامه‌های بی‌بی‌سی در زمان انتخابات دهم ریاست جمهوری:
  شبكه بی بی سی فارسی كه چیزی حدود 6 ماه پیش از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پا به عرصه وجود گذاشته بود، تلاش بسیاری برای پوشش اخبار جهت‌ دار انتخابات و نامزدها می‌كرد و درست 24 ساعت پیش از آغاز رای گیری برنامه‌های خود را شبانه روزی كرد.


  7-2: تلاش بی‌بی‌سی در جهت تئوریزه كردن بحث تقلب:     
  شبكه متعلق به استعمار پیر كه از ماه‌های قبل ازانتخابات، خود را آماده بحران‌سازی كرده بود پیشاپیش در اخبار و تحلیل‌های به اصطلاح كارشناسان سیاسی مسائل ایران، بحث تقلب را تئوریزه و قاطعانه بر آن پای می‌فشرد.  
  بی‌بی‌سی در چارچوب سناریوی خود، جمعه شب 22 خرداد در قالب برنامه‌های زنده پروژه تقلب در انتخابات را با حضور فرخ نگهدار، رئیس گروهك فدائیان خلق و صادق صبا تحلیلگر سیاسی كلید زد و پس از این به تناوب انتشار خبرهایی از ایران، ارتباط مستقیم و. . . كارشناسانی مانند جمشید برزگر، هاشم احمدزاده، احمد سلامتیان، سعید برزین، مسعود بهنود و. . . در استودیو و آدم‌هایی از احزاب و گروهك‌های داخل ایران هر لحظه به موازات اعلام آرا انتخابات ریاست جمهوری، بر حملات و تثبیت و تلقین تقلب در انتخابات افزود، به صورتی كه نزدیك صبح و تا ظهر شنبه جملگی گزارش‌های این شبكه دستور حمله، اغتشاش و افزایش نارضایتی بود.

  7-3: نقش بی بدیل بی‌بی‌سی در اغتشاشات:       
  پوشش وسیع اخبار اغتشاشات در چند نقطه معدود تهران در این شبكه و انتشار بلادرنگ اخبار فتنه گران وبیانیه‌های آنان از جمله خطوطی بود كه در حوادث بعد از انتخابات توسط این شبكه خبری دنبال می‌شد و به خاطر پوشش همین اخبار بود كه نمایندگان مجلس عوام انگلیس از دست اندركاران این شبكه تقدیر و تشكر كردند.

  7. وارونه نمایی بی بی سی در مذاكرات هسته ای

  نقش بی بی سی در جریان مذاكرات اخیر هسته‌ای در وین نیز در امتداد نقش تاریخی این رسانه استعماری است. بررسی محورهای تبلیغاتی و اطلاع رسانی این رسانه معاند جمهوری اسلامی به روشنی نشان می‌دهد كه این رسانه‌ مطابق آنچه دستور می‌گیرد در تلاش است تا به هر شكل ممكن از رسیدن جمهوری اسلامی ایران به اهدافش از مذاكرات هسته‌ای ممانعت كند. در این باره باید اشاره كرد كه گزارش‌های تلویزیون بی‌بی سی فارسی درباره وضعیت سایت نطنز، پیوستن وزیران خارجه قدرت‌های اروپایی به مذاكرات هسته‌ای وین و مكانیسم لغو تحریم ها علیه ایران مهمترین سوژه‌های تبلیغی بنگاه رسانه‌ای دولت بریتانیا در زمینه هسته‌ای بوده اند. موارد زیر در این باره بیشتر توضیح می‌دهد:

  القای بی‌اعتمادی به ایران: در حالی كه جمهوری اسلامی ایران از نظر حقوقی تمام موازین قانونی هسته‌ای را تاكنون اعمال كرده و فعالیت‌های هسته‌ای اش مطابق معاهده منع گسترش بوده است اما بی‌بی سی فارسی اصرار ویژه‌ای دارد كه همچنان انجام این تعهدات را غیر قابل اتكا دانسته و ایران را غیر قابل اعتماد نشان دهد. بر این اساس، طرح این گزاره كه «هرچند 3سایت فردو، نطنز و راكتور تحقیقاتی اراك هیچ كدام معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای را نقض نكرده و آمریكا هم این را قبول كرده اما اعتماد كافی به آینده فعالیت‌های هسته‌ای ایران ایجاد نشده است» در همین راستا ارزیابی می‌شود.

  تكرار كلیدواژه «جنگ سرد» و تاكید بر «آینده‌ای نامطمئن»: در این باره همواره تاكید می‌شود كه تهدیدهای جنگ سرد تمام نشده است و برنامه هسته‌ای ایران چالش بزرگی برای امنیت جهان و شاید بزرگترین چالش باشد. در ادامه این گزاره البته تاكید می‌شود كه در مقایسه با خطراتی كه ایران هسته‌ای در «دهه‌های بعد» خواهد داشت حمله به ایران بدترین گزینه نیست! دراین جا اتاق فكرها هم البته به كمك رسانه می‌آیند، آنجا كه به نقل از «جوزف سیرینسیونه رئیس بنیاد امنیت جهانی پلاشر موضوع هسته‌ای ایران تا حد یك رقیب جنگ سرد برای آمریكا، بزرگنمایی می‌شود.

  فراوانی به كارگیری واژه «پنهان‌كاری» در مورد ایران: در حالی كه ایران در طول مذاكرات تماماً در راستای شفاف سازی حركت كرده و در عین حال با تمام توان در پی احقاق حقوق مسلم بوده است، فراوانی به كارگیری واژه پنهان كاری از سوی بی‌بی سی فارسی خباثت دیگری است كه این رسانه معاند مامور انجام آن است. بی‌بی سی فارسی با بهره گیری از بدیهیاتی چون سیستم‌های حفاظتی سایت‌های هسته‌ای كشورمان اینگونه القا می‌كند كه «تاسیسات غنی سازی نطنز نوعی كابوس برای غرب است چون تاسیساتی بسیار حفاظت شده در چندین حصار امنیتی بوده كه مجاور «خاكریزی طولانی» ایجاد شده است تا این تاسیسات را از چشم ها پنهان كند»!

  بازی مكرر با مفهوم «امنیت جهانی»: پیوستن وزیران خارجه قدرت‌های اروپایی به مذاكرات هسته‌ای ایران در وین نیز بهانه‌ای برای طرح مفاهیم و گزاره‌های تبلیغی علیه كشورمان از سوی این رسانه غربی فراهم كرده است. بی‌بی سی در این مدت به دفعات اینگونه القا كرده است كه مهمترین مسئله در موضوع هسته‌ای ایران، مسئله امنیت جهانی و تهدید سلاح اتمی است و به همین دلیل است كه كشورهای بزرگ در سطح وزرای خارجه به مذاكرات پیوسته اند.

  تاكید بر واژه «تصمیم سیاسی» در مورد ایران: بی‌بی سی فارسی طی روزهای اخیر بارها حل «مسائل باقی مانده» را منوط به «تصمیم سیاسی» ایران عنوان كرده در حالی كه تقریبا بر آگاهان سیاسی عرصه مذاكرات روشن است كه بیش از هر چیز سردرگمی و اختلاف نظر تروئیكای اروپایی و آمریكاست كه ترمز اصلی روند مذاكرات شده است.

  بر این اساس به نظر می‌رسد كه بی‌بی سی فارسی تاكنون نقش خود را در وارونه نمایی حقایق مذاكرات به خوبی ایفا كرده و بیشترین تاثیر را در مقصرنمایی ایران داشته است، موضوعی كه این روزها در دستور كار اصلی اتاق فكرهای غربی علیه جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است.

  آخرین ویرایش: شنبه 31 مرداد 1394 12:08 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمد آستانه اصل جمعه 30 مرداد 1394 11:49 بعد از ظهر نظرات ()
  از میان مردم آنها را که نمی فهمند به کارهای بزرگ بگمار..
  آخرین ویرایش: جمعه 30 مرداد 1394 11:50 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمد آستانه اصل جمعه 30 مرداد 1394 09:26 بعد از ظهر نظرات ()
   

  جدول نهادی لیگ برتر جام خلیج فارس
  تیم بازیها برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل گل امتیاز
  1 سپاهان 4 3 1 0 7 3 4 10
  2 استقلال خوزستان 4 3 0 1 5 2 3 9
  3 استقلال 4 3 0 1 6 4 2 9
  4 سایپا 4 2 1 1 4 2 2 7
  5 ملوان 4 2 1 1 6 5 1 7
  6 ذوب آهن 4 2 0 2 4 3 1 6
  7 تراکتورسازی 4 1 2 1 4 3 1 5
  8 پدیده 4 1 2 1 5 5 0 5
  9 راه‌آهن 4 1 2 1 5 6 1- 5
  10 گسترش فولاد 4 1 2 1 3 4 1- 5
  11 استقلال اهواز 4 1 1 2 2 4 2- 4
  12 نفت تهران 4 0 3 1 4 5 1- 3
  13 صبای قم 4 0 3 1 3 4 1- 3
  14 فولاد 4 0 3 1 4 6 2- 3
  15 سیاه جامگان 4 1 0 3 2 4 2- 3
  16 پرسپولیس 4 0 1 3 6 10 4- 1

  آخرین ویرایش: جمعه 30 مرداد 1394 09:32 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمد آستانه اصل جمعه 30 مرداد 1394 06:42 بعد از ظهر نظرات ()

  احتمال کناره گیری پرسپولیس از لیگ برتر


  تیم فوتبال پرسپولیس با شکست مقابل ذوب آهن در رده انتهای جدول باقی ماند.


  به گزارش "ورزش سه"، این شکست اما موجی از اعتراضات بی سابقه را به سبب داوری نامتعادل علیرضا فغانی ایجاد کرده است. یکی از مدیران باشگاه پرسپولیس در تماس با ورزش سه اعلام کرد در پی اعتراضات مکرر مردمی و تماس های بیشمار از شب گذشته با باشگاه مدیرعامل و اعضای هیات مدیره، پرسپولیس احتمال کناره گیری از لیگ برتر یا عدم حضور در بازی آینده مقابل فولاد را بررسی خواهد کرد.

  این تصمیم فردا در هیات مدیره پرسپولیس به بحث گذاشته خواهد شد و اگر احتمال آن زیاد نباشد به صورت علنی درباره آن صحبت خواهد شد. پرسپولیسی ها به جز بازی اول مقابل پدیده در 3 بازی متوالی اعتراضاتی به نحوه قضاوت داوران داشته اند.

  آخرین ویرایش: جمعه 30 مرداد 1394 06:43 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمد آستانه اصل جمعه 30 مرداد 1394 05:42 بعد از ظهر نظرات ()
  Statistics in Psychology: Variance, Deviation | Online Homework ...
  schoolworkhelper.net529 × 357Search by image
  Normal Curve: symmetrical bell-shape curve that represent distribution in theory of the population.
  Related images:
  Related image
  Related image
  Related image
  Related image
  Related image
  آخرین ویرایش: جمعه 30 مرداد 1394 05:43 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمد آستانه اصل جمعه 30 مرداد 1394 03:50 بعد از ظهر نظرات ()
 • اسکندر پس از حمله به ایران مستأصل بود.
 پرسیدکه چگونه برمردمی که ازمردم من بیشتر می فهمندحکومت کنم؟

اسکندر پس از حمله به ایران مستأصل بود.پرسیدکه چگونه برمردمی که ازمردم من بیشتر می فهمندحکومت کنم؟یکی از مشاوران می گوید:کتاب هایشان را بسوزان...
خردمندانشان را بکش ...
و دستور بده به زنان و کودکانشان تجاوز کنند...
اما مشاور دیگری پاسخ دادنیازی به چنین کاری نیست.
از میان مردم آنها را که نمی فهمند به کارهای بزرگ بگمار..
آنها که می فهمندبه کارهای پست بگمار..
نفهم ها همیشه شکرگزار تو خواهند بود..
فهمیده ها یا به سرزمین های دیگر کوچ می کنند یا خسته وسرخورده،عمر خود را تا لحظه مرگ در گوشه ای از آن سرزمین در انزوا سپری خواهند کرد.
چقدر تکرار تاریخ سخت است....

