منوی اصلی
AstanehAsl Digital Library محمد آستانه اصل
"Good luck, good speech and good deeds" & "Life means hope and movement"
 • محمدMohammad آستانه اصل Astanehaslm جمعه 31 اردیبهشت 1395 11:53 بعد از ظهر نظرات ()

  بیش از صد زخمی در یورش هواداران مقتدی صدر به منطقه سبز بغداد

  Image copyrightAFP

  هواداران مقتدی صدر، روحانی شیعه در عراق، در اعتراض به سیاست‌های دولت و نخست وزیر عراق به منطقه سبز، منطقه امنیتی بغداد، یورش بردند.

  هزاران معترض که خواهان تغییر و اصلاحات در دولت بودند با وجود مقاومت شدید نیروهای امنیتی توانستند وارد منطقه سبز بغداد شوند. به گزارش خبرگزاری فرانسه با وجود شلیک گاز اشک‌آور گروهی از معترضان وارد دفتر نخست وزیری شدند.

  بعضی گزارش‌ها حاکی از تیراندازی به سوی معترضان است. در این اعتراضات ۱۰۸ نفر زخمی شده‌اند. گزارش‌های تایید نشده‌ای هم درباره کشته شدن سه نفر منتشر شده است.

  مقتدی صدر با صدور بیانیه‌ای از معترضان حمایت کرده و گفته هیچ کس نمی‌تواند جلوی اعتراضات "مسالمت‌آمیز" آنان را بگیرد. آقای صدر گفته مردم عراق از یک طرف با بمب‌های گروه‌های تروریستی طرفند و از طرف دیگر با حکومت فاسدی که به روی معترضان شلیک می‌کند.

  او گفته سرنوشتی مشابه معمر قذافی و صدام حسین نصیب حکومتی می‌شود که مردمش را با خونسردی می‌کشد.

  به گزارش تلویزیون عراق ارتش تا اطلاع ثانوی در بغداد مقررات منع آمدوشد اعلام کرده است.

  مجلس عراق، ساختمان‌های مهم دولتی و بسیاری از سفارت‌خانه‌ها در منطقه سبز بغداد واقع شده‌اند.

  Image copyrightREUTERS
  Image captionنا بر گزارش‌ها ده‌ها نفر در یورش به منطقه سبز بغداد زخمی شده‌اند

  حدود بیست روز پیش هم هواداران مقتدی صدر در اعتراض به سیاست‌های دولت حیدر عبادی به منطقه سبز بغداد حمله کردند.

  + بیشتر بخوانید: هواداران مقتدی صدر وارد ساختمان مجلس عراق شدند

  در آن زمان معترضان به ناکامی مجلس در تایید کابینه‌ای تازه در عراق و همین طور ناتوانی دولت در برخورد با بمب‌گذاری‌‌ها در مناطق شیعه‌نشین اعتراض داشتند.

  در بمب‌گذاری‌های هفته‌های اخیر که گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) مسئولیت آن را به عهده گرفته، بیش از ۱۵۰ نفر کشته شده‌اند.

  آخرین ویرایش: جمعه 31 اردیبهشت 1395 11:55 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمدMohammad آستانه اصل Astanehaslm جمعه 31 اردیبهشت 1395 02:02 بعد از ظهر نظرات ()
  حسن روحانی صبح امروز جمعه در سفری یک روزه وارد استان قم شد. رئیس‌جمهور که با قطار وارد قم شده بود، در بدو ورود از سوی استاندار و جمعی از مقامات ارشد محلی مورد استقبال قرار گرفت.
  تاریخ انتشار : جمعه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۷
   
  آخرین ویرایش: جمعه 31 اردیبهشت 1395 02:03 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمدMohammad آستانه اصل Astanehaslm جمعه 31 اردیبهشت 1395 01:58 بعد از ظهر نظرات ()
  یران با شکست ترکیه حریف روسیه در فینال شد/ برنامه ادامه مسابقات در نوبت عصر
  بخش ورزشی الف، 31 اردیبهشت 95
  تاریخ انتشار : جمعه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۴
  13.30ظهر جمعه با انجام دو دوره مسابقات تیم های پنجم تا هشتم جهان مشخص شدند. تیم اوکراین با نتیجه ۵ بر ۳ آلمان را شکست داد و در جایگاه هفتم جهان قرار گرفت و آلمان نیز هشتم شد.

  اما رقابت دو تیم بلاروس و آذربایجان که با نتیجه ۴ بر ۴ به پایان رسید به دلیل ضربه فنی بیشتر تیم بلاروس پیروز و جایگاه پنجم را کسب کرد.

  *******************

  12.00 تیم ملی كشتی فرنگی ایران در دیدار نیمه نهایی جام جهانی با پیروزی قاطعانه ٧ بر یك مقابل تركیه پا به دیدار فینال گذاشت تا برای قهرمانی روسیه را پیش رو داشته باشد.

  تیم ملی کشتی فرنگی ایران در سومین دیدار و بازی نیمه نهایی جام جهانی شیراز با حمایت حدود ۳ هزار تماشاگر که تمام سکوهای سالن شهید دستغیب را پر کرده بودند، به مصاف تركیه رفت.

  ٥٩ كیلوگرم؛ مهرداد مردانی
  تیم ایران در اولین کشتی خود در وزن ۵۹ کیلو گرم موفق شد توسط مهرداد مردانی اولین پیروزی خودش را مقابل ترکیه در دیدار سرنوشت ساز تعیین فینالیست بدست اورد. مردانی در این کشتی با قدرت شریف یاکوب کلیچ را ضربه فنی کرد و هشت بر صفر پیروز شد.

  ٦٥ كیلوگرم؛ مهدی زیدوند
  مهدی زیدوند چند در وزن ۶۶کیلو مقابل عبدالسامت گونال دومین نتیجه قاطع ضربه فنی را کسب کرد. زید وند که برای بار دوم در این مسابقات روی تشک رفت با نتیجه ده بر یک حریفش را شکست داد. حركات پی در پی و سریع او جایی برای عكس العمل حریف ترك باقی نگذاشت تا ایران یك قدم دیگر به فینال نزدیكتر شود.

  ٧١ كیلوگرم؛ عظیم گرمسیری
  مسابقه دو تیم ملی ایران و ترکیه از جام جهانی کشتی فرنگی با برتری عظیم گرمسیری در وزن ۷۱ کیلو گرم مقابل سلجوق خان ادامه یافت. کشتی گیر کشورمان توانست با نتیجه ۵بر یک مقابل حریف ترک خود به برتری رسید تا تیم کشورمان سه بر صفر در نتیجه تیمی پیش بیفتد.

  ٧٥ كیلوگرم؛ سعیدعبدولی
  سعید عبدولی در وزن ۷۵ کیلو گرم مقابل عثمان کوشه قرار گرفت. سعید که دیروز در کشتی اول مقابل اوکراین به میدان رفته بود مقابل آذربایجان استراحت کرد. عبدولی اولین امتیازش را با بیرون رفتن پای حریفش در دقیقه اول بدست آورد. عبدولی سومین امتیاز را با یک خاک از عثمان کوشه گرفت و با یک بدل روی فن فیتو کوشه دو امتیاز به جمع امتیازاتش اضافه کرد و در وقت اول پنج بر صفر پیش افتاد. عبدولی در ثانیه های آخر با یک خاک دیگر هقت امتیازی شد. وقت دوم آغاز شد،عبدولی تنها یک امتیاز تا ضربه فنی فاصله داشت. در همان بیست و پنجمین ثانیه کشتی به هدفش رسید. ایران با این نتیجه چهار بر صفر از ترکیه پیش افتاد تا تنها یک پیروزی تا رسیدن به فینال فاصله داشته باشد.
  ٨٠كیلوگرم؛ رامین طاهری


  وزن هشتاد کیلو گرم و رامین طاهری که مقابل دچگان کوکتاس قرار گرفت. رامین طاهری که نشان داده یک کشتی گیر دفاعی است در همان دقیقه اول در خاک کشتی گیر ترک نشست. اما با بدلی که در خاک به خریف ترک در حال بارانداز زد سالن را به وجد اورد و و دو امتیاز گرفت. و در ادامه یک اخطار از حریفش گرفت تا کشتی با همین نتیجه دو بر صفر در سه دقیقه اول به پایان برسد. کشتی هنوز در تایم دوم شروع نشده بود که طاهری به زیبایی حریفش را خاک کرد و چهار امتیازی شد تا ایران دو دقیقه تا فینال جام جهانی کشتی فرنگی فاصله داشته باشد.

  ٨٥كیلوگرم؛ حسین نوری
  وزن هشتاد و پنج کیلو گرم در حالی که تیم ملی ایران به فینال راه یافت آغاز شد. نوری که دیروز در همین وضعیت مقابل آذربایجان به حریفش باخته بود آمده بود که شایستگی هایش را به اثبات برساند و در سوی دیگر ترکیه ای ها به دنبال حفظ حیثیت و باخت با اختلاف کمتر بودند. نوری که در روز اول با درد معده نتوانسته بود آنچنان که باید کشتی بگیرد در دقیقه اچل یک اخطار از حریفش گرفت در ادامه با بیرون بردن پای کانسلو ایلدیم در سه دقیقه اول یک بر صفر جلو افتاد. تشویق های تماشاگران به نوری انگیزه زیادی داده بود دست از حمله بر نمی داشت. دومین اخطار و اولین امتیاز فنی باعث شد تا نوری سه بر صفر از حریفش پیش بیفتد. نوری در خاک ایلدیم نشست و باز هم غیرتمندانه دفاع کرد و ششمین پیروزی ایران را کسب کرد.

  ٩٨كیلوگرم؛ مهدی علیاری
  کشتی هفتم تیم ایران و ترکیه آغاز شد. مهدی علیاری و دوگاان ایلماز به ترتیب با دوبنده ابی و قرمز مقابل هم قرار گرفتند. علیاری یک سر و گردن از حریفش بلند تر بود. وقتی در دقیقه دوم یک خاک از حریفش گرفت به دنبال سالتو بارانداز رفت که داور کشتی را سرپا داد. علیاری دومین اخطار را هم از حریفش گرفت تا یک امتیاز بگیرد اما در خاک در حال اجرای بارانداز شانه هایش به تشک خورد و دو بر یک از حریفش عقب افتاد. سه دقیقه دوم در حالی که کشتی گیر ترک با مصدومیت از صورت روبرو شده بود آغاز شده بود. علیاری دو بر یک عقب بود و نمی خواست با این نتیجه اولین شکست خورده تیم ملی باشد. تلاش های علیاری جواب داد و سومین اخطار هم به ایلماز داده شد تا همه چیز مساوی شود. در خاک علیاری در حالی که به دنبال اجرای فن سالتو بود ضربه هایی گردن حریف ترکش وارد کرد که با اعتراض شدید کادر فنی ترکیه ای ها روبرو شد. رییس تشک دو امتیاز برای این حرکت به ایلماز داد. علیزاده و جزینی مربیان ایران از علیاری خواستند تا به کارش ادامه دهد و اعتراض نکند. کشتی با همان نتیجه ۴بر دو به پایان رسید تا اولین شكست ایران مقابل تركیه رقم بخورد. این باخت در نتیجه بازی تغییری نخواهد داشت و فینالیست شدن ایران قطعی شده است. نکته جالب این مسابقه تشویق ایلماز از سوی دیگر اعضای تیم کشتی ترکیه بود که بعد از باخت شش بر یک آنها كمی این شادی عجیب به نظر می رسید.

