تبلیغات
Magazine Online Toronto and Tehran Attractions2018 - مطالب تیر 1396
منوی اصلی
Magazine Online Toronto and Tehran Attractions2018
"Good luck, good speech and good deeds" "Life means hope and movement"
 • ایران و عراق بعد از داعش
  محمدعلی عسگری

  با تسلط نیروهای عراقی بر شهر موصل، یکی از مراکز مهم خلافت داعش فروپاشید، این روند با تصرف «رقه» در سوریه می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد و تا حدودی به حیات این گروه تروریستی در منطقه خاتمه دهد. کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند داعش با ازدست‌دادن این دو مرکز ممکن است فعالیت‌های انتقام‌جویانه خود را به‌صورت سلول‌های انفرادی دنبال کند؛ اما بعضی با این برداشت مخالف هستند و برعکس می‌گویند ازدست‌دادن این دو مرکز مهم به معنای مرگ این گروه تروریستی دست‌کم در دو کشور عراق و سوریه و حتی فراتر از آن در کل منطقه خاورمیانه خواهد بود. می‌دانیم که داعش برخلاف القاعده تفکری مبتنی بر «خلافت» داشت و برای برپایی چنین خلافتی باید «سرزمینی» را در اختیار می‌گرفت؛ ازدست‌دادن سرزمین به معنای ازبین‌رفتن آن خلافت خواهد بود و اگر داعش نتواند چنین سرزمینی را فراهم کند، اثری از خلافتش نیز باقی نخواهد ماند. در یک خبر تأییدنشده گفته شد بعضی از نیروهای داعش از اینکه در موصل شکست خوردند، به شدت افسرده شده‌اند و حتی گفته‌اند به‌همین‌دلیل دیگر نماز و روزه و بعضی واجبات دینی خود را انجام نخواهند داد، زیرا به گفته آنها «خدا یاری‌شان نداد و در نبرد موصل که بی‌شباهت به نبرد بدر نبود، فرشتگانی را برای یاری‌شان نفرستاد!». آنها حتی مسجد النوری را برای این تخریب و موصل را به ویرانه‌ای مبدل کردند که در باورشان آنها «لیاقت خلافت!» را نداشتند. شاید این خبرها خنده‌دار و مضحک باشد، اما به نکته‌های مهمی اشاره می‌کند و آن تردید و تشکیک در باورهای اعتقادی پیروان این گروه تروریستی است که می‌تواند در آینده منجر به شکاف‌ها و گسل‌هایی در درون این گروه شود. گفته می‌شود داعش هنوز مناطقی در لیبی، افغانستان و به‌ویژه آسیای مرکزی را در اختیار خود دارد و به این وسیله خواهد توانست مرکزیت خلافت خود را به یکی از این مناطق منتقل کند. داعش همچنین در بعضی نقاط عراق (تل‌عفر، حویجه و سواحل فرات) یا سوریه (رقه و به‌ویژه دیرالزور) حضور دارد؛ اما این مناطق در معرض تهدید هستند و ممکن است به‌زودی آنها را نیز از دست بدهد. درمجموع با جمع‌شدن بساط داعش از دو کشور سوریه و عراق می‌توان امیدوار بود که خطر این اختاپوس تا حدود زیادی از این منطقه دور شود و حضورش را باید در سایر نقاط جهان شاهد بود. پرسش مهمی که در اینجا به آن پرداخته می‌شود این است که عراق بعد از داعش چگونه خواهد بود؟ جواب تقریبا روشن است. عراق بعد از داعش به همان شکلی خواهد بود که پیش از داعش بود. می‌دانیم که عراق از سال ٢٠٠٣ دوران بی‌ثباتی و آشوب را تجربه می‌کند. 