آخرین ویرایش: جمعه 30 مرداد 1394 03:51 بعد از ظهر
ارسال دیدگاه
 • محمد آستانه اصل جمعه 30 مرداد 1394 03:16 بعد از ظهر نظرات ()
 • تفاوتهای مغز انشتین با دیگران
بزرگی قشر مغز در جلوی پیشانی (پری فرونتال) که به مهارتهای شناختی مربو
 • تفاوتهای مغز انشتین با دیگران:بزرگی قشر مغز در جلوی پیشانی (پری فرونتال) که به مهارتهای شناختی مربوط است:بزرگی قشر کناری (پریتال) که به تواناییهای ریاضی و تجسم فضایی ارتباط دارد
  ترکم زیاد نورون‌ها (سلولهای عصبی) در لُب پیشانی راست
  تعداد زیاد سلولهای نگهدارنده نورونها (گلیال)
  تفاوت ظاهری شکل مغز در اطراف قشرهای حسی و حرکتی
  بزرگتر بودن جسم پینه‌ای (کورپوس کالوزوم)[۶۰]

  اینشتین، برخلاف باور پذیرفته‌شده در بین مردم، راست‌دست بود.[۶۱][۶۲]به نظر می‌رسد که شاهدی برای چپ‌دست بودن او وجود ندارد.[۶۳]

  آثار اینشتین

  نوشتار اصلی: آثار آلبرت اینشتین

  اینشتین در طول حیات خود بیش از پنجاه مقاله علمی منتشر کرد. او همچنین آثار غیرعلمی متعددی نیز منتشر کرده‌است، که از آن جمله می‌توان به «دربارهٔ صهیونیسم» (۱۹۳۰)، «چرا جنگ؟» (۱۹۳۳، به همراه زیگموند فروید)، «جهانی که من می‌بینم» (۱۹۳۴)، و «پس از سال‌های پایانی من» (۱۹۵۰) اشاره کرد.

  آخرین ویرایش: جمعه 30 مرداد 1394 03:17 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمد آستانه اصل جمعه 30 مرداد 1394 01:09 بعد از ظهر نظرات ()
 • ﭘﺮﻧﺪه ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺭﻭﯼ ﺷﺎﺧﻪ ﻧﺸﺴﺘﻨﺪ،
ﻫﺮﮔﺰ ﺗﺮﺱ ﺍﺯ ﺷﮑﺴﺘﻦ ﺷﺎﺧﻪ ﻧﺪﺍﺭﻧﺪ...
ﺯﯾﺮﺍ ﺍﻋﺘﻤﺎﺩ ﺁﻧﻬﺎ ﺑﻪ ﺷﺎﺧﻪ ﻫﺎ ﻧﯿﺴﺖ
 • ﭘﺮﻧﺪه ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺭﻭﯼ ﺷﺎﺧﻪ ﻧﺸﺴﺘﻨﺪ،
  ﻫﺮﮔﺰ ﺗﺮﺱ ﺍﺯ ﺷﮑﺴﺘﻦ ﺷﺎﺧﻪ ﻧﺪﺍﺭﻧﺪ...
  ﺯﯾﺮﺍ ﺍﻋﺘﻤﺎﺩ ﺁﻧﻬﺎ ﺑﻪ ﺷﺎﺧﻪ ﻫﺎ ﻧﯿﺴﺖ
  ﺑﻠﮑﻪ ﺑﻪ ﺑﺎﻝ ﻫﺎﯾﺸﺎﻥ ﺍﺳﺖ...
  ﻫﻤﯿﺸﻪ ﺑﻪ ﺧﻮﺩﺕ ﺍﻋﺘﻤﺎﺩ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺵ،
  ﺧﻮﺩﺕ ﺭﺍ ﺑﺎﻭﺭ ﮐﻦ

  آخرین ویرایش: جمعه 30 مرداد 1394 01:11 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمد آستانه اصل دوشنبه 26 مرداد 1394 10:49 قبل از ظهر نظرات ()
  عناوین اخبار روزنامه آفتاب یزد در روز پنجشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۴ :
  آخرین ویرایش: شنبه 28 شهریور 1394 12:30 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمد آستانه اصل جمعه 23 مرداد 1394 09:44 قبل از ظهر نظرات ()
  Australians on Isis-aligned group's hit list include Victorian MP

  Group calling itself Islamic State Hacking Division lists 1,400 names, including at least eight Australians, with call for Isis supporters to ‘act and kill’ them

  Justice minister Michael Keenan
  Justice minister Michael Keenan says the government is aware of the list and spy agencies are looking into it. Photograph: Mike Bowers for the Guardian

  The federal government has confirmed the emails, phone numbers and passwords of at least eight Australians, including a Victorian MP, appear on a list posted online by a group calling itself the Islamic State Hacking Division.

  The list, which includes more than 1,400 names, mostly US military personnel, is accompanied by calls for Isis supporters to “act and kill” those who appear.

  It gives the names, departments, telephone numbers, emails and passwords of at least eight Australians, including Australian Defence Force personnel, New South Wales health department staff and a Victorian politician.

  Guardian Australia directed questions to a social media account listed at the bottom of the leak, asking why those particular Australians were chosen.

  A user claiming to speak for the group suggested their inclusion had been incidental and that neither they, nor Australian servers, had been specifically targeted.

  “We hacked a military database, and government servers and database,” the user said. “What them [sic] Australians was doing in the database, I don’t know, go ask them.”

  آخرین ویرایش: جمعه 23 مرداد 1394 09:45 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمد آستانه اصل پنجشنبه 22 مرداد 1394 05:35 بعد از ظهر نظرات ()

  Isis 'hacking division' releases details of 1,400 Americans and urges attacks

  Outgoing Army Chief of Staff Gen. Ray Odierno speaks during his final news briefing at the Pentagon, Aug. 12, 2015.© AP Photo/Evan Vucci Outgoing Army Chief of Staff Gen. Ray Odierno speaks during his final news briefing at the Pentagon, Aug. 12, 2015.

  A group calling itself the Islamic State hacking division has published the details of 1,400 mostly US military and government personnel, urging supporters to attack those listed.

  The spreadsheet, published online on Wednesday, exposes names, email addresses, phone numbers and passwords. Those listed include members of the marine corps, Nasa, the state department, air force and FBI.

  Related: Could Isis’s ‘cyber caliphate’ unleash a deadly attack on key targets?

  Supporters of Isis on Twitter seized on the breach, posting personal details of soldiers and government staffers and encouraging lone wolves to “act and kill”.

  A person claiming to speak for the group told the Guardian the information was obtained from military and government databases, a claim on which US army officials threw doubt.

  “This is the second or third time they’ve claimed that and the first two times I’ll tell you, whatever lists they got were not taken by any cyber attack,” the army chief of staff, Gen Ray Odierno, said on Wednesday.

  “This is no different than the other two,” he said, referring to earlier so-called hacks by Isis supporters in January and May.

  “But I take it seriously because it’s clear what they’re trying to do ... even though I believe they have not been successful with their plan,” he said.

  The Pentagon said it was still looking into the incident.

  “We don’t really have much [information] because most of the email addresses appear to be really old and passwords listed in the tweet don’t match up with our password strength requirements,” marine Lt Col Jeffrey Pool said.

  Related: Australians on Isis-aligned group's hit list include Victorian MP

  Among the first to post the spreadsheet was the hacker Junaid Hussain, reportedly third on a CIA “kill list” of Isis members and supporters.

  The British national has been linked to the gunmen who attacked a prophet-Muhammad drawing contest in Texas in May.

  Only the Isis leader, Abu Bakr al-Baghdadi, and its most prominent executioner, Mohammed Emwazi, are higher on the CIA list.

  Also listed were at least eight Australians, including a member of the Victorian parliament and members of the Australian defence forces

  Outgoing Army Chief of Staff Gen. Ray Odierno speaks during his final news briefing at the Pentagon, Aug. 12, 2015.© AP Photo/Evan Vucci Outgoing Army Chief of Staff Gen. Ray Odierno speaks during his final news briefing at the Pentagon, Aug. 12, 2015.

  A group calling itself the Islamic State hacking division has published the details of 1,400 mostly US military and government personnel, urging supporters to attack those listed.

  The spreadsheet, published online on Wednesday, exposes names, email addresses, phone numbers and passwords. Those listed include members of the marine corps, Nasa, the state department, air force and FBI.

  Related: Could Isis’s ‘cyber caliphate’ unleash a deadly attack on key targets?

  Supporters of Isis on Twitter seized on the breach, posting personal details of soldiers and government staffers and encouraging lone wolves to “act and kill”.

  A person claiming to speak for the group told the Guardian the information was obtained from military and government databases, a claim on which US army officials threw doubt.

  “This is the second or third time they’ve claimed that and the first two times I’ll tell you, whatever lists they got were not taken by any cyber attack,” the army chief of staff, Gen Ray Odierno, said on Wednesday.

  “This is no different than the other two,” he said, referring to earlier so-called hacks by Isis supporters in January and May.

  “But I take it seriously because it’s clear what they’re trying to do ... even though I believe they have not been successful with their plan,” he said.

  The Pentagon said it was still looking into the incident.

  “We don’t really have much [information] because most of the email addresses appear to be really old and passwords listed in the tweet don’t match up with our password strength requirements,” marine Lt Col Jeffrey Pool said.

  Related: Australians on Isis-aligned group's hit list include Victorian MP

  Among the first to post the spreadsheet was the hacker Junaid Hussain, reportedly third on a CIA “kill list” of Isis members and supporters.

  The British national has been linked to the gunmen who attacked a prophet-Muhammad drawing contest in Texas in May.

  Only the Isis leader, Abu Bakr al-Baghdadi, and its most prominent executioner, Mohammed Emwazi, are higher on the CIA list.

  Also listed were at least eight Australians, including a member of the Victorian parliament and members of the Australian defence forces

  آخرین ویرایش: پنجشنبه 22 مرداد 1394 05:36 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمد آستانه اصل پنجشنبه 22 مرداد 1394 09:57 قبل از ظهر نظرات ()

  Canada–United States relations

  Canadian Prime Minister Stephen Harper (right) and U.S. President Barack Obama (left) meet in Ottawa in February 2009

  From Wikipedia, the free encyclopedia
  Jump to: navigation, search
  Canada–United States relations
  Map indicating locations of Canada and USA

  Canada

  United States
  Diplomatic Mission
  Canadian Embassy, Washington, D.C. United States Embassy, Ottawa
  Envoy
  Ambassador Gary Doer Ambassador Bruce Heyman
   

  Relations between Canada and the United States of America have spanned more than two centuries. This includes a shared British cultural heritage, and the eventual development of one of the most stable and mutually-beneficial international relationships in the modern world. Each is the other's chief economic partner. Tourism and migration between the two nations have increased rapport. The most serious breach of trust in the relationship occurred during the War of 1812, which began with an American invasion of Canada, and a subsequent Canadian counterattack into U.S territory beginning with the Siege of Detroit. In 1815, the war ended with a military stalemate. The border remained the same after the war and was demilitarized, as were the Great Lakes. Furthermore, the British ceased aiding Indian attacks on American territory, and the United States never again attempted to invade Canada. Apart from minor raids, it has remained peaceful.[1]

  As Britain decided to disengage, fears of an American takeover played a role in the formation of the Dominion of Canada (1867), and Canada's rejection of free trade (1919). Military collaboration was close during World War II and continued throughout the Cold War on both a bilateral basis through NORAD and through multilateral participation in NATO. A very high volume of trade and migration continues between the two nations, as well as a heavy overlapping of popular and elite culture, a dynamic which has generated closer ties, especially after the signing of the Canada–United States Free Trade Agreement in 1988.