  ١٣٠ كیلوگرم؛ بشیر باباجان زاده
  کشتی آخر ایران در دور نخست آغاز شد. بشیر باباجان زاده مقابل علی نالی ارسلان قرار گرفت. باباجان زاده که از باخت علیاری انگیزه بیشتری برای برد داشت در همان دقیقه اول حریفش را در میانه تشک خاک کرد و دو بر صفر پیش افتاد. باباجان زاده سومین امتیازش را هم گرفت تا فریاد بشیر بشیر شیرازی ها را بلند کند. کشتی گیر ایران در حالی که کشتی گیر ترک به دنبال اجرای فن در کناره تشک بود شانه نالی ارسلان را به خاک زد که ابتدا رییس تشک چهار امتیاز داد. با این امتیاز باباجان زاده نه امتیازی شد اما با اعتراض ترک ها نتیجه هفت بر صفر شد این در حالی بود که بنا به رختکن رفته بود. باباجان زاده اما دست از تلاش بر نداشت و ده ثانیه بعد کشتی را با نتیجه هشت بر صفر با ضربه فنی تمام کرد.

  * برنامه ادامه مسابقات در نوبت عصر به شرح زیر است:
  ساعت ۱۱:۴۵ تا ۱۲:۴۵: مسابقه برای کسب مقام هفتم: اوکراین - آلمان

  داغ داغ :برنامه فینال کشتی فرنگی (جمعه 940231):
  ساعت ۱۶ تا ۱۷:۱۵: مسابقه رده‌بندی: ترکیه - قزاقستان

  ساعت ۱۷:۱۵ تا ۱۷:۴۵: مسابقات فینال: ایران - روسیه
  آخرین ویرایش: جمعه 31 اردیبهشت 1395 02:01 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمدMohammad آستانه اصل Astanehaslm جمعه 31 اردیبهشت 1395 08:07 قبل از ظهر نظرات ()

  محمد آستانه اصل:داغ داغ :لیگ فوتبال بانگاهی دیگر:

  نویسنده : محمد آستانه اصل جمعه بیست و چهارم اردیبهشتماه سال ١٣٩٥ ١٠:٤٩ بعد از ظهر  •   


  رتبه
  Codeگل زده هفته ٣٠ هفته ٣٠گل خورده   هفته ٣٠تفاضل گلسر مربی نتیجه  شرحتیمبازیهابردمساویباختگل زدهگل خوردهتفاضل گلامتیاز
  ١١١٢٠٢ویسیبرنده هفته ٣٠جام قهرمانیاستقلال خوزستان٣٠١٥١٢٣٣٣١٤١٩٥٧
  ٢٢١٢١١برانکوبرنده هفته ٣٠نایب قهرمانپرسپولیس٣٠١٦٩٥٥٠٣٤١٦٥٧
  ٣٣١١١٠مظلومیمساوی هفته ٣٠آسیائی شداستقلال٣٠١٣١٣٤٤٣٢٨١٥٥٢
  ٤٤١٥٠٥قلعه نوعیبرنده هفته ٣٠٥٠% آسیائیتراکتورسازی٣٠١٣١٢٥٤٣٢٧١٦٥١
  ٥٥١٠٠٠منصوریان مساوی هفته ٣٠رتبه٠٥نفت تهران٣٠١٣١٠٧٣٠٢١٩٤٩
  ١٤٨٢٠٢احمد زادهبازنده هفته ٣٠حذف شدملوان٣٠٥١٢١٣٢٣٣٥-١٢٢٧
  ١٥٢٢١٢توتابازنده هفته ٣٠حذف شدراه‌آهن٣٠٥١٠١٥٢٤٣٦-١٢٢٥
  ١٦٤٣٠٥ بازنده هفته ٣٠حذف شداستقلال اهواز٣٠٢٧٢١١٦٥٨-٤٢١٣
  آخرین ویرایش: جمعه 31 اردیبهشت 1395 08:10 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمدMohammad آستانه اصل Astanehaslm جمعه 31 اردیبهشت 1395 08:07 قبل از ظهر نظرات ()

  محمدجواد لاریجانی در جشن دکتر سلام:

  طبق ملاک‌های آقای

  محمدجواد لاریجانی در جشن دکتر سلام:

  طبق ملاک‌های آقای رفسنجانی انقلابی زیر ۶۰ سال نداریم

  خبرگزاری فارس: طبق ملاک‌های آقای رفسنجانی انقلابی زیر ۶۰ سال نداریم

  دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه گفت: اگر به ادبیات آیت‌الله هاشمی نگاه کنید تعریف‌شان از انقلابی بودن همان جوان‌های سال ۴۲ و ۵۷ است؛ با این تعبیر الان انقلابی‌ها همه بالاتر از ۶۰ سال سن دارند.

  به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، محمدجواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق ‌بشر قوه قضائیه بعدازظهر امروز پنجشنبه 30 اردیبهشت در مراسم جشن سومین سال آغاز به کار برنامه «دکتر سلام» با اشاره به اینکه هاشمی رفسنجانی از انقلابی بودن مفهوم تاریخی در ذهن دارد گفت: به تعبیر آقای هاشمی کسانی که از سال 42 تا پیروزی انقلاب با انقلاب همراه بودند انقلابی هستند. که الان همه بالای 60 سال سن داشته و نسل‌شان در حال انقراض است؛ لذا درباره جوانان انقلابی می‌گوید برخی تازه به دوران رسیده‌ها انقلابی شده اند.

  وی به تعبیر دیگر از انقلابی بودن در بیان رئیس جمهور به معنی سر و صدا کردن اشاره کرد و خاطرنشان کرد: این تعابیر هیچکدام مورد نظر رهبر معظم انقلاب نیست؛ انقلاب حادثه‌ای بزرگ بود که تجربه نشات گرفته از آن در دو جریان حکومت مدنی جمهوری اسلامی و بیداری اسلامی متبلور شده است و انقلابی کسی که این دو جریان را باور داشته، در ان مشارکت دارد و همه وجود خود را وقف این مشارکت می‌گند. 

  لاریجانی با ذکر این نکته که با این مفهوم از انقلابی بودن یک جوان 16 ساله می‌تواند انقلابی باشد و بسیاری از کسانی که در جریان انقلاب بودند می‌توانند انقلابی نباشند

  وی در بخش دیگری از سخنان خود به مذاکرات هسته‌ای اشاره کرد و گفت: مذاکرات هسته‌ای و یا در حقیقت تهاجم هسته‌ای برای آن بود که قد ما در تکنولوژی بلند شده بود و دشمن نمی‌توانست این قد بلند را ببیند؛ اما دشمنان باید بدانند که فرزندان این مرز و بوم و پیروان مکتب  اهل بیت (ع) و مریدان سیدعلی نمی‌گذارند که قد انقلاب کوتاه شود. 

  وی از امکان ورود مقوله طنز به مسائل مربوط به حکومت آل‌سعود و ترامپ نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سخن گفت و خاطرنشان کرد: از ترامپ مضحک‌تر کسانی در داخل هستند که به او و نظام سلطه چشم دوخته‌اند.

  لاریجانی گفت دو استدلال درمورد برجام مذموم است؛ اول استدلال «استیصال» به این معنا که نفت ما را نمی‌خریدند و الان در نتیجه برجام نخ سوزنی باز شده است؛ این تئوری خطرناک است و می‌تواند همه چیز را با خود ببرد.

  دبیر ستاد حقوق ‌بشر قوه قضائیه تصریح کرد: استدلال مذموم دوم «برهان اندراج» است یعنی اگر می‌خواهیم در دنیا قوی شویم باید در نظام غربی مندرج شویم؛ که باید این کژراهه‌ها را روشن کنیم.

  رفسنجانی انقلابی زیر ۶۰ سال نداریم

  خبرگزاری فارس: طبق ملاک‌های آقای رفسنجانی انقلابی زیر ۶۰ سال نداریم

  دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه گفت: اگر به ادبیات آیت‌الله هاشمی نگاه کنید تعریف‌شان از انقلابی بودن همان جوان‌های سال ۴۲ و ۵۷ است؛ با این تعبیر الان انقلابی‌ها همه بالاتر از ۶۰ سال سن دارند.

  به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، محمدجواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق ‌بشر قوه قضائیه بعدازظهر امروز پنجشنبه 30 اردیبهشت در مراسم جشن سومین سال آغاز به کار برنامه «دکتر سلام» با اشاره به اینکه هاشمی رفسنجانی از انقلابی بودن مفهوم تاریخی در ذهن دارد گفت: به تعبیر آقای هاشمی کسانی که از سال 42 تا پیروزی انقلاب با انقلاب همراه بودند انقلابی هستند. که الان همه بالای 60 سال سن داشته و نسل‌شان در حال انقراض است؛ لذا درباره جوانان انقلابی می‌گوید برخی تازه به دوران رسیده‌ها انقلابی شده اند.

  وی به تعبیر دیگر از انقلابی بودن در بیان رئیس جمهور به معنی سر و صدا کردن اشاره کرد و خاطرنشان کرد: این تعابیر هیچکدام مورد نظر رهبر معظم انقلاب نیست؛ انقلاب حادثه‌ای بزرگ بود که تجربه نشات گرفته از آن در دو جریان حکومت مدنی جمهوری اسلامی و بیداری اسلامی متبلور شده است و انقلابی کسی که این دو جریان را باور داشته، در ان مشارکت دارد و همه وجود خود را وقف این مشارکت می‌گند. 

  لاریجانی با ذکر این نکته که با این مفهوم از انقلابی بودن یک جوان 16 ساله می‌تواند انقلابی باشد و بسیاری از کسانی که در جریان انقلاب بودند می‌توانند انقلابی نباشند

  وی در بخش دیگری از سخنان خود به مذاکرات هسته‌ای اشاره کرد و گفت: مذاکرات هسته‌ای و یا در حقیقت تهاجم هسته‌ای برای آن بود که قد ما در تکنولوژی بلند شده بود و دشمن نمی‌توانست این قد بلند را ببیند؛ اما دشمنان باید بدانند که فرزندان این مرز و بوم و پیروان مکتب  اهل بیت (ع) و مریدان سیدعلی نمی‌گذارند که قد انقلاب کوتاه شود. 

  وی از امکان ورود مقوله طنز به مسائل مربوط به حکومت آل‌سعود و ترامپ نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سخن گفت و خاطرنشان کرد: از ترامپ مضحک‌تر کسانی در داخل هستند که به او و نظام سلطه چشم دوخته‌اند.

  لاریجانی گفت دو استدلال درمورد برجام مذموم است؛ اول استدلال «استیصال» به این معنا که نفت ما را نمی‌خریدند و الان در نتیجه برجام نخ سوزنی باز شده است؛ این تئوری خطرناک است و می‌تواند همه چیز را با خود ببرد.

  دبیر ستاد حقوق ‌بشر قوه قضائیه تصریح کرد: استدلال مذموم دوم «برهان اندراج» است یعنی اگر می‌خواهیم در دنیا قوی شویم باید در نظام غربی مندرج شویم؛ که باید این کژراهه‌ها را روشن کنیم.

  آخرین ویرایش: جمعه 31 اردیبهشت 1395 08:07 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمدMohammad آستانه اصل Astanehaslm پنجشنبه 30 اردیبهشت 1395 07:36 قبل از ظهر نظرات ()
  Image caption از تهران هشت نماینده زن مورد حمایت لیست امید به مجلس راه یافته‌اند

  جعفر شجونی، عضو جامعه روحانیت مبارز، می‌گوید در انتخابات اخیر عده‌ای از "غیرانقلابی‌ها" به مجلس شورای اسلامی راه یافته‌اند.