  اشغال عراق از سوی نیروهای یک ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا چالشی را در این کشور به وجود آورد که به کمک بعضی از کشورهای منطقه نیز دامن زده شد. 
  حاصل این چالش سربازکردن شکاف‌های قومیتی، مذهبی و سیاسی بود و این کشور را در چرخه‌ای از آشوب، ترور، جنگ داخلی، ناامنی‌های گسترده و فساد و اختلاس و ناکارآمدی نهادهای دولتی و نابسامانی‌های اقتصادی و اجتماعی فروبرد و این‌همه بستری شد برای دخالت‌های بیشتر خارجی و بروز و ظهور گروه‌های تروریستی رنگارنگ از ابتدا تاکنون. داعش یکی از محصولات همین آشفتگی و هرج‌ومرج بود که بر شدت و ویرانی آن می‌افزود. ابوبکر البغدادی ابتدا کار خود را با تعدادی از بعثی‌های رانده‌شده از عراق شروع کرد، بعثی‌هایی که به سوریه گریخته بودند و در آنجا سازمان‌دهی شدند. فرماندهان بزرگ داعش را همین بعثی‌ها تشکیل می‌دادند که اساسا فاقد یک خمیرمایه مذهبی بودند و بعدها با گردن‌نهادن بر تفکرات سلفی امثال البغدادی خلافتی موهوم را وعده می‌دادند.
   ازبین‌رفتن داعش یک‌بار دیگر عراق را به همان شرایط گذشته بازمی‌گرداند. البته با کسب تجارب بیشتر و توانمندی‌های جدیدتر (این بخش امیدوار‌کننده قضیه است). از سویی در نبرد با داعش نیروهای مختلفی مشارکت داشتند و همیشه بعد از پیروزی است که سهم‌خواهی‌ها شروع می‌شود و این می‌تواند شروع روند تازه‌ای در درگیری‌های سیاسی و حتی نظامی در آینده باشد. دولت حیدر العبادی در مبارزه با داعش برخلاف دولت نوری المالکی کارنامه بهتری داشت و به نظر می‌رسد با همین پشتوانه بتواند برای یک دور دیگر نخست‌وزیر عراق باقی بماند.
   او البته برای بازسازی ویرانی‌های برجای‌مانده با دشواری‌های متعددی مواجه خواهد بود که هیچ راهی جز جذب سرمایه و کمک‌های خارجی ندارد. از آن گذشته مسئله همه‌پرسی استقلال کردستان دامی است که از هم‌اکنون پیش پای بغداد تنیده شده و می‌تواند منشأ درگیری‌های جدیدی باشد. مسئله سهم‌خواهی و هویت‌طلبی سنی‌های عراق هنوز حل نشده است و حمایت کشورهای عرب و به‌ویژه ترکیه از آنها نیز به این انگیزه‌ها دامن می‌زند. سایر جریانات نیز ممکن است ادعاهایی داشته باشند. باید دانست مهم‌ترین نیاز مبرم عراق بعد از داعش «همبستگی ملی» است. آمریکایی‌ها طبق گفته‌های ترامپ و مقامات دولتش تمایل دارند حتی بعد از داعش نیز در این کشور باقی بمانند. 
  ترامپ حتی در دوران نامزدی وعده «اخراج ایران از عراق» را داده بود و دنبال‌کردن چنین سیاست‌هایی می‌تواند برای ایران و عراق دردسرساز باشد. تنها کسی که می‌تواند به معنای واقعی کلمه در برابر زیاده‌خواهی آمریکایی‌ها و دیگران بایستد، یک دولت مقتدر ملی در عراق است. ایران باید مراقب نقش خود در آینده عراق باشد. یک نگاه بلندمدت و دیپلماتیک به ما می‌گوید توسعه، امنیت، ثبات سیاسی و هم‌زیستی مذهبی عراق همه به ‌نفع ایران خواهد بود. عراق هم می‌تواند الگویی از یک دولت شیعی موفق در جهان عرب را به نفع ایران به نمایش بگذارد.  همچنین این کشور می‌تواند با ثبات و امنیت خود به ایران نیز امنیت و ثبات ببخشد. نیازی به ولخرجی‌های آن‌چنانی یا بذل‌و‌بخشش‌های بی‌حساب‌وکتاب نیست. ایران حتی می‌تواند برای اقوام و گروه‌های مذهبی غیرشیعه عراق مرجعیت داشته باشد و نقشی کدخدامنشی را در حل منازعات داخلی این کشور بازی کند. البته لازمه همه اینها داشتن نگاهی فراگیر و درازمدت است.

  آخرین ویرایش: سه شنبه 3 مرداد 1396 12:02 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • فیلم | لحظاتی پس از زلزله ۶.۷ریشتری در ترکیه

  دریافت خبر : جمعه 30 تیر 1396 ساعت 11:0

  فیلم | لحظاتی پس از زلزله ۶.۷ریشتری در ترکیه
  نیمه شب گذشته زلزله 6.3 دهم ریشتری در سواحل دریای اژه در ترکیه دستکم 90 تن مجروح شدند. در پی این رخ داد طبیعیسطح آب دریا تا یک و نیم متر افزایش یافت و به همین دلیل دههاپست برق ، خودرو و ساختمان صدمه دیده اند. در ویدئوی زیر لحظاتی پس از زلزله ۶.۷ریشتری در یک مرکز درمانی در منطقه بدروم در جنوب غرب ترکیه را مشاهده می کنید.