  Canada and the United States are currently the world's largest trading partners, while remaining completely sovereign from one another.[2] The two nations share the world's longest border,[3] and have significant interoperability within the defence sphere. Recent difficulties have included repeated trade disputes, environmental concerns, Canadian concern for the future of oil exports, and issues of illegal immigration and the threat of terrorism. Nevertheless, trade between the two countries has continued to expand in both absolute and relative terms for the last two hundred years, but especially following the 1988 FTA and the subsequent signing of the North American Free Trade Agreement (NAFTA) in 1994 which has since further merged the two economies and aided

  آخرین ویرایش: پنجشنبه 22 مرداد 1394 09:58 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمد آستانه اصل پنجشنبه 22 مرداد 1394 09:50 قبل از ظهر نظرات ()

  It’s not just Trump: Voter anger fuels outsider candidates

  The Washington Post

  Republican presidential candidate Donald Trump waves to the crowd after addressing a GOP fundraising event, Tuesday, Aug. 11, 2015, in Birch Run, Mich.© Carlos Osorio Republican presidential candidate Donald Trump waves to the crowd after addressing a GOP fundraising event, Tuesday, Aug. 11, 2015, in Birch Run, Mich.

  This has become the summer of the political outsider, as a cast of interlopers upend and dominate the presidential nominating process in both parties.

  The surging candidacies of Donald Trump and Bernie Sanders are fueled by people’s anger with the status quo and desire for authenticity in political leaders. Across the ideological spectrum, candidates are gaining traction by separating themselves from the political and economic system that many everyday Americans view as rigged against them.

  “There are a lot of voters who are exceptionally frustrated with traditional politics and politicians and who quite simply feel failed by the system,” said pollster Geoff Garin, who advises Priorities USA Action, a super PAC supporting Democratic front-runner Hillary Rodham Clinton. “A lot of this anger crosses party lines in the sense that it is directed at what people see as a concentration of wealth and power that leaves them holding the short end of the stick.”

  Consider recent developments in the Republican race. Rick Perry was the governor of Texas for 14 years and had an enviable record on jobs to boot, but his presi­dential campaign is running on fumes. Sen. Lindsey O. Graham has served on Capitol Hill for a quarter-century, yet the South Carolina Republican barely cracks 1 percent in the polls.

  In stark contrast, Ben Carson, a soft-spoken retired neurosurgeon with far more expertise in separating conjoined twins than in brokering trade agreements, is surging in recent polls and drew one of the biggest campaign crowds yet in Des Moines last week. Carly Fiorina, a businesswoman who has never held elective office, is also on the upswing.

  Then there is Trump. The brash billionaire, who loudly brands politicians as “stupid” and “losers,” has rocketed to front-runner status.

  On the left, Sanders has blazed a similar outside trail. The self-described socialist senator from Vermont, who routinely scolds the Washington and Wall Street establishments, is giving Clinton a scare. He has drawn massive overflow crowds — and on Wednesday, he surpassed Clinton in a New Hampshire poll for the first time.

  “There’s a longing for real authenticity in politics today,” said Tad Devine, a Democratic strategist who is advising Sanders. “People feel that the candidates are too manufactured, there’s not enough spontaneity. They want someone who, even if they don’t agree with them, is telling it like they see it, really leveling with voters. I see that with Bernie and I think with Trump, too. It’s resonating very powerfully.”

  Clinton has been treading carefully in responding to the populist threat Sanders poses, but she has spent the summer laying out a progressive agenda on immigration reform, voting rights, college affordability, regulating the financial sector and economic pocketbook concerns, such as expanding paid leave.

  Sanders had his first edge over Clinton on Wednesday, when a Franklin Pierce University-Boston Herald poll showed him with 44 percent support to Clinton’s 37 percent among likely Democratic primary voters in New Hampshire, home to the nation’s first primary.

  But Clinton has a decisive lead in national polls as well as in Iowa, which holds the nation’s first caucuses. Support for Sanders is concentrated among highly educated white liberals, and he has struggled to make inroads with minority groups.

  The outsider dynamic is more pronounced on the Republican side, where Trump and other candidates are galvanizing conservative activists while a few governors and senators are splitting the party establishment vote.

  Carson’s and Fiorina’s stock has risen after last week’s first primary debate, as has that of Sen. Ted Cruz (Tex.), who, despite a career in politics, has positioned himself firmly as antiestablishment.

  Post-debate polls show these candidates gaining ground. In Iowa, a CNN survey released Wednesday shows Trump leading with 22 percent and Carson in second, with 14 percent. Wisconsin Gov. Scott Walker, who had been the Iowa front-runner, was third, with 9 percent, followed by Cruz and Fiorina, with 8 percent and 7 percent, respectively.

  In New Hampshire, the Franklin Pierce University-Boston Herald survey had Trump in the lead, with 18 percent, followed by former Florida governor Jeb Bush in second, with 13 percent, and Ohio Gov. John Kasich in third, with 12 percent. Cruz and Fiorina are fourth and fifth, with 10 percent and 9 percent.

  “There’s a disquiet, discomfort and angst that so many people are feeling,” said GOP pollster Whit Ayres, who advises Sen. Marco Rubio (Fla.). “They’re scared economically, they’re scared about what’s happening with our adversaries, and it makes them really, really uncomfortable with where the country’s going and where the leaders are going.”

  Insider candidates are by no means out of the game. Bush is the clear fundraising leader and holds his own in polling. Many Republicans and Democrats consider the former Florida governor the most likely eventual nominee. On Tuesday, Bush posted a photo of a turtle on Instagram — “joyful tortoise,” read his caption — as a metaphor for his position in the contest.

  Rubio gave what many GOP insiders considered a sparkling debate performance and also is viewed as a plausible nominee. Walker has polled at or near the top all year in Iowa and is laying the groundwork for an aggressive national campaign. And Kasich, a late entrant, has risen in New Hampshire on the strength of his debate performance as well as a television advertising campaign in the state by his allied super PAC.

  But it’s the fiery insurgents — especially Trump, but also Fiorina and others — who are generating buzz and media attention at the moment, drowning out and frustrating some of their more established opponents.

  Among the victims is Louisiana Gov. Bobby Jindal, who has served in government nearly his entire adult life and considers the presidency the next step on his career ladder. But he has been unable to break out of the bottom of a 17-candidate pack.

  “The media is glued to everything Donald Trump says,” Jindal complained to reporters this week.

  History is filled with examples of outsider candidacies that galvanize activists but run out of gas.

  “Wherever the insurgency was — and it didn’t matter which party it was in — the establishment had almost ironclad control over the rules, over the money,” said Democratic strategist Joe Trippi, who ran Howard Dean’s 2004 campaign. “They could form a firing squad and just hail ammo at you until you drop.”

  But now, Trippi said, social media and digital communications make it far easier for outsiders to get their message out and mobilize supporters. “Both parties are losing control,” he said.

  Officials in the Bush, Walker, Rubio and Kasich campaigns say they are not concerned about Trump’s summer rise. It is only August, after all, and they argued that the race will remain unsettled through the fall.

  “We’ve always thought this race was wide open, and the events of the last week tell us clearly that it is,” said John Weaver, Kasich’s chief strategist. “There is no front-runner.”

  Rick Wilson, a Republican consultant who is not aligned with a presidential campaign, said voters eventually will gravitate toward the more serious contenders.

  “I think that after people get their yips out about Trump, people are going to ask, ‘How do we have the right person to post up against Hillary Clinton? Who can break the code?’ ” Wilson said. “A lot of the Trump stuff is an emotional response to being furious about the establishment, about immigration, all these other sensations that are not illegitimate feelings but that are not going to be politically viable for the long haul.”

  Anthony Scaramucci, one of Walker’s top national fundraisers, foresees a calming of the race that could benefit a candidate like Walker. “I think the cream will rise to the top and Governor Walker will be way more effective with less people on stage,” he said. “He’s more steak than sizzle.”

  But other Republicans think the tempest that Trump has whipped up will not die down. One of them is Cruz, who is among the best-funded candidates and is building a nationwide grass-roots organization. Cruz has refrained from attacking Trump, setting himself up to capture the anti-establishment vote when it looks for its final home this winter.

  “I don’t think it is necessarily a majority of either party that is fueled by fury,” Garin said, “but there are a lot of furious voters out there who feel completely alienated from and let down by politics as usual.”

  Scott Clement contributed to this report.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • محمد آستانه اصل پنجشنبه 22 مرداد 1394 09:36 قبل از ظهر نظرات ()

  فغانی داور چهارم دیدار برزیل - کرواسی شد


  علیرضا فغانی داور چهارم دیدار افتتاحیه جام جهانی 2014 در شهر سائوپائولو شد.


  طبق تصمیم فدراسیون جهانی فوتبال علیرضا فغانی در کنار تیم داوری ژاپنی در بازی افتتاحیه جام جهانی 2014 میان برزیل و کرواسی خواهد بود.

  به نقل از فارس، وی قرار است به عنوان داور چهارم در این مصاف حضور داشته باشد.

  یونیشی نیشی‌مورا 42 ساله از ژاپن به عنوان داور وسط به «همراه تورو ساگارا»و «تویشیو ناگی»،‌این داور را در امر قضاوت یاری خواهند کرد.