  آقای شجونی در مصاحبه با سایت انتخاب، با اعلام نارضایتی از نتایج انتخابات مجلس گفته است: "اینکه آقای حدادعادل بیافتد و چهار تا دوشیزه مجهول‌الهویه رای بیاورند، خوب نیست و اینها موجودات خطرناکی خواهند بود."

  او درباره نتایج انتخابات گفته است: "به عقیده ما طلبه‌ها می‌گوییم‌ معرفه‌ها رای نیاوردند نکره‌ها رای آوردند." (معرفه به معنی شناخته شده و نکره به معنی ناشناس است)

  در انتخابات اخیر مجلس ایران نامزدهای مورد حمایت جناح حامی دولت حسن روحانی (فهرست امید) ۱۲۳ کرسی را به دست آورده‌اند. در تهران همگی نامزدهای پیروز از این فهرست بودند، که هشت نفرشان زن هستند. چهره‌های سرشناس فهرست "ائتلاف اصولگرایان"، مانند غلامعلی حداد عادل در تهران رای نیاوردند.

  در انتخابات مجلس خبرگان رهبری هم محمدتقی مصباح یزدی و مصباح یزدی رای نیاوردند. آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، رای نیاوردن این دو را "خسارت" خواند.

  جعفر شجونی گفته است: "عقیده دارم که ترکیب مجلس خبرگان رهبری در آینده انقلابی خواهد بود و هیئت رئیسه هم از انقلابیون انتخاب خواهند شد."

  او گفته است: "ریاست خبرگان نباید به دست غیر انقلابی ها بیفتد. یقین بدانید به دست هاشمی رفسنجانی نخواهد افتاد. آقای هاشمی انقلابی است؟ با این حرفهایی که خودش، زنش و دخترش می‌زنند. اینها ضد انقلابی شدند و مهره‌های سوخته هستند."

  آخرین ویرایش: پنجشنبه 30 اردیبهشت 1395 07:38 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمدMohammad آستانه اصل Astanehaslm چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395 08:04 بعد از ظهر نظرات ()
  Image copyright

  غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه ایران، دیدار فائزه هاشمی با فریبا کمال آبادی، یکی از مدیران جامعه بهایی در ایران را کاری "بسیار زشت و قبیح" دانسته و گفته است که به این مساله مطابق قانون رسیدگی خواهد شد.

  آقای اژه‌ای، امروز، چهارشنبه ٢٩ اردیبهشت، گفته است: "این کار، کار بسیار زشت و قبیحی بود. زشت‌تر از این کار این است که بعد از همه تقبیح‌ها و حتی بعد از اینکه پدر ایشان به وی سفارش کردند، وی عذرخواهی نکرد."

  او اضافه کرده است: "دستگاه قضایی هر جرمی که اتفاق بیافتد در نوع خود آن را دنبال می‌کند و با این امر هم مانند سایر موارد به صورت مقتضی و طبق قانون و براساس آنچه که قانون معین کرده رفتار می‌شود."

  فائزه هاشمی در دوران زندان با فریبا کمال آبادی همبند بود و چند روز پیش که خانم کمال آبادی پس از هشت سال زندان به مرخصی آمد، خانم هاشمی به همراه تعداد دیگری از همبندیان و فعالان سیاسی و اجتماعی به دیدار خانم کمال آبادی رفت.

  انتشار عکس این ملاقات واکنش‌های گسترده‌ای را در پی داشته است.

  بیشتر بخوانید: واکنش‌ها به دیدار فائزه هاشمی با مدیر جامعه بهاییان
  آخرین ویرایش: چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395 08:07 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمدMohammad آستانه اصل Astanehaslm چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395 10:25 قبل از ظهر نظرات ()

  گوشی ها و گجت های هوشمند، روبات هایی با هوشی شبیه انسان که بسیاری از امور را تسهیل می بخشد. اما برای بسیاری از کارشناسان بر این باورند همچنان این هوش مصنوعی (A-I) از هوش انسان برتری ندارد.

   

  به گزارش کلیک، هوش مصنوعی (A-I) یکی از حوزه های مورد بحث در میان متخصصین فناوریست، میزان پیشرفت در این حوزه و نیز مقایسه آن با هوش انسانی چالش برانگیزترین مسئله در میان کارشناسان است.

  “جیمز تگ” یکی از متخصصین در حوزه تکنولوژی بر این باور است هوش مصنوعی ابداعی در گجت ها به هیچ وجه قابل مقایسه با هوش بشری نخواهد بود. چرا که قدرت تشخیص، خلاقیت یکی از شاخصه های هوش بشری ست که سیستم های فوق هوشمند نیز قادر به شبیه سازی چنین پدیده ای نخواهند بود. همچنین وی در کنفرانس Heroes of Mobile که هفته گذشته در لس آنجلس – آمریکا برگذار شده بود، به این نکته اشاره کرد که قوی ترین هوش های مصنوعی با محاسبات بسیار دقیق قادرند تنها به میزان نسبتا محدودی از رفتارهای بشری کپی برداری کنند.

  جیمز تگ؛ نویسنده و بنیانگذار یکی از معروف ترین شرکت های مخابراتی با نام Truphone در طی کنفرانس مطبوعاتی با مطرح کردن پیشرفت قابل توجه در مجهز سازی سیستم هوش مصنوعی، افزود با استفاده و تجهیز این سیستم قادرند خلاهای موجود در برخی موارد در تشخیص های کاربر را مرتفع کنند.

  برای مثال،  هوش بشر قادر به یادآوری خاطرات ضبط شده در گذشته بسیار دور نیست و یا ذهن انسان در به یاد آوری شماره های طولانی ناتوان است. بنابراین هوش مصنوعی در این زمینه به کمک بشر می آید تا این خلا را پر کند.

  جمیز تگ همچنین در پایان این کنفرانس به نقش هوش مصنوعی در نسل آینده خطوط مخابراتی Truphone اشاره کرد و افزود، نسل آینده این خطوط مخابراتی ترکیبی از هوش مصنوعی و تکنولوژی خواهد بود، که قادر به تشخیص موقعیت افراد برای تماس و همچنین هماهنگی بین مکالمات خواهد پرداخت. همچنین این سیستم قادر خواهد بود، تماس های مجدد را نیز طبق شناسایی موقعیت برقرار کند. این سیستم برای تماس های بین المللی نیز پیش بینی کرده است تا مشکلی در ارتباط های کاربر به وجود نیاید.

  متخصصان پیش بینی می کنند با پیشرفت این تکنولوژی و نفوذ آن به زندگی روزمره افراد، در آینده شاهد نقش موثرتری از آن خواهیم بود. که در کنار ذهن خلاق بشری پیشرفت های بزرگی را برای جامعه انسانی بوجود خواهد آورد.

  آخرین ویرایش: چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395 10:26 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمدMohammad آستانه اصل Astanehaslm چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395 10:15 قبل از ظهر نظرات ()

  انواع پژوهش:پژوهش پایه (بنیادی) و پژوهش کاربردی

  پژوهش پایه‌ای می‌تواند زمینهٔ «پژوهش کاربردی» را فراهم آورد، اما در وهلهٔ اول متوجه کاربرد آن در زندگی انسان‌ها نیست. در حالی که پژوهش‌های کاربردی دارای جنبهٔ عملی و مستقیماً متوجه حل مشکلات جامعه و بشریت می‌باشد. در ضرورت انجام این دو دسته از مطالعات شکی نیست. به عنوان مثال تصمیم گیرندگان سیاسی هر کشور به جهت کسب توانایی در ادارهٔ عملی جامعه، نیازمند پژوهش‌های کاربردی می‌باشند و این دسته از پژوهش‌ها خود متکی بر پژوهش‌های پایه‌ای هستند.

  مطالعهٔ اکتشافی و مطالعهٔ تفصیلی (مطالعهٔ اصلی)

  مطالعهٔ اکتشافی، مطالعه‌ای مقدماتی است. که بنا بر نوع تحقیق عمدتاً از طریق مطالعات کتابخانه‌ای، مشاهده، یا مصاحبه شکل می‌گیرد. علت انجام مطالعات اکتشافی عبارتند از:

  ۱- غنی کردن پرسش پژوهش خود.

  از طریق مطالعات اکتشافی اهداف مطالعهٔ خود را بهتر شناخته و حوزهٔ معرفتی خود پیرامون موضوع مورد نظر را گسترش می‌دهیم. قابل توجه‌است که مطالعات اکتشافی به دنبال شناخت اجمالی و کلی از مساله زوایای مختلف بحث و دیدگاه‌های مختلف در این زمینه می‌باشند.

  ۲- مطالعه و پرس و جو از اهل فن به جهت شناخت منابع و متون اصلی پژوهش. به عبارت دیگر امکانات مورد نیاز پژوهش و امکانات موجود خود را می‌شناسیم. (مصاحبه می‌تواند در مطالعات اجتماعی با نمونه‌ای از افرادی باشد که قرار است تا دربارهٔ موضوعی پیرامون ایشان به تحقیق بپردازیم.) مطالعهٔ اکتشافی، کوشش پژوهشگر به جهت کسب آگاهی اجمالی از کاری است که درصدد انجام آن می‌باشد. مطالعهٔ اکتشافی شبیه مطالعهٔ اجمالی یک کتاب است که در آن با مروری اجمالی بر عنوان کتاب، فهرست مطالب آن و فصول مختلف آن آمادهٔ مطالعهٔ تفصیلی می‌گردیم. مطالعات اکتشافی پیش زمینهٔ مطالعات اصلی می‌باشند. بسیاری تصور می‌کنند که پژوهش یافتن پاسخ پرسش‌های آن است. در حالی که پژوهش در درجهٔ اول یافتن پرسشی اصیل و شایستهٔ پرسیدن و پژوهش کردن است. شخصیت علمی دانشجو در گرو استحکام رسالهٔ پژوهشی وی و شخصیت رسالهٔ پژوهشی وی در گرو پرسش‌های مندرج در آن است. از این رو هر چه پژوهش‌های اولیه جدی‌تر گرفته شوند، بر ارزش نهایی کار علمی شما افزوده می‌شود.

  پژوهش‌های توصیفی و پژوهش‌های تحلیلی[ویرایش]

  پژوهش توصیفی دارای صورتی «گزارشی» بدون تاکید بر علت‌یابی مساله می‌باشد. مانند: گزارش یک واقعه یا یک اندیشه که در آن تنها به آن‌چه موجود است [و نه چرایی امر موجود] توجه می‌شود. برخی از محققان، مطالعات توصیفی در حوزهٔ وقایع تاریخی (زمان گذشته و نه زمان کنونی) را تحت عنوان پژوهش‌های تاریخی جدا از پژوهش‌های توصیفی مورد مطالعه قرار می‌دهند. صرف نظر از جنبهٔ روش‌شناسی خاص مطالعات تاریخی، بسیاری از آنها هم واجد ویژگی گزارشی بودن می‌باشند.

  یکی از روش‌هایی که به تازگی مورد توجه محققان قرار گرفته‌است، پژوهش‌های آنلاین می‌باشد.

  در این پژوهش‌ها توزیع پرسشنامه آنلاین محور پژوهش را تشکیل می‌دهد.

  مهیا نمودن پرسشنامه آنلاین – چگونه یک تحقیق آنلاین را مدیریت کنیم؟

  فرض کنید که تصمیم گرفته‌اید که یک پژوهش آنلاین انجام دهید. سؤالاتی در ذهنتان هست که مایلید پاسخ داده شوند در حالی که به دنبال راه سریع و ارزانی برای کسب اطلاعات از مشتریان، ارباب رجوع و غیره می‌باشید. اولین و مهمترین چیزی که باید در مورد آن تصمیم بگیرید این است که هدف تحقیق چیست. مطمئن شوید که می‌توانید طی عباراتی این اهداف را به صورت سؤال و موارد قابل اندازه گیری بیان کنید. اگر نمی‌توانید این کار را انجام دهید، بهتر است که به دیگر ابزارهای جمع آوری داده‌ها نظیر گروه‌های تحت نظر و دیگر روش‌های کیفی رو آورید. تحقیقات آنلاین بیشتر بر روی جمع آوری داده‌های «کیفی» تمرکز دارند.

