تبلیغات
Magazine Online Toronto and Tehran Attractions2018 - مطالب دی 1396
منوی اصلی
Magazine Online Toronto and Tehran Attractions2018
"Good luck, good speech and good deeds" "Life means hope and movement"
 • بزرگترین شرکت دنیا در ۲۰۱۷
  آخرین ویرایش: شنبه 30 دی 1396 02:39 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • 1394-1395

  10 دانشگاه برتر

  دانشگاه‌ها و مؤسسات تحقیقاتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

  ادامه مطلب »

  رتبهنامرتبهنام
  1دانشگاه تهران6دانشگاه شهید بهشتی
  2دانشگاه تربیت مدرس7دانشگاه اصفهان
  3دانشگاه شیراز8دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان
  4دانشگاه فردوسی مشهد9دانشگاه بوعلی سینا
  5دانشگاه تبریز10دانشگاه کاشان

  1394-1395

  10 دانشگاه برتر

  دانشگاه‌ها و مؤسسات تحقیقاتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

  ادامه مطلب »

  رتبهنامرتبهنام
  1دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران6دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز
  2دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی7دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی
  3دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان اصفهان8دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران
  4دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز9دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کرمان
  5دانشگاه علوم پزشکی مشهد10دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران

  1393-1394

  10 دانشگاه برتر

  دانشگاه‌های آزاد اسلامی ایران

  ادامه مطلب »

  رتبهنامرتبهنام
  1دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران6دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک
  2دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج7دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان اصفهان
  3دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد8دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی
  4دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز9دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا
  5دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب10دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل
  آخرین ویرایش: شنبه 30 دی 1396 02:29 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • پرویز جبه‌دار مارالانی

  از:محمد آستانه اصل
  .......................
  پرویز جبه‌دار مارالانی
  زادروز۱۳۲۰ 
  تبریز، ایران
  ملیتپرچم ایران ایرانی
  پیشهاستاددانشگاه تهران -
  نهاددانشکده فنی دانشگاه تهران

  پرویز جبه‌دار مارالانی متولد سال ۱۳۲۰ در تبریز به عنوان یکی از چهره‌های شاخص مهندسی برق- گرایش کنترل در ایران شناخته می‌شود. وی تحصیلات کارشناسی خود را در سال۱۳۴۲ در دانشکده فنی دانشگاه تهران با کسب رتبه اول در رشته الکترومکانیک به پایان رساند. پس از آن با کسب بورس تحصیلی، تحصیلات خود را در دانشگاه کالیفرنیا-برکلی تا مقطع دکترا ادامه داد. سپس درآزمایشگاه‌های بل زیر نظر اساتید بنام خود پروفسور مهدی دهقان تنها و جواد دهقانپور مشغول به کار شد که پس از مدتی ترجیح داد بهایران برگردد و به عنوان استاد دانشکده فنی دانشگاه تهران به کار مشغول شود.

  پرویز جبه‌دار چندین کتاب در زمینه مهندسی برق ترجمه و تالیف کرده‌است که از اکثر آن‌ها (به خصوص کتاب مدارهای الکتریکی، دو جلد) در دانشکده‌های مهندسی برق ایران به عنوان مرجع استفاده می‌شود. همچنین دو عدد از این کتب («روش‌های کامپیوتری طرح و تحلیل مدار» و «سیستم‌های کنترل نوین» در سال‌ها ۱۳۶۷ و ۱۳۷۰ به عنوان کتاب سال جمهوری اسلامی معرفی گشته‌است.

  وی به عنوان استاد ممتاز و نمونه دانشگاه تهران و به عنوان اولین چهره ماندگار در رشته مهندسی برق نیز انتخاب شده است.[۲]

  او عضو فرهنگستان علوم ایران، شورای انتشارات دانشگاه تهران، هیأت مدیره انجمن مهندسان برق و الکترونیک ایران، کمیته مهندسی برق شورایعالی برنامه ریزی و سرپرست کمیته علمی رشته مهندسی برق، المپیاد علمی دانشجویی و...نیز بوده‌است.

  تالیفات

  • ترجمه: نظریه اساسی مدارها و شبکه‌ها۱و۲ - نویسنده: چارلز دسور - ارنست کوه
  • ترجمه :الکترومغناطیس میدان‌ها و امواج-نویسنده: چنگ
  • ترجمه:سیگنال‌ها وسیستم‌ها -نویسنده:آلن وی اپنهایم
  • مدار الکتریکی (ویژه آمادگی در کنکور ارشد برق) سوالات چهار گزینه‌ای طبقه‌بندی شده-انتشارات: مؤسسه آموزشی نصیر
  آخرین ویرایش: شنبه 30 دی 1396 02:18 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه

 • با حکم دکتر فرهاد رهبر، محمدرضا قائدی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد کیش شد و از تلاش های امیررضا شریف نیا رئیس سابق این واحد دانشگاهی قدردانی شد.
  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان در این آیین با گرامیداشت شهادت استاد دکتر مفتح و وحدت حوزه و دانشگاه، این روز را نقطه عطفی در تاریخ انقلاب خواند و گفت: پیوند حوزه و دانشگاه یکی از مهمترین مسائلی است که می تواند راه بالندگی را در این دو مکان فراهم ساخته و رشد و شکوفایی را رقم بزند.
  دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از دستاورد های انقلاب اسلامی است و امروز دانشگاه آزاد اسلامی در استان هرمزگان با 18 واحد و مرکز بالغ بر 44000 دانشجو در مقاطع مختلف این افتخار را دارد تا با مدیریت اصولی و راهبردی دکتر ولایتی و دکتر رهبر نقش بسزایی در حوزه تعلیم و تربیت این استان ایفا کند.

  دانشگاه آزاد اسلامی با ورود خود به مناطق مختلف، رشد و تعالی را به دنبال داشته است، گفت: راه‌اندازی و ایجاد رشته‌های مختلف در واحدکیش در راستای منابع و ظرفیت‌های منطقه آزاد صورت گرفته و تا کنون نیز رضایت مندی مردم این منطقه را نیز به همراه داشته است.»

  شهرستان کیش با وجود قطب اقتصادی و قرار گرفتن در موقعیت جغرافیایی مناسب و هم جوار بودن با کشورهای همسایه جنوبی این توانایی را دارد تا بتوانند با توسعه راه‌اندازی رشته‌های تحصیلات تکمیلی در آینده نزدیک به یکی از واحدهای بزرگ و جامع بین المللی در کشور تبدیل شود.
  خدمت کردن به به جامعه می تواند در هر مسئولیتی انجام بگیرد پس مهم این است که از فرصت های پیش رو در جهت خدمت صادقانه و تعالی کشور عزیزمان کوتاهی نکنیم و با جان و دل در این عرصه زمینه رشد و توسعه را فراهم می شود

  از زحمات امیر رضا شریف نیا رئیس سابق این واحد دانشگاهی در طول مدت خدمت در این سمت قدردانی و دکتر محمد رضا قائدی را به عنوان سرپرست جدید این واحد دانشگاهی معرفی و حکم دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی را به وی ابلاغ شد.
  آخرین ویرایش: دوشنبه 25 دی 1396 12:25 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • shayankarimimusic • Follow Dudley House, Harvard University On November 12th, a 7.3 magnitude earthquake hit the border of Iraq and Iran. Over 530 people were killed and over 7,800 injured. This is now known as the deadliest earthquake of 2017. Come join us on today at Harvard for a benefit concert to support the victims of this horrible earthquake. ALL PROCEEDS will go to Relief International for the people of Iran/Iraq. Tickets reservations: link in bio You can pay at the door (we will be accepting cash or venmo). #kermanshahearthquake #kermanshah #reliefconcert Unlike Comment Save 78 likes shayankarimimusicOn November 12th, a 7.3 magnitude earthquake hit the border of Iraq and Iran. Over 530 people were killed and over 7,800 injured. This is now known as the deadliest earthquake of 2017. Come join us on today at Harvard for a benefit concert to support the victims of this horrible earthquake. ALL PROCEEDS will go to Relief International for the people of Iran/Iraq. Tickets reservations: link in bio You can pay at the door (we will be accepting cash or venmo). #kermanshahearthquake #kermanshah #reliefconcert
  آخرین ویرایش: جمعه 22 دی 1396 10:25 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه

  • متن دفاعیه سپهبد نادر جهانبانی در دادگاه خلخالی، پیش از تیرباران در پشت بام مدرسه علوی. «آنچه را که شما مطرح کردید آنقدر مسخره و احمقانه‌ است که من لزومی به پاسخ گفتن به آن نمی‌بینم اما چند دروغ بزرگ گفتید. پدر من جاسوس روس نبود، بلکه افسری ایرانی بود که در روسیه درس خوانده، من هم هرگز عامل کشوری نبوده ام بلکه در آمریکا به عنوان بهترین و با استعدادترین خلبان ایرانی، بر اوج ابرها پرواز می‌کردم.
   حال شما چگونه به خود اجازه می‌دهید به من تهمت خیانت بزنید. شما از خود خجالت نمی‌کشید شما از مردم شرم نمی‌کنید؟ شما از هزاران جوان ایرانی که من با همه تلاش در راه فراهم کردن وسایل ورزشی و ایجاد امکانات جهت تربیت روح و جسم آنها، در ماه‌های گذشته کوشیده‌ام، ازرم نمی‌کنید؟ شما که هستید؟ آقایان من پنجاه و یک سال به خوبی و نیکی زندگی کرده‌ام و قرارگاهم آسمان‌ها بود. پاسخی به یاوه گویی‌های شما ندارم. من دفاع خاصی ندارم ولی من هیچ وقت بر ضد انقلاب کاری نکرده‌ام. به هر حال دیگر مهم نیست و من آماده اعدام هستم... کانال تلگرام تاریخ ایران با لطفعلیخان زند : 
  آخرین ویرایش: جمعه 22 دی 1396 10:02 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • مصاحبه ای :متفاوت ومجازی! با جهان پهلوان تختی /مکان مصاحبه:درکنار مزار شریف غلامرضا تختی در اب بابویه.
  آخرین ویرایش: جمعه 22 دی 1396 12:42 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمود دولت‌ آبادی نویسنده، نمایش‌نامه نویس و فیلم‌نامه‌نویس ایرانی است که در تاریخ ۱۰ مرداد ۱۳۱۹ متولد شد.رمان بلند کلیدر از آثار مشهور اوست
  عکس محمود دولت‌ آبادی - عکس های محمود دولت‌ آبادی

  بیوگرافی محمود دولت آبادی

  محمود دولت‌ آبادی نویسنده، نمایش‌نامه نویس و فیلم‌نامه‌نویس اهل ایران است که در تاریخ ۱۰ مرداد ۱۳۱۹ در دولت‌آباد سبزوار متولد شد. وی نخستین پسر و چهارمین فرزند یک خانواده تهى‌دست است. البته فرزندان این خانواده ، متعلق به 2 همسر پدرش بودند.

  ازدواج

  محمود دولت آبادی و همسرش ، مهرآذر ماهر ، صاحب 3 فرزند به نام های سیاوش، فرهاد و سارا هستند.

  کار و تحصیلات

  وی از اوان نوجوانی کار کرده است، ناملایمات و دشواری‌های بسیاری را گذرانده، اما گویی ادبیات معجون مشکلاتش بوده است، چرا که در اوج تالمات روحی (مرگ پدر و برادر) ، در اوج نداشتن و فقر، حتی در دو سالی که زندانی بود، به گفته خودش: "به نوشتن و ادبیات می اندیشید”.

  دوران کودکی دولت آبادی مصادف است با زمان جنگ جهانی دوم که فقر و ناخوشی و به دنبال آن ، اقتدار روس‌ها بر ایران را به همراه داشت. در فقر آن سال‎ها محمود از مدرسه رفتن بازماند و به کار پرداخت؛ از کار روى زمین و چوپانى گرفته تا پادویى کفاشى، صاف کردن میخ‎هاى کج و بعد وردستى پدر و برادرها در کارگاه تخت گیوه‎کشى. مدتى هم شاگرد دوچرخه سازى شد. بعد در یک کارخانه پنبه پاک‎کنى کار کرد تا به کار در سلمانى رسید که تا سالیان دراز، در مواقع اضطرار ممر معاشش شد.

  محمود ، در اوان نوجوانی بیمار شد و برای‌ معالجه به مشهد رفت و پس از آن به همراه پدر و مادرش عازم عتبات عالیات گردید. او پس از بازگشت، به صورت موقت در تهران اقامت گزید و مدت یک سال در تهران ماند و در طی ایام اقامت در تهران فعالیت‎های گوناگون، از جمله کار در چاپخانه و حروف‌چینی را تجربه کرد. یک سال بعد دوباره به سبزوار بازگشت و در سال ۱۳۳۷ با هدف‌ استخدام درارتش و ورود به آموزشگاه گروهبانی‌ عازم مشهد شد.

  بیوگرافی محمود دولت‌ آبادی - تصاویر محمود دولت‌ آبادی

  رمان مشهور کلیدر

  آثار محمود دولت‌آبادی نمونه‌های بارزی از گرایش ادبیات متعهد به کم‌کردن شکاف موجود بین ادراک‌های گوناگون از مفهوم انقلاب است. داستان‌های کوتاه و رمان‌های او اوضاع و احوال طبقات ستمدیده، به‌ویژه دهقانان و کارگران روستایی را به تصویر می‌کشد. شخصیت‌هایی که او می‌آفریند، فارغ از گرایش‌های مذهبی‌شان، قربانی شرایط اجتماعی جامعه هستند. ویژگی‌های طبقاتی تمامی شخصیت‌های او مطابق با مدل‌های مارکسیستی از جامعه طبقاتی و ماتریالیسم تاریخی می‌باشند.

  او نخبگان و بورژوازی‌ها، دهقانان، پرولتاریا، و روشنفکران را مطابق با تعاریف کلاسیک و متعارفشان نمایش می‌دهد و اما در این امر به‌اندازه کافی واقع‌گرایانه عمل می‌کند تا اگر نیاز بود شخصیت‌های معینی را مذهبی جلوه دهد. به عقیده تلطف، کلیدر که زندگی و مبارزه طبقاتی در خراسان را به تصویر می‌کشد، نمونه اعلای نگرش دولت‌آبادی به ادبیات متعهد است. در کلیدر دهقانان، خرده‌بورژوازی‌های شهری، و روشنفکران، چه مسلمان چه نامسلمان، در مبارزه علیه اربابان و سرمایه‌داران و نیروهای ستمگر حامی آنان با یکدیگر متحد می‌شوند. دولت‌آبادی تمامی این شخصیت‌ها را مطابق با طبقه اجتماعی‌شان و جایگاهشان در رابطه با مسائل سیاسی اجتماعی ترسیم می‌کند.

  زندگینامه محمود دولت‌ آبادی - عکس های محمود دولت‌ آبادی

  آثار محمود دولت آبادی

  • ته شب ، داستان کوتاه (۱۳۴۱)
  • سفر ، داستان بلند (۱۳۴۷)
  • آوسنه بابا سبحان ، داستان بلند (۱۳۴۷)
  • لایه‌های بیابانی ، مجموعه داستان (۱۳۴۷)
  • تنگنا ، نمایش‌نامه (۱۳۴۹)  
  • گاواربان ، داستان بلند (۱۳۵۰)
  • هجرت سلیمان ، داستان کوتاه (۱۳۵۱)
  • باشبیرو ، داستان بلند (۱۳۵۱)    
  • عقیل، عقیل ، داستان بلند (۱۳۵۱)
  • از خم چنبر ، داستان بلند (۱۳۵۶)
  • دیدار بلوچ ، سفرنامه (۱۳۵۶)
  • کلیدر ، رمان (۱۳۵۷)
  • جای خالی سلوچ ، رمان (۱۳۵۸)
  • ققنوس ، نمایش‌نامه (۱۳۶۱)
  • آهوی بخت من گزل ، داستان کوتاه (۱۳۶۸)
  • کارنامه سپنج ، مجموعه داستان (۱۳۶۸)  
  • ما نیز مردمی هستیم ، گفتگو (مصاحبه) (۱۳۶۸)
  • روزگار سپری‌شده مردم سالخورده ، رمان (۱۳۶۹)
  • اتوبوس ، فیلم‌نامه (۱۳۷۲) 
  • سلوک ، رمان (۱۳۸۲)
  • قطره محال اندیش ، مجموعه مقالات و سخنرانی‌ها (۱۳۸۳)
  • روز و شب یوسف ، داستان بلند (۱۳۸۳)
  • گلدسته‌ها و سایه‌ها (۱۳۸۴)
  • زوال کلنل ، رمان (۱۳۸۸)
  • نون نوشتن ، مجموعه یادداشت‌های شخصی (۱۳۸۸)
  • میم و آن دیگران ، مجموعه یادداشت درباره دیگران (۱۳۹۱)    
  • تا سر زلف عروسان سخن ، گزیده‌ای از شاهکارهای نثر کلاسیک فارسی (۱۳۹۴)
  • بنی‌آدم ، داستانی (۱۳۹۴)
  • این گفت و  سخن‌ها گفتگو (۱۳۹۶)
  بیوگرافی نویسنده رمان کلیدر - عکس های محمود دولت‌ آبادی

  تجربه بازیگری

  در سال‌های دهه 40 ، محمود دولت آبادی با تئاتر آشنا می‌شود و به مدت 1 سال ، در این رشته تحصیل می‌کند و رتبه اول را در آن کسب می‌کند. پس از پایان تحصیلات 1 ساله‌اش در این رشته در چندین تئاتر و فیلم ایفای نقش می‌کند.