  67261

  آخرین ویرایش: پنجشنبه 5 مرداد 1396 10:44 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • فیلم | لحظاتی پس از زلزله ۶.۷ریشتری در ترکیه

  دریافت خبر : جمعه 30 تیر 1396 ساعت 11:0

  فیلم | لحظاتی پس از زلزله ۶.۷ریشتری در ترکیه
  نیمه شب گذشته زلزله 6.3 دهم ریشتری در سواحل دریای اژه در ترکیه دستکم 90 تن مجروح شدند. در پی این رخ داد طبیعیسطح آب دریا تا یک و نیم متر افزایش یافت و به همین دلیل دههاپست برق ، خودرو و ساختمان صدمه دیده اند. در ویدئوی زیر لحظاتی پس از زلزله ۶.۷ریشتری در یک مرکز درمانی در منطقه بدروم در جنوب غرب ترکیه را مشاهده می کنید.

  67261

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه

 • فهرست خبرگزاری های جمهوری اسلامی ایران

  www.irib.ir 
  واحد مرکزی خبر
  Islamic Republic of Iran Broadcasting - IRIB
   
  www.irna.ir
  خبرگزاری جمهوری اسلامی - ایرنا
  Islamic Republic News Agency - IRNA
  www.ilna.ir
  خبرگزاری کار ایران - ایلنا
  Iranian Labour News Agency - ILNA
  www.isna.ir
  خبرگزاری دانشجویان ایران - ایسنا
  Iranian Students News Agency - ISNA
  خبرگزاری فارس
  Fars News Agency - FARS
   
  www.mehrnews.com
  خبرگزاری مهر
  Mehr News Agency - MEHR
   
  www.irpana.com
  خبرگزاری کانون دانش آموزی - پانا
  Pupils Association News Agency - PANA
  www.ipna.ir
  خبرگزاری ورزش ایران - ایپنا
  Iran Pas News Agency - IPNA
   
  www.snn.ir
  شبکه خبر دانشجو
  Student News Network - SNN
  www.chn.ir
  خبرگزاری میراث فرهنگی
  Iranian Cultural Heritage News Agency - CHN
   
  www.mojnews.com
  خبرگزاری موج
  Moj News Agency - MOJ
  www.shana.ir
  شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی - شانا
  Potroenergy Information Network - PIN
   
  www.ana.ir
  خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی - آنا
  Azad News Agency - ANA
  www.ikna.ir
  خبرگزاری قرآنی ایران - ایکنا
  Iranian Quran News Agency - IQNA
   
  www.itca.ir
  آژانس خبرنگاران تکنولوژی ایران - ایتکا
  Iran Technology Correspondents Agency- ITCA
  www.shabestannews.com
  خبرگزاری شبستان
  Shabestan News Agency - SHABESTAN
   
  www.qodsna.com
  خبرگزاری قدس
  Qods News Agency - Qodsna
  www.yjc.ir
  باشگاه خبرنگاران جوان
  Young Journalist Club - YJC
   
  www.syna.ir
  خبرگزاری جامعه جوانان ایران - سینا
  Society of Iranian Youth News Agency - SYNA
  www.iana.ir
  خبرگزاری کشاورزی ایران - ایانا
  Iranian Agriculture News Agency - IANA
   
  www.iscanews.ir
  باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران - ایسکانیوز
  Iran Student Correspondents Association - ISCA
  www.iwna.ir
  خبرگزاری زنان ایران - ایونا
  Iranian Women News Agency - IWNA
   
  www.isjanews.com
  باشگاه روزنامه‌نگاران دانشجویی ایران - ایسجا
  Iranian Student Journalist Agency - ISJA
   
  www.palestine-persian,info
  مركز اطلاع‌رسانی فلسطین
  Palestinan Infomation Center
  منبع : خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا )

  آخرین ویرایش: جمعه 30 تیر 1396 12:11 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمدMohammad آستانه اصل Astanehaslm چهارشنبه 28 تیر 1396 11:18 قبل از ظهر نظرات ()
  A protein that stem cells require could be a target in killing breast cancer cells
  For years, cancer experts have realized that cancerous cells behave in certain ways like stem cells, unspecialized cells that when exposed to certain signals, can "differentiate."
   13:59 - 07/06/2017More >>
  Lab-grown blood stem cells produced at last
  After 20 years of trying, scientists have transformed mature cells into primordial blood cells that regenerate themselves and the components of blood. The work, described today in Nature, offers hope to people with leukaemia and other blood disorders who need bone-marrow transplants but can’t find a compatible donor. If the findings translate into the clinic, these patients could receive lab-grown versions of their own healthy cells.
   10:40 - 29/05/2017More >>
  Organoid model systems are taking research to the next dimension
  Using the novel technology of three-dimensional (3D) “mini-organs”, termed organoids, scientists are getting closer to understanding the detailed mechanistic pathways of how stem cells form and maintain complex tissues like organs.
   14:17 - 24/05/2017More >>
  Study shows benefit in children with CNS-relapsed ALL
  Another Win for CAR-T Therapy
  The investigational chimeric antigen receptor T cell (CAR-T) therapy CTL019 induced "potent and durable responses" in children with central nervous system (CNS) involvement in relapsing/refractory acute lymphoblastic leukemia (ALL)
   11:27 - 01/05/2017More >>
  Sickle Cell Anemia Patient Cured by Gene Therapy
  In a world first, a teenager with sickle cell disease achieved complete remission after an experimental gene therapy at Necker Childrens Hospital in Paris, researchers say.
   09:53 - 03/04/2017More >>
  Life expectancy forecast to exceed 90 years in coming decades
  Study shows significant increase in lifespan, with South Korea top of league table and other countries not far behind
   10:40 - 24/02/2017More >>
  Stem cell treatment could be a proven therapy for diabetes, autism
  Stem cell therapy has turned out to be a ray of hope for most patients who are trying to find a cure for incurable diseases. 
  Stem cell therapy has turned out to be a ray of hope for most patients who are trying to find a cure for incurable diseases. Researchers and experts believe India has been at the top in the development of stem cell treatment followed by several other countries like China and Japan. However, due to lack of awareness, most people dont think of stem cell therapy as an option for treating most of the incurable diseases.
   18:26 - 13/02/2017More >>
  Worlds first baby born from new procedure using DNA of three people 
  Experts welcome news of successful mitochondrial transfer but caution against operating in countries beyond regulations
   14:40 - 1/10/2016More >>
  Goodbye Arthritis: Stem Cell Therapy Could Revolutionize Hip Replacement
  Arthritis-fighting stem cells may eliminate the need for joint replacement surgeries, scientists said.
   09:32 - 26/07/2016More >>


  آخرین ویرایش: چهارشنبه 28 تیر 1396 11:21 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمدMohammad آستانه اصل Astanehaslm چهارشنبه 28 تیر 1396 11:04 قبل از ظهر نظرات ()
  دولت یازدهم وارث مشکلاتی بود که هموار کردن و رساندن شرایط به یک سطح منطقی مناسب برای شروع و ارتقای فعالیت‌ها را زمان‌بر و سرمایه‌بر کرده بود؛ بااین‌وجود، این دولت توانست با همه کم‌وکاستی‌هایی که وجود داشت، اقدامات قابل قبولی انجام دهد و اکنون کار به‌جایی رسیده که این دوره‌ها را گذرانده و باید حرکت به سمت اوج را شروع کند.

  اینک، در ادامه کار، بازنگری در چیدمان چارچوب کابینه دولت دوازدهم، به‌منظور برنامه‌ریزی برای رشد اقتصادی کشور، می‌تواند بسیار اثرگذار و منطقی باشد. دولت نیازمند به‌کارگیری تفکر جوان و متفاوت است. دنیای امروز، دنیای تکنولوژی و فناوری است و سیستم‌های سنتی، دیگر جوابگوی نیازهای اقتصادی نخواهد بود. در این وضعیت، اداره اقتصاد ایران به تفکر همراه با الگوهای بین‌المللی نیاز دارد.

  حرمت تمام زحمت‌هایی که وزرای دولت یازدهم کشیده‌اند و احترام همه کارهایی که در دوره قبلی انجام شده است باید حفظ شود؛ اما ادامه مسیر باید با الگوهای جدید همراه باشد. دولتی که قرار است روی کار بیاید، باید دولت کارآفرین باشد؛ با توجه به وضعیت امروز کشور، به‌خصوص معضل بیکاری، باید این تفاوت نگاه در چینش وزرای قوه مجریه به وجود بیاید و نظرات کارشناسی کسانی که در حوزه کارآفرینی و مدیریت نوین زحمت کشیده‌اند، برای پیشبرد اهداف توسعه اقتصادی، اعمال شود.

  این کار می‌تواند با تشکیل «معاونت کارآفرینی» زیر نظر ریاست جمهوری انجام شود و برنامه‌های مختص اشتغال‌زایی برای جوانان با حداقل سرمایه و حداکثر بهره‌وری بر پایه تفکرهای نوین و نقش‌آفرینی خلاقیت و نوآوری شکل بگیرد. امیدواریم این تغییر نگاه و نگرش در تصمیم‌گیری برای چیدمان کابینه دولت جدید مدنظر قرار بگیرد.