  ۱- اهداف اساسی تحقیق را مرور کنید. به دنبال کشف چه چیزی هستید؟ به عنوان نتیجه تحقیق چه کاری می‌خواهید انجام دهید؟ تحقیقات آنلاین تنها یکی از راه‌های جمع آوری داده‌ها و کمی کردن چشم اندازها هست.

  ۲- تمامی آیتم‌های اطلاعات مربوط را که می‌خواهید داشته باشید، تصور کنید. گزارش نهایی چگونه خواهد بود؟ چه نمودارها و اشکالی تهیه خواهند شد؟ چه اطلاعاتی برای اطمینان از اینکه عمل مورد نظر انجام شده نیاز دارید؟

  ۳- هر موضوعی در آیتم‌های ۱ و ۲ را بر اساس ارزش آن موضوع رتبه بندی کنید. آیتم‌های یک و دو را برای اطمینان از اینکه اهداف، موضوعات و اطلاعات مورد نیاز کامل هستند، دوباره ببینید. به خاطر داشته باشید که نمی‌توان با پرسیدن سؤالات نادرست، مشکل را حل کرد.

  ۴- سهولت یا سختی مهیا نمودن اطلاعات در هر کدام از موضوعات برای پاسخگو چگونه است؟ اگر سخت است، آیا راه دیگری برای کسب اطلاعات با پرسیدن سؤالات دیگر وجود دارد؟ شاید این مهم‌ترین قدم باشد. تحقیقات آنلاین بایستی دقیق، واضح و رک باشند. با توجه به ماهیت «وب» و نبود استحکام همراه با آن، اگر پرسشنامه شما هم بسیار پیچیده باشد و به راحتی قابل فهم نباشد، نرخ کسانی که کار را ول می‌کنند، بالا خواهد بود.

  ۵- دنبالهٔ مناسبی برای موضوعاتی که باید بدون جهت گیری باشند، خلق کنید. مطمئن شوید سؤالاتی که اول پرسیده می‌شوند، نتیجه سؤالی که بعداً پرسیده می‌شود را تحت تأثیر قرار ندهد. گاهی فراهم نمودن اطلاعات فراوان یا واضح نشان دادن هدف تحقیق، خود می‌تواند باعث جهت گیری شود. هنگامی که دنباله‌ای از موضوعات داشته باشید، می‌توانید برنامهٔ اولیه‌ای از یک تحقیق داشته باشید. اضافه کردن یک متن در مقدمه که به توضیح پروژه پرداخته و انتظارات مورد نظر از پاسخ دهنده را ذکر می‌کند، پسندیده‌است. داشتن عباراتی در پایان برای تشکر و نیز اطلاعاتی در مورد اینکه چگونه می‌توانند پس از انتشار از نتیجه تحقیق آگاه شوند، کاری حرفه‌ای است.

  ۶- نوع سؤالاتی که برای پاسخ‌دهی مناسبترین بوده و از قدرت کافی برای برآورده ساختن نیازهای تحلیلی برخوردارند را تعیین کنید. بدین معنی که آیا می‌خواهید از سؤالات متن باز، دوگزینه‌ای، چند گزینه‌ای، رتبه دهی، مقیاسی یا مجموع ادامه دار (مقیاس نرخی) استفاده کنید. در این‌جا خط درستی وجود دارد که بایستی از روی آن عبور کنید؛ عموماً پیش نیازهای تجزیه و تحلیل قوی به سمت طرح سؤال‌های پیچیده تر رهنمون می‌شوند. به هر حال چند ابزار وجود دارد که می‌تواند کار را راحت تر کند:

  • صفحات بخش بندی شده – از اینکه تحقیقات در یک صفحه گسترده که نیاز به پایین رفتن مداوم داشته باشد، پرهیز کنید. به عنوان یک ضرورت، صفحات بخش بخش شده ارائه کنید. در عین حال از اینکه تنها یک سؤال در هر صفحه داشته باشید نیز دوری کنید. زیرا این مورد باعث زیاد شدن مدت زمان مورد نیاز برای تکمیل تحقیق شده و احتمال ترک کردن تحقیق را بالا می‌برد.
  • پریدن منطقی – به منظور هوشمند کردن تحقیقتان از پریدن منطقی استفاده کنید. از جملاتی نظیر «اگر به سؤال اول پاسخ منفی دادید، آنگاه به سؤال چهارم جواب دهید» پرهیز کنید. این کار باعث دلزدگی پاسخ دهنده شده و نرخ ترک را بالا می‌برد. تحقیق را طوری طراحی کنید که از منطق صفحه استفاده می‌کند؛ بدین ترتیب، مسیر سؤالات درست به صورت خودکار بر اساس پاسخ‌های پیشین تعیین می‌شوند.

  ۷- سؤالات را بنویسید. ممکن است که نیاز باشد برای هر موضوع چند سؤال نوشته شده و بهترین آنها انتخاب شود. ممکن است که حتی بهتر باشد که تحقیق به چند بخش تقسیم شود.

  ۸- توالی سؤالات را مشخص کنید تا بدون جهت گیری باشند.

  ۹- تمامی مراحل فوق را تکرار کنید تا هر سوراخ بزرگی را پیدا کنید. آیا پرسش‌ها واقعاً پاسخ داده شده اند؟ آیا کسی آنها را برایتان مرور کرده است؟

  ۱۰- مدت تحقیق را زمان بندی کنید. یک تحقیق باید کمتر از پنج دقیقه طول بکشد. با سه تا چهار سؤال در دقیقه شما محدود به حدود پانزده سؤال می‌شوید. یک سؤال متنی باز، معادل سه سؤال چند گزینه‌ای است. اغلب نرم‌افزارهای آنلاین، مدت زمانی که پاسخگو صرف پاسخ دادن به پرسش‌ها صرف می‌کند را محاسبه می‌کنند.

  ۱۱- تحقیق را بین بیست نفر یا بیشتر پیش آزمون کنید. بازخور آنها را همراه با جزئیات بگیرید. آن‌ها در مورد کدام قسمت اطمینان نداشتند؟ آیاسؤالی در مورد آن داشتند؟ آیا آنها نسبت به آنچه که شما خواسته بودید، بد فهمی داشتند؟ آیا دیدگاهی داشتند که در پرسش‌ها و پاسخ‌ها منعکس نشده بود؟

  • یک راه آسان برای این کار ایجاد یک بررسی دیگر با تعدادی سؤال پاسخ آزاد همزمان با پروژه اصلیتان است که می‌توان آن را تحقیق بازخور نامید.
  • تحقیق اصلی را به گروه آزمایشی ایمیل کرده و پس از آن تحقیق بازخور را نیز برایشان بفرستید
  • با این روش، می‌توانید نظرات گروه آزمایشتان را در مورد چگونگی عمل و نیز کاربردی بودن تحقیق اصلیتان را با استفاده از تحقیق بازخورد کسب کنید.

  ۱۲- بر اساس بازخوردهایی که می‌گیرید، در پرسشنامه آنلاینتان بازنگری کنید.

  ۱۳- تحقیق را به همه پاسخ دهندگان بفرستید.

  تحقیقات آنلاین یک گزینه فوق العاده در برابر تحقیقات گران پستی و تلفنی است. تنها چند هشدار در مورد این نوع از تحقیقات وجود دارد که به هر حال باید از آنها آگاه باشید. اگر تلاش می‌کنید که تحقیقی را بر اساس نمونه‌ای که نماینده جامعه اصلی باشد، لطفاً این را در نظر داشته باشید که همه افراد آنلاین نیستند. همین طور تحقیقات آنلاین مورد قبول همه نیست. تحقیقات ما نشان داده‌است که بافت جمعیتی که به دعوتنامه‌های تحقیقات آنلاین پاسخ می‌دهند، تحت سوگیری افراد جوانتر است.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • محمدMohammad آستانه اصل Astanehaslm چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395 08:37 قبل از ظهر نظرات ()

  نماینده آبادان در مجلس محدودیت‌ها علیه محمد خاتمی را 'خنده‌دار' خواند


  حسین دهدشتی نماینده مردم آبادان در نطقی در صحن علنی95/02/28 مجلس از محدودیت های رسانه ای وضع شده علیه محمد خاتمی، رئیس‌جمهور اسبق ایران، انتقاد کرد.

  وی در نطق امروز ۲۸ اردیبهشت (۱۷ مه) گفت: "خنده دار نیست اگر من الان بگویم سید محمد خاتمی، فردا خبرنگار جرات نکند اسم ایشان را بیاورد و بنویسد دهدشتی گفت رئیس دولت اصلاحات؟"

  نماینده آبادان افزود "خنده دار است" که تلویزیون رسمی کشور تصویر نخست وزیر اسرائیل را پخش می‌کند اما از پخش تصویر محمد خاتمی رئیس جمهور پیشین جمهوری اسلامی ایران "ابا دارد".

  در حالی که حسن روحانی، رئیس جمهور و رئیس شورای عالی امنیت ملی ایران اعلام کرده این شورا مصوبه ای درباره ممنوع التصویری آقای خاتمی ندارد، غلامحسین محسنی اژه ای معاون اول قوه قضائیه گفته آقای روحانی "یا براثر غفلت حرفی زده یا خواسته‌است شوخی کند".

  آقای محسنی اژه ای گفته "ممنوع التصویری رئیس جمهور اسبق" به استناد یک مصوبه قدیمی شورای عالی امنیت ملی بوده که در آن، اختیار تعیین برخی محدودیت های رسانه ای به دبیرخانه این شورا داده شده است. وی در عین حال افزوده که این ممنوعیت، "دستور قضایی هم داشته است".

  آقای دهدشتی با اشاره به چنین اظهارنظرهایی در مورد ممنوع التصویری محمد خاتمی، از کسانی انتقاد کرده که به تعبیر او "روزی می‌گویند مصوبه شورای امنیت ملی است و روز دیگر از دستور دادستانی سخن می‌گویند".

  نماینده آبادان در مجلس با ذکر اینکه "من که نماینده مردم هستم نمی‌دانم این حکم از کجا صادر شده و قانونی هست یا نه" پرسیده: "[اینکه] فردی که مورد اعتماد و وثوق و مردم است را زیر بار شدید‌ترین حملات صداوسیما و تریبون‌های رسمی و غیر رسمی ممنوع التصویر و ممنوع البیان کرده و اجازه دفاع از خود هم به او ندهیم اخلاقی است؟"

  نماینده آبادان افزوده است: "طبق اصل سی و هفتم قانون اساسی اصل‏ بر برائت‏ است‏ و هیچکس‏ از نظر قانون‏ مجرم‏ شناخته‏ نمی‌‏شود، مگر این‏ که‏ جرم‏ او در دادگاه‏ صالح‏ اثبات‏ شود. قانون اساسی که نباید فقط زینت‌المجلس ما باشد."

  او از فشارهای وارده به حسن روحانی رئیس جمهور فعلی هم انتقاد کرده و این رفتار را "اخلاقی" ندانسته که "عده‌ای به خاطر انتخابات ریاست جمهوری سال آینده دستاوردهای دولت جمهوری اسلامی را زیر سوال ببرند".

