منوی اصلی
AstanehAsl Digital Library محمد آستانه اصل
"Good luck, good speech and good deeds" & "Life means hope and movement"
 • محمدMohammad آستانه اصل Astanehaslm چهارشنبه 29 مهر 1394 08:47 قبل از ظهر نظرات ()
  قیمه امام حسین ۱۰ ساعت طول می کشد
  عطیه همتی، 28 مهر 94
  تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۱

  حاج «عباس پورسنج» آشپز قدیمی محله تجریش و شمیرانات از حس های خوب محرم می گوید. حس ها و خاطره هایی که همه اش بوی دلپذیر مطبخ خانه هیئت و غذای نذری سیدالشهدا می دهد.

  خوردن غذای نذری بعد از عزاداری در هیئت های امام حسین از آن لحظه های شیرین است که به جان آدم می چسبد و طعم این لحظه و این غذا را در هیچ کدام از روزهای سال نمی توان یافت. آشپزهای هیئت خادمان زحمت کشی هستند که برای پذیرایی از عزاداران سیدالشهدا از صبح روی پا ایستاده اند تا شیرینی این لحظه را به کام عزاداران بچشانند. خادمانی که بارها پای دیگ هایشان بغض کرده اند و خودشان روضه خوانده اند و غذایشان را با ذکر و نام اهل بیت معطر کرده اند.

  سراغ یکی از باسابقه ترین آشپزهای پایتخت رفتیم.«حاج سید عباس پورسنج» نفسش آغشته به ذکر اهل بیت و سالهاست که کنار آشپزی مداحی هم می کند. برای همین برای یک نفسی می خواند و ماهم کنار این مصاحبه برای شما سنجاق می کنیم. اگر شما هم دلتان می خواهد از فوت و فن های قیمه خوش عطر امام حسین و خورش های نذری در محرم بدانید این مصاحبه را از دست ندهید.

  آشپزی ارث پدری است
  حاج سیدعباس پورسنج متولد ۴مرداد ۱۳۳۵ در محله تجریش تهران است و خودش هنگام آدرس دادن روی خانه شان که پشت تکیه بزرگ تجریش بوده تاکید ویژی ای می کند. به قول خودش از همان بچگی لباس عربی می پوشیده و شعرهای محرمی را که یاد می گرفته بلند می خوانده است. آشپزی هم شغل پدری آقای پورسنج است که توانسته نام پدر را در محله قدیمی شان زنده نگه دارد. « آشپزی شغل پدری بنده است. خب من از بچگی مراحل کار را کنار پدرم دیده بودم و در دستگاه اباعبدالله بزرگ شده بودم. هرچه باشد من با لقمه آشپزی بزرگ شده بودم برای همین به این کار عرق خاصی داشتم. از همان دوران هم در ایام محرم و فاطمیه پخت داشتیم و من چون کنار پدر یاد گرفته بودم و بلد بودم کار را به دست ما هم می دادند. البته ذوق و سلیقه خودم هم در کار دخیل بود. به هرحال در میان برادرها من تنها وارث پدر در آشپزی شدم و همین باعث شد به طور ناخودآگاه از کار قبلی‌ام زده شوم.»

  کار ساختمان را به خاطر آشپزی رها کردم
  زده شدن از کار ساخت و ساز ساختمان هم قصه جالبی دارد که به استخاره آیت الله جمال الحق بر می گردد. « به دلم افتاد که برای استخاره پیش آیت الله بروم که بالاخره کار آشپزی را ادامه بدهم یا نه؟ آیت الله استخاره هایشان ردخورد نداشت. من هم اصلا نگفتم که چه می خواهم. بعد از استخاره آیت الله گفت آقای سید عباس کار بسیار خوبی است اما خطرش زیاد است. ولی خداوند شما را یاری می کند که از خطرات نجات پیدا می کنید و ثواب های بسیار زیادی هم می برید. همین موضوع یک تشویق بسیار جدی برایم شد و کار ساختمان را با اینکه اعتبار زیادی در آن داشتم؛ کنار گذاشتم. بعد آشپزی را حسینیه تجریش شروع کردم. یک آشپزخانه کوچک هم ساختم و روزی یک قابلمه برنج می پختم و به تکیه می آوردم. اتفاقا اولین روزی هم که در تکیه غذا پخش کردم. روز عید فطر بود و در حضور حضرت آیت الله دین پرور کار انجام شد. آیت الله دین پرور به من ۸۰ هزارتومان داده بود و من خودم هم مقداری رویش گذاشتم و قرار شد قرمه سبزی درست کنیم. آن روز حدود ۳۵۰ پرس غذا به مردم دادیم و آنقدر آن قرمه سبزی خوب شد که من فردایش ۱۵۰ پرس غذا فروختم.»


  برای کاروان زائرین بین راه غذا می پختم
  حاج سید عباس آنقدر روحیه لطیفی دارد که کنار اسامی تمام کسانی که دوست دارد بغض می کند و چندقطره اشک می ریزد. از اسامی فرزندان و نوه هایش گرفته تا اسامی اهل بیت که حاج سیدعباس را به گریه می اندازد. برای همین وقتی برایمان تعریف می کند که بارها آشپز کاروان زائران حضرت زینب به سوریه بوده است و برای زوار غذا درست می کرده باید چندین مرتبه اشک‌هایش را از گوشه چشمش پاک کند. «اولین کسی که بین راه، غذا پخت و به زائرین غذای گرم داد، من بودم. مواد اولیه را با خودم می آوردم و بین راه برای زائرین غذا آماده کردم. قبلا که با اتوبوس به سوریه می بردند بین راه غذا نمی دادند. زائرین با خودشان کنسرو می آوردند. این کار را هم که ما کردیم عده ای ناراحت شدند گفتند خیلی کار پر زحمتی است و بقیه را متوقع می کنید ولی من این کار را انجام دادم. به مسافرها زمان ثبت نام می گفتیم غذا نیاورند. بعد یک ساعت به ظهر مانده فرش را پهن می کردیم و مواد خورشی که نیمه حاضر کرده بودم را همانجا درست می کردم. برنج را هم همان جا دم می کردم و پخش می کردیم.»

  قبلا قیمه غذای آدم های مرفه بود
  حالا بحث به قیمه امام حسین می رسد و می پرسیم اصلا چرا نذری امام حسین به قیمه معروف شد که جواب های جالبی می دهد. « این سنتی است که از قدیم پارجا بوده و قدمتش به بیش از ۱۰۰ سال یا۱۵۰ سال می رسد. از آن زمان غذای قرمه سبزی و قیمه غذای خانواده های مرفه بود. و چون در سنت ما از قدیم مردم بهترین غذایشان را برای اباعبدلله کنار می گذاشتند. قیمه و قرمه از آن موقع باب شد. بالاتری ها فسنجان هم می دادند. اما زرشک پلو با مرغ از نظرمن به درد نذری محرم نمی خورد. نمی دانم چرا برای محرم اصلا به من نمی چسبد.» حالا بحث مان گل می کند و می گوییم چرا عطر قیمه امام حسین فرق دارد؟« عزیزم این چیزی که من به شما می گویم عین حقیقت است. در پخت غذا هیچ چیزی به جز نیت نیست. شما اگر در خانه نیت کنید بگویید یا امام حسین من می خواهم به همسرم، پدرومادرم، اولادم یا مهمانم قیمه شما را بدهم. اگر طعمش عوض نشد؟ من محاسنم را پیش شما گرو می گذارم. یعنی آنقدر به این کار یقین دارم. نام امام حسین بیاید غذا از تبرک نامش طعم پیدا می کند.»


  یکبار خواستند غذایم را خراب کنند
  خراب شدن غذا هم سوژه دیگرماست که حاج سیدعباس می گوید هیچ وقت به کمک خدا غذایش خراب نشده چون همیشه کنار دیگش نشسته است. اما اتفاق افتاده که بخواهند غذایش را خراب کنند: « در همین تکیه تجریش یک سال برای عاشورا باید ۷۵۰ کیلو برنج می پختیم. وقتی نشستیم صحبت کردیم دیدیم ۲۷ تا دیگ ۱۰ من می شد. در مسجد یک عالمه آدم گفتند که برای کمک می آیند. من بودم و پسرم مهدی و یک کارگر افغانی که داشتم. اما شب عاشورا موقع کار هیچ کس نیامد. به ۲ نصفه شب که خوردیم. فهمیدیم می خواهند کار ما را خراب کنند. مثل خرابکاری که متاسفانه در خیلی جاها انجام می شود. خلاصه می خواستند دستمان را توی پوست گردو بیندازند. ۷۵۰ کیلو برنج را از ۲نصف شب شروع به کار کردیم و آخرین دیگ مان را هم ۷ صبح دم کردیم. شواهدش هست ۲۷ دیگ همه هم ته چین دار و هیچ سالی هم غذای ما به آن خوبی نشد. تا به امروز هم آن آدم ها را دیدم چیزی نگفتم. به خاطر همین مسائل من از پای دیگم تکان نمی خورم. غذا را که پختم و سالم تحویل دادم می روم استراحت می کنم.» آقای پورسنج به ته دیگه هم خیلی حساس است و می گوید ته دیگه همه غذاهایش را ته چین می زند.