  سوابق بازیگری محمود دولت آبادی عبارتند از:

  • « شب‌‏های سفید » داستایوسكی
  • « قرعه برای مرگ » واهه كاچا
  • « اینس مندو » تانیا
  • « نگاهی از پل »  آرتور میلر
  • «شهر طلایی» نوشته عباس جوانمرد
  • «قصه طلسم و حریر و ماهیگیر» نوشته علی حاتمی
  • «ضیافت و عروسکها» نوشته بهرام بیضایی
  • سه نمایشنامه پیوسته «مرگ در پاییز» نوشته اکبر رادی
  • «تامارزوها» نوشته نصرت نویدی
  • «راشومون» که کارگردانی آن را بعدها خود به عهده گرفت.
  • «حادثه درویشی» نوشته آرتور میلر با کارگردانی ناصر رحمانی نژاد
  • «چهره‌های سیمون ماشار» اثر برشت با کارگردانی مشترک محسن یلفانی و سعید سلطان پور.
  • «در اعماق» اثر ماکسیم به کارگردانی مهین اسکویی،
  • نقش کوتاهی در فیلم « گاو » داریوش مهرجویی


  جوایز و افتخارات

  • نشان شوالیه هنر و ادب فرانسه ۲۰۱۴
  • برنده جایزه ادبی یان میخالسکی سوییس ۲۰۱۳
  • ترجمه انگلیسی رمان کُلنل، با ترجمه تام پتردیل، نامزد جایزه بهترین کتاب ترجمه در آمریکا ۲۰۱۳
  • برنده جایزه ادبی هوشنگ گلشیری برای یک عمر فعالیت ۲۰۱۲
  • نامزد دریافت جایزه مَن بوکر آسیا در جشنواره کتاب سنگاپور ۲۰۱۱
  • نامزد دریافت جایزه ادبی آسیایی، برای رمان زوال کلنل ۲۰۱۱
  • دریافت جایزه ادبیات بین‌المللی خانهٔ فرهنگهای جهان برلین ۲۰۰۹
  • برنده جایزه ادبی واو ۱۳۹۰
  • دریافت جایزه یک عمر فعالیت فرهنگی، بدر نخستین دوره جایزه ادبی یلدا به همت انتشارات کاروان و انتشارات اندیشه سازان ۱۳۸۲
  • برنده لوح زرین بیست سال داستان‌نویسی بر کلیه آثار، به همراه امین فقیری ۱۳۷۶
  تصویر محمود دولت‌ آبادی - زندگینامه محمود دولت‌ آبادی

  خانه پدری محمود دولت‌ آبادی که در روستای دولت‌ آباد شهر سبزواربزرگ قرار دارد، با نام خانه محمود دولت‌ آبادی در تاریخ در تاریخ ۷ مرداد ۱۳۸۲ با شماره ثبت ۹۳۲۰ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. قدمت این اثر مربوط به دوره پهلوی می‌باشد.

  آخرین ویرایش: جمعه 22 دی 1396 12:36 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • Iranian Women’s Organization of Ontario-IWOO 
  1761 Sheppard Ave. East, Ground Floor 
  Toronto, ON M2J 0A5
  416-496-9566 
  info@iwontario.com
  آخرین ویرایش: پنجشنبه 21 دی 1396 04:41 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • مردم‌ خواهان رفع فیلتر <تلگرام>
  میترا جلیلی - سوسن صادقی
  چند روزی از فیلتر تلگرام که بستری برای مشاغل و کسب و کارهای مجازی محسوب می‌شود، می‌گذرد و وضعیت این مشاغل همچنان در کانون توجه کاربران قرار دارد. اهمیت این موضوع تا آنجاست که یکی از اعضای اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی در این خصوص می‌گوید: با فیلتر تلگرام، 500 هزار فرصت‌ شغلی روی هوا مانده است؛ مشاغلی که تعداد زیادی از آنها متعلق به زنان سرپرست خانوار یا جوانانی است که شغل مجازی خود را در چند سال اخیر با زحمت فراوان توسعه داده ولی مخاطبان خود را یک شبه از دست داده‌اند.همچنین به گفته وی، کسب و کارهای موجود در شبکه‌های مجازی مانند تلگرام فقط شامل کانال‌ها نمی‌شود، بلکه شرکت‌های دانش بنیان ارائه دهنده خدمات تخصصی و طراحی روبات‌های ویژه تلگرام نیز با مشکلات بسیاری مواجه شده‌اند. به هرحال طبق گفته وزیر ارتباطات، قرار بر آن بود که فیلتر تلگرام به صورت موقت باشد ولی فیلتر چند روزه این شبکه اجتماعی فرصتی را برای مخالفان جریان آزاد اطلاعات ایجاد کرد تا همچنان بر فیلتر دائم آن پافشاری داشته باشند و در این راستا صدا و سیما نیز در برنامه‌های مختلف با انتشار مصاحبه‌های گزینشی، سعی بر القای این موضوع دارد که مردم خواستار فیلتر دائمی تلگرام هستند ولی جالب اینجاست که اکثر این مصاحبه‌ها در همین شبکه‌های اجتماعی به‌دلیل حذف بخشی از سخنان مصاحبه شونده، تکذیب شده است. این در حالی است که کاربران 40 میلیونی تلگرام درواکنش به خبرهایی در خصوص فیلتر دائم این شبکه، هشتگ# فراخوان حمایت از شاغلان تلگرام با عنوان«آقای رئیس جمهوری من به‌عنوان یک ایرانی خواستار رفع فیلتر تلگرام هستم» را ایجاد کردند و شخص رئیس جمهوری نیز که بارها بر جریان آزاد اطلاعات و باز بودن شبکه‌های اجتماعی تأکید ویژه داشته و دارد، در نخستین موضع‌گیری رسمی خود در زمینه فیلتر تلگرام در روز گذشته گفت: دسترسی مردم به فضای مجازی نباید دائمی قطع باشد چرا که نمی‌توان نسبت به زندگی و کسب و کار مردم بی‌تفاوت بود. روزنامه ایران در همین راستا به میان مردم رفت تا نظر آنها را درخصوص فیلتر تلگرام جویا شود.