  مسابقات جام جهانی 2014 برزیل از تاریخ 23 خرداد با حضور 32 تیم در 8 گروه 4 تیمی آغاز می‌شود.
  googlereader googleplus
  آخرین ویرایش: جمعه 23 مرداد 1394 09:41 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمد آستانه اصل پنجشنبه 22 مرداد 1394 08:32 قبل از ظهر نظرات ()

  ضرب المثل های ترکی استانبولی با تصویر

   

   

   

  ضرب ا لمثل ترکی استامبولی

   

  Armut piş ağzıma düş

  هلو بپر تو گلو

  ضرب ا لمثل ترکی استامبولی

   

  Kelin ilacı olsa kendi başına sürer

  کل اگرطبیب بودی سر خود دوا نمودی

  Kaynak: http://www.yabancilaraturkce.com/resimler/atasozu-ve-deyim-ogretimine-yonelik-gorseller.html?start=36

   

   

  ضرب ا لمثل ترکی استامبولی

   

  Dağ dağa kavuşmaz, insan insana kavuşur

   کوه به کوه نمی رسد انسان به انسان می رسد

  Kaynak: http://www.yabancilaraturkce.com/resimler/atasozu-ve-deyim-ogretimine-yonelik-gorseller.html?start=36

   

  ضرب ا لمثل ترکی استامبولی

   

  Damlaya Damlaya Göl Olur
  قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود
  Kaynak: http://www.yabancilaraturkce.com/resimler/atasozu-ve-deyim-ogretimine-yonelik-gorseller.html?start=36

   

  ضرب ا لمثل ترکی استامبولی

   

  İğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır atasözü
  یه سوزن به خودت یه چوالدوز به دیگران بزن
  Kaynak: http://www.yabancilaraturkce.com/resimler/atasozu-ve-deyim-ogretimine-yonelik-gorseller.html?start=36

   
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • محمد آستانه اصل پنجشنبه 22 مرداد 1394 08:14 قبل از ظهر نظرات ()
  دانشگاه آنکارا
  دانشگاه آنکارا - 5.0 out of 5 based on 5 votes
  امتیاز کاربر: / 5
  بدخوب 

   دانشگاه آنكارا

  دانشگاه آنكارا

  Ankara Üniversitesi

  معرفی دانشگاه آنكارا


  دانشگاه آنكارا در سال 1925 با تأسیس دانشكده حقوق آغاز به كار كرد.  این دانشگاه، در حال حاضر دارای 14 دانشكده، 3 مدرسه فنی حرفه­ ای، 7 كالج و یك دانشكده هنرهای زیبا است. 12 مدرسه عالی و انستیتو نیز مركز تحصیلات تكمیلی دانشگاه را تشكیل می­ دهند. در این دانشگاه 32 رشته كاردانی  و 105 رشته كارشناسی وجود دارد.  تا نوامبر سال 2010 تعداد 3820 دانشجوی كاردانی و 33،839 دانشجوی كاردانی  در این دانشگاه مشغول به تحصیل  بوده­ اند. هیئت علمی 1765 نفره این دانشگاه از 1143 استاد،  323 دانشیار و 229 استادیار تشكیل شده است. این دانشگاه از 1625 نفر كادر آموزشی كمكی نیز بهره می ­برد. تعداد كل كارمندان دانشگاه 4016 نفر هستند.

  دانشگاه آنكارا در یك مكان واحد متمركز نشده است و غیر از ساختمان اصلی، در محله های تاندوغان، ابن سینا، جِبِجی و دیش كاپی بی پازاری نیز دارای ساختمان است. چند واحد دیگر دانشگاه آنكارا در شهرهای چانكری و كاستامونو قرار دارند. زبان آموزشی دانشگاه تركی است.

  دانشكده ها و مدرسه های عالی دارای كتابخانه و سالن مطالعه هستند. كتابخانه مركزی دانشگاه در دانشكده زبان و تاریخ و جغرافیا قرار دارد. این كتابخانه دارای 15 هزار اثر خطی و یك میلیون كتاب است.

  هر یك از دانشكده ها و مدارس عالی دانشگاه آنكارا  یك سالن غذاخوری دارد. در جبجی نیز یك خانه دانشجو وجود دارد كه در آن غذای گرم، چای و نوشیدنی ها ارائه می شود. پنج خوابگاه دانشجویی دانشگاه در شهر آنكارا قرار دارند. در خوابگاه مركزی دانشگاه (خوابگاه پسران و هبی قوچ) 240 نفر از دانشجویان سال آخر سكونت دارند. سایر خوابگاه های دانشگاه شامل خوابگاه دختران جبجی، خوابگاه دختران و پسران(660نفری) چانكری، خوابگاه270 نفری كاستامنو و خوابگاه دانشجویی مدرسه فنی حرفه­ ای Kalecik است.

  بنیاد گسترش دانشگاه آنكارا، با توجه به نتایج كنكور، به500 نفر از دانشجویان پذیرفته شده بورس تحصیلی اعطاء می كند. علاوه بر این، دانشكده های حقوق، دندانپزشكی و پزشكی نیز به تصویب كمیسیون كمك رسانی اعضای هیأت علمی، به دانشجویان كمك مالی می نمایند.

  در دانشگاه آنكارا، در چهار مجتمع رفاهی جداگانه 4 سالن ورزشی، 2 میدان فوتبال و تعدادی زمین بسكتبال، والیبال و تنیس وجود دارد. دانشگاه از تیمهای ورزشی زیادی برخوردار است و همه ساله برنامه ورزشی متعددی در این دانشگاه برگزار می شود. فعالیت های مربوط به ورزشهای طبیعی از قبیل كوهنوردی، هواخوری، غارگردی و... نیز از فعالیت­های فوق برنامه دانشگاه به شمار می رود.

  مركز بهداشت دانشگاه در جبجی قرار دارد و در هر مجتمع دانشگاهی یك دكتر وجود دارد. واحد مشاوره دانشگاه در دانشكده علوم آموزشی واقع است.

  كمیسیون استخدام دانشگاه در دانشكده علوم آموزشی قرار دارد. این كمیسیون همه ساله تعدادی از فارغ التحصیلان دانشگاه را استخدام می  كند.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • محمد آستانه اصل چهارشنبه 21 مرداد 1394 08:47 قبل از ظهر نظرات ()
  تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های امروز کشور

  سران فتنه ستون پنجم آمریکا بودند؛ جنگ خیابانی مخالفان اردوغان در استانبول؛ بحران آب صدای همه را درآورد؛ طرح جدید مجلس برای تغییر قانون انتخابات؛ نفت ایران آزاد شد و استیلی جای قلعه‌نویی را روی نیمکت ملوان گرفت؛ از جمله عناوین صفحه اول روزنامه‌های امروز کشورند.

  خبرگزاری فارس: تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های امروز کشور

  تصاویر صفحه نخست روزنامه‌‌های امروز (چهارشنبه، 21مرداد) در قسمت پایین، قابل مشاهده است:

   

   

   

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • محمد آستانه اصل سه شنبه 20 مرداد 1394 09:11 قبل از ظهر نظرات ()
  زندگی نامه بیل گیتس


   

   

  بیل گیتس

   

   

  ویلیام هنری گیتس سوم مشهور به بیل گیتس (Bill Gates) رئیس و موسس شرکت مایکروسافت.

   

  در حال حاضر مایکروسافت با بیش از چهل هزار کارمند در شصت کشور جهان و با درآمد خالص 25.3 میلیارد دلار در پایان سال مالی 2001 یکی از موفقترین شرکتهای ایالات متحده امریکا و یکی از راهبران صنعت کامپیوتر بوده است.

   

  بیل گیتس در 28 اکتبر سال 1955 در یک خانواده متوسط در شهر سیاتل امریکا متولد شد.پدر بیل , ویلیام هنری گیتس دوم وکیل دادگستری و یکی از سرشنایان شهر سیاتل است و مادر او آموزگار مدرسه و یکی از اعضا هیئت مدیره United Way International بود که در امور خیره نیز فعالیت داشت. بیل گیتس در این خانواده و در کنار دو خواهر خود رشد کرد.گیتس در کودکی بیشتر وقت خود را در کنار مادربزرگ خود گذراند و از او تاثیر بسیار گرفت. او از همان دوران کودکی خود روحیه رقابت طلبی خود را نشان داد و سعی می کرد تا در هر زمینه ای از دوستان خود پیش باشد.

   

  گیتس تحصیلات ابتدای خود را در مدرسه عمومی Lakeside پشت سر گذاشت و در آنجا بود که با کامپیوتر آشنا شد.در آغاز یکی سالهای تحصیلی مسئولان مدرسه Lakeside تصمیم گرفتند با کمک خانواده دانش آموزان, یک ترمینال کامپیوتر اجاره کنند و در اختیار دانش آموزان قرار بدهند. در این هنگام بیل گیتس با کامپیوتر آشنا شد و به سرعت در استفاده از آن مهارت کسب کرد و در سیزده سالگی اولین نرم فزار خود را که یک بازی ساده بود نوشت. گیتس به همراه دوست خود پل آلن (Paul Allen ) که دو سال از گیتس بزرگتر بود و در زمینه سخت افزار کامپیوتر هم مهارت داشت , بیشتر وقت خود را به برنامه نویسی در اطاق کامپیوتر Lakeside میگذراند.

   

  گیتس در سال 1973 وارد دانشگاه هاروارد شد و در آنجا با استیو بالمر (Steve Ballmer) که در حال حاضر رئیس قسمت اداری مایکروسافت است آشنا شد. گیتس زمانی که در هاروارد بود یک نسخه از زبان BASIC را برای کامپیوتر MITS Altair طراحی کرد.

   

  بیل گیتس در سال 1975 به همراه دوست دوران کودکی خود پل آلن شرکت کوچکی بنام Microsoft با شعار "در هر خانه یک کامپیوتر" ایجاد کرد.مایکروسافت انواع زبانهای برنامه سازی را برای کامپیوترهای مختلف تولید میکرد. در آن زمان مایکروسافت فقط 40 کارمند داشت که شبانه روز بشدت کار میکردند و کل فروش آن فقط 2.4 میلیون دلار در سال بود.

   

  در سال 1980 شرکت IBM برای اینکه از بازار کامپیوترهای شخصی عقب نماند تصمیم گرفت تا کامپیوتر خود را که PC نام گرفت و کامپیوترهای امروزی نیز مبتنی بر آن هستند , بسازد و وارد بازار کند. IBM تصمیم گرفت تا کار نرم افزار آن را به عهده شرکت دیگری بگذارد. این بود که شاهین خوشبختی بر دوش مایکروسافت نشست و IBM قراردی با شرکت کوچک مایکروسافت بست تا نرم افزارهای سازگار با کامپیوترهای شخصی IBM تولید کند.کامپیوتر های جدید IBM از پردازنده های 16 بیتی 8088 شرکت اینتل استفاده میکرد.

   

  بنابراین مایکروسافت برای فروش زبانهای برنامه سازی خود به یک سیستم عامل 16 بیتی نیاز داشت.در آن زمان شخصی بنام تیم پاترسون در کارگاه خانه خود یک کامپیوتر 16 بیتی کوچک ساخته بود و برای آن یک سیستم عامل ساده 16 بیتی نوشت که نام DOS 86 را برای آن انتخاب کرده بود. بیل گیتس کلیه حقوق سیستم عامل DOS 86 را با قیمت 75 هزار دلار بدست آورد. بیل گیتس و پل آلن سیستم DOS 86 را متناسب با کامپیوتر های شخصی IBM تغییر دادند و امکانات بیشتری را به آن افزودن و از آن یک سیستم عامل قوی 16 بیتی ساختند.

   

  مایکروسافت این سیستم عامل را MS-DOS نامید. MS-DOS برروی کامپیوترهای شخصی IBM جای گرفتند و IBM درصدی از فروش کامپیوترهای PC خود را برای استفاده از MS-DOS به مایکروسافت می پرداخت. و رفته رفته امپراتوری آقای بیل گیتس بر روی MS-DOS بنیان نهاده شد. بعدها مایکروسافت با تولید سیستم عامل گرافیکی Windows و محصولات موفق دیگر گامهای بزرگتری بسوی موفقیت برداشت.طبق آخرین آمار بیش از 95 درصد از دارندگان کامپیوترهای شخصی در سراسر جهان از محصولات مختلف مایکروسافت استفاده میکنند.

   

  درحال حاضر بیل گیتس با بیش از 50 میلیارد دلار, ثروتمندترین مرد دنیا شناخته شده است.او این مقام را چندین سال است که حفظ کرده. یکی از دلایل موفقیت مایکروسافت به گفته خود گیتس استخدام افراد با هوش در این شرکت است.گیتس زمانی که فقط 19 سال داشت مایکروسافت را مدیریت میکرد.او بقدری کار میکرد که حتی گاهی چند روز محل کار خود را ترک نمی کرد و به همراه کارمندان خود بسختی برروی پروژه های مختلف و سفارش مشتریان کار میکرد.