  آقای دهدشتی گفته است: "به قدری فضا را مسموم کرده‌اند که ما انتقاد منطقی و سازنده هم از دولت نمی‌توانیم انجام دهیم. چرا که یا ابزاری برای فشار به دولت و بهره برداری جناحی می‌شود یا در هیاهوی تخریب‌های ناجوانمردانه‌شان گم می‌شود."

  آخرین ویرایش: چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395 08:39 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمدMohammad آستانه اصل Astanehaslm سه شنبه 28 اردیبهشت 1395 09:59 قبل از ظهر نظرات ()
   توصیه بی‌عمل به نمایندگان اصلاح‌طلب: به فکر مشکلات مردم باشید

  پایان ۱۶ سال حضور حدادعادل در مجلس، بدون “خدمتی بسزا” به مردم

   هنوز حرف‌های حدادعادل در مورد دخالت نیروهای دولتی در انتخابات مجلس تیتر اول برخی از رسانه‌هاست که او می‌گوید: شگفتا که در این کشور با جماعتی روبرو هستیم که هرگاه پیروز شوند انتخابات را سالم می خوانند و هر بار شکست بخورند مدعی تقلب در انتخابات می شوند.

  حدادعادل فراموش کرده است حلقه دوستان خود را که چگونه بعد از شکست انتخاباتی با هجمه رسانه ای و ادعای تقلب و تخلف گسترده در انتخابات همه برگزارکنندگان انتخابات را مورد هجوم قرار دادند و تیتر یک همه روزنامه های خود را به تقلب اختصاص داده بودند تا سرانجام با ابطال آرای مردم تهران او را راهی بهارستان کنند.

   از این دوره مجلس شورای اسلامی جا مانده است، هر چند در اظهار نظرهای خود مدعی شده که اکثریت مجلس با اصولگرایان است اما به اصلاح طلبان وعده داد که اگر در پی حل مشکلات مردم باشند از حمایت اصولگرایان برخوردار خواهند بود!

  گویی رییس لیست شکست خورده انتخابات دهم مجلس که وعده یاری و حمایت می دهد فراموش کرده است، آن تعداد از اصولگرایانی که به مجلس راه یافتند از پیوستگان به لیست امید بودند والا که ژنرال های اصولگرا همگی صحنه را به رقیب واگذار کرده اند.

  حدادعادل از جمله سیاستمدارانی است که طی هفت سال گذشته  هیچگاه حاضر نشده در یک گفت و گوی برابر به سخنان طرف مقابل گوش فرادهد، این بار نیز در آخرین نطق مجلس خود باز هم از رویدادهای سال ۸۸ ابراز گلایه مندی کرده و بدون اشاره به نقش نیروهای اقتدارگرا و امنیتی در کشتار مردم و ایجاد ناامنی زدند و انتقال نرم قدرت و جمهوریت نظام را نشانه گرفته و از سوی دشمنان نظام تایید شدند. این رفتار نباید فراموش شود

  حدادعادل تاکنون بارها این ادعا را مطرح کرده است، اما هیچگاه حاضر نشده به سوالات و ابهامات فراوانی که وجود داشت پاسخ دهد و بگوید با کدام مجوز قانونی دبیر شورای نگهبان به طور علنی از کاندیدای مورد حمایت اصولگرایان حمایت کرد و آقای حدادعادل بعنوان نماینده مجلس هیچگاه به این عمل غیرقانونی احمد جنتی اعتراض نکرد.

  رییس فرهنگستان که در روزهای پایانی خود در مجلس قصد موعظه و گلایه دارد طی سه دوره نمایندگی خود هیچگاه اعمال غیرقانونی رییس دولت نهم و دهم را مورد انتقاد قرار نداد و برای جلوگیری از غارت کشور هیچ اقدام کلامی و عملی نکرد، اما حالا دم از قانون و قانونگرایی می زند.

  او طی یک ماه گذشته بارها مدعی تخلف و دخالت نیروهای دولتی در انتخابات شده و با تشویش اذهان عمومی و اشاعه دروغ سعی در تخریب دولت دارد، هرچند بارها مدعی شده که مدارک و شواهد خود را به مراجع قانونی خواهد داد، اما تاکنون هیچ کاری انجام نداده و به صرف اتهام زنی هر روز سعی دارد شکست لیست خود در انتخابات هفتم اسفند ار کتمان کند.

  حدادعادل هر چند روز گذشته در مصاحبه ای مدعی شده بود که اصولگرایان اکثریت مجلس را به خود اختصاص داده اند و او نگرانی ندارد که مجلس ششم بار دیگر تکرار شود اما باز هم هشدار می دهد که مجلس دهم را مجلس ششم نکنید! معلوم نیست از مصاحبه دیروز تا نطق امروز وی چه اتفاقی افتاده است که او نگران تکرار مجلس ششم شده است و چگونه اکثریت خودپنداری او به یکباره تبدیل به اقلیت بی اثر شده است؟

  به گفته وی، انتخابات مثل ورزش است که با باخت یا پیروزی یک تیم تمام نمی شود و همچنان ادامه دارد. انتقال قدرت در طول تاریخ ایران همواره خونین و خشن بوده اما به برکت انقلاب اسلامی شاهد نهادینه شدن انتقال نرم قدرت از طریق مردم سالاری دینی هستیم.

  حداد عادل که این روزها به جمع دلواپسان پیوسته است، دستاوردهای برجام را نادیده می گیرد و می گوید: منظور دولت از «امید»، گشایش های اقتصادی و معیشتی حاصل از برجام بود. دولت هم برجام را برد-برد در رفع تحریم ها و احقاق حقوق ملت ایران قلمداد کرد. اما درباره مقصود آمریکایی ها و تلقی آنها از برد، چندان حرفی زده نشد. این روزها با خلف وعده آمریکا به تدریج معلوم می شود که منظور آنها از برد چیست. برد آنها، نفوذ در ایران و تغییر رفتار ایران در داخل کشور و منطقه است. آنها تصور می کنند که برجام پل نفوذ و دخالت آنها در ایران است و می خواهند ایران نوکر آمریکا شود.

  رییس فرهنگستان و حامی جدی احمدی نژاد!! که به علت استفاده از نیروهای جبهه پایداری موجبات شکست اصولگرایان در مجلس دهم را فراهم کرد، بدون اشاره به سکوت خود در قبال سوءمدیریت تیم دولت نهم و دهم در غارت اموال ملی و خسران های غیرقابل جبران به اقتصاد و نظام مالی به اصلاح طلبان توصیه می کند که به مسایل حاشیه ای نپردازند و به فکر حال مشکلات مردم باشند، اما توضیح نمی دهد در چهار دوره نمایندگی چه گره ای از کار مردم گشوده است.

   حدادعادل که این روزها چاره ای جز ترک عرصه سیاسی کشور ندارد، بعد از شانزده سال نمایندگی با این شعر حافظ که «چگونه سر ز خجالت برآورم بر دوست، که خدمتی به سزا برنیامد از دستم» سخنانش را به پایان برد و توضیح نداد چرا بعد از شانزده سال نمایندگی نتوانسته است “خدمتی به سزا” به این مردم داشته باشد.

  آخرین ویرایش: چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395 08:55 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمدMohammad آستانه اصل Astanehaslm سه شنبه 28 اردیبهشت 1395 09:55 قبل از ظهر نظرات ()
   توصیه بی‌عمل به نمایندگان اصلاح‌طلب: به فکر مشکلات مردم باشید

  پایان ۱۶ سال حضور حدادعادل در مجلس، بدون “خدمتی بسزا” به مردم

   هنوز حرف‌های حدادعادل در مورد دخالت نیروهای دولتی در انتخابات مجلس تیتر اول برخی از رسانه‌هاست که او می‌گوید: شگفتا که در این کشور با جماعتی روبرو هستیم که هرگاه پیروز شوند انتخابات را سالم می خوانند و هر بار شکست بخورند مدعی تقلب در انتخابات می شوند.

  حدادعادل فراموش کرده است حلقه دوستان خود را که چگونه بعد از شکست انتخاباتی با هجمه رسانه ای و ادعای تقلب و تخلف گسترده در انتخابات همه برگزارکنندگان انتخابات را مورد هجوم قرار دادند و تیتر یک همه روزنامه های خود را به تقلب اختصاص داده بودند تا سرانجام با ابطال آرای مردم تهران او را راهی بهارستان کنند.

   از این دوره مجلس شورای اسلامی جا مانده است، هر چند در اظهار نظرهای خود مدعی شده که اکثریت مجلس با اصولگرایان است اما به اصلاح طلبان وعده داد که اگر در پی حل مشکلات مردم باشند از حمایت اصولگرایان برخوردار خواهند بود!

  گویی رییس لیست شکست خورده انتخابات دهم مجلس که وعده یاری و حمایت می دهد فراموش کرده است، آن تعداد از اصولگرایانی که به مجلس راه یافتند از پیوستگان به لیست امید بودند والا که ژنرال های اصولگرا همگی صحنه را به رقیب واگذار کرده اند.

  حدادعادل از جمله سیاستمدارانی است که طی هفت سال گذشته  هیچگاه حاضر نشده در یک گفت و گوی برابر به سخنان طرف مقابل گوش فرادهد، این بار نیز در آخرین نطق مجلس خود باز هم از رویدادهای سال ۸۸ ابراز گلایه مندی کرده و بدون اشاره به نقش نیروهای اقتدارگرا و امنیتی در کشتار مردم و ایجاد ناامنی زدند و انتقال نرم قدرت و جمهوریت نظام را نشانه گرفته و از سوی دشمنان نظام تایید شدند. این رفتار نباید فراموش شود

  حدادعادل تاکنون بارها این ادعا را مطرح کرده است، اما هیچگاه حاضر نشده به سوالات و ابهامات فراوانی که وجود داشت پاسخ دهد و بگوید با کدام مجوز قانونی دبیر شورای نگهبان به طور علنی از کاندیدای مورد حمایت اصولگرایان حمایت کرد و آقای حدادعادل بعنوان نماینده مجلس هیچگاه به این عمل غیرقانونی احمد جنتی اعتراض نکرد.

  رییس فرهنگستان که در روزهای پایانی خود در مجلس قصد موعظه و گلایه دارد طی سه دوره نمایندگی خود هیچگاه اعمال غیرقانونی رییس دولت نهم و دهم را مورد انتقاد قرار نداد و برای جلوگیری از غارت کشور هیچ اقدام کلامی و عملی نکرد، اما حالا دم از قانون و قانونگرایی می زند.

  او طی یک ماه گذشته بارها مدعی تخلف و دخالت نیروهای دولتی در انتخابات شده و با تشویش اذهان عمومی و اشاعه دروغ سعی در تخریب دولت دارد، هرچند بارها مدعی شده که مدارک و شواهد خود را به مراجع قانونی خواهد داد، اما تاکنون هیچ کاری انجام نداده و به صرف اتهام زنی هر روز سعی دارد شکست لیست خود در انتخابات هفتم اسفند ار کتمان کند.

  حدادعادل هر چند روز گذشته در مصاحبه ای مدعی شده بود که اصولگرایان اکثریت مجلس را به خود اختصاص داده اند و او نگرانی ندارد که مجلس ششم بار دیگر تکرار شود اما باز هم هشدار می دهد که مجلس دهم را مجلس ششم نکنید! معلوم نیست از مصاحبه دیروز تا نطق امروز وی چه اتفاقی افتاده است که او نگران تکرار مجلس ششم شده است و چگونه اکثریت خودپنداری او به یکباره تبدیل به اقلیت بی اثر شده است؟

  به گفته وی، انتخابات مثل ورزش است که با باخت یا پیروزی یک تیم تمام نمی شود و همچنان ادامه دارد. انتقال قدرت در طول تاریخ ایران همواره خونین و خشن بوده اما به برکت انقلاب اسلامی شاهد نهادینه شدن انتقال نرم قدرت از طریق مردم سالاری دینی هستیم.