  رضا ذوالفقاری برنامه نویس: من از تلگرام استفاده می‌کردم و بیشتر ارتباطات دوستانه و فامیلی ما از این طریق برقرار بود. در کانال‌های خبری و مربوط به شغلم که برنامه‌نویسی است عضو بودم و از طریق همین کانال‌ها برای شغلم تبلیغ می‌کردم. از طرف دیگر دوستان ما در کانال‌های تلگرامی برای خود کسب و کار راه انداخته بودند و امرار معاش می‌کردند یا دوستانی دارم که طراحی سایت را از طریق همین کانال انجام می‌دادند. اینکه گفته می‌شود مردم درخواست کرده‌اند تلگرام فیلتر شود، دروغ است. من به‌عنوان یک شهروند ایرانی چنین درخواستی ندارم و می‌خواهم تلگرام رفع فیلتر شود. عده‌ای معتقد هستند که در این کانال‌ها هنجارشکنی صورت می‌گیرد،ولی باید گفت کسانی که هنجارشکن هستند فرقی نمی‌کند در چه محیطی هستند در هر صورت کار خود را انجام می‌دهند.
  آوا مقدسی فروشنده صبحانه در مترو: من از تلگرام استفاده می‌کردم و حال که فیلتر شده با فیلتر شکن از آن استفاده می‌کنم. در تلگرام بیشتر به‌دنبال ارتباط با دوستان و خانواده و فامیل بودم. از آنجایی که به اخبار ورزشی خیلی علاقه دارم در چند کانال اخبار ورزشی عضو بودم و اخبار را پیگیری می‌کردم. هیچ‌کس درخواست فیلتر شدن تلگرام را نداده است ،چون مردم تنها از تلگرام به‌عنوان پیام رسان استفاده نمی‌کنند. کسب و کارها و درآمدزایی به سمت این شبکه اجتماعی کشیده شده است. از کانال‌های لباس بگیر تا شیرینی، ارائه خدمات و... چطور مردمی که از این طریق زندگی و درآمد کسب می‌کنند می‌توانند درخواست کنند که تلگرام فیلتر شود. این حرف اصلاً حقیقت ندارد. فکر می‌کنم اکنون مردم ناراحتی خود را در اینستاگرام که رفع فیلتر شده است ابراز می‌کنند و می‌توان آن را دید. هشتگی راه افتاده است و همه از دولت درخواست دارند تا این شبکه اجتماعی که تنها پیام رسان نیست و محل کسب و کارها و ارتباطات گسترده کاری، دانشگاهی، مدرسه‌ای و حتی صله رحم مجازی شده است، رفع فیلتر شود. همه موافق رفع فیلتر هستند. عده‌ای از قول مردم می‌گویند که تلگرام باعث سست شدن خانواده‌ها و از هم پاشیدگی آن شده است ولی من معتقدم که وقتی خانواده‌ای پایه‌اش سست شده هر چیزی غیر از تلگرام هم می‌تواند آن را متلاشی کند ،ولی وقتی پایه یک زندگی قوی باشد، هیچ چیزی نمی‌تواند آن را از هم بپاشد. از سوی دیگر مردم باید استفاده از شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی را یاد بگیرند و ما یاد گرفته‌ایم از این وسیله بدرستی استفاده کنیم.
  علی ناصری کارمند بانک: از تلگرام استفاده می‌کردم و اکنون هم از طریق فیلترشکن استفاده می‌کنم و اینکه گفته می‌شود مردم درخواست دارند که تلگرام فیلتر شود حقیقت ندارد به عکس من و اطرافیان همه درخواست داریم هر چه سریع تر تلگرام رفع فیلتر شد چرا که ما در تلگرام کانال گروه‌های دانشگاهی و کاری تشکیل داده بودیم و 90 درصد کارهای خود را از این طریق انجام می‌دادیم. باید از هر چیزی درست استفاده کرد. اینکه می‌گویند عامل اصلی فروپاشی خانواده‌ها تلگرام است و استفاده‌های نادرستی می‌شود موافق نیستم. شبکه اجتماعی یا فضای مجازی مانند چاقو می‌ماند هم می‌توان از آن استفاده درست کرد و هم نادرست. پس نمی‌توان گفت که چون برخی استفاده‌های نادرستی می‌کنند باید صورت مسأله را پاک کرد. اگر مسئولان به‌دنبال این بودند که مردم از شبکه‌های پیام رسان خارجی استفاده نکنند باید بلافاصله یک شبکه پیام رسان داخلی خوبی راه‌اندازی می‌کردند تا مردم از آن استفاده کنند. وقتی شبکه‌های بهتر و با امکانات بیشتر راه‌اندازی شد و مردم استفاده کردند تازه به فکر افتادند که دیگر خیلی دیر شده بود. اکنون مردم دیگر حتی اگر شبکه پیام رسان داخلی خوبی نیز راه‌اندازی شود به سمت آن نمی‌روند چون دیگر به این شبکه عادت کرده‌اند. دو سال است مردم در این شبکه‌ها جا افتاده‌اند. کشاندن مردم به استفاده از پیام رسان‌های داخلی نوشداروی پس از مرگ سهراب است. از سوی دیگر شبکه‌های اجتماعی جایگزین خارجی زیادی وجود دارد که فکر نمی‌کنم کسی به سمت داخلی‌ها جذب شود. در چند روز اولی که تلگرام فیلتر شد اکثرا به سمت واتس اپ و ایمو و لاین کوچ کردند ولی وقتی فیلترشکن استفاده شد دوباره به تلگرام برگشتند.
  نادر عباسی راننده تاکسی: من خودم از تلفن هوشمند استفاده نمی‌کنم ولی همسر و فرزندانم همه تلفن هوشمند دارند و عضو تلگرام بودند وقتی تلگرام فیلتر شد خیلی ناراحت شدند ولی به آنها دلداری دادم که چند روز دیگر باز دوباره رفع فیلتر می‌شود. همسرم از طریق تلگرام گروه خانوادگی که تشکیل داده بودند از فامیل و دوستان خود در شهرستان خبر می‌گرفت، البته از طریق ایمو با خانواده خود در ارتباط است ولی بچه‌ها بعد از چند روز اختلال با فیلتر شکن وارد شده‌اند و از آن استفاده می‌کنند.
  سارا شهرامی دانشجو: من و تمام خانواده و دوستان همه از تلگرام استفاده می‌کردیم و الان هم از طریق فیلترشکن استفاده می‌کنیم. عملاً گفته می‌شود که تلگرام در دسترس نیست ولی در حقیت شاید چند روز اول در دسترس نبود و بعد از چند روز اول همه دوباره از طریق فیلترشکن به تلگرام و گروه‌ها و کسب و کارهای خود بازگشتند کمتر کسی است که به این شبکه دسترسی نداشته باشد. الان حتی سران مملکت هم از فیلترشکن برای استفاده از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند مردم چرا استفاده نکنند. من به‌عنوان شهروند درخواست فیلتر شدن تلگرام را نداده‌ام اتفاقاً تا آنجایی که می‌دانم مردم با راه‌اندازی هشتگ به‌دنبال رفع فیلتر این شبکه اجتماعی هستند.
  صادق رضایی راننده تاکسی خطی: تمام دوستان، آشنایان، فامیل و همکارانم از تلگرام استفاده می‌کردند الان هم با فیلتر شکن استفاده می‌کنند هر چند کند شده و شارژ موبایل را می‌خورد ولی استفاده می‌کنند. ارتباطات مردم و حتی ارتباطات کاری به سمت استفاده از تلگرام رفته است. ما قشر راننده نمی‌توانیم دائم از تلگرام استفاده کنیم ولی وقتی فرصتی باشد اخبار را پیگیری می‌کنیم با دوستان و آشنایان پیامی رد و بدل می‌کنیم. چه کسی گفته مردم درخواست داده‌اند من که چنین درخواستی نداده ام. افرادی را هم که می‌شناسم نیز چنین درخواستی نداده‌اند و اتفاقاً منتظر رفع فیلتر تلگرام هستند تا از فیلترشکن استفاده نکنند، چرا که سرعت آن کاهش پیدا می‌کند. متأسفانه خبر کذب در این مملکت زیاد منتشر می‌شود.
  اصغر دلنواز استاد دانشگاه:از تلگرام استفاده می‌کردم و الان هم استفاده می‌کنم. امروزه دیگر این شبکه‌ها به وسیله ارتباطی مردم تبدیل شده‌اند و به نظر من باید رفع فیلتر شود. مردم از تلگرام استفاده‌های مختلفی می‌کنند از ارتباطات تا کسب و کار. من خودم فایل‌های درسی را با دانشجویان رد و بدل می‌کردم. کارهای تحقیقاتی را با گروه خود پیگیری می‌کردیم. از این‌رو روش کارسازی برای کارهای روزمره بود. من مخالف فیلتر هستم چطور می‌گویند که مردم به‌دنبال فیلتر شدن آن هستند. اینکه می‌گویند برخی از تلگرام استفاده‌های نادرستی می‌کنند شاید درست باشد ولی اگر این شبکه اجتماعی هم مسدود شود باز آنها به طریق دیگری کار خود را انجام می‌دهند.
  محمد سرفرازیان فروشنده: من از تلگرام بیشتر برای ارتباط خانوادگی استفاده می‌کردم از این‌رو  این شبکه وسیله خوبی بود ولی حال هم که نیست خیلی برای من تفاوتی نمی‌کند ولی من به‌عنوان یک شهروند تقاضای مسدود شدن این شبکه را ندارم چون ما از این پیام رسان بدرستی استفاده می‌کردیم ولی برخی‌ها استفاده نادرستی هم می‌کنند ولی موضوع این است که اگر شبکه اجتماعی بسته شود این فرد دست از کار ناهنجار و نادرست خود می‌کشد؟ قطعاً این‌طور نیست چون کسی بخواهد کاری را انجام بدهد راه آن را پیدا می‌کند.
  پرستو رفیعی خبرنگار: من از تلگرام استفاده می‌کردم اکنون هم با فیلترشکن با اینکه سرعت آن پایین است استفاده می‌کنم. با فیلتر تلگرام ارتباط ما با معلم، مدرسه و نماینده کلاس پسرم که تکالیف دانش‌آموزان را در کانال کلاسی می‌گذاشت، قطع شده است. هیچ‌کس در عصر فناوری موافق فیلتر تلگرام نیست چون بسیاری از کارهای روزمره خانواده‌ها و بچه‌ها، دانشجویان از طریق همین شبکه اجتماعی انجام می‌شود چگونه می‌گویند مردم درخواست فیلتر تلگرام را داده‌اند. مردم از این موضوع ناراحت هستند بنابراین می‌خواهند این شبکه اجتماعی رفع فیلتر شود.
  یوسف حیدری خبرنگار: با فیلتر شدن تلگرام از همان روز اول از طریق فیلترشکن به این شبکه اجتماعی دسترسی پیدا کردم. تمام ارتباطات کاری من از طریق این شبکه است. سوژه‌های بسیاری را از کانال‌ها پیدا می‌کنم و برای صفحه زندگی روزنامه می‌نویسم. کانال‌های خبری را رصد می‌کنم. از خانواده و دوستان مطلع می‌شوم. مهمتر اینکه بسیاری از خرید‌های خود را از طریق کانال‌های تلگرامی انجام می‌دهم. بسیاری از فروشگاه‌ها و مغازه‌ها به‌عنوان ابزار جانبی در تلگرام کانال راه‌اندازی کرده‌اند و مردم نیز به آنها اعتماد دارند و کالا سفارش می‌دهند و آنها نیز از طریق پست، کالا را ارسال می‌کنند. فروشندگان معتقد هستند از طریق کانال مشتریان بیشتری جذب کرده بودند و از فیلتر این شبکه اجتماعی ناراحت هستند. از سوی دیگر من به‌عنوان شهروند دیگر نیازی نمی‌بینم که به خیابان رفته ترافیک و آلودگی ایجاد کنم در خانه نشسته و سفارش کالا می‌دهم و آنها نیز بخوبی خدمات ارائه می‌کنند.