   

  گیتس در سال 1994 با ملیندا فرنج گیتس ازدواج کرد که حاصل آن یک دختر (متولد سال 1996) و یک پسر (متولد سال 1999) بوده است.بیل گیتس راه مادر خود را ادامه داد و بهمراه همسر خود چندین موسسه خیره در سراسر دنیا تاسیس کرد.هم اکنون بیل گیتس همراه همسر و فرزندان خود در شهر سیاتل ساکن است.

  منبع:majidonline.com

  

  مرتبط با علم و دانش

  آخرین ویرایش: سه شنبه 20 مرداد 1394 09:12 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمد آستانه اصل دوشنبه 19 مرداد 1394 09:30 قبل از ظهر نظرات ()
  1. Feature

  2. The Misadventures of Issa Rae

  3. Public Editor's Journal

   Perfectly Reasonable Question: Quoting a Person or a Prepared Statement?

  4. Public Editor's Journal

   Criticism of ‘Unvarnished’ Brings a Strong Times Defense

  5. Public Editor's Journal

   A Clinton Story Fraught With Inaccuracies: How It Happened and What Next?

  6. After Deadline Blog

   A Lineup of Missteps

  7. Loading...
  Photo
  An Mtime merchandising store in Beijing. The movie information and marketing company has started selling movie-themed products inside Chinese multiplexes. Credit Gilles Sabrie for The New York Times

  LOS ANGELES — Now that Hollywood has mostly figured out how to get its biggest movies approved for release in China, studio marketers here are grappling with a new puzzle: What is the best way to woo China’s ticket buyers?

  Trailers and television advertisements, the two most effective methods to drum up interest, are difficult marketing tools to use in China. Chinese theaters do not typically play trailers. The cost of advertising on TV can be exorbitant, in part because studios must buy time at the last minute. China usually limits foreign films to an advertising window of a few weeks.

  Instead, film companies pay for outdoor banners and signs, advertise online, team up with local promotional partners and, increasingly, call a company with enormous reach that few people outside of China have ever heard of: Mtime.

  Founded in 2005 in Beijing by Kelvin Hou, a former Microsoft executive, Mtime started as an online listing of movie times, hence the name. Then a film database was built and added. Next came a movie-news service, aggregation of user-submitted reviews, a movie-scoring system and an online ticket service for 3,000 theaters. Now attracting 160 million unique desktop and mobile users a month, according to Mr. Hou, Mtime is effectively Fandango, IMDb, Rotten Tomatoes and Yahoo Movies rolled into one.

  Photo

  Kelvin Hou, the founder and chief executive of Mtime. Credit Gilles Sabrie for The New York Times

  And for a fee, Mtime will promote movies through all of these services, helping studios to quickly cover a market they covet but do not yet fully understand.

  Next comes merchandising: Mtime, which counts Fidelity Growth Partners and CBC Capital among its backers, has started designing movie-themed products that are sold on its website and inside Chinese multiplexes. Mtime began opening these “merchandising centers,” many in partnership with Wanda Cinemas, China’s largest theater operator, in January. Mr. Hou will have 80 of these centers operating by December

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • محمد آستانه اصل دوشنبه 19 مرداد 1394 09:23 قبل از ظهر نظرات ()
  آخرین ویرایش: دوشنبه 19 مرداد 1394 09:24 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمد آستانه اصل دوشنبه 19 مرداد 1394 09:00 قبل از ظهر نظرات ()
  هزینه تحصیل در تركیه
 • تحصیل در تركیه
 • هزینه زندگی در تركیه
 • دانشگاه آتاتورک
 • بورس تحصیلی دانشگاههای ترکیه
 • دوره های تحصیل زبان در ترکیه
 • پکیچ آموزش تومر به زبان فارسی
 • برنامه زمانبندی كلاس های ترم زمستان
 • شرایط پذیرش دانشگاه های ترکیه در مقطع کارشناسی
 • آزمون تومر tömer
 • اخذ پذیرش در دانشگاه های تركیه
 • دانشگاه استانبول
 • انتشارات و منابع آزمون های تومر یوس و آلس
 • دانشگاه حاجت تپه
 • آخرین ویرایش: دوشنبه 19 مرداد 1394 09:01 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمد آستانه اصل دوشنبه 19 مرداد 1394 08:58 قبل از ظهر نظرات ()
  دانشگاه بیلکنت
  دانشگاه بیلکنت - 4.7 out of 5 based on 7 votes
  امتیاز کاربر: / 7
  بدخوب 

  دانشگاه بیلكنت

  دانشگاه بیلكنت

  Bilkent Üniversitesi

       معرفی دانشگاه بیلكنت


  دانشگاه بیلكنت به تركی (Bilkent Üniversitesi) اولین دانشگاه خصوصی تركیه است كه در شهر آنكارا قرار دارد و در سال 1984 با هدف افزایش كیفیت آموزش عالی و تحقیق، تأسیس گردید. نام بیلكنت به خوبی گویای هدف این دانشگاه است كه خلاصه شده كلمه «bilim kenti» به معنی «شهر دانش» است. دانشگاه بیلكنت در سال 2011 و 2012 از طرف مؤسسه رتبه بندی دانشگاه های تایمز جزو 225 دانشگاه برتر دنیا شناخته شده است. در این دانشگاه حدود 12000 دانشجو در 9 دانشكده مشغول به تحصیل هستند كه بسیاری از آنان را دانشجویان كشورهای خارجی تشكیل می دهند. این دانشگاه هرساله به بیش از 2500 نفر بورسیه تحصیلی اعطا می­كند. دانشگاه بیلكنت با بسیاری از دانشگاه های معتبر جهان از جمله دانشگاه كالیفرنیا، موسسه آموزشی جورجیا، دانشگاه میشیگان در آمریكا و دانشگاه­های مك گیل و مونترال در كانادا و بسیاری دانشگاه­های اروپایی قرارداد انتقال دانشجو دارد. این دانشگاه در 33 رشته در مقطع لیسانس، 6 رشته در مقطع كاردانی و 47 رشته در مقطع كارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد.

  دانشكده ها


  • دانشكده هنر و معماری
  • دانشكده مدیریت بازرگانی
  • دانشكده اقتصاد و علوم اجتماعی
  • دانشكده علوم تربیتی
  • دانشكده مهندسی
  • دانشكده ادبیات و علوم انسانی
  • دانشكده حقوق
  • دانشكده علوم
  • دانشكده موسیقی
  آخرین ویرایش: دوشنبه 19 مرداد 1394 08:59 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمد آستانه اصل دوشنبه 19 مرداد 1394 08:55 قبل از ظهر نظرات ()
  تحصیل در تركیه+هزینه زندگی در تركیه+
 • دیکشنری آنلاین ترکی استانبولی به فارسی
 • برنامه زمانبندی كلاس های ترم زمستان
 • پکیچ آموزش تومر به زبان فارسی
 • حل تشریحی سوالات آزمون یوس دانشگاه استانبول
 • آغاز ثبت نام كلاس های آمادگی آزمون یوس برای تحصیل در تركیه
 • انتشارات و منابع آزمون های تومر یوس و آلس
 • اخذ پذیرش در دانشگاه های تركیه
 • دانشگاه آتاتورک
 • نسبت های خانوادگی در ترکی استانبولی
 • دانشگاه استانبول
 • دانشگاه حاجت تپه
 • آخرین ویرایش: دوشنبه 19 مرداد 1394 08:57 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمد آستانه اصل دوشنبه 19 مرداد 1394 08:51 قبل از ظهر نظرات ()
  دانشگاه آنکارا
  دانشگاه آنکارا - 5.0 out of 5 based on 5 votes
  امتیاز کاربر: / 5
  بدخوب 

   دانشگاه آنكارا

  دانشگاه آنكارا

  Ankara Üniversitesi

  معرفی دانشگاه آنكارا


  دانشگاه آنكارا در سال 1925 با تأسیس دانشكده حقوق آغاز به كار كرد.  این دانشگاه، در حال حاضر دارای 14 دانشكده، 3 مدرسه فنی حرفه­ ای، 7 كالج و یك دانشكده هنرهای زیبا است. 12 مدرسه عالی و انستیتو نیز مركز تحصیلات تكمیلی دانشگاه را تشكیل می­ دهند. در این دانشگاه 32 رشته كاردانی  و 105 رشته كارشناسی وجود دارد.  تا نوامبر سال 2010 تعداد 3820 دانشجوی كاردانی و 33،839 دانشجوی كاردانی  در این دانشگاه مشغول به تحصیل  بوده­ اند. هیئت علمی 1765 نفره این دانشگاه از 1143 استاد،  323 دانشیار و 229 استادیار تشكیل شده است. این دانشگاه از 1625 نفر كادر آموزشی كمكی نیز بهره می ­برد. تعداد كل كارمندان دانشگاه 4016 نفر هستند.

  دانشگاه آنكارا در یك مكان واحد متمركز نشده است و غیر از ساختمان اصلی، در محله های تاندوغان، ابن سینا، جِبِجی و دیش كاپی بی پازاری نیز دارای ساختمان است. چند واحد دیگر دانشگاه آنكارا در شهرهای چانكری و كاستامونو قرار دارند. زبان آموزشی دانشگاه تركی است.

  دانشكده ها و مدرسه های عالی دارای كتابخانه و سالن مطالعه هستند. كتابخانه مركزی دانشگاه در دانشكده زبان و تاریخ و جغرافیا قرار دارد. این كتابخانه دارای 15 هزار اثر خطی و یك میلیون كتاب است.

  هر یك از دانشكده ها و مدارس عالی دانشگاه آنكارا  یك سالن غذاخوری دارد. در جبجی نیز یك خانه دانشجو وجود دارد كه در آن غذای گرم، چای و نوشیدنی ها ارائه می شود. پنج خوابگاه دانشجویی دانشگاه در شهر آنكارا قرار دارند. در خوابگاه مركزی دانشگاه (خوابگاه پسران و هبی قوچ) 240 نفر از دانشجویان سال آخر سكونت دارند. سایر خوابگاه های دانشگاه شامل خوابگاه دختران جبجی، خوابگاه دختران و پسران(660نفری) چانكری، خوابگاه270 نفری كاستامنو و خوابگاه دانشجویی مدرسه فنی حرفه­ ای Kalecik است.

  بنیاد گسترش دانشگاه آنكارا، با توجه به نتایج كنكور، به500 نفر از دانشجویان پذیرفته شده بورس تحصیلی اعطاء می كند. علاوه بر این، دانشكده های حقوق، دندانپزشكی و پزشكی نیز به تصویب كمیسیون كمك رسانی اعضای هیأت علمی، به دانشجویان كمك مالی می نمایند.

  در دانشگاه آنكارا، در چهار مجتمع رفاهی جداگانه 4 سالن ورزشی، 2 میدان فوتبال و تعدادی زمین بسكتبال، والیبال و تنیس وجود دارد. دانشگاه از تیمهای ورزشی زیادی برخوردار است و همه ساله برنامه ورزشی متعددی در این دانشگاه برگزار می شود. فعالیت های مربوط به ورزشهای طبیعی از قبیل كوهنوردی، هواخوری، غارگردی و... نیز از فعالیت­های فوق برنامه دانشگاه به شمار می رود.