  ۴ هزارماهی سرخ کردم
  آشپزی برای کاروان های زیارتی از شیرین ترین خاطره های حاج سیدعباس است: «من برای اینکه مکه بروم هیچ وقت نیاز نداشتم کار کنم. پول داشتم همینطوری عادی مکه بروم. اما به دلیل علاقه ام به خدمت کردن به زائران همیشه به عنوان خادم و آشپز کاروان عازم خانه خدا می شدم. یک بار ماه رمضان مکه بودم که باید ۲هزار غذا پخت می کردیم. قرار بود یک روز ماهی درست کنیم. ماهی های کوچکی بود که از پاکستان آورده بودند که برای هرکس ۲تا می دادیم. من سحری را که تحویل دادم. اذان را گفتند و نماز خواندم. بعد ۴ تا ظرف گذاشتم که ماهی ها را سرخ کردم تا برای افطار آماده شود. باور کنید موذن وقتی برای اذان مغرب «الله اکبر» گفت. من آخرین ماهی را سرخ کردم. ۴هزار ماهی بود. آخرین ماهی تابه ماهی را که برداشتم از هوش رفتم.حالا فکر کنید بچه ها مرا روی شانه هایشان بلند کردند روی شوخی «لااله الاالله» گفتند و به اتاقم بردند.»  خورش قیمه امام حسین ۱۰ ساعت کار دارد
  مصاحبه تمام شده و دلمان نمی آید بعد از گپ شیرین با حاج عباس از او در مورد نحوه پختن غذای نذری نپرسیم. حالا ریزتر می شویم و دستورپخت ویژه اش را برای قیمه نذری می پرسیم حاج سیدعباس جزء به جزء را با اصطلاحات آشپزی منحصر به فردش برایمان شرح می دهد: « یک اشتباهی که شما جوان ها می کنید این است که فکر می کنید می شود یک ساعت دوساعته یک خورش پخت. نخیر هر خورشی حداقل ۱۰ ساعت کار دارد. بعد از پاک کردن و شستن لپه و آب کشیدنش. باید روغن را داخل قابلمه بریزید و زیرش را کم کنید تا آرام داغ شود. زیرش زیاد کنید قبل از اینکه داغ شود می سوزد. ما هیئتی ها اکثریت روغن جامد می ریزیم. بعد از چند دقیقه ۳ تا لپه داخلش بریزید پف می کند. بعد لپه ها را که ریختید به دم نیم سرخ که رسید مقداری زردچوبه می ریزید. الباقی سرخ شدن لپه با زردچوبه است. پیاز داغ از قبل آماده را داخلش می ریزید. گوشت هم که ریختید و آب را هم اضافه می کنید. کف قهوه ای را همه را خارج می کنید که اصلا غذا را خراب می کند این کف قهوه ای همان خون مردگی هاست که باید خارج شود. اگر گوشت را جداگانه بپزید یک قل که بپزد این کف بیرون می آید و می توانید آبکش کنید. بعد داخل مواد بریزید. رب را هم سوا سرخ کنید اما رب را دیرتر بریزید. این ها که نیم پز شدند رب را بریزید. چون رب ممکن است جلوی پخت گوش را بگیرد. بعد که چندجوش زد. حالا زیرش را کم کنید که کندجوش بزند. کندجوش که بزند روغنی که دارد رو می ایستد که هم خوشگل می شود هم شما می توانید اگردلتان خواست روغن اضافه را بردارید. من می دانم شما دنبال چه هستید دنبال ادویه اش می گردید. چون الان می روند عطاری می گویند ادویه خورشی می خواهیم و یک ملغمه تحویل می گیرند که به درد نمی خورد. من گلاب و هل نمی زنم. اما اگر اصرار دارید یک مقدار کمی هل بزنید. به نظرمن گلاب برای شیرین پلو است من نمی زنم اما عده ای برای برنج زعفرانی گلاب می زنند. جوزهندی هم یک دم قاشق چای خوری، فلفل قرمز یا فلفل سیاه که دومی خوش عطر تر است. پودر سیر را هم به گوشت بزنید که بوی ضخمش را بگیرد. اما دارچین را آخر بریزید. چون رنگ خورش را تاریک می کند. لیموعمانی را با آبجوش یک جوش بدهید این زردی که بیرون می زند همان تلخی است که باید دور بریزید. آخرش هم یک کم روغن حیوانی بریزید که عالی می شود. گوشت قیمه ترجیحا سردست گوسفند باشد لذیذ تر است.»

  فوت قرمه سبزی و فسنجان چیست؟
  دستور قرمه سبزی هم با توضیح سبزی شروع می شود: « سبزی های قرمه اصل کار است. تره، گشنیز، جعفری و یکم اسفناج که سرخ شدن این سبزی برای طعم غذا شرط است. سبزی وقتی برای سرخ شدن آماده باشد یک ثانیه ولش کنید از کف ماهی تابه بالا می پردو به شما می گوید من سرخ شدم. اصل لوبیا هم لوبیای قرمز است که از قبل خیس خورده و معمولا نیم پز می کنند. اما لوبیای چینی به علت لعابی که به خورش می دهد هم خیلی خوب است. پیازداغ و زرد چوبه را بریزید. مواظب باشید زرد چوبه اگر در دمای بالا سرخ شود مزه غذا را تلخ می کند. گوشت قرمز هم باید درشت تر از قیمه باشد. اکثرا برای قرمه سبزی مشکل لعاب دارند چون می خواهند دوساعته قرمه سبزی درست کنند. من اصلا قرمه سبزی دوساعته را قبول ندارم.رب گوجه فرنگی هم سلیقه ای است که بیشتر در شهرستان ها باب است اما در اصل قرمه سبزی رب ندارد.»


  فسنجان هم بحث دیگر ماست که با توضیح گردو آغاز می شود: « فسنجان ترش و شیرین خوردنش کاملا سلیقه ای است مثلا شمالی ها معمولا ترش می خورند. اما رب انار ملس یا ترش باید بخرید چون به رب انار شیرین شکر می زنند. بعضی ها هم به ازای نیم کیلو گردو سه کیلو کدوتنبل می زنند که من اصلا این فسنجان را قبول ندارم. این خورش کدو تنبل است. گردوی فسنجان باید نه سفید باشد نه سیاه. باید مایل به قهوه ای باشد. بعد از چرخ کردن هم در روغن خیلی کم باید تفت داد. بعد پیازداغ و گوشت را همانطور که گفتم باید اضافه کرد و بعد آب ریخت. عده ای گوشت قلقلی می ریزند. من لقمه می ریزم. بعد از چندساعت طبخ این غذا روغن پس می زدهد که این روغن همه خواصش است. رب انار را هم باید آخر اضافه کرد چون اگر زود بریزی گوشت را سفت می کند و به موقع بریزید جلوی هریسه شدن گوشت را می گیرد. به ازای هر نیم کیلو گردو باید ۱۰۰ گرم رب انار ریخت. بعد از یک ساعت خود فسنجان خودش آدم را صدا می زند که من آماده ام حالا شما باید بچشید و ترشی و شیرینی اش را چند دقیقه قبل از خاموش کردن غذا تنظیم کنید.»
  آخرین ویرایش: چهارشنبه 29 مهر 1394 02:50 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • رژه علنی داعش در خیابانهای موصل+ عکس
  تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۴:۰۷
  گروه تروریستی تکفیری داعش روز گذشته اقدام به اجرای رژه نظامی در خیابانهای شهر موصل مرکز استان نینوی در شمال عراق کرد. بنابر این گزارش، صدها تن از نیروهای تازه نفس داعش که اخیرا از یکی از اردوگاههای آموزشی این گروه تکفیری مورد حمایت ترکیه و عربستان سعودی فارغ التحصیل شده بودند در خیابانهای شهر موصل نمایش قدرت برگزار کردند.
   

  رژه علنی داعش در خیابانهای موصل+تصاویر

  در این مراسم نیروهای داعش اقدام به اجرای عملیات نمایشی راپل کردند. رژه علنی تروریستها در موصل در حالی است که نیروی هوایی ائتلاف به اصطلاح مبارزه با داعش به رهبری آمریکا و مشارکت کشورهای حامی تروریسم در منطقه همچون عربستان سعودی ترکیه و … مدعی هستند که کلیه تحرکات این گروه را تحت نظر داشته و بصورت مداوم در حال انهدام مواضع و کاروانهای تدارکاتی آن هستند.

  رژه علنی داعش در خیابانهای موصل+تصاویر

  رژه علنی داعش در خیابانهای موصل+تصاویر

  رژه علنی داعش در خیابانهای موصل+تصاویر

  آخرین ویرایش: سه شنبه 28 مهر 1394 10:16 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • رستاخیز موشکی در ایران/ قطار بالستیک‌های «اسرائیل‌زن» سپاه در زیر زمین

  طرح اجرای برجام، در کش و قوس تصویب در مجلس شورای اسلامی بود که اعلام ۲ خبر مهم موشکی همه نگاه‌ها را به خود جلب کرد.

  خبرگزاری فارس: رستاخیز موشکی در ایران/ قطار بالستیک‌های «اسرائیل‌زن» سپاه در زیر زمین


  گروه امنیتی دفاعی خبرگزاری فارس- مهدی بختیاری: با پایان مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 در وین و به دنبال آن، صدور قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل، حرف و حدیث‌های فراوانی پیرامون بندهای این قطعنامه شکل گرفت که یکی از بحث برانگیزترین این بندها، مربوط به موضوع موشک‌های بالستیک جمهوری اسلامی ایران بود.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • آمار تکان دهنده وزارت بهداشت عربستان از جان‌باختگان فاجعه منا/ اسامی ۷۴۷۷ کشته شده
  بخش خبری الف، 24 مهر 94
  تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۰۳
  سایت اپوزوسیون البروج ساعاتی پیش به نقل از وزارت بهداشت عربستان سعودی با انتشار بیانیه‌ای پرونده بررسی آمار و هویت متوفیان حادثه منا را مختومه اعلام کرد.

  در این بیانیه به لیستی اشاره شده که از ساعاتی پیش در سایت وزارت بهداشت عربستان سعودی قرار گرفته و در آن آخرین آمار، هویت فردی و ملیت جانباختگان این حادثه منتشر شده است.

  نکته قابل توجه آن است که در این بیانیه ذکر شده "هویت و اطلاعات فردی اغلب شهدا - خدا رحمتشان کند - مشخص شده و در لیست منتشر شده در سایت وزارت بهداشت قرار گرفته است".

  همچنین در پایان این بیانیه آمده است "این لیست نتیجه نهایی تحقیقات است به طوریکه با انتشار آن پرونده شهدای حج امسال سرانجام بسته می‌شود".

  مخاطبان گرامی می‌توانند فایل پی دی اف منتشر شده شامل اسامی جان‌باختگان حادثه منا را در اینجا مشاهده کنند
  آخرین ویرایش: شنبه 25 مهر 1394 08:59 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه

 •  این حواشی با تذکرهای پیاپی و سروصدای نمایندگان مخالفان برجام آغاز شده و تا اختلاف نظر رئیس مجلس و رئیس کمیسیون ویژه برجام در قرائت شورای امنیت از طرح مجلس پیش رفت و در نهایت به تهدید رئیس سازمان انرژی اتمی در صحن علنی انجامید.

  روزنامه های امروز کشور هر یک از منظری به جلسه دیروز مجلس پرداخته اند که در ادامه می خوانید:

  کیهان طرح برجامی مجلس را «کلیات ابوالبقاء» خوانده که با «جنجال مهندسی شده، رای آورد!». مطلع این گزارش از این قرار است «روز گذشته کلیات طرح اجرای برجام که بیشتر شبیه کلیات ابوالبقاست تا یک طرح سیاسی و عملیاتی، در سایه حاشیه‌سازی‌های قابل تامل و با آرایی لرزان در مجلس شورای اسلامی تصویب شد». گزارش با حواشی ای از کاسب خواندن مخالفان تحریم، عدم دفاع لاریجانی از کمیسیون ویژه بررسی برجام، اظهارات زاکانی درباره لغو نشدنی بودن تحریم ها و .... ادامه یافته و سخنان صالحی که به تهدید شدنش اشاره داشت را عامل متشنج شدن فضای مجلس خوانده است. کیهان در این گزارش به حواشی پس از آن و معرفی حسینیان به عنوان نماینده تهدید کننده اشاره ای نکرده و در عوض طرح سوال کرده که چرا ظریف شخصا به دفاع از طرح مجلس نپرداخته و انتخاب صالحی برای دفاع از برجام را «حاشیه سازی عجیب و غریب» قلمداد کرده است.