  حداد عادل که این روزها به جمع دلواپسان پیوسته است، دستاوردهای برجام را نادیده می گیرد و می گوید: منظور دولت از «امید»، گشایش های اقتصادی و معیشتی حاصل از برجام بود. دولت هم برجام را برد-برد در رفع تحریم ها و احقاق حقوق ملت ایران قلمداد کرد. اما درباره مقصود آمریکایی ها و تلقی آنها از برد، چندان حرفی زده نشد. این روزها با خلف وعده آمریکا به تدریج معلوم می شود که منظور آنها از برد چیست. برد آنها، نفوذ در ایران و تغییر رفتار ایران در داخل کشور و منطقه است. آنها تصور می کنند که برجام پل نفوذ و دخالت آنها در ایران است و می خواهند ایران نوکر آمریکا شود.

  رییس فرهنگستان و حامی جدی احمدی نژاد!! که به علت استفاده از نیروهای جبهه پایداری موجبات شکست اصولگرایان در مجلس دهم را فراهم کرد، بدون اشاره به سکوت خود در قبال سوءمدیریت تیم دولت نهم و دهم در غارت اموال ملی و خسران های غیرقابل جبران به اقتصاد و نظام مالی به اصلاح طلبان توصیه می کند که به مسایل حاشیه ای نپردازند و به فکر حال مشکلات مردم باشند، اما توضیح نمی دهد در چهار دوره نمایندگی چه گره ای از کار مردم گشوده است.

   حدادعادل که این روزها چاره ای جز ترک عرصه سیاسی کشور ندارد، بعد از شانزده سال نمایندگی با این شعر حافظ که «چگونه سر ز خجالت برآورم بر دوست، که خدمتی به سزا برنیامد از دستم» سخنانش را به پایان برد و توضیح نداد چرا بعد از شانزده سال نمایندگی نتوانسته است “خدمتی به سزا” به این مردم داشته باشد.

  آخرین ویرایش: سه شنبه 28 اردیبهشت 1395 09:58 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمدMohammad آستانه اصل Astanehaslm سه شنبه 28 اردیبهشت 1395 06:35 قبل از ظهر نظرات ()

  دختری در کرنراستادیوم آزادی :یک دیدار غیرمنتظره یک دختر جوان در میان صد هزار مرد، دیدار پرسپولیس و راه‌آهن را از نزدیک تماشا کرده است

  محمد آقایی فرد در گزارشی در روزنامه قانون خبر داده که در یک دیدار غیرمنتظره یک دختر جوان در میان صد هزار مرد، دیدار پرسپولیس و راه‌آهن را از نزدیک تماشا کرده است. او لحظاتی بعد از شروع بازی عکسی از خودش در فضای مجازی منتشرکرد و نوشت: گفته بودم به ورزشگاه آزادی می‌روم و بالاخره آمدم. دخترک ۲۱ساله ای که ۵ پیراهن و ۵ شلوار را روی هم پوشیده بود تا لو نرود، حالا با مشکل بزرگی مواجه شده است؛ تهدید به بازداشت و حتی مرگ!

  به گزارش این روزنامه بعد از انتشار عکس این دخترجوان در شبکه اجتماعی یک کاربر کامنت گذاشته «باید این دختر هنجارشکن بازداشت شده و در مقابل ورزشگاه آزادی در قفس آهنی سوزانده شود تا درس عبرتی برای تمامی‌بانوان فوتبال دوست نه تنها در ایران بلکه در کل جهان شود». دختر از کامنت عکس گرفته و در اینستاگرامش منتشر کرده، کنار آن هم نوشته: به کدامین جرم مرا می‌خواهند بسوزانند؟ به کدامین جرم می‌خواهند آتشم بزنند؟ شاید به جرم لذت تماشا و تشویق زنده تیمم! یا شاید بودن در میان مردانی که مرا ناموس می‌خوانند. همان مردانی که پایش برسد برای غیرت شان، با خاطر محافظت از جنس من خون می‌ریزند و جان می‌دهند».

  قانون افزوده: کمی‌ترسیده است، شاید هم حق دارد، برخی نوشته‌اند احتمال بازداشتش منتفی نیست. دختری که در روز اول فالوئرهای اینستاگرامش ۳ هزارتایی بود حالا به ۲۰ هزار فالوئر رسیده و هر لحظه تعداد دنبال کنندگانش بیشتر می‌شود. حالا نگران است که نکند این موضوع برای او گران تمام شود، در اینستاگرامش نوشته نه عضو حزب و گروه خاصی است نه هدفی را دنبال می‌کرده، فقط یک عاشق فوتبال است. خواهش می‌کنم برای من حاشیه درست نکنید، من یک دختر معمولی از یک خانواده معمولی هستم»

  آخرین ویرایش: سه شنبه 28 اردیبهشت 1395 06:37 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمدMohammad آستانه اصل Astanehaslm دوشنبه 27 اردیبهشت 1395 05:15 بعد از ظهر نظرات ()

  President Barack Obama’s commencement speech at Rutgers University

  May 15, 2016

  While not directly naming the candidate, President Obama made it clear just what he thinks about Donald Trump’s campaign and policy proposals in a highly political commencement speech Sunday at Rutgers University.

  The president said he would skip giving students the usual commencement banter, and instead run down a list of “suggestions” that turned out to be a stern and direct indictment of everything Trump has built his campaign on.

  First, Obama took on Trump’s “Make America Great Again” campaign slogan, telling students, “When you hear someone longing for the good old days, take it with a grain of salt.”

  Obama told graduates that despite what they may hear on the campaign trail, he believed they were better positioned than at any time to succeed and said the reason America doesn’t tend to move backwards is “because you don’t fear the future.”

  Obama then went directly after Trump’s proposals to build a wall at the U.S.-Mexico border, and to ban Muslims from entering the country.

  “The world is more interconnected than ever before, and it’s becoming more connected every day. Building walls won’t change that,” Obama said. “Isolating or disparaging Muslims, suggesting they should be treated when they come to this country, that is not just a betrayal of our values -– that’s not just a betrayal of who we are –- we alienate the very communities at home or abroad who are our most important partners in the fight against violent extremism.

  "Suggesting that we can build an endless wall along our borders and blame our challenges on immigrants, that doesn’t just run counter to our history as the world’s melting pot, it contradicts the evidence that our growth, and our innovation and our dynamism has always been spurred by our ability to attract strivers from every corner of the globe,” Obama continued. “It’s how we became America, why would we want to stop it now?”

  Obama then took aim at what he called a “strain of anti-intellectualism” in American politics, saying, “in politics and in life, ignorance is not a virtue.”

  “It’s not cool to not know what you’re talking about,” Obama said. “That’s not challenging political correctness, that’s just not knowing what you’re talking about.”

  He then called out leaders who are allowed to promote “the wildest conspiracy theories,” who “express a disdain for facts” and then are “not held accountable.”

  Near the close of his speech, there was also a seeming slight at the campaign message of Bernie Sanders, as Obama belied those who exaggerate the corrupt and “rigged system,” saying the great changes in American history “didn’t happen because some massive political revolution occurred.”

  “Contrary to what we hear sometimes from both the left as well as the right, the system is not as rigged as you think and it certainly is not as hopeless as you think,” Obama said. (GMA)

  آخرین ویرایش: دوشنبه 27 اردیبهشت 1395 05:17 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمدMohammad آستانه اصل Astanehaslm دوشنبه 27 اردیبهشت 1395 09:01 قبل از ظهر نظرات ()
   

  یک عمر به کودکی به استاد شدیم
  یک عمر زاستادی خود شاد شدیم
  افسوس ندانیم که ما را چه رسید
  از خاک بر آمدیم و بر باد شدیم خیام

   

  در کارگه کوزه گری بودم دوش
  دیدم دو هزار کوزه گویا و خموش
  هر یک به زبان حال با من گفتند
  کو کوزه گر و کوزه خرو کوزه فروش خیام

   

  اسرار ازل را نه تو دانی و نه من
  وین حرف معما نه تو دانی و نه من
  هست از پس پرده گفتگوی من و تو
  چون پرده برافتد نه تو مانی و نه من خیام

   

  شیخی به زنی فاحشه گفتا مستی
  هر لحظه به دام دگری پا بستی
  گفتا شیخا هر آن چه گویی هستم
  آیا تو چنان که می نمایی هستی خیام

   

  آن به كه در این زمانه كم گیری دوست
  با اهل زمانه صحبت از دور نكوست
  آنكس كه به جمگی ترا تكیه بر اوست
  چون چشم خرد باز كنی دشمنت اوست خیام

   

  در هر دشتی كه لاله زاری بوده است
  آن لاله ز خون شهریاری بوده است
  چو برگ بنفشه كز زمین می روید
  خالیست كه بر رخ نگاری بوده است خیام

   

  چون آب به جویباروچون باد به دشت
  روزی دگر از نوبت عمرم بگذشت
  هرگز غم دوروز مرا یاد نگشت
  روزی كه نیامدست و روزی كه گذشت خیام

   

  ای دل ز زمانه رسم احسان مطلب
  وز گردش دوران سرو سامان مطلب
  درمان طلبی درد تو افزون گردد
  با درد بسازو هیچ درمان مطلب خیام

   

  تا کی غم آن خورم که دارم یا نه
  وین عمر به خوشدلی گذارم یا نه
  پرکن قدح باده که معلومم نیست
  کاین دم که فرو برم برآرم یا نه خیام

   

  نیکی و بدی که در نهاد بشر است
  شادی و غمی که در قضا و قدر است
  با چرخ مکن حواله کاندر ره عقل
  چرخ از تو هزار بار بیچاره تر است خیام 

   

  ساقی ، گل و سبزه بس طربناک شده است
  دریاب که هفته دگر خاک شده است
  می نوش و گلی بچین که تا درنگری
  گل خاک شده است سبزه خاشاک شده است خیام

   

  افسوس که سرمایه زکف بیرون شد 
  در پای اجل بسی جگرها خون شد
  کس نامد از آن جهان که پرسم از وی
  کاحوال مسافران  دنیا چون شد خیام

   

  عمرت تا کی به خودپرستی گذرد
  یا در پی نیستی و هستی گذرد
  می خور که چنین عمر که غم در پی اوست
  آن به که بخواب یا به مستی گذرد خیام

   

  ای بس که نباشیم و جهان خواهد بود
  نی نام زما و نه نشان خواهد بود
  زین پیش نبودیم و نبد هیچ خلل
  زین پس چو نباشیم همان خواهد بود خیام

   

  دیدم به سر عمارتی مردی فرد
  کو گِل بلگد می زد و خوارش می کرد
  وان گِل با زبان حال با او می گفت
  ساکن ، که چو من بسی لگد خواهی کرد خیام

   

  این قافله عمر عجب می گذرد
  دریاب دمی که با طرب می گذرد
  ساقی غم فردای حریفان چه خوری
  پیش آر پیاله را که شب می گذرد خیام

   

  یک قطره آب بود و با دریا شد
  یک ذره خاک و با زمین یکتا شد
  آمد شدن تو اندرین عالم چیست؟
  آمد مگسی پدید و ناپیدا شد خیام

   

  از جمله رفتگان این راه دراز
  باز آمده ای کو که به ما گوید باز
  هان بر سر این دو راهه از سوی نیاز
  چیزی نگذاری که نمی آیی باز خیام

   