  مركز بهداشت دانشگاه در جبجی قرار دارد و در هر مجتمع دانشگاهی یك دكتر وجود دارد. واحد مشاوره دانشگاه در دانشكده علوم آموزشی واقع است.

  كمیسیون استخدام دانشگاه در دانشكده علوم آموزشی قرار دارد. این كمیسیون همه ساله تعدادی از فارغ التحصیلان دانشگاه را استخدام می  كند.

  دانشكده ها


  • دانشكده كشاورزی
  • دانشكده ارتباطات
  • دانشكده دندانپزشكی
  • دانشكده معارف
  • دانشكده علوم آموزشی
  • دانشكده مهندسی
  • دانشكده علوم پزشكی
  • دانشكده علوم انسانی
  • دانشكده حقوق
  • دانشكده پزشكی
  • دانشكده داروسازی
  • دانشكده علوم سیاسی
  • دانشكده علوم
  • دانشكده دامپزشكی

  مدارس عالی


  • مدرسه عالی  علوم كاربردی
  • مدرسه عالی بیوتكلونوژی
  • مدرسه عالی علوم آموزشی
  • مدرسه عالی جرم شناسی
  • مدرسه عالی علوم پزشكی
  • مدرسه عالی هپاتولوژی
  • مدرسه عالی علوم هسته ای
  • مدرسه عالی علوم اجتماعی
  • مدرسه عالی تاریخ انقلابی تركیه
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • محمد آستانه اصل دوشنبه 19 مرداد 1394 08:47 قبل از ظهر نظرات ()

  کرج

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
  پرش به: ناوبری، جستجو
  کرج
  Collage of karaj.png
  کشور  ایران
  استان البرز
  شهرستان کرج
  بخش مرکزی
  نام(های) قدیمی کوهرج (به دلیل داشتن کوه‌های زیاد)
  مردم
  جمعیت ۱٬۶۱۴٬۶۲۶ سال ۱۳۹۰[۱]
  تراکم جمعیت ۴۶۸۰ نفر بر کیلومتر مربع
  جغرافیای طبیعی
  مساحت ۱۶۲ کیلومتر مربع[۲]
  ارتفاع از سطح دریا ۱٬۳۰۰ متر
  آب‌وهوا
  میانگین دمای سالانه ۱۷ درجه سانتیگراد
  میانگین بارش سالانه ۲۴۳/۸ میلی‌متر[۲]
  روزهای یخبندان سالانه ۵۰ روز
  اطلاعات شهری
  شهردار علی ترکاشوند
  ره‌آورد انواع ترشی خانگی، عسل کوهستان، سرکه سیب محلی، عرقیات گیاهی، صنایع دستی
  پیش‌شماره تلفنی ۰۲۶
  وبگاه وب‌گاه رسمی
  تابلوی خوش‌آمد به شهر
  به شهر کرج، ایران کوچک خوش آمدید

  کرج دربارهٔ این پرونده تلفظ یکی از کلانشهرهای ایران و همچنین مرکز استان البرز و مرکز شهرستان کرج است. کرج یکی از شهرهای کوهپایه‌ای ایران می‌باشد که در دامنهٔ رشته کوههای البرز و در بلندای ۱۳۰۰ متری از سطح دریا واقع شده‌است. جمعیّت این شهر طبق آمار رسمی سال ۱۳۹۰ برابر ۱٬۶۱۴٬۶۲۶ نفر می‌باشد که از این جهت در حال حاضر پس از شهرهای تهران و مشهد و اصفهان به‌عنوان چهارمین شهر پرجمعیت ایران به‌شمار می‌رود. کرج پس از تهران بزرگ‌ترین شهر مهاجرپذیر ایران است و همچنین جمعیت این شهر نسبت به سایر شهرهای بزرگ ایران جوان‌تر است.[۲] کرج هم‌اکنون به‌عنوان یکی از کلان‌شهرهای کشور ایران به‌شمار می‌آید. این شهر در میان کلان‌شهرهای ایران با رشد جمعیت سالانهٔ ۳/۱۴ درصد بالاترین رشد جمعیت را دارد.[نیازمند منبع]

  موقعیت و تقسیمات کشوری[ویرایش]

  کرج در ۳۶ کیلومتری غرب تهران و در کرانهٔ غربی رود کرج[۳] و در دامنهٔ جنوبی رشته کوه البرز قرار گرفته‌است. این شهرستان از شمال به استان مازندران، از جنوب به شهرستان شهریار و استان مرکزی، از غرب به شهرستان ساوجبلاغ و استان قزوین و از شرق به شهرستان تهران محدود است.[نیازمند منبع]

  شهر کرج با طول جغرافیایی ۵۱ درجه و ۰ دقیقه و ۳۰ ثانیه خاوری و عرض جغرافیایی ۳۵ درجه و ۴۸ دقیقه و ۴۵ ثانیه شمالی (پل تاریخی کرج، ورودی جاده کرج-چالوس)، با ارتفاع ۱۲۹۷ متر از سطح دریا (ایستگاه راه آهن)، در فاصله ۴۸ کیلومتری غرب شمالی تهران واقع شده‌است.[۴] این شهر با مساحتی معادل ۱۷۵/۴ کیلومتر مربع و حریمی به وسعت ۱۷۸/۹ کیلومتر مربع در دامنه رشته کوه البرز مرکزی قرار دارد و مرکز شهرستان کرج می‌باشد.[۲]

  جلگهٔ پهناور کرج با ارتفاع متوسط ۱۳۲۰ متر از سطح دریا در مسیر راه ارتباطی وسایط نقلیه حامل کالاهای وارداتی و صادراتی از مرز ترکیه و آذربایجان و به مقصد تهران و بالعکس است.

  رشته کوههای البرز همچون دیواری بلند استان مازندران را از کرج جدا کرده‌است. دهستان کرج در میان دره‌های پرپیچ‌وخم البرز و در اطراف جاده چالوس قرار دارند. از تونل کندوان تا روستای مراد تپه در غرب اشتهارد، حوزه فرمانداری کرج را تشکیل می‌دهد.

  حوزه فرمانداری کرج در سال ۱۳۳۷ برای جمعیتی در حدود ۳۵ هزار نفر و با وسعتی در حدود ۵۸۳۰ کیلومتر مربع بنیاد شد.[نیازمند منبع]

  با گذشت زمان و افزایش جمعیت، شهرستان‌های طالقان، ساوجبلاغ، نظرآباد، اشتهارد و فردیس از شهرستان کرج جدا و هر کدام تبدیل به یک شهرستان مستقل شدند. شهر کرج امروزه به عنوان مرکز شهرستان کرج به حساب می‌آید.[نیازمند منبع]

  پیشینه تاریخی[ویرایش]

  آثار باقی‌مانده در عهد باستان و دوران حکومت هخامنشیان، اشکانیان و ساسانیان در منطقه کرج گواه این اهمیت است که این ناحیه در روزگاران گذشته از تمدن پیشرفته‌ای برخوردار بوده است.[۴]

  کرج مدتی جزء مازندران و زمانی بخشی از ری بوده‌است و گاهی از روستاهای طالقان یا شهرستانک محسوب می‌شده‌است. تا پیش از حمله مغول رفت‌وآمد کاروان‌ها بیشتر از راهی بوده که از طریق سگزآباد و شهریار به ری می‌رفته‌است. از این دوره به بعد راه قزوین – کرج – ری اهمیت بیشتری یافت ولی اهمیت کرج در دوره صفوی به دلیل قرار گرفتن بر سر راه قزوین به تهران و تبریز بیشتر شده و کاروانسراها، پلها و قلعه‌های ایجاد شده در حاشیه این جاده به آن هویت بخشیده‌است.[۵]

  مقدسی در سده چهارم هجری قمری از کرج به عنوان یکی از روستاهای ری نام برده‌است. در آغاز سده هفتم هجری قمری یاقوت حموی نیز کرج را تابع ری دانسته‌است.
  حمدالله مستوفی در سده هشتم هجری قمری در کتاب مشهور خود (نزهة القلوب) کن و کرج را از ولایات تابع طالقان برشمرده و در ذکر رودخانه‌های عراق عجم از کوهرود نام می‌برد که ویژگی‌های آن به طور دقیق قابل تطبیق بر روی رودخانه کرج است.[۵]

  در سده‌های میانه اسلام و پس از آن به ویژه در عهد آخرین پادشاهان صفوی که تهران مقر حکومتی دربار می‌شود، مسیر قزوین – کرج – تهران مورد توجه قرار می‌گیرد و به احتمال فراوان کاروانسرای صفوی کرج قابل انتساب به همین دوره‌است.[نیازمند منبع]

  دوره قاجاریه به ویژه عصر فتحعلی شاه و ناصرالدین شاه کرج به علت همجواری با پایتخت و قرار گرفتن بر سر راه ارتباطی سلطانیه و تبریز مورد توجه سلیمان میرزا قرار گرفت و کاخ سلیمانیه را در آنجا ساخت.[۶]در همین دوران سپاهیان زیادی از منطقه عبور کرده و یادداشتهایی از خود بر جای نهاده‌اند.[۵] در این دوره کرج به عنوان قسمتی از راه اصلی تهران-قزوین شناخته می‌شد. در بیشتر سفرنامه‌های غربی و فارسی به گستردگی از این مکان یاد نشده‌است.[۶]

  تصویر هوایی از شهر کرج در سال ۲۰۱۰ توسط فضانوردان مأموریت ای‌اس‌اس-۲۳

  در سال ۱۳۱۲ هجری شمسی با احداث جاده آسفالته تهران - کرج به سواحل دریای خزر (چالوس) و همچنین احداث جاده‌های غرب کشور (قزوین - همدان - تبریز - زنجان و...)، شهر کرج به یک گلوگاه مهم ارتباطی تبدیل گردید. در دوران پهلوی احداث کارخانجات و تأسیسات صنعتی فراوان حد فاصل تهران - کرج - قزوین و اطراف آن باعث شکوفایی و گسترش روزافزون شهر گردید. پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، بر سرعت گسترش این کلانشهر هر روزه افزوده می‌گردید تا امروزه که چهره یک شهر به نام و مشهور با کلیه پیشرفت‌های صنعتی، آموزشی، علمی، بهداشتی، تفریحی و... را به خود گرفته، به حدی که چهره چند دهه گذشته آن با چهره کرج امروز غیرقابل مقایسه می‌باشد.

  آخرین ویرایش: دوشنبه 19 مرداد 1394 08:48 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمد آستانه اصل دوشنبه 19 مرداد 1394 08:44 قبل از ظهر نظرات ()

  Weather in Karaj 2015, ir Iran, Islamic Republic of

  Karaj map Weather conditions in Karaj in 2015. Climate data for Karaj in Iran, Islamic Republic of. Average, minimal and maximal day and night temperatures, wind speed and direction, humidity and air pressure.