  «یکشنبه سرکاری» تیتر روزنامه وطن امروز است که از «رای شکننده مجلس» به کلیات «طرحی بی خاصیت» که تهدیدات برجام را رفع نمی کند، نوشته است. این روزنامه مدعی است که این طرح برخلاف توافق لاریجانی با شمخانی و زاکانی به صحن آمده بوده است و مصداق واقعی چشم پوشی بر واقعیات برجام بوده است. وطن امروز، از «رفتار نامتعادل صالحی» نوشته و سخنان وی را احساسی و مظلوم نمایی و حتی «فیلم هندی با حالت گریه» قلمداد کرده است. رای نهایی مجلس به کلیات این طرح از نظر این روزنامه «به نتیجه رسیدن سناریوی بی خیالان» نگاشته شده است.

  روزنامه رسالت تنها گزارشی خنثی از تصویب کلیات طرح برجام و مواضع مخالفان و موافقان نوشته و نه از تهدید حسینیان در آن ردپایی هست و نه واکنش علی اکبر صالحی به آن. در این گزارش به هیچ یک از حواشی روز گذشته مجلس اشاره نشده و تنها نقل قول های کم حاشیه نمایندگان روایت شده بود.

  روزنامه جوان با تیتر «غوغای تصویب برجام» جلسه دیروز مجلس را «پرتنش» خوانده و رای ۱۰۰ نفره مخالفان را پررنگ نشان داده است. در پایان این گزارش دو حاشیه جلسه دیروز هم بازخوانی شده. یکی رای مخالف نمایندگان به علنی بودن رای گیری و دوم «سیمان و صالحی». بخش هایی از نطق صالحی و اینکه به روایت پیرموذن، نماینده تهدید کننده حسینیان بوده است، در میان تیتر آخر این گزارش آمده است.

  «باز شدن معبر مین‌گذاری شده برجام؟!» عنوانی است که روزنامه سیاست روز برای خود برگزیده است. این گزارش به سبک تاریخچه ای همراه با لید نوشته شده و گزیده ای از سخنان تک تک نمایندگانی که دیروز در مجلس درباره برجام اظهار نظر کرده اند را درج کرده است. در این گزارش سخنان صالحی در انتقاد از تهدیدی که شده بوده، در آخرین سطور آمده اما اشاره ای نشده که چه کسی این تهدید را عنوان کرده است.

  روزنامه اطلاعات همچون همیشه مشی ای خنثی و صرفا اطلاع رسان در پیش گرفته است. «با ۱۳۹ رای موافق، مجلس کلیات طرح برجام را تصویب کرد». این گزارش با سخنان رئیس مجلس در پاسخ به مخالفان آغاز شده است.

  روزنامه جمهوری اسلامی هم نوشته است که «پس از جلسه ای پرتنش و پرحاشیه مجلس کلیات طرح اجرای برجام را تصویب کرد». سبک گزارش این روزنامه شبیه روزنامه اطلاعات است. اما با شرح و تفصیل بیشتری به موضوع پرداخته است.

  «روز سخت برجام در خانه ملت» و «ریل گذاری مجلس برای برجام» تیترهای روزنامه های جام جم و همشهری است. گزارش جام جم گزارش کوتاهی ای از «جلسه پرالتهاب و نفس گیر» با تاکید بر رایزنی مجلس و شورای عالی امنیت ملی درباره برجام نوشته است.

  شرق تیتر «جنجال ناکام» وو رای اکثریت مجلس به برجام علی رغم تلاش تندروها را انتخاب کرده است. این روزنامه تصاویر متعددی از نمایندگان مخالف برجام و چهره عصبانی صالحی را نیز در صفحه نخست خود منتشر کرده است. این روزنامه گزارش دیگری در باره بازتاب تهدید صالحی در صحن علنی مجلس دارد و به نقل از عراقچی نوشته است که لحن حسینیان در این تهدید، جدی بود.

  روزنامه اعتماد با تیتر «یکشنبه تلخ» و تصویری از تهدید برخی نمایندگان دلواپس علیه ظریف و صالحی، تمام یادداشت های صفحه نخست خود را نیز به این موضوع اختصاص داده است. تلخی این روز مجلس از نگاه روزنامه اعتماد به دلیل آغاز بررسی برجام با تذکر و تشنج و پایانش با تهدید به قتل و بغض مذاکره کننده ها بوده است. به نوشته این روزنامه، تعداد مخالفان برجام برای آبستراکسیون کم بوده و به همین دلیل مشی تنش در مجلس را در پیش گرفته اند.

  روزنامه آرمان با دو گزارش با عناوین «کمدی تراژیک پایداری در صحن علنی» و «شوک ۱۳۰ رایی مجلس به دلواپسان» به ماجرای دیروز مجلس پرداخته است. آفتاب یزد هم جلسه دیروز مجلس را «یکشنبه تهدید» خوانده و با رویکرد ره به جلو از اجرای برجام از دوشنبه هفته آینده به نقل از عراقچی نوشته است.

    

   

  آخرین ویرایش: جمعه 24 مهر 1394 06:14 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • ۱۶ اختراع عجیب در طول تاریخ + تصاویر

  ۱۶ اختراع عجیب در طول تاریخ + تصاویر

  شنبه ۱۸ مهر ۹۴ ساعت ۱۶:۲۵ | تصویر | پیام | نسخه چاپی

  شبکه خبری پچ پچ: همه ما انسان ها به اندازه های مختلفی علاقه فراوانی به اشیای قدیمی داریم. از علاقه دیوانه وار به بقایای انسان های باستانی گرفته تا ساعت های عجیب و غریب. در این مقاله شبکه خبری پچ پچ به ۱۶ مورد از این اختراعات تاریخی عجیب و البته با ارزش اشاره خواهیم کرد. صرف نظر از اسامی و عناوین، هرکدام از این اشیا دارای اهمیت فوق العاده ای برای نوع بشر هستند. 

   vspace=5px

  • تپانچه جیبی طلایی ناپلئون بناپارت، مربوط به سال ۱۸۰۲

  در سال ۱۸۰۲، سرهنگ دوم توماس تورنتون تپانچه جیبی طلایی خود را به ناپلئون بناپارت تقدیم کرد. توماس تورنتون شاهزاده کومبارد و مارکز دوپون بود که اغلب زندگی خود را به امور شاهانه نظیر شکار، ماهیگیری، تیراندازی، هاوکینگ، رقابت و تشویق هنرمندان سپری کرده بود. تمام افتخار وی به بزرگترین اسلحه ای که در سرتاسر انگلستان وجود داشت، خلاصه می شد. در سال ۱۷۹۴، بعد از مشاجره بین تورنتون و سایر افسران دولتی، کار به دادگاه نظامی کشید و نتیجه این روند، استعفای وی بود. هشت سال بعد لورنتونی که دیگر جاه و مقام خود را از دست داده بود، در دیدار از فرانسه، تپانچه جیبی بی نظیر خود را به بناپارت پیشکش کرد. چند روز بعد وی نامه ای دریافت کرد مبنی بر اینکه پیشکشی وی پذیرفته شده و در رای دادگاه و مسائلی که پیش آمده بود، تجدید نظر خواهد شد. در سال ۲۰۰۶، این تپانچه در یک مزایده به قیمت ۳۸.۴۰۰ فرانک به فروش رفت.

   vspace=5px

  • هلگو بودا : گنجینه وایکینگ ها، قرن ششم قبل از میلاد

  بین قرون ۶ و ۱۱ قبل از میلاد، جزیره کوچک هلگو، واقع در دریاچه مالارن سوئد، قطب صنعت و تجارت وایکینگ ها بوده است. بعد از کشف این منطقه، باستان شناسان با مشاهده مصنوعات نامتعارف آن منطقه که در زیر زمین مدفون شده بود، شگفت زده شدند. مجسمه برنزی بودا، ملقب به گنجینه هلگو، مختص سرزمین هند، یکی از این مصنوعات است که علاقه و تحسین همگان را به خود جلب کرده است. کشف این مجسمه کاوشگران را به سمت این فرضیه هدایت می کند که بازرگانان وایکینیگی از راه دریایی  و آبی عبور و مرور می کردند. این مجسمه اکنون همراه با تاج و تختی که شبیه نیلوفر آبی است و در بالای سر خود یک اورنای نقره ای دارد، در موزه تاریخ سوئد نگهداری می شود.

   vspace=5px

  • عروسک رومی از جنس عاج فیل، مربوط به قرن دوم قبل از میلاد

  در رم مومیایی های بسیار اندکی وجود دارد. به گزارش پچ پچ، در سال ۱۹۶۴،  مهندسین ساختمان در حین حفاری زمین با یک تابوت مرمری مواجه شدند. در درون آن یک مومیایی هشت ساله و تعدادی مصنوعات ساخته دست بشر وجود داشت که همراه با وی درون تابوت قرار گرفته بودند. تا آن زمان، این دومین مومیایی کشف شده در رم بود. صرف نظر از جسد دختر کوچک که بسیار سالم مانده بود، چیزی که توجه باستان شناسان را به خود جلب کرده بود، عروسکی از جنس عاج فیل بود. قدمت این عروسک با قرن دوم قبل از میلاد برمی گردد. به گزارش پچ پچ، این عروسک بسیار ساده و مختصر بود، به استثنای سر، که تمامی جزئیات آن با دقت طراحی شده بود. این عروسک درحال حاضر در موزه ملی رم، در پالازو ماسیمو قرار دارد. این عروسک نمادی از زیبایی های زمان خود است.

   vspace=5px

  • ساعت افلاک نمای رومیزی، ۱۷۷۰

  این افلاک نمای رومیزی، کاملا متفاوت با تمامی ساعت های جهان است. این ساعت در سال ۱۷۷۰ در پاریس ساخته شده است، واقعا نفیس و ارزشمند بوده و جزء نادرترین کلکسیون های ساعت جهان است که در موزه بیر زوریخ در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.