  نیم نگاه
  من به عنوان یک شهروند ایرانی می خواهم تلگرام رفع فیلتر شود. عده ای معتقد هستند که در این کانال ها هنجارشکنی صورت می گیرد ولی باید گفت کسانی که هنجارشکن هستند فرقی نمی کند در چه محیطی هستند درهر صورت کار خود را انجام می دهند.
  همه موافق رفع فیلتر هستند. عده ای از قول مردم می گویند که تلگرام باعث سست شدن خانواده ها و از هم پاشیدگی آن شده است ولی من معتقدم که وقتی خانواده ای پایه اش سست شده هر چیزی غیر از تلگرام هم می تواند آن را متلاشی کند

  برش

  3 میلیارد بازدید روزانه کاربران از تلگرام
  رضا نامی یکی از فعالان حوزه تبلیغات در فضای مجازی است که در زمینه تأثیر فیلتر تلگرام بر کسب و کارهای مجازی می‌گوید: در این شبکه اجتماعی، ما فضایی با مخاطبان بسیار داشتیم و آمار ما نشان می‌دهد که در شهر تهران  66 درصد کاربران، روزانه بیشتر از یک ساعت و نیم در اینترنت حضور دارند و جالب است بدانید که حداقل  80 درصد از این زمان را در حوزه شبکه‌های اجتماعی به سر می‌برند که البته باید گفت در حال حاضر با توجه به الگوی رفتاری مخاطبان، شبکه‌های اجتماعی در ایران تنها به اینستاگرام و تلگرام ختم می‌شود.
  وی ادامه داد: در ایران کاربران فارسی زبان روزانه  2 تا 3 میلیارد بازدید محتوا از تلگرام دارند که این، یک فرصت بزرگ برای برندها و بویژه کسب و کارهای دیجیتال است تا به مخاطب دسترسی پیدا کنند. به‌هرحال این کانال ارتباطی قوی تعریف شده بود و شرکت‌های مختلف با برنامه‌ریزی‌های متعدد، هزینه‌های بالایی انجام داده بودند تا نوع ارتباط خود را در تلگرام با مخاطب تعریف کنند ولی حالا همه این موارد به هم ریخته است. به هرحال تلگرام در مبحث دیجیتال مارکتینگ که موضوع روز است، یکی از بهترین راه‌های ارتباطی برای چنین بازاری در ایران محسوب می‌شد و با اینکه شرکت‌ها و کسب و کارها برنامه‌ریزی‌های فراوانی کرده بودند، این ارتباط به یکباره قطع شد و حالا همه چیز به هم ریخته است.
  در حال حاضر هم کاربران سردرگم هستند و هم صاحبان کسب و کار مجازی و برندها چرا که تلگرام به جزئی از لایف استایل جامعه ما تبدیل شده بود و اگر فیلتر تلگرام ادامه یابد چون درحال حاضر جایگزینی برای این شبکه اجتماعی نداریم مردم دوباره به سمت وب سایت‌ها یا اپ‌ها  می روند.
  وی با اشاره به استفاده مردم از فیلترشکن‌ها نیز گفت: به‌دنبال فیلتر تلگرام، به‌دلیل اینکه مردم از «وی پی ان ها» استفاده می‌کنند، تنها حدود 30 درصد از  2 تا    3 میلیارد بازدید روزانه تلگرام ما کمتر شده که البته باید گفت این موضوع در ضریب سی تی آر که نشان از کلیک تبلیغات ما دارد، تأثیر چندانی نداشته و حتی می‌توان گفت وضعیت بهتر هم شده است چون به هرحال مردم همچنان در تلگرام حضور دارند.(ضریب سی تی آر به این معناست که به‌عنوان مثال  اگر یک تبلیغ یک میلیون بار دیده شده ولی هزار بار کلیک خورده، این عدد هزار ضریب ما محسوب می‌شود.) نامی اما البته همچنان نگران فیلتر تلگرام است و می‌گوید: اگر این شبکه اجتماعی، رفع فیلتر شود خیالمان راحت می‌شود ولی اگر این اتفاق نیفتد ما یک دوره‌ گذار   6 ماهه خواهیم داشت که مجبور به تحمل فشار زیادی خواهیم بود. وی در زمینه عملکرد صدا و سیما نیز گفت: من اصلاً تلویزیون نمی‌بینم و نظری هم در این زمینه ندارم.


  تلگرام یک رسانه است
  رهام حیدری یک برنامه نویس که در یک شرکت برنامه‌نویسی شاغل است در زمینه تأثیر فیلتر تلگرام بر کسب و کار مجازی می‌گوید: با فیلتر تلگرام عده‌ای به طور مستقیم و برخی نیز به‌صورت غیرمستقیم تحت تأثیر قرار گرفته‌اند به‌عنوان مثال هریک از کانال‌های تلگرامی اقتصادی حداقل دو ادمین دارند که وقتی این اعداد را کنار هم می‌گذاریم رقم بالایی به دست می‌آید. وی ادامه می‌دهد: کسب و کارهای غیرمستقیمی هم که از این سرویس تلگرامی استفاده می‌کردند اکنون از این وضعیت متضرر شده‌اند چراکه تلگرام دیگر برای دیجیتال مارکتینگ به یک رسانه مناسب تبدیل شده است. با توجه به تعداد بالای مخاطب این شبکه اجتماعی(چند برابر رسانه‌ای مانند تلویزیون) و همچنین پایین بودن هزینه تبلیغات در آن نسبت به هزینه تبلیغات محیطی، بسیاری برندها، کسب و کارهای نوپا و نیز استارتاپ‌ها تاکنون از این فضای تبلیغی استفاده خوبی داشتند. بسیاری هم سرویس‌های وابسته به تلگرام ازجمله بات‌های تلگرامی را توسعه داده بودند. وی ادامه می‌دهد: بات‌های تلگرامی در سرویس‌های مختلف، کارهای مختلفی می‌کردند مثلاً سرویسی داشتیم که خودش اپلیکیشن داشت ولی با استفاده از روبات تلگرامی هم سفارش می‌گرفت و بخشی از مارکتینگ خود را انجام می‌داد به این ترتیب اگر صدهزار نفر اپلیکیشن وی را داشتند با استفاده از این روبات، چندمیلیون نفر را هم با یک تبلیغ از طریق تلگرام به روبات خود متصل می‌کرد. این برنامه نویس جوان ادامه می‌دهد به هرحال فیلتر تلگرام در همه حوزه‌های کسب و کار دیجیتال تأثیر گذاشته ولی بیشترین ضرر متوجه کسب و کارهای مستقیم که از این طریق با تولید محتوا، تبلیغات و... درحال درآمدزایی مناسب بودند، شده است. وی اعتقاد دارد اکنون رفع فیلتر تلگرام یک ضرورت است چون این نیاز وجود دارد و ازسوی دیگر در حال حاضر سرویسی فعال نیست که با قابلیت‌های تلگرام در ایران رقابت کند در حالی که کشورهای دیگر به‌دلیل وجود جایگزین‌های مختلف، اگر تلگرام هم نباشد اتفاقی نمی‌افتد.
  از نگاه وی، احساس نیاز به بخشی از تلگرام بیشتر است که رسانه ساخته شده بود که از آنها می‌توان به کانال‌ها، گروه‌ها و درواقع بخش ارتباطی اشاره کرد. به هرحال ایجاد دوباره این راه‌های ارتباطی در سرویس‌هایی مثل واتس اپ و... سخت است و ازسوی دیگر این شبکه‌های اجتماعی حتی بعضی از قابلیت‌های تلگرام را هم ندارند.
  درواقع می‌توان گفت یک نیاز ویژه، یک بار دیده شده و اتفاقاً توسط تلگرام نیز رفع شده است، پس حالا که تلگرام فیلتر شده، مردم بیشتر جای خالی آن را احساس می‌کنند درحالی که وقتی قبلاً مردم از وایبر استفاده می‌کردند ولی مجبور به کوچ شدند اعتراض چندانی نداشتند. چرا؟ چون وایبر یک رسانه نبود ولی تلگرام رسانه است و فیلتر ‌آن اعتراض مردم را به‌دنبال دارد.