  Neighbour cities: Eslamshahr, Hashtgerd, Mahdasht, Malard, Shahriyar
  See also: Karaj weather

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • محمد آستانه اصل دوشنبه 19 مرداد 1394 08:43 قبل از ظهر نظرات ()
   برای دومین سال پیاپی؛
   روز خبرنگار در کرج بدون گفتن و نوشتن رقم خورد / ضیافت صاحبان اندیشه و قلم
     مراسم گرامیداشت روز خبرنگار در حالی ظهر امروز به همت شورای اسلامی شهر و شهرداری کرج در محل سالن پذیرایی مجتمع رفاهی میلاد برگزار شد که در ضیافت صاحبان اندیشه و قلم خبری از گفتن و نوشتن نبود و مسئولان شهری عزم و اراده خود را برای رقم خوردن روزی خاطره انگیز و به یاد ماندنی برای اصحاب رسانه جزم کرده بودند.
  به گزارش خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، در مراسم امروز قبل از آنکه اصحاب رسانه و خبر خود را به مراسم بزرگداشت از مقام والای خودشان برسانند، نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر، شهردار و قائم مقام وی، جمعی از مدیران مناطق 12 گانه و مدیران ستادی با حضور در محل برگزاری مراسم، به صاحبان اندیشه و قلم خوشامدگویی کردند و در گپ و گفتی صمیمانه با ایشان، پای درد دل و دغدغه های این قشر زحمتکش نشستند.
   
  دکتر علی ترکاشوند شهردار کلانشهر کرج که در آغازین دقایق مراسم با همراهی سعید زارع مدیرکل امور پشتیبانی در سالن پذیرایی مجتمع رفاهی میلاد حضور یافته بود، ضمن استماع و اطلاع از روند تقدیر و تشکر از اصحاب و رسانه از زبان وحید آقاشریفی مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل، خواستار تکریمی به رنگ تجلیل شد و تاکید کرد که خبرنگاران باید ساعاتی پرنشاط و مفرح را سپری کنند و با لبخند رضایت مراسم را ترک کنند.
   
  محمود دادگو رئیس شورای شهر کرج با ورود به محل برگزاری مراسم مورد استقبال گرم و ویژه اهالی رسانه قرار گرفت و خبرنگاران برای گرفتن عکس های یادگاری دور او حلقه زده بودند. دادگو جزو مسئولانی است که همواره خواستار حمایت مادی و معنوی از اصحاب رسانه می باشد و تا حد امکان از منافع این قشر زحمتکش دفاع و صیانت کرده است. گرچه در این مراسم خبری از سخنرانی مسئولان و مقامات نبود اما لبخند لحظه ای از چهره رئیس شورای شهر گم نشد.
   
  سعید فیروزگاه رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرج نیز با حضور گرم و صمیمی در بین اهالی رسانه و خبر، ضمن دیدار چهره به چهره با آنها، فرارسیدن سالروز شهادت شهید صارمی و روز خبرنگار را به فعالان این عرصه خطیر تبریک گفت و همچنین بر اهتمام مدیریت شهری به منظور ارتقای کمی و کیفی جریان اطلاع رسانی شهری تاکید کرد. فیروزگاه نیز دقایقی جهت گرفتن عکس های یادگاری با خبرنگاران در محاصره اصحاب رسانه بود و به درخواست های آنها با لبخند رضایت پاسخ مثبت داد. حمایت های بی بدیل وی و اعضای کمیسیون فرهنگی از عملکرد رسانه ها در برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم بزرگداشت روز خبرنگار در کرج تاثیر و نقش بسزایی داشته است.
   
  فاطمه اسکندری و فاطمه آجرلو از اعضای شورای اسلامی شهر کرج نیز با حضور در جمع اصحاب رسانه و خبر، روز خبرنگار را به یکایک حاضرین در مراسم تبریک و شادباش گفتند و خواستار آگاهی بخشی و خبررسانی بر اساس اصول و موازین حرفه ای و اخلاقی شدند. آنها همچنین حضور فعالانه خبرنگاران جهت انعکاس اخبار و عملکرد مدیریت شهری را ستودند و آن را نشانگر دغدغه مندی اصحاب رسانه به منظور داشتن و ساختن شهری ایمن و سالم خواندند. بانوان خبرنگار حاضر در مراسم گپ و گفت صمیمانه ای با اسکندری و آجرلو داشتند.
   
  حجت اله غلامرضایی رئیس کمیسیون عمران شورای شهر کرج نیز در حالی وارد محل برگزاری مراسم شد که ابتدا به کارکنان حوزه ارتباطات و امور بین الملل خداقوت گفت و سپس به جمع اهالی رسانه پیوست. وی در دیدار چهره به چهره با خبرنگاران خواستار اهتمام بیشتر رسانه ها جهت انعکاس نقاط قوت و ضعف عملکرد مدیریت شهری شد و تاکید کرد که پارلمان شهری از نقد سازنده و سالم استقبال می کند. 
   
  علی حاج کاظم، غفور قاسم پور، روح الله کیان، بهنام محمودی، محمد علی بخشی، حمیدرضا ابوالحسنی، سعید مصطفایی، رضا شریفی، مصطفی سعیدی، مجید کاویانی و محمدصادق باغستانی از اعضای پارلمان شهری کرج نیز با حضور در مراسم، مراتب تقدیر و تشکر خود از عملکرد رسانه های مکتوب و مجازی استان البرز را اعلام کردند و در فضایی صمیمانه و دوستانه، تصاویر زیبایی از همدلی و همزبانی بین مسئولان و اهالی رسانه را به ثبت و ضبط رساندند.
   
  آری؛ ظهر امروز مراسمی بدون گفتن و نوشتن برای مشعل داران آگاهی رقم خورد و شاهد تجلیلی به رنگِ تکریم بودیم.  در مراسم امروز چیزی به نام میزبان و مهمان معنایی نداشت و همه آمده بودند تا در برابر مقامِ بالای «قلم» و شان عظیم آیه شریفه ی «ن وَالقَلَمِ وَ ما یَسْطُرُونَ» قیام کنند و به مردان و زنان سختکوشی که وارثانِ قلم و طلایه داران جبهه آگاهی هستند، خدا قوت گویند.
   
  البته مسئولان شهری نیز از مواهب روز خبرنگار بی نصیب نماندند و هنگام خروج اعضای شورای شهر و سایر مسئولان از مراسم، شاخه گلی به آنان تقدیم شد که نشانه ای برای آغازِ فصل جدید همکاریها بین مدیریت شهری کرج و رسانه ها بر مبنای صداقت و امانتداری قلمداد می شد؛ گرچه پیش از این نیز همین طور بوده است.
   
  مراسم روز خبرنگار بهانه ای برای تازه کردن دیدارها و دیده بوسی گرم خبرنگاران با یکدیگر و همچنین مدیران شهری بود و آنان دست در دست یکدیگر دور میزها قدم می زدند و مشغول گپ و گفت صمیمانه بودند.
   
  مراسم تجلیل از خبرنگاران حوزه مدیریت شهری کرج بازتاب گسترده ای نیز بین رسانه های استان داشت و همکاران عزیز و سختکوش در دیگر سنگرهای اطلاع رسانی به جهت قدرشناسی همیشگی خود، با ارسال پیامک مراتب رضایتمندی خود را از کوشش شورای اسلامی شهر و شهرداری کرج برای برگزاری آبرومندانه مراسم ابراز داشتند. آنان با بزرگواری بر کاستی های مراسم چشم پوشی کردند تا نشان دهند که قدرشناسی و بزرگواری سرلوحه کار دست اندرکاران عرصه خبر و اطلاع رسانی است.
   
  حضور جمعی از پیشکسوتان عرصه خبر و اطلاع رسانی در کرج در مراسم روز خبرنگار بر شکوهِ آن افزوده بود و نسل های جوان ترِ خبر با حلقه زدن دور قدیمی ترها از تجربه ها و پندهای خیر خواهانه آنان بهره مند شدند. مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات استان نیز خود را در این ضیافت صمیمی شریک و سهیم کرده و همراه با خبرنگاران زحمتکش، شریک لحظه های شادی آنها شدند.
   
  جای خالی همکاران و اساتیدی همچون احمد آرمون، شیما خاکدامن، سعید جهانیان و مهدی انصاری نصب در بین همکاران رسانه ای احساس می شد و اصحاب رسانه و خبر با ذکر خاطراتی از آن بزرگواران، رسم معرفت و ادب و احترام را به جا آوردند.

  علی ترکاشوند شهردار کرج در بدو ورود به مراسم با تشویق حضار مورد استقبال قرار گرفت و سپس به جای استقرار در جایگاه خود، بر سر تمامی میزها حضور یافت و با جملاتی غیر رسمی و محبت آمیز از زحماتِ خبرنگاران دلجویی کرد؛ این بخش از مراسم به شدت مورد توجه همکاران خبرنگار قرار گرفت.
   
  تلاش مدیریت شهری کرج حفظ شان و تکریم مقام اصحاب رسانه و ارج نهادن به یک سال زحمتِ بی وقفه ایشان بود و از همین رو، خبری از سخنرانی و خودنمایی و تعارفات معمول نبود و مراسم روز خبرنگار در کرج بدون گفتن و نوشتن رقم خورد تا هم قلم و هم جسم و روح همکاران گرامی برای ساعاتی هر چند کوتاه در استراحت مطلق باشد.
   
  مراسمِ امروز از جمله معدود جلساتی بود که مهمانان بدون تاخیر در آن حضور یافتند و هنگامِ خروج نیز آثار خستگی در چهره شان نمایان نبود...
  آخرین ویرایش: دوشنبه 19 مرداد 1394 08:44 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمد آستانه اصل یکشنبه 18 مرداد 1394 03:09 بعد از ظهر نظرات ()

   

   

   

   

   

   مهندس علی ترکاشوندشهردار کرج با تبریک روز خبرنگار: 

     مدیر ارشد اجرایی شهرداری کرج روز خبرنگار را به سفیران اخبار و راویان اطلاعات تبریک گفت و از رسالت خبرنگاری به عنوان رسالتی پیامبرگونه یاد کرد که سینه های شان همچون سینه انبیاء، گنجینه ای از دو اصل امانتداری و صداقت است.
  علی ترکاشوند در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با بیان اینکه بهره مندی از اخبار و رسیدن به آگاهی، سرمنشاء اتصال به چشمه دانش و بینش است، تحقق اهداف یک جامعه را در گرو انطباق نگاه اصحاب رسانه و خبر با رسالت واقعی آنان مبنی بر ارتقای بصیرت و اندیشه مخاطبان دانست.

  وی، ایجاد نگرش وسیع و واقعی به آنچه در بطن یک جامعه انسانی در گذر است را از وظایف اساسی اشخاصی دانست که به انتخاب و اجرای حرفه دشوار و خطیر خبررسانی، اهتمام ورزیده اند.

  ترکاشوند، یکی از بارزترین نمونه ها و نسل های پاک اصحاب رسانه را خبرنگاران شهیدی عنوان کرد که در برهه های مختلف تاریخ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، نسبت به آگاهی بخشیدن به اقشار مختلف اجتماع تلاش کرده و در این راه جان خود را نثار کرده اند.

  شهردار ایران کوچک گفت: خبرنگاران در روزهای انقلاب و ایامی که مقدمات این تحول بزرگ سیاسی، تاریخی و اجتماعی در ایران رو به رقم خوردن بود، یکی از پیک های حقیقی اطلاع رسانی برای ایجاد بصیرت و شناخت میان مردم ایران زمین بوده و از مسببین اصلی ترویج نگرش مذهبی و انقلابی در آستانه وقوع انقلاب اسلامی بودند.

  این مسئول همچنین از اصحاب رسانه و خبر در روزهای دفاع مقدس یاد کرد و اذعان داشت: در روزهایی که تبلیغات سنگین و هجمه وسیع جامعه جهانی به انقلاب اسلامی، ایران را کشوری جنگ طلب و ستیزه جو معرفی می کرد، تصاویر، اخبار و اطلاعاتی که از ناحیه خبرنگاران و راویان رویدادهای هشت سال جنگ تحمیلی به جهان مخابره شد، توانست ذهن بسیاری از مردم جهان را نسبت به ظلم جهانی نسبت به کشوری که فریاد استقلال طلبی از نظام استکبار سر داده بود و می خواست بدون دخالت بیگانگان و به دست ساکنانش هویت خود را حفظ کند، روشن سازد.