  تئودور بیر که علاقه زیادی به جمع آوری ساعت های کمیاب و قیمتی دارد، از سال ۱۹۴۰ به این کار مشغول است. وی در سال ۱۹۷۱ موزه ای عمومی افتتاح کرد.

   vspace=5px

  • طوقه بردگان رم، قرن چهارم قبل از میلاد

  این گردن بند از دور بسیار شبیه به طوقه بردگان است که قدمت آن به قرن ۴ و ۶ قبل از میلاد بر می گردد. از قرن سوم برده داری یکی از امور متداول بوده است که اغلب این بردگان زندانیان جنگی یا بیگانگان بد طالع بودند. در برهه ای از تاریخ، سناتور رم با بررسی این پدیده تصمیم گرفت بردگان و افراد معمولی به شیوه ای متفاوت از هم لباس بپوشند و از آن زمان برای بردگان از طوقه یا گردن بند استفاده شد. بدین ترتیب بردگان افرادی پایین مرتبه بودند که از آنها برای انجام هر کاری بهره گرفته می شد.

   vspace=5px

  • انگشتر چرتکه ای چینی، با قدمت ۳۰۰ ساله

  این انگشتر در خلال سلطنت پادشاه دیناستی ساخته شده است. بر روی این حلقه یک چرتکه کوچک در ابعاد ۱.۲ سانتی متر در ۰.۷ سانتی متر قرار دارد که دارای هفت میله و هفت مهره است که از بالا تا پایین انگشتر تعبیه شده اند. این ابزار حسابرسی که چرتکه یا ژوسوان نامیده می شود، از جنس نقره بوده و مهره های آن به قدری کوچک است که تنها با سوزن می توان آنها را جابجا کرد. چینی ها از این ابزار برای محاسبات سریع استفاده می کردند. اما متاسفانه زمان ساخت دقیق این انگشتر و اینکه به چه کسی تعلق داشت، بر کسی معلوم نیست.

   vspace=5px

  • حلقه نامزدی ناپلئون، قرن هفدهم

  این حلقه گلابی شکل از جنس یاقوت کبود است که در سمت مقابل آن الماس نیز قرار گرفته است. این حلقه نماد ازدواج ناپلئون بناپارت و ژوسفین دو بوهارنیس است. داستان از این قرار است که افراد متعددی مخالف این ازدواج بودند، زیرا ژوسفین به عنوان یک زن بیوه، مادر دو طفل بوده و از طرفی بزرگتر از ناپلئون بود. دو روز بعد از ازدواج آنها، درتاریخ ۹ مارس ۱۷۹۶، ناپلئون برای جنگ احضار شد. بعد از بازگشت وی از جنگ، آن دو تا سال ۱۸۱۰ با هم زندگی کردند تا اینکه در سال ۱۸۱۰ ناپلئون تصمیم گرفت با ماری لوئیس ازدواج کند، زیرا ژوسفین قادر به تحمل بچه های وی نبود. جالب است بدانید که حتی بعد از جدایی آن دو، ناپلئون همچنان از عنوان ملکه برای ژوسفین استفاده می کرد.

  در سال ۲۰۱۳، این حلقه به قیمت ۹۳۹.۰۰۰ دلار به فروش رفت.

   vspace=5px

  • گلوله ای که آبراهام لینکن با آن به قتل رسید- دارای قدمت ۱۵۰ ساله

  همه ما به خوبی می دانیم هر چیزی که به نحوی با آبراهام لینکن مرتبط است، ارزشمند خواهد بود. گلوله ای که به تن این بزرگ مرد اصابت کرد و جان وی را گرفت، امروز در یک محفظه شیشه ای در موزه ملی سلامت و پزشکی، درست مثل یک سنگ قیمتی نگهداری می شود. موزه ارتش که به دلیل کلکسیون گرانقدر خود معروف است، به نگهداری از بخش هایی از  جمجمه رئیس جمهور آمریکا می نازد.

   vspace=5px

  • اولین اندام مصنوعی جهان، با قدمت ۳ هزار ساله

  وقتی قدیمی ترین اندام مصنوعی جهان از یک مومیایی ۳ هزار ساله کشف شد، دانشمندان فکر می کردند که این اندام کشف شده بخشی از بدن سوخته یک مومیایی است که در حین خاکسپاری آن را به بدن وی متصل کرده اند. اما در سال ۲۰۰۷، مصرشناس بریتانیایی، با انجام بررسی های بیشتر این تفکر را به چالش کشیده و ادعا کرد این پای مصنوعی وقتی فرد زنده بوده، مورد استفاده قرار می گرفت. این پای مصنوعی واقعا جالب و به روز است. این پای مصنوعی از جنس چوب و چرم بوده و به زنی حدودا ۵۰ تا ۶۰ ساله تعلق دارد. پژوهشگران از روی این پا شبیه سازی کرده و از داوطلبان خواستند آن را به پا کرده و راه بروند تا در نهایت به این نتیجه برسیم که آیا پای مصنوعی قابل کاربرد است یا خیر!

   vspace=5px

  • قدیمی ترین شلوار جهان- دارای قدمتی بین ۳ هزار تا ۳ هزار و سیصد

  اخیرا در یکی از عملیات کاوش، بقایایی از دو اسب سوار چینی که شلوار به پا داشتند، پیدا شد. باستان شناسان معتقدند این شلوار ها قدیمی ترین شلوار جهان هستند. این شلوار های پشمی تمام قد بوده و در قسمت فاق آن نقش و نگارهایی دیده می شود.

  فرض براین است که این شلوارها در آسیای میانه توسط رمه دار های کوچ کننده استفاده می شدند، زیرا امکان حرکت آسان، مخصوصا در حین اسب سواری را فراهم آورده و از پای اسب سواران در برابر هر نوع حادثه احتمالی محافظت می کردند. اگرچه ملیت این اسب سواران نامشخص است، دانشمندان معتقدند استفاده از این نوع شلوارها بعد از آن مد شد.

   vspace=5px

  • مهر و موم دست نخورده مقبره پادشاه توتان خامون،مربوط به ۳ هزار سال قبل

  هوآرد کارتر باستان شناس و مصر شناس معاصر موفق به شناسایی مقبره یکی از شاهان جوان که در مجموعه ای از تابوت های چهارگانه دفن شده و درون حرم پنجم نگهداری می شود، شد. اگرچه تا کنون دو بار این مقبره مورد حمله و تاخت و تاز قرار گرفته است، اما اغلب اتاق های آن همچنان دست نخورده باقی مانده اند.

  به گزارش پچ پچ، توتان خامون یکی از فرعونهای مهم عصر خود بود که در اوج جوانی و زییایی به کام مرگ فرو رفت که همراه با وی، بیشتر ثروت و دارایی وی نیز دفن شده است. علیرغم این موضوع، مقبره توتان خامون از اهمیت بالایی برخوردار بوده و باستان شناسان احترام خاصی برای آن قائل هستند. دلیل این اهمیت و احترام این است که مقبره توتان در درون مقبره های متعدد قرار گرفته است تا سارقان امکان دسترسی به آن را نداشته باشند و به همین دلیل گنج های مدفون شده با وی بعد از هزاران سال همچنان دست نخورده باقی مانده است. با توجه به موقعیت این مقبره، ورودی آن مهر و موم شده است تا در برابر سیل و سایر رخدادها محافظت شود.

   vspace=5px

  • قدیمی ترین دستور آشپزی- سال ۱۷۵۰

  وقتی یک لوح گلی با دست نوشته های عجیب و غریب مشاهده می کنیم، اینکه این نوشته ها نوعی دستور آشپزی باشد، بسیار دور از ذهن به نظر می رسد. تصویر فوق مربوط به یکی از دو لوحه گلی در عصر بابیلونیان هاست. این لوحه گلی یک کتاب آشپزی خارق العاده است. این دستور به زبان آکادیان نوشته شده و حاوی دستور غذاهای نفیس و مجلل است. این لوحه گلی شامل ۲ دستور غذایی متفاوت است که ۴ مورد آن گیاهی و ۲۱ مورد آن غیر گیاهی است. اگرچه در این دستور ها، مواد غذایی به ترتیب استفاده ذکر شده اند، هیچ اشاره ای به مقدار مواد مورد نیاز اشاره نشده است. با توجه به این مسئله می توان گفت این لوحه مختص سرآشپزهای حرفه ای بوده است. واضح است این سرآشپز ها در دربار و یا معابد مشغول کار بودند.

   vspace=5px

  • کلاه ایمنی سنجاقکی ژاپن- قرن هفدهم

  در قرن ۱۵ و ۱۶ فئودالی ژاپن استفاده از کلاه ها عجیب و غریب متداول بود. در این عصر، خانواده های فئودالی با هدف تسلط و برتری بر دیگران مشغول جنگ های داخلی بودند که نتیجه آن شکل گیری گاه به گاه میدان های نبرد بود. کاواری کابوتو کلاهی بود که افسران بلند رتبه از آن استفاده می کردند و به همین دلیل به راحتی در میدان جنگ تشخیص داده می شدند. کلاه خودها دارای معنی نمادین بودند که نشان دهنده جنبه ای از شخصیت افسر جنگجو و آرمان های جنگی بودند. در متون باستانی، از ژاپن تحت عنوان آکیتسوشیما، سرزمین سنجاقک ها یاده شده است که این کلاه خود ها بخشی از تاریخ ملی آن سرزمین هستند.

   vspace=5px

  • قدیمی ترین کره زمین که در آن آمریکا مشخص شده است، مربوط به سال ۱۵۰۴

  حدود ۵۰۹ سال قبل، این کره که درست به اندازه یک گریپ فورت است، از تخم شترمرغ تهیه شده است. سازندگان این کره در کارگاه لئوناردو داوینچی مشغول فعالیت بودند. بر روی این کره، یک عبارت لاتین HIC SVNT DRACONES ، به معنی اینجا محل زندگی اژدهاست ، نام ۷۱ منطقه، تعدادی کشتی، هیولا، امواج و یک کشتی شکسته دیده می شود.

  به گزارش پچ پچ، این کره شترمرغی انعکاسی از دانش اروپایی های باستانی در مورد جهانی بوده است که بر روی آن در حال زندگی بودند.

   vspace=5px

  • یک ابزار چند کاره رومی، مربوط به سال ۲۰۰ قبل از میلاد

  این ابزار که تا حدی شبیه به چاقوی ارتش سوئیسی است، به عنوان یک ابزار چند کاره از جنس آهن ساخته شده است. درمنطقه مدیترانه ای، از این ابزار به عنوان قاشق، چنگال، سنبله، چنگال و یک خلال دندان استفاده می شد. متخصصان معتقدند این ابزار به صورت سفارشی برای برخی خانواده های ثروتمند که دائم در سفر بودند، ساخته شده است.

   width=626

  • قدیمی ترین آدامس جهان- دارای قدمت ۵ هزار ساله

  این شیئی که در تصویر مشاهده می کنید، سنگ نیست! در اصل قدیمی ترین آدامس جهان است. این آدامس از پوست درخت غان تهیه شده و دارای خاصیت از بین برنده عفونت دهان بوده است. این آدامس در فنلاند شناسایی شده و رد پای دندان فرد نیز بر روی آن دیده می شود!

  آخرین ویرایش: جمعه 24 مهر 1394 06:10 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمدMohammad آستانه اصل Astanehaslm پنجشنبه 23 مهر 1394 04:29 بعد از ظهر نظرات ()
  فرانسه: ایران قطعنامه شورای امنیت را آشکارا نقض کرده است
  شناسه خبر: 889699 سرویس: بین الملل
  موشک دوربرد عماد

  وزارت خارجه فرانسه می‌گوید آزمایش موشک بالستیک عماد توسط ایران نقض آشکار قطعنامه 1929 شورای امنیت سازمان ملل و حاوی پیامی نگران‌کننده به جامعه بین‌المللی است.

  به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، رومه نادال، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه، می‌گوید: "آزمایش موشک بالستیک ایران در هفته جاری نقض آشکار قطعنامه شورای امنیت و حاوی پیامی نگران کننده است".

  ایران در روز یکشنبه و علی‌رغم قطعنامه 1929 شورای امنیت ملل دست به آزمایش موشک بالستیک عماد زد. مقامات کشورمان بارها اعلام کرده‌اند که هیچ محدودیتی برای برنامه‌های نظامی دفاعی کشورمان قائل نخواهند شد.