  ای صاحب فتوا ز تو پرکارتریم
  با این همه مستی زتو هُشیار تریم
  تو خون کسان خوری و ما خون رزان
  انصاف بده کدام خونخوار تریم؟ خیام

   

  بر خیر و مخور غم جهان گذران
  خوش باشو دمی به شادمانی گذران
  در طبع جهان اگر وفایی بودی
  نوبت به تو خود نیامدی از دگران خیام

   

  در کارگه کوزه گری کردم رای
  بر پله چرخ دیدم استاد بپای
  می کرد دلیر کوزه را دسته و سر
  از کله پادشاه و از دست گدای خیام

   

  هنگام سپیده دم خروس سحری
  دانی که چرا همی کند نوحه گری
  یعنی که نمودند در آیینه صبح
  کز عمر شبی گذشت و تو بی خبری خیام

  آخرین ویرایش: دوشنبه 27 اردیبهشت 1395 09:05 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمدMohammad آستانه اصل Astanehaslm دوشنبه 27 اردیبهشت 1395 08:37 قبل از ظهر نظرات ()

  تصاویر صفحه نخست روزنامه‌‌های امروز (دوشنبه، 27 اردیبهشت) در قسمت پایین، قابل مشاهده است:

   

   

   

  آخرین ویرایش: دوشنبه 27 اردیبهشت 1395 08:38 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمدMohammad آستانه اصل Astanehaslm جمعه 24 اردیبهشت 1395 10:49 بعد از ظهر نظرات ()


  رتبه
  Codeگل زده هفته 30 هفته 30گل خورده   هفته 30تفاضل گلسر مربی نتیجه  شرحتیمبازیهابردمساویباختگل زدهگل خوردهتفاضل گلامتیاز
  111202ویسیبرنده هفته 30جام قهرمانیاستقلال خوزستان301512333141957
  221211برانکوبرنده هفته 30نایب قهرمانپرسپولیس30169550341657
  331110مظلومیمساوی هفته 30آسیائی شداستقلال301313443281552
  441505قلعه نوعیبرنده هفته 3050% آسیائیتراکتورسازی301312543271651
  551000منصوریان مساوی هفته 30رتبه05نفت تهران30131073021949
  148202-2احمد زادهبازنده هفته 30حذف شدملوان30512132335-1227
  152212-1توتابازنده هفته 30حذف شدراه‌آهن30510152436-1225
  164305-5 بازنده هفته 30حذف شداستقلال اهواز3027211658-4213
  آخرین ویرایش: جمعه 24 اردیبهشت 1395 10:51 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمدMohammad آستانه اصل Astanehaslm جمعه 24 اردیبهشت 1395 08:00 بعد از ظهر نظرات ()
  کد خبر: 1325282/7  زمان: 19:58  1395/02/24  بازدید: 19,889

  لستر به روایت خوزستان

  اس.خوزستان 2 ـ ذوب آهن 0؛ قهرمانی تاریخی


  استقلال خوزستان با 2 گل رحیم زهیوی بازیکن سوسنگردی خود پیروزی بزرگی را مقابل ذوب آهن کسب کرد تا با شایستگی قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران بشود.


  به گزارش "ورزش سه"، استقلال خوزستان بازی را با روحیه و تهاجمی آغاز کرد اما برای گلزنی یک نیمه صبر کرد تا در نیمه دوم در 3 دقیقه 2 گل وارد دروازه ذوب آهن کند و با 57 امتیاز قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران بشود. یک قهرمانی تاریخی و استثنایی که بی‌سابقه خواهد بود.


  هفته سی ام، ساعت ١٨؛ ورزشگاه غدیر
  تماشاگر: بیش از ٤٥ هزار نفر

  داور: محسن تركی، محمدرضا ابوالفضلی،تورج عیوض محمدی


  استقلال خوزستان:

   

  فرناندو ده خسوس، محمد طیبی، موسی كولیبالی، عقیل كعبی، دانیال ماهینی، فرشاد سالاروند (روح الله سیف الهی 65)، میثم دورقی (فیلیپه برتولدو 42)،حكیم نصاری، فرشاد جانفزا (پیمان شیرزادی 74)، حسن بیت سعید و رحیم زهیوی
  سرمربی: عبدالله ویسی


  ذوب آهن اصفهان:

   

  محمد رشید مظاهری، محمد نژاد مهدی، ولید اسماعیل (مهرداد قنبری 66)، هادی محمدی، مسعود حسن زاده، قاسم حدادی فر ( ٧١ رجب زاده)،سید محمد رضا حسینی، مهدی مهدی پور، علی حمام، دانیال اسماعیلی فر و محمدرضا عباسی.
  سرمربی: یحیی گل محمدی

   

  اخطار

   

  سالاروند (34) از استقلال خوزستان

  محمدرضا عباسی (36) از ذوب آهن

   

  شرح گل

   

  ١-٠(استقلال خوزستان - رحیم زهیوی): سانتر فوق العاده فیلیپ برتولدو توفیق اجباری ویسی را رحیم زهیوی فوق العاده با یك ضربه سر زیبا به گل اول بازی تبدیل كرد.

  ٢-٠( استقلال خوزستان- رحیم زهیوی): حركت زیبای عقیل كعبی و پاس به بیرون وی را رحیم زهیوی ستاره امروز استقلال خوزستان بعد از یك استپ با ضربه ای زیبا به گل دوم خودش و تیمش تبدیل كرد تا راه قهرمانی هموار و هموارتر شود.

   

  دقایق حساس

   

  دقیقه ٣: سانتر زیبای سالاروند با اشتباه مظاهری به عقیل كعبی رسید اما پاس عقیل كعبی  درون محوطه جریمه را یكی از بازیكنان استقلال به آسمان كوبید تا استقلال خوزستان بازی را هجومی شروع كند.
  دقیقه ٩: سانتر مهدی مهدی پور در شلوغی محوطه به محمدرضا حسینی رسید اما ضربه این بازیكن از بالای دروازه به بیرون رفت.
  دقیقه ١١: ضربه آزاد مهدی پور بعد از برخورد به دیوار دفاعی راهی به دروازه نیافت.
  دقیقه ١٧: اوت دستی بلند ماهینی و ضربه سر دورقی می رفت تا درون دروازه ذوب قرار بگیرد اما با خوش شانسی ظاهری روی تور فرود آمد.
  دقیقه ٢٤: كرنر زیبای زهیوی می رفت مستقیم دروازه مظاهری را باز كند اما ولید اسماعیل توپ را با ضربه سر دور كرد.
  دقیقه ٢٥: سانتر سالاروند به دورقی رسید اما ضربه این بازیكن با بدشانسی به بیرون رفت.
  دقیقه ٢٨: سانتر دوباره ی سالاروند و ضربه سر جانفزا از بالای دروازه به بیرون رفت .
  دقیقه ٣٣: پاس جانفزا و سانتر زیبای ماهینی با ضربه سر زهیوی همراه شد اما مظاهری با واكنشی استثنایی توپ را به كرنر فرستاد.
  دقیقه ٣٨: سانتر زیبای بیت سعید درون شش قدم تنها یك نوك پا نیاز داشت اما زهیوی به توپ نرسید تا مظاهری توپ را بگیرد.
  دقیقه ٤٠: شوت از راه دور زهیوی با اختلاف به بیرون رفت.
  دقیقه ٤٤: محمد رضا عباسی بعد از اشتباه هافبك استقلال خوزستان موقعیت فوق العاده ای بعد از دریبل دو بازیكن تیم حریف در حالت تك به تك قرار گرفت و توپ را بر خلاف خسوس زد كه با اختلاف بسیار كم به بیرون رفت.
  دقیقه ٦٩: پاس برتولدو به سیف الهی رسید و ضربه سیف الهی با اختلاف زیاد به بیرون رفت.

   


  در حاشیه:

   

  * از ساعت ١٤ درب ورزشگاه باز خواهد شد تا هواداران به ورزشگاه بروند.
  *باشگاه استقلال خوزستان برای هواداران پرچم، كلاه و پیراهن تدارك دیده است.
  * تا ساعت ١٢ظهر بیش از هزار هوادار خوزستانی پشت درب های غدیر جمع شده اند.
  *سكوی قهرمانی استقلال خوزستان در ورزشگاه غدیر آماده شده است.
  *از ساعات ابتدایی صبح ورزشگاه غدیر آماده میزبانی این بازی شده است.

  *سکوی مربوط به سن قهرمانی نیز در گوشه ای از زمین قرار داده شده تا در صورت قهرمانی احتمالی استقلال خوزستان، مراسم مربوط به آن برگزار شود.

  *از ساعت ١٤ درب ورزشگاه غدیر بر روی هواداران باز شده است و تا كنون بیش از ٣٠٠ نفر تا كنون وارد ورزشگاه شده اند.
  *هواداران استقلال خوزستان با بنری كه عبدالله گواردیولا خوانده اند، از ویسی استقبال كردند.
  *لیدرهای استقلال خوزستان برای برای تشكر از نعمتی نژاد مدیرعامل باشگاه همراه خود آورده اند.

  *ترافیك بیرون از ورزشگاه روان است و هواداران بدون مشكل وارد ورزشگاه می شوند.
  * هواداران استقلال خوزستانی با بادكنك های آبی روی سكوها نشسته اند.

  *تعداد زیادی از هواداران تیم فولاد خوزستان با پیراهن و پرچم فولاد به ورزشگاه آمده اند تا دیگر تیم خوزستان را حمایت كنند، گفتنی است بازی امروز فولاد بدون تماشاگر در ورزشگاه تختی برگزار می شود.

  * همشهری های عبدالله ویسی از رودزرد رامهرمز با آوردن بنر حضورشان را در ورزشگاه اعلام كردند، آنها ویسی را افتخارشان می دانند.
  *دقیقه به دقیقه تعداد هوادارانی كه به ورزشگاه وارد می شوند بیش تر و بیش تر می شود اما هنوز غدیر جا برای حضور هواداران دارد.
   

  * پیش ازشروع بازی دو تیم از رده‌های پایه آكادمی فوتبال خوزستان دیداری تداركاتی برگزار می‌کنند.

  * عبدالله ویسی ساعت ١٦:١٥ با خودروی شخصی وارد ورزشگاه غدیر شد.

  *شاگردان ویسی ١٦:٢٥ دقیقه با استقبال ویژه از طرف هواداران وارد ورزشگاه غدیر شدند.

  * هدایت ممبینی عضو خوزستانی هیات رئیسه فدراسیون برای تماشای بازی به ورزشگاه آمده است.
  * بازیکنان استقلال‌خوزستان ساعت 16:25 وارد ورزشگاه شدند و پس از  ورود دور افتخار درون ورزشگاه زدند. این بازیکنان مورد استقبال ویژه هواداران قرارگرفتند.
  * هواداران خوزستانی با بنرهای مختلفی که در تمامی آنها امید به قهرمانی موجود است، درون ورزشگاه حاضر هستند.
  * بازیکنان ذوب‌آهن با تی‌شرت قرمز به ورزشگاه غدیر آمدند.
  * محمدرضا ساکت عضو سازمان لیگ در ورزشگاه غدیر حاضر است.
  * در فاصله نزدیک به یک ساعت مانده به شروع بازی بیش از 25 هزار هوادار خوزستانی درون ورزشگاه حاضر هستند. آنها می‌‌خواهند قهرمانی تیمشان را ببینند.
  * یکی از خوانندگان محلی خوزستان برای هواداران آهنگ‌های عربی خواند که مورد استقبال ویژه تماشاگران قرار گرفت.

  *خداداد افشاریان، سعید فتاحی، محمد فنایی، محمدرضا ساكت در ورزشگاه حاضر هستند.