  به گفته ترکاشوند، حوادث متعدد تاریخ ایران پیش و پس از انقلاب جز با جوهر قلم، تصویر و صدای اهالی رسانه و خبر به گوش روشن بینان نرسیده است و این روحیه جهادگر و حق طلب همچنان در روح اصحاب رسانه باقی است؛ چنان که خبرنگاران بسیاری، با به جان خریدن بسیاری از حوادث و مخاطرات رویدادهای بزرگ جهانی را به گوش مخاطبان می رسانند.

  شهردار مرکز البرز در ادامه، به فعالیت اصحاب رسانه، خبرنگاران و اهالی مطبوعات در شهر کرج اشاره کرد و با تاکید بر اینکه تلاش این قشر در ادامه رویکرد ایثارگرانه و حق مدارانه همین شهداء و جانبازان عرصه خبر و آگاهی بخشی است، اذعان داشت: رسالت اطلاع رسانی شفاف و صادقانه که به واسطه این قشر صیانت شده و می شود، متضمن و حامی مدیریت شهری برای رسیدن به آرمان ها و اهدافی است که برای خود تصویر و تعریف کرده است.

  وی همراهی بی دریغ و مشایعت راهبردی اصحاب رسانه را مایه پیشرفت مادی و معنوی محیط شهری و اخلاق اجتماعی شهروندان برشمرد و تاکید کرد: راه اندازی پایگاه خبری مدیریت شهری کرج به عنوان اتاق شیشه ای اخبار و اطلاع رسانی از عملکرد شهرداری و شورای اسلامی شهر که با حضور تعدادی از اصحاب رسانه در این دستگاه خدمات رسان رقم خورده است، نمونه ای از نگرش مدیریت شهری به شأن و جایگاه حوزه اطلاع رسانی است.

  ترکاشوند در پایان با تبریک مجدد این روز به تمامی اصحاب رسانه فعال در شهر، اضافه کرد: تلاش مدیریت شهری بهبود فضای شهر در همه حوزه های عمرانی، فرهنگی، ورزشی و اجتماعی است و این خدمات رسانی و ارتقای شاخص ها جز به لطف خداوند و با همکاری و همراهی اصحاب رسانه در ارائه اخبار و اطلاعات این حوزه به شهروندان میسر نیست.
  آخرین ویرایش: یکشنبه 18 مرداد 1394 03:11 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمد آستانه اصل یکشنبه 18 مرداد 1394 02:26 بعد از ظهر نظرات ()
   
  تلاش جهادی منطقه 9 شهرداری کرج برای تزریق 200 میلیارد ریالی به ناوگان اتوبوسرانی  
    تلاش جهادی منطقه 9 شهرداری کرج برای تزریق 200 میلیارد ریالی به ناوگان اتوبوسرانی
  مدیریت منطقه 9 شهرداری کرج در تلاش است تا با ارایه پیشنهادی متفاوت و کارشناسی شده مقدمات خریداری تعدادی اتوبوس پیشرفته به ارزش ریالی 200 میلیارد ریال را فراهم آورد و از این طریق به اعتلای کمی و کیفی ناوگان حمل و نقل عمومی کمک شایانی نماید....
    -------------------------------------------
   
  سهم بزرگ اهالی رسانه در تنویر افکار عمومی قابل انکار نیست  کمالی زاده:
    سهم بزرگ اهالی رسانه در تنویر افکار عمومی قابل انکار نیست
  معاون فنی وعمرانی شهرداری کرج با گرامیداشت سالروز شهادت مظلومانه محمود صارمی خبرنگار پرتلاش خبرگزاری جمهوری اسلامی٬ فرا رسیدن ١٧مرداد روز خبرنگار را به عموم خبرنگاران تبریک و تهنیت گفت....
    -------------------------------------------
   
  خبرنگاران با امانتداری پاسدار صراط مستقیم اصول دینی و حرفه ای باشند  نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر کرج:
    خبرنگاران با امانتداری پاسدار صراط مستقیم اصول دینی و حرفه ای باشند
  نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج طی پیامی این روز را به تلاشگران عرصه خدمت و اطلاع رسانی تبریک گفت....
    -------------------------------------------
   
  نوشته های خبرنگاران روحی است که در جان واژه ها دمیده می شود  مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری کرج:
    نوشته های خبرنگاران روحی است که در جان واژه ها دمیده می شود
  مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات در پیامی روز خبرنگار را به تمامی همکاران و فعالان این حوزه تبریک گفت....
    -------------------------------------------
   
   خبرنگاران حرمت قلم را حفظ کنند / انصاف شرط انتقاد سازنده  رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر کرج:
    خبرنگاران حرمت قلم را حفظ کنند / انصاف شرط انتقاد سازنده
  رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر کرج با حضور در پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، ضمن تبریک روز خبرنگار به فعالان عرصه اطلاع رسانی اظهار داشت: خبرنگاران باید با رعایت انصاف و بدون غرض ورزی حرمت قلم را نگه دارند و به وظیفه نظارتی و ذاتی خود عمل کنند....
    -------------------------------------------
   
  رشـد و توسعه فرهنـگی جامعه مستلزم عزم جدی خبرنگاران درعرصه اطلاع رسانی است  مدیر منطقه 6 شهرداری کرج:
    رشـد و توسعه فرهنـگی جامعه مستلزم عزم جدی خبرنگاران درعرصه اطلاع رسانی است
  مدیر منطقه 6 شهرداری کرج ضمن تبریک فرا رسیدن 17 مرداد و روز خبرنگار رشـد و توسعه فرهنـگی هر جامعه ای را مستلزم عزم جدی خبرنگاران آن جامعه در آگاهـی رسانی به مردم دانست. ...
    -------------------------------------------
   
  پیام تبریک مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری کرج به مناسبت روز خبرنگار  
    پیام تبریک مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری کرج به مناسبت روز خبرنگار
  مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری کرج گفت: خبرنگاران به راستی تجسم امانت، مسئولیت پذیری، تعهد، دلسوزی و وظیفه است....
    -------------------------------------------
   
  "پارک خبرنگار" در منطقه 3 شهرداری کرج افتتاح شد  با اعتباری 400 میلیون تومان؛
    "پارک خبرنگار" در منطقه 3 شهرداری کرج افتتاح شد
  مدیر منطقه 3 شهرداری کرج از افتتاح "پارک خبرنگار" در این منطقه به منظور پاسداشت مقام خبرنگار و تلاشگران عرصه خطیر اطلاع رسانی و آگاهی بخشی خبر داد. ...
    -------------------------------------------
   
  پیکر شهید گمنام عملیات کربلای 4 در کرج تشییع و تدفین می شود  همزمان با سالروز شهادت رئیس مذهب؛
    پیکر شهید گمنام عملیات کربلای 4 در کرج تشییع و تدفین می شود
  همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع)، پیکر مطهر یکی از شهدای غواص عملیات کربلای 4 با حضور خیل عاشقان و ملت حزب الله کرج تشییع و تدفین می شود....
    -------------------------------------------
   
  مدیرعامل سازمان فرهنگی شهرداری کرج روز خبرنگار را به سکانداران عرصه خبر تبریک گفت  با صدور پیامی؛
    مدیرعامل سازمان فرهنگی شهرداری کرج روز خبرنگار را به سکانداران عرصه خبر تبریک گفت
  مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کرج طی پیامی روز خبرنگار را به سکانداران عرصه خبر تبریک گفت....
    -------------------------------------------
   
  مشکلات حوزه حمل و نقل شهری کرج به صورت مستند بررسی می شود  با دستور افضلی؛
    مشکلات حوزه حمل و نقل شهری کرج به صورت مستند بررسی می شود
  معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج از برگزاری جلسه بررسی مشکلات و معضلات موجود در حوزه حمل و نقل شهری با ارائه گزارش های تصویری و مستند خبر داد. ...
    -------------------------------------------
   
  مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی کرج طی پیامی روز خبرنگار را تبریک گفت  
    مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی کرج طی پیامی روز خبرنگار را تبریک گفت
  مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی کرج و حومه با ارسال پیامی روز خبرنگار را بر تمام فعالان عرصه خبر تبریک گفت....
    -------------------------------------------
   
  خبرنگاران روایتگر خدمات صادقانه اند  مدیرعامل سازمان خدمات موتوری شهرداری کرج:
    خبرنگاران روایتگر خدمات صادقانه اند
  مدیرعامل سازمان خدمات موتوری ضمن گرامیداشت یاد شهدای خبرنگار، 17 مرداد ماه روز خبرنگار را به کلیه تلاشگران این حوزه تبریک گفت و افزود: خبرنگاران روایتگر خدمات صادقانه اند....
    -------------------------------------------
   
  تکریم خبرنگار پاسداشت تلاشگران عرصه امانتداری و مجاهدت است  داوود وحیدی:
    تکریم خبرنگار پاسداشت تلاشگران عرصه امانتداری و مجاهدت است
  سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج 17 مرداد را یادآور مجاهدت های انسان های حقیقت طلب و یادآور گزارش های لحظه به لحظه از پیروزی های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس دانست و گفت: این روز را که به یاد شهید صارمی و دیگر خبرنگاران عرصه خدمت و مجاهدت نامیده شده است، به اقشار مختلف رسانه تبریک و تهنیت عرض می کنم....
    -------------------------------------------
   
  خبرنگاران صف مقدم آگاهی بخشی و اطلاع رسانی هستند  فاطمی در بازدید از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج:
    خبرنگاران صف مقدم آگاهی بخشی و اطلاع رسانی هستند
  مدیر منطقه 11 شهرداری کرج صبح امروز با همراهی مسئولان زیباسازی و روابط عمومی این منطقه در پایگاه خبری مدیریت شهری کرج حضور یافت و ضمن تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: خبرنگاران صف مقدم آگاهی بخشی و اطلاع رسانی هستند....
    -------------------------------------------
   
  رسانه پویا، روح تکاپو و تلاش را در جامعه جاری می کند  مدیرکل ارتباطات شهرداری کرج:
    رسانه پویا، روح تکاپو و تلاش را در جامعه جاری می کند
  مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کرج، رسانه را عاملی پویا برای تشویق و ترغیب مسئولان و فعالان دستگاه ها و بخش هایی عنوان کرد که خدمت به شهروندان را در پیشانی اقدامات خود قرار داده اند....
    -------------------------------------------
   
  گزارش تصویری/ چهل وهفتمین جلسه کمیسیون عمران شورای شهر کرج برگزار شد  
    گزارش تصویری/ چهل وهفتمین جلسه کمیسیون عمران شورای شهر کرج برگزار شد
  چهل و هفتمین جلسه کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر صبح امروز به ریاست مهندس حجت اله غلامرضایی و حضور حداکثری اعضاء در محل سالن جلسات پارلمان شهری برگزار شد و طی آن با حضور جمعی از مدیران شهری، پرونده ها و لوایح ارجاع شده به این کمیسیون تخصصی مورد بحث و تبادل نظر کارشناسی قرار گرفتند....
    -------------------------------------------
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • تعداد صفحات : 3 1 2 3