  تلگرام ارزان‌ترین روش کسب و کار
  امیر شوکتی یکی از فعالان حوزه فناوری است که در زمینه توسعه سرویس‌های تلگرامی و نیز بات‌های تلگرامی در حال فعالیت است. وی درباره تأثیر فیلتر تلگرام بر کسب و کارهای مجازی می‌گوید: ما در دو لاین جداگانه فعالیت می‌کنیم که یکی توسعه سرویس‌های تلگرامی برای شرکت خودمان بود و یکی از آنها سرویس «حرف من» در توئیتر و سایر شبکه‌های اجتماعی؛ این سرویس که حدود 10میلیون کاربر ایرانی دارد چندان از فیلتر تلگرام تأثیر منفی نگرفت ولی لاین دیگر که توسعه بات برای سرویس‌هایی بود که سفارش مشتری داشتند مشکلاتی برای آنها ایجاد شد. در زمینه سرویس شرکت خودمان باید بگویم که روز اول 50درصد ترافیک سرویس ما افت کرد ولی الان این ترافیک 25درصد نسبت به قبل کمتر شده یعنی دسترسی به فیلترشکن بیشتر شده و کاربران بیشتری «وی پی ان» نصب کرده‌اند و عملاً تأثیر فیلتر تلگرام تقریباً از بین رفته است.
  به بیان دیگر 75درصد از ترافیکی که روی سرور داشتیم همچنان باقی مانده است ولی در بخش دوم، دیگر طبیعتاً سرمایه‌گذاری در این حوزه انجام نمی‌شود و شرکت‌ها خیلی راغب به توسعه بات برای خود نیستند، چراکه عملاً دیگر کسب و کاری وجود ندارد.
  در زمینه کسب و کارهای دیگر هم می‌توان گفت استارتاپ‌ها و شرکت‌های خدماتی که برنامه‌ریزی دراز مدت داشتند بیشترین ضرر را دیدند چون تلگرام ارزان‌ترین راه بود که می‌توانستند خدمات را به مشتری معرفی کنند. یعنی به ازای هر بازدید، هزینه تبلیغ در تلگرام 20ریال بود؛ مثلاً اگر قرار بود یک میلیون نفر خدمات شما را ببینند، هزینه تبلیغ آن حدود 2میلیون تومان می‌شد که هزینه بسیار پایینی است و برای کسب و کارهای نوپا که پول چندانی هم ندارند بسیار مناسب بود. پس طبیعتاً نبود تلگرام به این شرکت‌ها خیلی بیشتر ضربه می‌زند تا شرکت‌های دیگری که پول و بیلبورد و تبلیغ تلویزیونی و... دارند. بخش دیگر کسب و کارها هم به کانال‌هایی مربوط می‌شود که در تلگرام فعالیت می‌کنند.
  در این زمینه هم باید گفت: کانال‌های خیلی قدیمی‌تر در این چند سال درآمد چند میلیاردی از تبلیغات کسب کرده‌اند پس با مشکل چندانی برخورد نکرده‌اند ولی چون مدتی است خرید و فروش این کانال‌ها رایج شده و همه می‌شنیدند که می‌توان از کانال‌ها درآمدزایی داشت، برخی به‌تازگی به این حوزه ورود کرده‌اند که متضرر شده‌اند. افرادی را می‌شناسم که به زحمت 5 تا 20میلیون تومان پول جمع کرده بودند و به پشتوانه اینکه همه مسئولان دولت هم می‌گفتند تلگرام فیلتر نمی‌شود می‌خواستند عضوگیری کنند ولی یک شبه با مشکلات متعددی مواجه شدند. 

  آخرین ویرایش: دوشنبه 18 دی 1396 11:47 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • بیشتر ما وقتی کسی را می بینیم که سن بالای ۱۰۰ سال دارد تعجب می کنیم و این سوال برایمان یش می  آید که او چگونه توانسته این همه وقت زنده باشد؟ اما در یونان جزیره ای به نام ایکاریا (Ikaria Island)  هست که در آن اینکه افراد زیادی را ببینید که عمر بالای ۱۰۰ سال دارند اصلا چیز عجیبی نیست چون دیدن فردی با سن خیلی بالا به جای اینکه یک استثناء باشد یک اتفاق معمولی است. در اینجا مردان و زنانی را پیدا می کنید که به آسانی طول عمر متوسط دیگر کشورهای اروپایی را پشت سر گذاشته اند. در واقع در بین مردم این جزیره از هر سه نفر یکی در دهه ۹۰ زندگی خود می میرد و بقیه به سنین بالای صد سال می رسند! اگر می خواهید درباره مردم جزیره ایکاریا و زندگی آن ها بیشتر بدانید در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

  جزیره ایکاریا
  آخرین ویرایش: یکشنبه 17 دی 1396 09:41 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • رشد تصاعدی مصرف سیگار و قلیان در بین دختران

  زنان سیگاری
  شناسهٔ خبر: 4179759 - 
  قزوین- در سالهای اخیر با افزایش تعداد زنان سیگاری، انواع سرطان به ویژه سرطان سینه درجمعیت زنان سیگاری روند صعودی داشته که تداوم این روند نگران کننده است.

  خبرگزاری مهر- گروه استانها،  مرضیه اردکانی: کشیدن سیگار و قلیان در بین اکثر دختران و بانوان یک عمل ناهنجار وضد ارزش محسوب می شود. ریشه این باور در گذشته آن چنان در میان بانوان ما قوی بود که حتی در محافل خصوصی هم مصرف نمی شد. اما اکنون کشیدن سیگار و قلیان توسط زنان و دختران در حال عادی شدن است و نه تنها مثل گذشته یک کار خشن که مخصوص مردان است محسوب نمی شود بلکه در حال تبدیل شدن به یک ارزش و هنجار است؛ به ویژه گرایش دختران دانش آموز و دانشجو به مصرف سیگار و قلیان به مرز هشدار نزدیک می شود.

  گفته می شود برای اولین بار در دنیا، زنان آمریکایی از سیگار به عنوان کلید آزادی استفاده کردند و آن را وسیله ای برای رسیدن به اهداف آزادی خواهانه خود قرار دادند و به تدریج دامنه شیوع این عمل به دیگر کشورها هم رسید.

    

  عوارض مصرف سیگار و قلیان در زنان بیشتر از مردان است

  زهرا غلامرضایی معاونت امور فرهنگی و پیشگیری سازمان بهزیستی استان قزوین در این باره به خبرگزاری مهر می گوید : افزایش آمار سیگاری ها در بین زنان نسبت به مردان رشد تصاعدی یافته است.

  بعضی آمارها و تحقیقات هم نشان میدهد که ۱۰ درصد جمعیت سیگاری ها را زنان تشکیل میدهند؛ اما در عین حال، هنوز اطلاعات دقیقی در دست نیست اما این افزایش مصرف در بین دختران دانش آموز و دانشجو مشهودتر است و با توجه به اینکه در جامعه ما یک نگرش منفی به مصرف سیگار توسط بانوان وجود دارد؛ اما باز هم شاهد این اتفاق ناگوار هستیم که جمعیت بانوان سیگاری در حال رشد تصاعدی است.

  غلامرضایی تاکید می کند: مضرات مصرف سیگار و قلیان در زنان به مراتب شدیدتر از مردان است. در سالهای اخیر با افزایش تعداد زنان سیگاری، انواع سرطان به ویژه  سرطان سینه هم درجمعیت زنان سیگاری روند صعودی داشته است. هم چنین شاهد افزایش چند برابری بیماری های ریوی زنان سیگاری به نسبت مردان سیگاری بودیم. خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی هم در زنانی که به مصرف سیگار و قلیان روی آورده اند؛ بیشتر است و البته مشکلات روحی و روانی را هم باید به این عوارض افزود و در مجموع می شود نتیجه گرفت که تحمل زنان و دختران ما به سیگار کمتر است.