  نادال در کنفرانس خبری روزانه گفت: "پرتاب روز 11 اکتبر نقض آشکار قطعنامه 1929 است. این پیامی نگران‌کننده از ایران به جامعه بین‌المللی است".

  قطعنامه 1929 شورای امنیت سازمان ملل که در سال 2010 تصویب شده ایران را از آزمایش موشک‌های بالستیک دوربرد منع می‌کند. این قطعنامه تا زمانی که تفاهم هسته‌ای میان ایران و گروه 1+5 اجرایی گردد، معتبر است.

  بر اساس قطعنامه 2231 پس از اجرایی شدن برجام نیز از ایران "خواسته می‌شود" هیچ‌گونه فعالیتی در زمینه موشک‌های بالستیک که برای حمل کلاهک‌های هسته‌ای طراحی شده‌اند، در یک دوره زمانی هشت‌ساله، انجام ندهد.

  در این قطعنامه همچنین اعلام شده که پس از اجرایی شدن برجام کشورها می‌توانند تکنولوژی موشکی و تسلیحات سنگین را به‌صورت مورد به مورد و با تأیید شورای امنیت به ایران صادر کنند.

  با این حال، پس از نگارش پیش‌نویس قطعنامه، یک مقام ارشد آمریکایی این بند را بی‌معنی خوانده اعلام کرد واشنگتن هر پیشنهادی برای صادرات تکنولوژی موشک‌های بالستیک به ایران را وتو خواهد کرد.

  نادال گفت: "قطعنامه 1929 تا زمانی که آژانس در اوایل سال 2016 تأیید کند ایران تعهداتش را اجرا کرده است، معتبر باقی خواهد ماند".

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • محمدMohammad آستانه اصل Astanehaslm پنجشنبه 23 مهر 1394 11:52 قبل از ظهر نظرات ()
  مشاور ایرانی گوگل عضو هیات مدیره توییتر شد
  شناسه خبر: 889302 سرویس: اقتصادی
  امید کردستانی

  مشاور ایرانی گوگل عضو هیات مدیره توییتر شد
  شناسه خبر: 889302 سرویس: اقتصادی
  امید کردستانی

  امید کردستانی از جمله مدیران گران قیمت گوگل است که با پیشنهاد مدیر عامل توییتر، به سمت هیات مدیره این شرکت رفت تا به قول خودش تجربه کار در سه شرکت بزرگ نت‌اسکیپ، گوگل و حالا توییتر را داشته باشد.

  به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات و ارتباطات خبرگزاری تسنیم، شرکت توییتر رسما "امید کردستانی" که سابقا به عنوان مدیر اجرایی گوگل و مشاور آلفابت (هلدینگ گوگل) و از آن به عنوان گران‌ترین مدیر گوگل یاد می‌شد را به عنوان عضو هیات مدیره برگزید.

  کردستانی که اکنون 53 سال دارد از 1999 وارد گوگل شد و بعد از 10 سال فعالیت در این شرکت، مجددا سال گذشته به عنوان مشاور ارشد برای ایجاد هلدینگ گوگل با عنوان آلفابت به این شرکت پیوست.

  وی پیش از این در شرکت‌های HP، نت‌اسکیپ، اسپوتیفای و ودافون هم ایفای نقش کرده است.

  در حالیکه توییتر روز گذشته اعلام کرده بود بالغ بر هشت درصد نیروی کاری خود را تعدیل می‌کند، اکنون این خبر را به صورت رسمی منتشر کرده است.

  جک دورسی -مدیر سابق توییتر بود که اکنون یک هفته‌ای می‌شود به سمت خود بازگشته ست. وی در ارتباط با انتخاب کردستانی گفت: کردستانی از جمله مدیران سطح بالایی است که می‌تواند در اولین اقدام برای بهبودی وضعیت هیات مدیره اقدام کند.

  وی عنوان کرد: کردستانی خود را ثابت کرده و می‌دانم که به من و مدیریتی که در این مجموعه خواهم داشت، کمک می‌کند تا بهترین‌ها در توییتر دور هم جمع شوند.

  امید کردستانی هم در توییتر خود نوشته است که فرصت کار در یک شرکتی مانند توییتر که مدام در حال تغییر است، ممکن است هر روز پیش نیاید. من شانس داشته‌ام تا در سه شرکت عظیم نت‌اسکیپ، گوگل و حالا توییتر باشم.

  به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات و ارتباطات خبرگزاری تسنیم، شرکت توییتر رسما "امید کردستانی" که سابقا به عنوان مدیر اجرایی گوگل و مشاور آلفابت (هلدینگ گوگل) و از آن به عنوان گران‌ترین مدیر گوگل یاد می‌شد را به عنوان عضو هیات مدیره برگزید.

  کردستانی که اکنون 53 سال دارد از 1999 وارد گوگل شد و بعد از 10 سال فعالیت در این شرکت، مجددا سال گذشته به عنوان مشاور ارشد برای ایجاد هلدینگ گوگل با عنوان آلفابت به این شرکت پیوست.

  وی پیش از این در شرکت‌های HP، نت‌اسکیپ، اسپوتیفای و ودافون هم ایفای نقش کرده است.

  در حالیکه توییتر روز گذشته اعلام کرده بود بالغ بر هشت درصد نیروی کاری خود را تعدیل می‌کند، اکنون این خبر را به صورت رسمی منتشر کرده است.

  جک دورسی -مدیر سابق توییتر بود که اکنون یک هفته‌ای می‌شود به سمت خود بازگشته ست. وی در ارتباط با انتخاب کردستانی گفت: کردستانی از جمله مدیران سطح بالایی است که می‌تواند در اولین اقدام برای بهبودی وضعیت هیات مدیره اقدام کند.

  وی عنوان کرد: کردستانی خود را ثابت کرده و می‌دانم که به من و مدیریتی که در این مجموعه خواهم داشت، کمک می‌کند تا بهترین‌ها در توییتر دور هم جمع شوند.

  امید کردستانی هم در توییتر خود نوشته است که فرصت کار در یک شرکتی مانند توییتر که مدام در حال تغییر است، ممکن است هر روز پیش نیاید. من شانس داشته‌ام تا در سه شرکت عظیم نت‌اسکیپ، گوگل و حالا توییتر باشم.

  آخرین ویرایش: پنجشنبه 23 مهر 1394 11:53 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
آخرین ویرایش: سه شنبه 21 مهر 1394 08:00 بعد از ظهر
ارسال دیدگاه
 • برای ناصر ملک مطیعی دعا کنید راهی بیمارستان شد

  مجموعه : اخبار سینما

  برای ناصر ملک مطیعی دعا کنید راهی بیمارستان شد

  ناصر ملک‌مطیعی (زادهٔ ۱۳۰۹، تهران) کارگردان و بازیگر سرشناس قدیمی سینما و تلویزیون ایران است. پس از انقلاب ۱۳۵۷ و تغییر چارچوب‌های حاکم بر سینمای ایران، ملک‌مطیعی، هم چون فردین و بهروز وثوقی، جایی در سینمای پس از انقلاب نداشتند و زمینه بر ادامه فعالیت هنری آنها فراهم نشد. ملک‌مطیعی، پس از انقلاب و تا به امروز، در مشاغلی هم چون قنادی و مشاور املاک فعالیت‌ داشته‌است. ناصر ملک مطیعی بیان کرد به دلیل برخی از مشکلات جسمی گاهی در بیمارستان بستری می شوم.

   

  آخرین ویرایش: سه شنبه 21 مهر 1394 07:39 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • آخرین ویرایش: سه شنبه 21 مهر 1394 02:52 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 •  

  ساعت کار شعبه ها و واحدهای ستادی بانک پاسارگاد در شش ماهه دوم سال 1394 به شرح ذیل اعلام می گردد:

   

  نام شعبه شنبه تا چهارشنبه پنج شنبه
  شعبه های مستقر در استان های تهران و البرز 8:00 الی 16:00 8:00 الی 13:00
  شعبه های مستقر در سایر استان ها

  صبح 7:30 الی 13:30

  عصر 16:00 الی 18:00

  7:30 الی 13:00
  شعبه کیش

  7:30 الی 15:30

  7:30 الی 12:30

  شعبه قشم

  صبح 7:30 الی 13:30

  عصر 17:00 الی 19:00

  7:30 الی 12:30

  شعبه ستاره یزد

  صبح 8:00 الی 14:00

  عصر 17:00 الی 19:00

  8:00 الی 13:30

  واحدهای ستادی

  7:30 الی 15:30

  7:30 الی 12:30

   

  آخرین ویرایش: سه شنبه 21 مهر 1394 02:50 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • زندگینامه

  بیوگرافی :

  حسن روحانی رئیس جمهوری ایران، متولد ٢١ آبان ١٣٢٧ در شهر سرخه (سمنان)، دارای دکترای حقوق و سابقه تحصیل در حوزه علمیه قم در حد اجتهاد است. وی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده مردم استان تهران در مجلس خبرگان رهبری نیز می‌باشد.

  تحصیلات دانشگاهی و مدارج علمی :

  دکتری (Ph.D) حقوق اساسی از دانشگاه کلدونیان گلاسکو
  (عنوان پایان‌نامه: The Flexibility of Shariah; Islamic Law)

  فوق لیسانس (M.Phil) حقوق عمومی از دانشگاه کلدونیان گلاسکو
  (عنوان پایان‌نامه: The Islamic Legislative Power)

  لیسانس حقوق قضائی از دانشگاه تهران

  وکیل پایه یک دادگستری (کانون وکلای دادگستری مرکز)

  استاد پژوهشی مرکز تحقیقات استراتژیک

  تحصیلات حوزوی :

  خارج فقه و اصول: با اساتیدی چون آیات عظام سید محمد محقق داماد (ره)، شیخ مرتضی حائری (ره) و سید محمدرضا گلپایگانی (ره) سطح عالی: با اساتیدی چون آیات عظام سلطانی (ره)، فاضل لنکرانی (ره) و شیخ محمد شاه‌آبادی (ره)

  آخرین ویرایش: سه شنبه 21 مهر 1394 02:38 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • کد مطلب: 301144
  نگاه روزنامه ها به جلسه برجامی مجلس: کلیات ابوالبقا، یکشنبه سیاه، فیلم هندی صالحی و ....
  تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۱۳

  نمایندگان مجلس در حالی دیروز به کلیات طرح «اقدام متناسب متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام» رای مثبت دادند، که مذاکراتشان توام با حواشی بسیار بود.

   این حواشی با تذکرهای پیاپی و سروصدای نمایندگان مخالفان برجام آغاز شده و تا اختلاف نظر رئیس مجلس و رئیس کمیسیون ویژه برجام در قرائت شورای امنیت از طرح مجلس پیش رفت و در نهایت به تهدید رئیس سازمان انرژی اتمی در صحن علنی انجامید.