  * ترافیك بسیار شدیدی پشت درهای استادیوم غدیر ایجاد شده ست و لحظه به لحظه تعداد تماشاچیان بیش تر می شود.
  * تا نیم ساعت قبل از بازی بیش از ٣٠ هزار هوادار در ورزشگاه حاضر است.
  *ترافیك و شلوغی پشت درب های غدیر باعث زخمی شدن چند هوادار خوزستانی شد.
  *بازیكنان ذوب آهن از ساعت ١٧:٢٠ دقیقه برای گرم كردن واردزمین شدند.

  * جام قهرمانی بیست دقیقه مانده به بازی رونمایی شد.

  * هادی خنیفر بازیكن مصدوم استقلال خوزستان در كنار زمین شاهد تمرین دیگر بازیكنان استقلال خوزستان بود.

  *عبدالله ویسی در حالی كه نزدیك به ١٠ دقیقه به بازی آمده با پرچم استقلال و فولاد كه به هم وصل شده بودند به میانه زمین آمد و مورد تشویق فوق العاده هواداران قرار گرفت.

  *بازیكنان استقلال با شال های آبی وارد زمین شدند.
  *عكس دست جمعی بازیكنان استقلال خوزستان با حضور تمام بازیكنان به جز سیف الهی گرفته شد، وی رفته بود تا با نیمكت ذوب خوش و بش كند.
  * تمام عكاسان به جز یك عكاس پشت دروازه رشید مظاهری جمع شده اند.
  *مهدی زبیدی بازیكن مصدوم استقلال خوزستان روی سكوها بازی هم تیمی هایش را می بیند.

  آخرین ویرایش: جمعه 24 اردیبهشت 1395 08:02 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمدMohammad آستانه اصل Astanehaslm سه شنبه 21 اردیبهشت 1395 12:42 قبل از ظهر نظرات ()
  وزارت راه و شهرسازی فروردین امسال با ارسال پیش‌نویس لایحه اصلاح مقررات ملی ساختمان به هیات دولت، مقدمات حذف یکسری ضوابط مشکل‌دار در حوزه ساخت و ساز را کلید زد.
  این پیش‌نویس، بازنگری در برخی مقررات مربوط به نظام مهندسی ساختمان و همچنین مقررات نحوه فعالیت‌های ساختمانی را هدف قرار داده است و در حال حاضر در کمیسیون زیربنایی هیات دولت مراحل آخر بررسی‌های کارشناسی برای طرح در هیات دولت را پشت سر می‌گذارد.
   در صورت تصویب نهایی لایحه اصلاح مقررات ملی ساختمان، بازخورد آنی و ملموس ضوابط جدید، به شکل حذف کامل بسازبفروش‌ها از صحنه ساخت و ساز، در بازار ملک قابل مشاهده می‌شود.
  مطابق این لایحه، رفتار و مناسبات بین چهار ضلع بازار ساخت و ساز شامل «مالک زمین، سازنده ساختمان، مهندس ناظر و همچنین خریدار آپارتمان به عنوان بهره‌بردار ساختمان»، به نفع مردم و شهر، بازتنظیم می‌شود که ماحصل آن در نهایت باعث «بهبود بازار مسکن و در امان بودن این بازار از نوسانات شدید سیکل‌های تجاری، بهبود کیفیت ساختمان‌های مسکونی و رونق پایدار در سرمایه‌گذاری‌های ساختمانی» خواهد شد.
  این رابطه چهار وجهی در حال حاضر کاملاً مخدوش، مبهم و پرمفسده است. در این میان، شهرداری و نظام مهندسی بدون دخالت مثبت، در نقش انفعالی، عمداً یا سهواً قادر به سازماندهی رفتارهای بین ذی‌نفعان بازار ساخت و ساز نیستند. به‌طوری که طی سال‌های اخیر به موازات افزایش حجم ساخت و ساز، انواع تخلفات و بی‌احتیاطی‌های ساختمانی همچون تغییر کاربری، حذف پارکینگ، ریزش دیواره‌های گود در پروژه‌های گودبرداری و... نیز افزایش یافته است.
  طی دست‌کم یک دهه گذشته، سهم بسازبفروش‌ها از بازار ساخت به قدری افزایش پیدا کرد که شرکت‌های ساختمانی در عمل، در حاشیه بازار قرار گرفتند و حجم غالب آپارتمان‌سازی‌ها در اختیار سازنده‌های فاقد صلاحیت قرار گرفت. امروز شرکت‌های ساختمانی و انبوه‌سازان، حضور چندان پررنگی در بازار ساخت و سازهای مسکونی ندارند و پروژه‌های تجاری، اداری و همچنین پروژه‌های عمرانی سفارش دولت را جایگزین مسکونی‌سازی کرده‌اند.
  بسازبفروش به گروهی از سازنده‌ها گفته می‌شود که تخصص آکادمیک و همچنین مجوز قانونی از مراجع رسمی تایید‌کننده صلاحیت ساخت و ساز، ندارد اما به‌واسطه توانایی مالی بالایی که دارد، در این بازار فعالیت می‌کند.
  بسازبفروش‌ها، شاغلانی از حرفه‌های پرسود و پربازده هستند که معمولاً در دوره رونق مسکن، بیشتر از شغل اول‌شان، در بازار مسکن حضور دارند و در دوره رکود، با تعلیق پروژه‌های ساختمانی خود و خالی گذاشتن املاک ساخته‌شده، برای حداقل دو سال از بازار ملک خارج می‌شوند.
  آنچه طی این سال‌ها به حاشیه امن بسازبفروش‌ها تبدیل شده بود، همکاری شهرداری‌ها و برخی مهندسان ساختمانی با این گروه برای رسمیت بخشیدن صوری به فعالیت این نوع از سازنده‌ها بوده است.
  فارغ از آسیب‌های اقتصادی نامرئی ناشی از فعالیت بسازبفروش‌ها در بازار مسکن، بهره‌برداران ساختمان‌های مسکونی بیشترین زیان مالی و اجتماعی را از حضور غیرقانونی این گروه سازنده‌ها متحمل شده‌اند. بسازبفروش‌ها با کم‌فروشی در ساختمان‌ها و عبور راحت از کنترل‌های ساختمانی شهرداری از طریق خرید تخلفاتی که مرتکب می‌شوند، باعث عرضه ساختمان‌هایی با کمترین کیفیت و بیشترین نقص فنی در زمان بهره‌برداری می‌شوند.
  با این حال، پیش‌بینی می‌شود حداکثر تا نیمه اول امسال، با تصویب لایحه اصلاح بخش‌هایی از مقررات ملی ساختمان در دولت، بسازبفروشی برای همیشه از بازار مسکن حذف شود.
  @samanews
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • محمدMohammad آستانه اصل Astanehaslm دوشنبه 20 اردیبهشت 1395 08:24 قبل از ظهر نظرات ()
  مؤسسه آموزش عالی تایمز هر ساله فهرستی از ۲۵ دانشگاه برتر سراسر جهان تهیه می کند. در رتبه بندی سال ۲۰۱۶ مؤسسه تایمز، دو دانشگاه مشهور استنفورد و برکلی در کالیفرنیا نتوانستند رتبه نخست را کسب کنند و به ترتیب در جایگاه های سوم و ششم جدول قرار گرفتند.
  مؤسسه آموزش عالی تایمز هر ساله فهرستی از ۲۵ دانشگاه برتر سراسر جهان تهیه می کند. در رتبه بندی سال ۲۰۱۶ مؤسسه تایمز، دو دانشگاه مشهور استنفورد و برکلی در کالیفرنیا نتوانستند رتبه نخست را کسب کنند و به ترتیب در جایگاه های سوم و ششم جدول قرار گرفتند.

  به گزارش وبسایت سانفرانسیسکو گیت،این نظرسنجی به نام "رتبه بندی دانشگاه های معتبر جهان” بر اساس نظرات بیش از ۱۰ هزار دانشجوی سراسر جهان انجام شده است. در "رتبه بندی دانشگاه های برتر جهان” جایگاه برخی دانشگاه ها در مقایسه با "رتبه بندی دانشگاه های معتبر جهان” متفاوت بود.  دانشگاه هاروارد رتبه ۶ را در رتبه بندی دانشگاه های برتر جهان کسب کرد، اما در رتبه بندی دانشگاه های معتبر جهانی جایگاه نخست را بدست آورد. دانشگاه استنفورد نیز در هر دو فهرست رتبه سوم را به خود اختصاص داد.

  دانشگاه های آسیایی از جمله چین و ژاپن نیز امسال رتبه بندی ها را دگرگون کردند. دانشگاه پکینگ و دانشگاه چینهوا در پکن و دانشگاه توکیو در فهرست ۲۵ دانشگاه معتبر قرار گرفتند.

  دانشگاه های انگلیس نیز در فهرست امسال سقوط کردند. مؤسسه فناوری ماساچوست و دانشگاه استنفورد در آمریکا به ترتیب رتبه های دوم و سوم را کسب کردند و درواقع باعث سقوط دانشگاه های کمبریج و آکسفورد انگلیس به جایگاه های چهارم و پنجم جدول شدند . آمریکا همچنان پرچم دار بیشترین دانشگاه های برتر جهان است؛ زیرا در فهرست ۱۰۰ دانشگاه برتر ۴۳ مورد آن متعلق به آمریکاست و دانشگاه "هاروارد” برای ششمین سال متوالی جایگاه نخست را کسب کرد.

  در زیر فهرست ۱۰ دانشگاه برتر جهان جمع‌آوری شده است:

  ۱.دانشگاه هاروارد در شهر کمبریج در ایالت ماساچوست آمریکا
  ۱.دانشگاه هاروارد در شهر کمبریج در ایالت ماساچوست آمریکا
  ۲.مؤسسه فناوری ماساچوست در شهر کمبریج در ایالت ماساچوست آمریکا
  ۲.مؤسسه فناوری ماساچوست در شهر کمبریج در ایالت ماساچوست آمریکا
  ۳. دانشگاه استنفورد در شهر سانفرانسیسکو در ایالت کالیفرنیای آمریکا
  ۳. دانشگاه استنفورد در شهر سانفرانسیسکو در ایالت کالیفرنیای آمریکا
  ۴. دانشگاه کمبریج در شهر کمبریج در انگلیس
  ۴. دانشگاه کمبریج در شهر کمبریج در انگلیس
  ۵.دانشگاه آکسفورد در شهر آکسفورد انگلیس
  ۵.دانشگاه آکسفورد در شهر آکسفورد انگلیس
  ۶. دانشگاه کالیفرنیا در شهر برکلی در کالیفرنیا
  ۶. دانشگاه کالیفرنیا در شهر برکلی در کالیفرنیا
  ۷. دانشگاه پرینستون در شهر پرینستون در ایالت نیوجرسی آمریکا
  ۷. دانشگاه پرینستون در شهر پرینستون در ایالت نیوجرسی آمریکا
  ۸. دانشگاه ییل در شهر نیوهیون در ایالت کنتیکت آمریکا
  ۸. دانشگاه ییل در شهر نیوهیون در ایالت کنتیکت آمریکا
  ۹. دانشگاه کلمبیا در نیویورک آمریکا
  ۹. دانشگاه کلمبیا در نیویورک آمریکا
  ۱۰. مؤسسه فناوری کالیفرنیا در شهر پاسادینا در ایالت کالیفرنیا
  ۱۰. مؤسسه فناوری کالیفرنیا در شهر پاسادینا در ایالت کالیفرنیا
  آخرین ویرایش: دوشنبه 20 اردیبهشت 1395 08:25 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
تعداد صفحات : 4 1 2 3 4