  وی تصریح کرد: عمده فعالیت ما در حوزه پیشگیری، ارائه خدمات آگاه سازی به جامعه هدف است که در این راستا دانش آموزان و دانشجویان هم در  جامعه هدف ما قرار دارند. اولین گام ما ارتقای سطح دانش افراد است و در تمام زمینه های آسیب های اجتماعی ازجمله مصرف سیگار وقلیان با ادارات آموزش و پرورش، دادگستری وعلوم پزشکی همکاری هایی داشتیم و برای افراد درگیر مصرف هم خدمات درمانی ارائه می دهیم.

  البته ارائه خدمات کاهش آسیب، برای مصرف کنندگان پرخطر مواد دخانیات هم در دستور کار دفتر معاونت امور فرهنگی و پیشگیری سازمان قرار گرفته است.

  احساس نادرست در مورد برابری زن و مرد از عوامل سیگاری شدن دختران

  معاون امور فرهنگی و پیشگیری آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی قزوین با اشاره به عوامل افزایش دختران سیگاری می گوید: خلاء های عاطفی و اجتماعی، الگو برداری های خانوادگی، رقابت های اجتماعی ناسالم، احساس نادرست در مورد برابری زن و مرد، رقابت با مردان و فشار انواع تنش ها و استرس ها از مهمترین عوامل افزایش جمعیت زنان و دختران سیگاری است. اکثر این عوامل به آموزش و تربیت برمی گردد. ارتباط درست والدین با نوجوانان و جوانان و برطرف کردن خلاء های روحی و عاطفی آنها می تواند مانعی باشد تا آنها به سمت سیگار و قلیان گرایش پیدا نکنند. آگاه سازی خانواده ها می تواند ما را به این امر مهم برساند.

  وی باتاکید بر اینکه دروازه ورود افراد به اعتیاد موادمخدر پرخطر، مصرف سیگار و قلیان است، اضافه کرد: مصرف سیگار و قلیان می تواند دروازه ورود افراد به مصرف مواد مخدر و اعتیاد آور باشد. متاسفانه مصرف سیگارو قلیان در بین بعضی از دختران ما تبدیل به یک پرستیژ اجتماعی شده که از ضعف درونی و شخصیتی آنها نشات می گیرد. مصرف سیگار و قلیان در ظاهر به آنها اعتماد به نفس کاذب میدهد در حالی که بعد از مدتی مصرف کنندگان را دچار مشکلاتی می کند.

  نگرش منفی به سیگاری شدن بانوان بسرعت در حال کاهش است. این ناهنجاری در بین زنان به تدریج در حال تبدیل شدن به یک امر عادی است ؛ همان طور که مصرف سیگار و قلیان توسط مردان کاملا یک امر عادی و پذیرفته شده است. اما یک تفاوت ویژه ای دراین نگاه باید حاکم باشد؛ این که زنان رکن اصلی خانواده هستندو ساعات بیشتری را با فرزندان سپری می کنند و سلامت خانواده وابسته به سلامت مادران است.


  آخرین ویرایش: یکشنبه 17 دی 1396 11:53 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • پروتئین های بدون چربی: انتخاب گوشت های بدون چربی می تواند به مدیریت کلسترول و وزن کمک کند. کارشناسان بهداشت و متخصصان تغذیه اغلب مرغ های بدون پوست، ماهی و گوشت لخم گاو را بعنوان پروتئین های مفید پیشنهاد می کنند. هدف دریافت ۳ تا ۶ اونس پروتئین بدون چربی در روز است.

  میوه و سبزی: برای سلامت قلب، انجمن قلب آمریکا توصیه به مصرف هفت تا ۹ وعده میوه و سبزی در روز می کند. به خاطر داشته باشید که این عدد بستگی به نیاز شما به دریافت کالری در طول روز دارد. خوردن میوه ها و سبزیجات در رنگ های مختلف، تضمین کننده سلامت عمومی بدن است.


  بیشتربخوانید:بیماری‎های قلبی عامل اصلی مرگ و میر در ایران


  غلات سبوس دار: مانند میوه ها و سبزی جات، غلات کامل نیز سرشار از مواد مغذی و همچنین فیبر است. فیبر عوامل خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد. برای یک رژیم غذایی حاوی ۱۶۰۰ کالری، روزانه شش وعده غلات سبوس دار و برای ۲۰۰۰ وعده کالری، هشت وعده از این غلات پیشنهاد می شود. یک وعده غلات سبوس دار می تواند شامل یک تکه نان سبوس دار، یک فنجان و نیم برنج قهوه ای و یا یک اونس غلات خشک باشد.

  چربی های سالم: بدن شما برای عملکرد مفید، نیازمند چربی است؛ اما باید نوع سالم چربی انتخاب شود. روغن کانولا، روغن زیتون، بادام زمینی، روغن آفتاب گردان و روغن سویای اشباع نشده، روغن ذرت و ... از جمله چربی های مفید هستند. به یاد داشته باشید که شما نیاز به دریافت مقدار کمی چربی در روز دارید؛ مثلا دو تا سه وعده. یک وعده روغن معادل یک قاشق چای خوری است.

  ماهی: رژیم های غذایی غنی از ماهی های چرب در میان افرادی که در کشورهای اسکاندیناوی زندگی می کنند، بسیار رایج است. از این رو مردمان این کشورها با کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی روبرو هستند. اسیدهای چرب امگا ۳ موجود در ماهی ها سه بار در هفته باید به بدن برسند.

  آجیل: تحقیقات نشان می دهد افرادی که میان وعده خود را با آجیل شروع می کنند، کمتر مبتلا به افزایش سطح کلسترول خون می شوند. هدف، دریافت یک چهارم فنجان آجیل در هر میان وعده است.

  شکلات: شکلات های تیره خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سایر بیماری های مزمن مانند دیابت را کاهش می دهد. کاکائو، عنصر اصلی شکلات تیره است که به حفظ قلب سالم کمک می کند. البته مصرف بیش از حد شکلات کالری و چربی بدن را بالا می برد.

  چای: حاوی فلاونوئیدها است و به کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی کمک می کند فقط باید عاقلانه این چای را بنوشید و طعم دهنده های شیرین به آن اضافه نکنید.

  ادویه جات و ترشی جات: برای محافظت در برابر فشار خون بالا که خود عامل بیماری قلبی است، مفید هستند. بنابراین به جای استفاده از نمک در غذاها، از این چاشنی ها می توانید بهره مند شوید.  آخرین ویرایش: جمعه 15 دی 1396 08:58 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه

 • دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: برای حذف کنکور باید افرادی‌ پیدا شوند تا پای این قضیه‌ بایستند‌ و جوانان کشور‌ را نجات دهند‌.

  کسی‌ پیدا شوند که پای حذف کنکور بایستند‌"آزمون سراسری 4 ساعته‌ که همه فکر و ذهن دانش‌آموزان را به خود مشغول کرده است، قابلیت‌ شناسایی و سنجش‌ استعداد و توانمندی‌های دانش‌آموزان را ندارد" این نظر محمدرضا‌ مخبر ذزفولی‌ دبیر شورای عالی انقلاب‌ فرهنگی درباره کنکور سراسری است.

  کنکور سراسری سال‌هاست تبدیل به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های دانش‌آموزان و خانواده‌های آنها شده و بسیاری از خانواده های این دانش‌آموزان حداقل یک سال همه برنامه‌های خود اعم از مسافرت و مهمانی را به این امید که فرزندشان بعدا جایگاه مناسب شغلی پیدا می‌کند، قطع می‌کنند.

  حال این سوال وجود دارد که آیا در شرایطی که در طول 4 سال تحصیل  قابلیت‌های دانش‌آموزان ارزیابی می‌شود، یک کنکور 4 ساعته‌ می‌تواند به درستی استعدادها و توانمندی‌های دانش‌آموزان را شناسایی کند؟ برای پاسخ به این سوال به سراغ  این موضوع به سراغ محمدرضا مخبر‌ دزفو‌لی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی رفتیم تا زوایای بیشتری از دلایل و چگونگی حذف کنکور را بررسی کنیم.

  کلاس های تست‌زنی آفت‌ جدی آموزش و پرورش‌

  با اینکه مجلس‌ قانون حذف کنکور را به تصویب رسانده است اما برخی از دستگاه‌ها توجه لازم را به این مسئله‌ نمی‌کنند، این در حالی است که ما باید به سمت حذف کنکور برویم‌ و راهی جز این‌ نداریم.

   کنکور چند ساعته سراسری ذهن‌، خلاقیت‌ و همچنین توانمندی‌ دانش‌آموزان را به سمت خود کشانده است، اظهار کرد: متأسفانه امروزه به جای آن که ذهن و قوه تفکر‌ دانش‌آموزان تقویت‌ و پرورش شود، با این روند برنامه‌ریزی‌ها برای تست‌زنی، در راستای موفقیت‌ در این آزمون چند ساعته انجام می‌شود که این مسئله آفت‌ جدی آموزش و پرورش‌ است.