  روزنامه های امروز کشور هر یک از منظری به جلسه دیروز مجلس پرداخته اند که در ادامه می خوانید:

  کیهان طرح برجامی مجلس را «کلیات ابوالبقاء» خوانده که با «جنجال مهندسی شده، رای آورد!». مطلع این گزارش از این قرار است «روز گذشته کلیات طرح اجرای برجام که بیشتر شبیه کلیات ابوالبقاست تا یک طرح سیاسی و عملیاتی، در سایه حاشیه‌سازی‌های قابل تامل و با آرایی لرزان در مجلس شورای اسلامی تصویب شد». گزارش با حواشی ای از کاسب خواندن مخالفان تحریم، عدم دفاع لاریجانی از کمیسیون ویژه بررسی برجام، اظهارات زاکانی درباره لغو نشدنی بودن تحریم ها و .... ادامه یافته و سخنان صالحی که به تهدید شدنش اشاره داشت را عامل متشنج شدن فضای مجلس خوانده است. کیهان در این گزارش به حواشی پس از آن و معرفی حسینیان به عنوان نماینده تهدید کننده اشاره ای نکرده و در عوض طرح سوال کرده که چرا ظریف شخصا به دفاع از طرح مجلس نپرداخته و انتخاب صالحی برای دفاع از برجام را «حاشیه سازی عجیب و غریب» قلمداد کرده است.

  «یکشنبه سرکاری» تیتر روزنامه وطن امروز است که از «رای شکننده مجلس» به کلیات «طرحی بی خاصیت» که تهدیدات برجام را رفع نمی کند، نوشته است. این روزنامه مدعی است که این طرح برخلاف توافق لاریجانی با شمخانی و زاکانی به صحن آمده بوده است و مصداق واقعی چشم پوشی بر واقعیات برجام بوده است. وطن امروز، از «رفتار نامتعادل صالحی» نوشته و سخنان وی را احساسی و مظلوم نمایی و حتی «فیلم هندی با حالت گریه» قلمداد کرده است. رای نهایی مجلس به کلیات این طرح از نظر این روزنامه «به نتیجه رسیدن سناریوی بی خیالان» نگاشته شده است.

  روزنامه رسالت تنها گزارشی خنثی از تصویب کلیات طرح برجام و مواضع مخالفان و موافقان نوشته و نه از تهدید حسینیان در آن ردپایی هست و نه واکنش علی اکبر صالحی به آن. در این گزارش به هیچ یک از حواشی روز گذشته مجلس اشاره نشده و تنها نقل قول های کم حاشیه نمایندگان روایت شده بود.

  روزنامه جوان با تیتر «غوغای تصویب برجام» جلسه دیروز مجلس را «پرتنش» خوانده و رای ۱۰۰ نفره مخالفان را پررنگ نشان داده است. در پایان این گزارش دو حاشیه جلسه دیروز هم بازخوانی شده. یکی رای مخالف نمایندگان به علنی بودن رای گیری و دوم «سیمان و صالحی». بخش هایی از نطق صالحی و اینکه به روایت پیرموذن، نماینده تهدید کننده حسینیان بوده است، در میان تیتر آخر این گزارش آمده است.

  «باز شدن معبر مین‌گذاری شده برجام؟!» عنوانی است که روزنامه سیاست روز برای خود برگزیده است. این گزارش به سبک تاریخچه ای همراه با لید نوشته شده و گزیده ای از سخنان تک تک نمایندگانی که دیروز در مجلس درباره برجام اظهار نظر کرده اند را درج کرده است. در این گزارش سخنان صالحی در انتقاد از تهدیدی که شده بوده، در آخرین سطور آمده اما اشاره ای نشده که چه کسی این تهدید را عنوان کرده است.

  روزنامه اطلاعات همچون همیشه مشی ای خنثی و صرفا اطلاع رسان در پیش گرفته است. «با ۱۳۹ رای موافق، مجلس کلیات طرح برجام را تصویب کرد». این گزارش با سخنان رئیس مجلس در پاسخ به مخالفان آغاز شده است.

  روزنامه جمهوری اسلامی هم نوشته است که «پس از جلسه ای پرتنش و پرحاشیه مجلس کلیات طرح اجرای برجام را تصویب کرد». سبک گزارش این روزنامه شبیه روزنامه اطلاعات است. اما با شرح و تفصیل بیشتری به موضوع پرداخته است.

  «روز سخت برجام در خانه ملت» و «ریل گذاری مجلس برای برجام» تیترهای روزنامه های جام جم و همشهری است. گزارش جام جم گزارش کوتاهی ای از «جلسه پرالتهاب و نفس گیر» با تاکید بر رایزنی مجلس و شورای عالی امنیت ملی درباره برجام نوشته است.

  شرق تیتر «جنجال ناکام» وو رای اکثریت مجلس به برجام علی رغم تلاش تندروها را انتخاب کرده است. این روزنامه تصاویر متعددی از نمایندگان مخالف برجام و چهره عصبانی صالحی را نیز در صفحه نخست خود منتشر کرده است. این روزنامه گزارش دیگری در باره بازتاب تهدید صالحی در صحن علنی مجلس دارد و به نقل از عراقچی نوشته است که لحن حسینیان در این تهدید، جدی بود.

  روزنامه اعتماد با تیتر «یکشنبه تلخ» و تصویری از تهدید برخی نمایندگان دلواپس علیه ظریف و صالحی، تمام یادداشت های صفحه نخست خود را نیز به این موضوع اختصاص داده است. تلخی این روز مجلس از نگاه روزنامه اعتماد به دلیل آغاز بررسی برجام با تذکر و تشنج و پایانش با تهدید به قتل و بغض مذاکره کننده ها بوده است. به نوشته این روزنامه، تعداد مخالفان برجام برای آبستراکسیون کم بوده و به همین دلیل مشی تنش در مجلس را در پیش گرفته اند.

  روزنامه آرمان با دو گزارش با عناوین «کمدی تراژیک پایداری در صحن علنی» و «شوک ۱۳۰ رایی مجلس به دلواپسان» به ماجرای دیروز مجلس پرداخته است. آفتاب یزد هم جلسه دیروز مجلس را «یکشنبه تهدید» خوانده و با رویکرد ره به جلو از اجرای برجام از دوشنبه هفته آینده به نقل از عراقچی نوشته است.

  آخرین ویرایش: سه شنبه 21 مهر 1394 02:31 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • وقتی اراده مردم با تقدیر الهی همراه شود دیگر هیچ قدرتی جلودارش نخواهد بود
  آخرین ویرایش: سه شنبه 21 مهر 1394 02:25 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • آیت الله هاشمی رفسنجانی : وقتی اراده مردم با تقدیر الهی همراه شود دیگر هیچ قدرتی جلودارش نخواهد بود 
#برجام_خواست_یک_ملت_است
#هاشمی_رفسنجانی 
#هاشمی
#ظریف 
#برجام
#توافق_هسته_ای
#مردم
#hashemi
#hashemirafsanjani
  آخرین ویرایش: سه شنبه 21 مهر 1394 02:22 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • Online Zahooastaneh.

  جزئیات برجام در مجلس تصویب شد
  » سرویس: سیاسی - مجلس

  در جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی جزئیات برجام به تصویب نمایندگان رسید.

  به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، نمایندگان در اولین دستور خود در جلسه صبح امروز، جزئیات برجام را با 161 رأی موافق، 59 رأی مخالف و 13 رأی ممتنع تصویب کردند.

  به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس با ارائه چهار پیشنهاد و چهار تغییر تقریباً جزئی،‌ جزئیات طرح برجام را به تصویب رساندند.

  بر این اساس بند یک به این شرح اصلاح شد:

  1- بر اساس فتوای رهبر معظم انقلاب اسلامی هیچ دولتی در ایران حق تولید و به‌کارگیری سلاح هسته‌ای را ندارد و دولت موظف است سیاست‌ خلع سلاح هسته‌ای جهانی را به طور فعال دنبال کند و در کلیه تلاش‌های بین‌المللی، حقوقی و دیپلماتیک برای نجات بشریت از خطر سلاح‌های هسته‌ای و اشاعه آنها از جمله از طریق ایجاد مناطق عاری از سلاح‌های کشتار جمعی به ویژه در ایجاد ائتلاف منطقه‌ای خاورمیانه عاری از سلاح هسته‌ای «به خصوص در زمینه خلع سلاح هسته‌ای رژیم صهیونیستی»، فعالانه مشارکت نماید.

  این پیشنهاد با 216 رأی موافق، 5 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع تصویب شد و پس از تصویب آن نمایندگان فریاد مرگ بر اسرائیل سر دادند.

  بند دو نیز به این شرح اصلاح شد:

  2- پایه برنامه جامع اقدام مشترک بر همکاری و احترام متقابل قرار دارد و هر گونه اقدام مبتنی بر فشار و تهدید به هر بهانه‌ای «به خاطر اجرای برجام و یا غیر آن» با تشخیص شورای عالی امنیت ملی موجب تجدید نظر در این همکاری می‌شود و لازم است در آن صورت مطابق مصوبات این شورا اقدامات متقابل در نظر گرفته شود.

  این پیشنهاد با 209 رأی موافق، 7 رأی مخالف و 12 رأی ممتنع تصویب شد.

  همچنین نمایندگان بند سه را نیز به این ترتیب اصلاح کردند:

  3- دولت موظف است هرگونه عدم پایبندی طرف مقابل در زمینه لغو موثر تحریم‌ها و یا بازگرداندن تحریم‌های لغو شده و یا وضع تحریم تحت هر عنوان دیگر را به دقت رصد کند و اقدامات متقابل در جهت احقاق حقوق ملت ایران انجام دهد و همکاری داوطلبانه را متوقف نماید و توسعه سریع برنامه‌ی هسته‌ای صلح آمیز جمهوری اسلامی ایران را سامان دهد به طوری که ظرف مدت دو سال ظرفیت غنی سازی کشور به 190 هزار سو افزایش یابد. شورای عالی امنیت ملی مرجع رسیدگی به این موضوع می‌باشد. «دولت باید ظرف مدت 4 ماه برنامه خود را برای این منظور جهت تصویب به شورا ارائه نماید.»

  این پیشنهاد نیز با 204، رأی موافق، 10 رأی مخالف و 14 رأی ممتنع مورد تصویب نمایندگان قرار گرفت.

  همچنین بند 9 نیز به این ترتیب اصلاح شد:

  دولت موظف است منابع ملی آزاد شده را در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید، سرمایه گذاری‌های ضروری و با اولویت نیازهای بخش خصوصی و تقویت صندوق توسعه ملی «در چارچوب قانون» صرف کند.

  این پیشنهاد نیز با 210 رأی موافق، 3 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع مورد تصویب نمایندگان قرار گرفت.

  در نهایت نیز نمایندگان مجلس جزئیات این طرح را با 161 رأی موافق، 59 رأی مخالف و 13 رأی ممتنع تصویب کردند.