   استرس و هزینه های گزاف نتیجه کنکور برای دانش آموزان و خانواده ها

   با تست زدن در آزمون چند ساعته کنکور بهترین‌های کشور در هر رشته انتخاب نمی‌شود، عنوان کرد‌: قابلیت‌های دانش‌آموزان در چند سال تحصیلی مورد ارزیابی‌ قرار‌ می‌گیرد‌ اما آزمون سراسری‌ چند ساعته دانش‌آموزان و حتی خانواده‌هایشان‌ را دچار استرس و اضطراب شدیدی کرده که هزینه‌های گزافی را هم به آنها تحمیل‌ می‌کند.

   برخی از خانواده‌ها توانایی پرداخت هزینه‌های کلاس‌های کنکور را ندارند‌ اظهار داشت: این مسئله باعث‌ ایجاد یک شکاف‌ طبقاتی‌ و بروز مشکلاتی از این قبیل می‌شود.

   راهی جز حذف کنکور نداریم اظهار کرد: البته باید روش‌های دیگری را برای سنجش توانمندی و استعداد دانش‌آموزان طراحی کنیم.

   برای حذف کنکور باید افرادی‌ پیدا شوند تا پای این قضیه‌ بایستند‌ و جوانان کشور‌ را نجات دهند‌.

  آخرین ویرایش: جمعه 15 دی 1396 08:54 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • Image result for ‫تصاویر یخ زدن آبشار نیاگارا‬‎
  آخرین ویرایش: پنجشنبه 14 دی 1396 11:20 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • Related image  Image result for ‫قبر رضا شاه‬‎
  آخرین ویرایش: سه شنبه 12 دی 1396 09:12 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمدباقر قالیباف در یکم شهریور ماه سال ١٣٤٠ در شهر ییلاقی طرقبه به دنیا آمد

  مسعود پزشکیان متولد 7 مهر ۱333 در  مهاباد(آذربایجان غربی)

  غلامعلی حدادعادل 19 اردیبهشت ماه سال ۱۳۲۴ در شهر تهران چشم به جهان گشود

   

  محسن رضایی متولد 1333 مسجد سلیمان

  حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی  در سال ۱۳۳۹ در محله نوغان مشهد مقدس متولد شد

  محمدرضا عارف در سال 1330 در یزد به دنیا آمد

  مصطفی کواکبیان در سال 1341 در محله جهادیه شهر سمنان به دنیا آمد

   علی اکبر ولایتی در 4 تیر سال 1324، در رستم آباد، یکى از ۳۳ روستاى شمیران به دنیا آمد

   محمدجواد ظریف متولد سال 1338 در شهر تهران است

  سید مصطفی میرسلیم در خرداد ماه سال 1326 در تهران متولد شد

  آخرین ویرایش: سه شنبه 12 دی 1396 08:30 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه

 • تصویر صفحه اول شناسنامه مسئولان عالی رتبه ایران
  همواره جزئیات زندگی سیاست مداران و مسئولان عالی رتبه برای مخاطبان جالب است؛ در این گزارش تصاویر شناسنامه برخی از مسئولان عالی رتبه نظام جمهوری اسلامی را می‌بینید. بنا بر اطلاعات دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب، سید علی حسینی خامنه‌ای فرزند مرحوم حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج سید جواد حسینی خامنه‌ای، در فروردین‌ماه سال ۱۳۱۸ شمسی […]

  همواره جزئیات زندگی سیاست مداران و مسئولان عالی رتبه برای مخاطبان جالب است؛ در این گزارش تصاویر شناسنامه برخی از مسئولان عالی رتبه نظام جمهوری اسلامی را می‌بینید.

  بنا بر اطلاعات دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب، سید علی حسینی خامنه‌ای فرزند مرحوم حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج سید جواد حسینی خامنه‌ای، در فروردین‌ماه سال ۱۳۱۸ شمسی برابر با ۱۳۵۸ قمری در مشهد مقدس چشم به جهان گشود. ایشان دومین پسر خانواده هستند.

   تصویر شناسنامه رهبری پیش از انقلاب

  حجت‌الاسلام حسن روحانی متولد 21 آبان ماه 1327 سرخه سمنان

  علی اردشیر لاریجانی  در سال ۱۳۳۶ در نجف اشرف به دنیا آمد

   آیت‌الله احمد جنّتی متولد سوم اسفند 1305 هجری شمسی در روستای‌ لادان‌ از بلوک‌ ماربین‌، واقع‌ در سه‌ کیلومتری‌ غرب‌ شهرستان‌ اصفهان‌

  اسحاق جهانگیری  در سال 1336 در کوه‌شاه در شمال شرق استان هرمزگان به دنیا آمد

   

  آیت‌الله سید محمود هاشمی‌ شاهرودی‌ متولد  24 مردادماه سال‌ ۱۳۲۷ در شهر کربلا

  محمدباقر قالیباف در یکم شهریور ماه سال ١٣٤٠ در شهر ییلاقی طرقبه به دنیا آمد

  خبرنگاران

  آخرین ویرایش: سه شنبه 12 دی 1396 08:19 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه


 • 20روز21ساعت08دقیقه46ثانیه
  وقت سفارت انگلیس
  مشاهده انواع ویزای انگلیس و مدارک مورد نیاز
  England
  ویزای کانادا
  مشاهده انواع ویزای کانادا و مدارک مورد نیاز
  Canada
  ورود مسافر
  برای مشاهده وضعیت پیکاپ پاسپورت خود کلیک کنید
  Pickup Passport
  ورود آژانس
  برای مشاهده وضعیت پیکاپ پاسپورت خود کلیک کنید
  Pickup Passport
  آخرین ویرایش: دوشنبه 11 دی 1396 08:53 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 •  تور استرالیا

  تور تضمینی استرالیا (سیدنی + ملبورن + گلد کوست)

  خدمات تور

   اقامت در هتل ۵ ستاره همراه با صبحانه  بلیط رفت و برگشت به سیدنی  ترانسفر فرودگاهی  اخذ ویزای استرالیا  بیمه کامل مسافرتی  نه روز گشت شهری  ترانسفر بین شهری

  برنامه سفر

   روز اول : رسیدن به سیدنی و ترانسفر به هتل
   روز دوم : گشت نیم روزی در سیدنی + ناهار (بازدید از خانه اپرا + باتینگ گاردن + منطقه قدیمی شهر سیدنی + پارک ملی هاربور که در سال ۱۹۳۲ ساخته شده و پس از آن بازدید از خانه اپرای سیدنی و سواحل زیبای bondi و tamarama )
   روز سوم : برنامه صبحگاهی، تور پیاده روی درمنطقه rocks که اولین اقامتگاه اروپاییان در استرالیا بوده و بعد از ظهر قایق سواری در هاربور (قایق ها ی بادبانی در اختیار مسافران قرار میگیرد تا خود قایقرانی را تجربه کنند)، بازدید از باغ ۳۰ هکتاری royal botani که پارک علم و فن اوری است.
   روز چهارم : گشت و گذار در منطقه blue mountain و استفاده از تله کابین، بازدید از پارک المپیک سیدنی و تندیس کوروش کبیر، بازدید از مراکز خرید در عصر روز چهارم
   روز پنجم : حرکت به سمت گلد کوست و اقامت در هتل و استراحت
   روز ششم : بازدید از صخره های مرجانی و گشت در ساحل پالم بیچ
   روز هفتم : گشت تمام روز در movie world متعلق به برادران وارنر
   روز هشتم : گشت تمام روز در پارک wet’n world در بریزبن یا گشت بازدید کامل از شهر بریزبن ( گلد کوست تا مرکز بریزبن ۴ کیلومتر فاصله دارد و ترانسفر زمینی انجام میگیرد)
   روز نهم : آرامش در کنار ساحل مین بیچ و استفاده از بازی های دریایی یا آزاد
   روز دهم: حرکت به سمت ملبورن و اقامت در هتل ، بازدید از نمایشگاه سلطنتی royal exhibition building و خیابان flinders street station (نماد ملبورن و بزرگترین ایستگاه نیمکره جنوبی؛ پر رفت و امد ترین ایستگاه راه اهن دنیا بین جنگ جهانی اول و دوم)
   روز یازدهم : بازدید از موزه ملبورن، کلیسای سنت پاتریک، کلیسای پوول، آرامگاه سرباز گمنام و منزل کاپیتان کوک
   روز دوازدهم : پیاده روی در great ocean road
   روز سیزدهم : بازگشت به ایران

  آخرین ویرایش: دوشنبه 11 دی 1396 08:47 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
تعداد صفحات : 2 1 2