  ***

  به گزارش Online Zahooastaneh زنگ آغاز جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس در حالی به صدا درآمد که ظریف و تخت روانچی نیز برای بررسی جزئیات برجام در جلسه امروز حاضر بودند تا نمایندگان مجلس که روز یکشنبه کلیات برجام را تصویب کردند، وارد بررسی جزئیات آن شوند.

  در حالی که علی لاریجانی در جلسه غیررسمی روز سه‌شنبه در سخنانی بر این مسأله تأکید کرد که برجام عامل شکاف نباشد و عباسعلی منصوری آرانی عضو کمیسیون ویژه بررسی برجام نیز در گفت‌وگو با ایسنا هشدار داده بود که در جریان بررسی جزئیات برجام از سوی برخی نمایندگان ممکن است اخلال ایجاد شود، در جلسه امروز مجلس در جریان بررسی جزئیات برجام، نمایندگانی که به عدم بررسی پیشنهاداتشان درباره جزئیات این طرح انتقاد داشتند فضای جلسه را متشنج کردند.

  در نهایت نیز با شروع رأی‌گیری نمایندگان به صندلی‌های خود بازگشتند.

  پس از تصویب طرح برجام نیز کوچک‌زاده به همراه رسایی فضای جلسه مجلس را برای دقایقی متشنج کرده و باعث اجتماع تعدادی از اعضای جبهه پایداری در انتهای جلسه علنی شدند.

  مهدی کوچک‌زاده درتذکری مطرح کرد که برآیند نظر مجلس در مورد برجام نظر مقام معظم رهبری نبوده است. علی لاریجانی در ادامه به این نماینده مجلس توضیح داد که رای به برجام تصمیم مجلس بوده و رهبری در این قضیه نقشی نداشته است.

  علی لاریجانی رئیس جلسه علنی مجلس هم‌چنین پس از فریادهای رسایی در جلسه علنی خطاب به وی گفت: آقای رسایی شما خوب می‌دانید که در مورد برجام چه اتفاقی افتاده و خوب است همه به یک چارچوب و قواره‌هایی پایبند باشیم.

  احمد توکلی نیز در تذکری اظهار کرد: امروز مهمترین مسأله سیاست خارجی کشور با خواست رئیس مجلس در عرض 20 دقیقه به سرانجام رسید و تصویر این وضع برای کشور مضر است. لاریجانی هم در پاسخ تصریح کرد که اول مجلس در جلسه قبل اصل موضوع را با بحث زیاد و زمان کافی تصویب کرد و اصل موضوع مورد قبول قرار گرفت و در ادامه نیز در مورد جزئیات قبل از جلسه علنی بحث شد و یک وفاقی بین نمایندگان حاصل شد تا در کل ما این طرح را بپذیریم و با توجه به مشکلات کشور کار سریع‌تر پیش برود و الزامی نبود.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • Online Zahooastaneh.

  جزئیات برجام در مجلس تصویب شد
  » سرویس: سیاسی - مجلس

  در جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی جزئیات برجام به تصویب نمایندگان رسید.

  به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، نمایندگان در اولین دستور خود در جلسه صبح امروز، جزئیات برجام را با 161 رأی موافق، 59 رأی مخالف و 13 رأی ممتنع تصویب کردند.

  به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس با ارائه چهار پیشنهاد و چهار تغییر تقریباً جزئی،‌ جزئیات طرح برجام را به تصویب رساندند.

  بر این اساس بند یک به این شرح اصلاح شد:

  1- بر اساس فتوای رهبر معظم انقلاب اسلامی هیچ دولتی در ایران حق تولید و به‌کارگیری سلاح هسته‌ای را ندارد و دولت موظف است سیاست‌ خلع سلاح هسته‌ای جهانی را به طور فعال دنبال کند و در کلیه تلاش‌های بین‌المللی، حقوقی و دیپلماتیک برای نجات بشریت از خطر سلاح‌های هسته‌ای و اشاعه آنها از جمله از طریق ایجاد مناطق عاری از سلاح‌های کشتار جمعی به ویژه در ایجاد ائتلاف منطقه‌ای خاورمیانه عاری از سلاح هسته‌ای «به خصوص در زمینه خلع سلاح هسته‌ای رژیم صهیونیستی»، فعالانه مشارکت نماید.

  این پیشنهاد با 216 رأی موافق، 5 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع تصویب شد و پس از تصویب آن نمایندگان فریاد مرگ بر اسرائیل سر دادند.

  بند دو نیز به این شرح اصلاح شد:

  2- پایه برنامه جامع اقدام مشترک بر همکاری و احترام متقابل قرار دارد و هر گونه اقدام مبتنی بر فشار و تهدید به هر بهانه‌ای «به خاطر اجرای برجام و یا غیر آن» با تشخیص شورای عالی امنیت ملی موجب تجدید نظر در این همکاری می‌شود و لازم است در آن صورت مطابق مصوبات این شورا اقدامات متقابل در نظر گرفته شود.

  این پیشنهاد با 209 رأی موافق، 7 رأی مخالف و 12 رأی ممتنع تصویب شد.

  همچنین نمایندگان بند سه را نیز به این ترتیب اصلاح کردند:

  3- دولت موظف است هرگونه عدم پایبندی طرف مقابل در زمینه لغو موثر تحریم‌ها و یا بازگرداندن تحریم‌های لغو شده و یا وضع تحریم تحت هر عنوان دیگر را به دقت رصد کند و اقدامات متقابل در جهت احقاق حقوق ملت ایران انجام دهد و همکاری داوطلبانه را متوقف نماید و توسعه سریع برنامه‌ی هسته‌ای صلح آمیز جمهوری اسلامی ایران را سامان دهد به طوری که ظرف مدت دو سال ظرفیت غنی سازی کشور به 190 هزار سو افزایش یابد. شورای عالی امنیت ملی مرجع رسیدگی به این موضوع می‌باشد. «دولت باید ظرف مدت 4 ماه برنامه خود را برای این منظور جهت تصویب به شورا ارائه نماید.»

  این پیشنهاد نیز با 204، رأی موافق، 10 رأی مخالف و 14 رأی ممتنع مورد تصویب نمایندگان قرار گرفت.

  همچنین بند 9 نیز به این ترتیب اصلاح شد:

  دولت موظف است منابع ملی آزاد شده را در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید، سرمایه گذاری‌های ضروری و با اولویت نیازهای بخش خصوصی و تقویت صندوق توسعه ملی «در چارچوب قانون» صرف کند.

  این پیشنهاد نیز با 210 رأی موافق، 3 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع مورد تصویب نمایندگان قرار گرفت.

  در نهایت نیز نمایندگان مجلس جزئیات این طرح را با 161 رأی موافق، 59 رأی مخالف و 13 رأی ممتنع تصویب کردند.

  ***

  به گزارش Online Zahooastaneh زنگ آغاز جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس در حالی به صدا درآمد که ظریف و تخت روانچی نیز برای بررسی جزئیات برجام در جلسه امروز حاضر بودند تا نمایندگان مجلس که روز یکشنبه کلیات برجام را تصویب کردند، وارد بررسی جزئیات آن شوند.

  در حالی که علی لاریجانی در جلسه غیررسمی روز سه‌شنبه در سخنانی بر این مسأله تأکید کرد که برجام عامل شکاف نباشد و عباسعلی منصوری آرانی عضو کمیسیون ویژه بررسی برجام نیز در گفت‌وگو با ایسنا هشدار داده بود که در جریان بررسی جزئیات برجام از سوی برخی نمایندگان ممکن است اخلال ایجاد شود، در جلسه امروز مجلس در جریان بررسی جزئیات برجام، نمایندگانی که به عدم بررسی پیشنهاداتشان درباره جزئیات این طرح انتقاد داشتند فضای جلسه را متشنج کردند.

  در نهایت نیز با شروع رأی‌گیری نمایندگان به صندلی‌های خود بازگشتند.

  پس از تصویب طرح برجام نیز کوچک‌زاده به همراه رسایی فضای جلسه مجلس را برای دقایقی متشنج کرده و باعث اجتماع تعدادی از اعضای جبهه پایداری در انتهای جلسه علنی شدند.

  مهدی کوچک‌زاده درتذکری مطرح کرد که برآیند نظر مجلس در مورد برجام نظر مقام معظم رهبری نبوده است. علی لاریجانی در ادامه به این نماینده مجلس توضیح داد که رای به برجام تصمیم مجلس بوده و رهبری در این قضیه نقشی نداشته است.

  علی لاریجانی رئیس جلسه علنی مجلس هم‌چنین پس از فریادهای رسایی در جلسه علنی خطاب به وی گفت: آقای رسایی شما خوب می‌دانید که در مورد برجام چه اتفاقی افتاده و خوب است همه به یک چارچوب و قواره‌هایی پایبند باشیم.

  احمد توکلی نیز در تذکری اظهار کرد: امروز مهمترین مسأله سیاست خارجی کشور با خواست رئیس مجلس در عرض 20 دقیقه به سرانجام رسید و تصویر این وضع برای کشور مضر است. لاریجانی هم در پاسخ تصریح کرد که اول مجلس در جلسه قبل اصل موضوع را با بحث زیاد و زمان کافی تصویب کرد و اصل موضوع مورد قبول قرار گرفت و در ادامه نیز در مورد جزئیات قبل از جلسه علنی بحث شد و یک وفاقی بین نمایندگان حاصل شد تا در کل ما این طرح را بپذیریم و با توجه به مشکلات کشور کار سریع‌تر پیش برود و الزامی نبود.

  آخرین ویرایش: سه شنبه 21 مهر 1394 12:49 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • راهنمای خدمات الکترونیک: جستجوی شماره تلفن ثابت

  کاهی اوقات پیدا کردن شماره تماس فرد حقیقی یا حقوقی که از آن اطلاعات دقیقی در دست دارید، کمی دشوار به نظر می رسد. حاضرید خود را به آب و آتش بزنید تا به شماره تلفن این فرد دست پیدا کرده و با او ارتباط برقرار نمایید.

  شماره تلفن ۱۱۸ یکی از راه حل هایی است که در ابتدا به ذهن شما خطور می کند و با آن تماس می گیرید ولی پس از مکالمه متوجه می شوید تا اگر اطلاعات کاملی از مشترک مورد نظر نداشته باشید، اپراتور قادر به استخراج شماره تلفن نبوده یا از لحاظ قوانین و مقررات نمی تواند چند شماره احتمالی را در اختیارتان قرار دهد.

  در این مواقع بهتر است خود دست به کار شده و در سایت اطلاعات مشترکان مخابرات، شماره مخاطب یا سازمان مورد نظر خود را پیدا نمایید.

  برای اطلاع از نحوه این کار، در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

  سامانه اینترنتی ۱۱۸ مخابرات استان تهران

  در زمان ورود به سایت با شمایلی مانند تصویر زیر مواجه می شوید. بخش مشترکین حقیقی و حقوقی از هم جداست و در این مطلب به صورت جداگانه توضیح داده می شود. در بالای صفحه نیز منویی در زیر عدد ۱۱۸ موجود است که امکانات دیگر را برای شما فراهم می کند.

  سامانه اینترنتی 118 مخابرات استان تهران

  سامانه اینترنتی ۱۱۸ مخابرات استان تهران

  جستجوی مشترکان حقیقی (اشخاص)

  برای شروع در صفحه اصلی سامانه بر روی گزینه مشترکین حقیقی کلیک نمایید.

  انتخاب مشترکین حقیقی

  انتخاب مشترکین حقیقی

  فرم زیر برای شما به نمایش در می آید که می توانید با انتخاب استان و شهر مورد نظر با پر کردن فیلد های نام خانوادگی، نام و آدرس به شماره مشترک مورد نظر دسترسی پیدا کنید.

  فرم جستجوی مشترکین حقیقی

  فرم جستجوی مشترکین حقیقی

  لازم به ذکر است، در برخی از موارد با تکمیل یک فیلد، سامانه به خاطر وجود نتایج بیش از حد، از شما می خواهد فیلدهای بیشتری را وارد نمایید.

  نکته: برخی از مشترکین به دلایل شخصی، عدم ورود شماره تلفنشان به سامانه ۱۱۸ را از مخابرات درخواست کرده اند و اطلاعاتشان در این جستجو نمایش داده نمی شود. شما نیز می توانید برای انجام این کار به مرکز مخابراتی محل سکونت خود مراجعه نمایید.

  جستجوی مشترکان حقوقی (مشاغل، سازمان ها و شرکت ها)

  در صفحه ابتدایی سامانه، گزینه مشترکین حقوقی را انتخاب نموده و روی آن کلیک نموده تا بتوانید اطلاعات تماس سازمان یا شرکت مورد نظر خود را جسنجو کنید.

  انتخاب مشترکین حقوقی

  انتخاب مشترکین حقوقی

  وقتی وارد بخش مربوط می شوید فرم زیر برای شما نمایش داده می شود.

  فرم جستجوی مشترکین حقوقی

  فرم جستجوی مشترکین حقوقی

  در این فرم ضمن مشخص نمودن استان و شهر باید گروه استفاده کننده (شامل فهرست کاملی از انواع سازمان ها، مشاغل و شرکت ها) را انتخاب نمایید. فیلدهای نوع فعالیت و واحد تحت پوشش کاربرد کمتری دارند و در اکثر جستجوها باید خالی گذاشته شوند.

  توجه داشته باشید در بخش مشترکین حقوقی باید برای دیدن شماره(های) تماس هر مشترک روی نام آن کلیک نموده تا برای شما به نمایش درآید.

  دیگر امکانات

  شماره تلفن اماکن عمومی

  برای یافتن شماره تماس اماکن عمومی وارد این قسمت از سایت شوید تا بتوانید راحت تر جستجو کنید. در این صفحه برخی از سازمان ها، مراکز و اماکن دولتی، درمانی، آموزشی، سیاحتی، زیارتی، فرهنگی، تفریحی و سرگرمی، ورزشی و اقامتگاه دسته بندی شده است.

  نمایی از دسته بندی اماکن عمومی

  نمایی از دسته بندی اماکن عمومی

  پیش شماره ها (کد ها)

  در این بخش از سایت می توان کدهای شهرستان های کشور که به خاطر طرح «هم کد» به پیش شماره های استانی را مشاهده نمود.

  شماره های ضروری

  همیشه در سالنامه ها و دفترچه تلفن های کاغذی، بخشی به نام شماره های ضروری وجود دارد که در آن تلفن سازمان های مهم و مراکز امدادی نوشته شده است. این بخش در سایت ۱۱۸ نیز وجود دارد.

  نمایی از شماره های ضروری

  نمایی از شماره های ضروری

  سایت های دولتی

  در این صفحه از سامانه اینترنتی ۱۱۸، آدرس صفحات اینترنتی ۲۴ وزارت خانه، سازمان و نهاد دولتی برای مخاطبین در یک لیست به نمایش در می آید.

  سایت های دولتی


  بیشتر بخوانید : http://digiato.com/article/2015/01/22/راهنمای-خدمات-الکترونیک-جستجوی-شماره/#ixzz3oR5rINNa

  آخرین ویرایش: سه شنبه 21 مهر 1394 12:23 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • جزئیات برجام در مجلس تصویب شد
  » سرویس: سیاسی - مجلس

  در جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی جزئیات برجام به تصویب نمایندگان رسید.

  به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، نمایندگان در اولین دستور خود در جلسه صبح امروز، جزئیات برجام را با 161 رأی موافق، 59 رأی مخالف و 13 رأی ممتنع تصویب کردند.

  به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس با ارائه چهار پیشنهاد و چهار تغییر تقریباً جزئی،‌ جزئیات طرح برجام را به تصویب رساندند.

  بر این اساس بند یک به این شرح اصلاح شد:

  1- بر اساس فتوای رهبر معظم انقلاب اسلامی هیچ دولتی در ایران حق تولید و به‌کارگیری سلاح هسته‌ای را ندارد و دولت موظف است سیاست‌ خلع سلاح هسته‌ای جهانی را به طور فعال دنبال کند و در کلیه تلاش‌های بین‌المللی، حقوقی و دیپلماتیک برای نجات بشریت از خطر سلاح‌های هسته‌ای و اشاعه آنها از جمله از طریق ایجاد مناطق عاری از سلاح‌های کشتار جمعی به ویژه در ایجاد ائتلاف منطقه‌ای خاورمیانه عاری از سلاح هسته‌ای «به خصوص در زمینه خلع سلاح هسته‌ای رژیم صهیونیستی»، فعالانه مشارکت نماید.

  این پیشنهاد با 216 رأی موافق، 5 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع تصویب شد و پس از تصویب آن نمایندگان فریاد مرگ بر اسرائیل سر دادند.

  بند دو نیز به این شرح اصلاح شد:

  2- پایه برنامه جامع اقدام مشترک بر همکاری و احترام متقابل قرار دارد و هر گونه اقدام مبتنی بر فشار و تهدید به هر بهانه‌ای «به خاطر اجرای برجام و یا غیر آن» با تشخیص شورای عالی امنیت ملی موجب تجدید نظر در این همکاری می‌شود و لازم است در آن صورت مطابق مصوبات این شورا اقدامات متقابل در نظر گرفته شود.

  این پیشنهاد با 209 رأی موافق، 7 رأی مخالف و 12 رأی ممتنع تصویب شد.

  همچنین نمایندگان بند سه را نیز به این ترتیب اصلاح کردند:

  3- دولت موظف است هرگونه عدم پایبندی طرف مقابل در زمینه لغو موثر تحریم‌ها و یا بازگرداندن تحریم‌های لغو شده و یا وضع تحریم تحت هر عنوان دیگر را به دقت رصد کند و اقدامات متقابل در جهت احقاق حقوق ملت ایران انجام دهد و همکاری داوطلبانه را متوقف نماید و توسعه سریع برنامه‌ی هسته‌ای صلح آمیز جمهوری اسلامی ایران را سامان دهد به طوری که ظرف مدت دو سال ظرفیت غنی سازی کشور به 190 هزار سو افزایش یابد. شورای عالی امنیت ملی مرجع رسیدگی به این موضوع می‌باشد. «دولت باید ظرف مدت 4 ماه برنامه خود را برای این منظور جهت تصویب به شورا ارائه نماید.»

  این پیشنهاد نیز با 204، رأی موافق، 10 رأی مخالف و 14 رأی ممتنع مورد تصویب نمایندگان قرار گرفت.

  همچنین بند 9 نیز به این ترتیب اصلاح شد:

  دولت موظف است منابع ملی آزاد شده را در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید، سرمایه گذاری‌های ضروری و با اولویت نیازهای بخش خصوصی و تقویت صندوق توسعه ملی «در چارچوب قانون» صرف کند.

  این پیشنهاد نیز با 210 رأی موافق، 3 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع مورد تصویب نمایندگان قرار گرفت.

  در نهایت نیز نمایندگان مجلس جزئیات این طرح را با 161 رأی موافق، 59 رأی مخالف و 13 رأی ممتنع تصویب کردند.

  ***

  به گزارش Online Zahooastaneh زنگ آغاز جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس در حالی به صدا درآمد که ظریف و تخت روانچی نیز برای بررسی جزئیات برجام در جلسه امروز حاضر بودند تا نمایندگان مجلس که روز یکشنبه کلیات برجام را تصویب کردند، وارد بررسی جزئیات آن شوند.

  در حالی که علی لاریجانی در جلسه غیررسمی روز سه‌شنبه در سخنانی بر این مسأله تأکید کرد که برجام عامل شکاف نباشد و عباسعلی منصوری آرانی عضو کمیسیون ویژه بررسی برجام نیز در گفت‌وگو با ایسنا هشدار داده بود که در جریان بررسی جزئیات برجام از سوی برخی نمایندگان ممکن است اخلال ایجاد شود، در جلسه امروز مجلس در جریان بررسی جزئیات برجام، نمایندگانی که به عدم بررسی پیشنهاداتشان درباره جزئیات این طرح انتقاد داشتند فضای جلسه را متشنج کردند.

  در نهایت نیز با شروع رأی‌گیری نمایندگان به صندلی‌های خود بازگشتند.

  پس از تصویب طرح برجام نیز کوچک‌زاده به همراه رسایی فضای جلسه مجلس را برای دقایقی متشنج کرده و باعث اجتماع تعدادی از اعضای جبهه پایداری در انتهای جلسه علنی شدند.

  مهدی کوچک‌زاده درتذکری مطرح کرد که برآیند نظر مجلس در مورد برجام نظر مقام معظم رهبری نبوده است. علی لاریجانی در ادامه به این نماینده مجلس توضیح داد که رای به برجام تصمیم مجلس بوده و رهبری در این قضیه نقشی نداشته است.

  علی لاریجانی رئیس جلسه علنی مجلس هم‌چنین پس از فریادهای رسایی در جلسه علنی خطاب به وی گفت: آقای رسایی شما خوب می‌دانید که در مورد برجام چه اتفاقی افتاده و خوب است همه به یک چارچوب و قواره‌هایی پایبند باشیم.

  احمد توکلی نیز در تذکری اظهار کرد: امروز مهمترین مسأله سیاست خارجی کشور با خواست رئیس مجلس در عرض 20 دقیقه به سرانجام رسید و تصویر این وضع برای کشور مضر است. لاریجانی هم در پاسخ تصریح کرد که اول مجلس در جلسه قبل اصل موضوع را با بحث زیاد و زمان کافی تصویب کرد و اصل موضوع مورد قبول قرار گرفت و در ادامه نیز در مورد جزئیات قبل از جلسه علنی بحث شد و یک وفاقی بین نمایندگان حاصل شد تا در کل ما این طرح را بپذیریم و با توجه به مشکلات کشور کار سریع‌تر پیش برود و الزامی نبود.

  آخرین ویرایش: سه شنبه 21 مهر 1394 12:23 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • تعداد صفحات : 4 1 2 3 4