  اگر قرار است ما در یک جامعه مترقی زندگی کنیم، نمی‌توانیم مسائل را فقط به کمک سیستمهای سنتی پیش ببریم بلکه باید با الگوگیری از شیوه‌های سنتی و استفاده از آنها به‌عنوان پیشینه، شاخص‌های جدید دنیای امروز را به کار بگیریم. مثلاً ما در صنعت حمل‌ونقل باید سیستم حمل‌ونقل شهری، بین‌شهری و بین‌المللی خود را به‌روزرسانی کنیم. سیستم‌های سوخت ما قدیمی است و مصرف سوخت ناوگانمان مشکل دارد و به همین دلیل و به‌واسطه مصرف بالای سوخت، نمی‌توانند در خارج از کشور فعالیت کنند. این در حالی است که ما برای توسعه صنعت حمل‌ونقل و ترانزیت، و ارتقای زندگی شهری برنامه‌ریزی می‌کنیم؛ پس ناگزیریم ناوگان حمل‌ونقل را در همه حوزه‌ها با ناوگان روز دنیا هماهنگ کنیم.

  از دیگر سو، تکنولوژی و نوآوری در قالب کارآفرینی روزبه‌روز بیشتر نمود پیدا می‌کند که نمونه ملموس آن، استارتاپ‌های حوزه حمل‌ونقل شهری است. تجربه نشان داده است این حرکت‌ها در بازار رقابت سالم ایجاد می‌کنند و وقتی رقابت سالم در بازار حاکم باشد، زمینه‌ای ایجاد می‌شود که سرویس‌دهی متعادل با قیمت روز رواج پیدا کند. اگر با این نگاه، کابینه دولت دوازدهم به نوآوری و تفکر جوان میدان بدهد، می‌توان امیدوار بود که با اجرای قوانین و مقررات حمایت‌کننده از بخش‌های کارآفرینی که فعلاً وجود دارد اما اعمال نمی‌شود و با به‌روز کردن آئین‌نامه‌های مربوط به این قوانین، مسیر هموارتری برای اشتغال‌زایی و رفع بیکاری و رونق اقتصادی بسازیم.

  آخرین ویرایش: چهارشنبه 28 تیر 1396 11:22 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمدMohammad آستانه اصل Astanehaslm چهارشنبه 28 تیر 1396 11:02 قبل از ظهر نظرات ()
  دولت یازدهم وارث مشکلاتی بود که هموار کردن و رساندن شرایط به یک سطح منطقی مناسب برای شروع و ارتقای فعالیت‌ها را زمان‌بر و سرمایه‌بر کرده بود؛ بااین‌وجود، این دولت توانست با همه کم‌وکاستی‌هایی که وجود داشت، اقدامات قابل قبولی انجام دهد و اکنون کار به‌جایی رسیده که این دوره‌ها را گذرانده و باید حرکت به سمت اوج را شروع کند.

  اینک، در ادامه کار، بازنگری در چیدمان چارچوب کابینه دولت دوازدهم، به‌منظور برنامه‌ریزی برای رشد اقتصادی کشور، می‌تواند بسیار اثرگذار و منطقی باشد. دولت نیازمند به‌کارگیری تفکر جوان و متفاوت است. دنیای امروز، دنیای تکنولوژی و فناوری است و سیستم‌های سنتی، دیگر جوابگوی نیازهای اقتصادی نخواهد بود. در این وضعیت، اداره اقتصاد ایران به تفکر همراه با الگوهای بین‌المللی نیاز دارد.

  حرمت تمام زحمت‌هایی که وزرای دولت یازدهم کشیده‌اند و احترام همه کارهایی که در دوره قبلی انجام شده است باید حفظ شود؛ اما ادامه مسیر باید با الگوهای جدید همراه باشد. دولتی که قرار است روی کار بیاید، باید دولت کارآفرین باشد؛ با توجه به وضعیت امروز کشور، به‌خصوص معضل بیکاری، باید این تفاوت نگاه در چینش وزرای قوه مجریه به وجود بیاید و نظرات کارشناسی کسانی که در حوزه کارآفرینی و مدیریت نوین زحمت کشیده‌اند، برای پیشبرد اهداف توسعه اقتصادی، اعمال شود.

  این کار می‌تواند با تشکیل «معاونت کارآفرینی» زیر نظر ریاست جمهوری انجام شود و برنامه‌های مختص اشتغال‌زایی برای جوانان با حداقل سرمایه و حداکثر بهره‌وری بر پایه تفکرهای نوین و نقش‌آفرینی خلاقیت و نوآوری شکل بگیرد. امیدواریم این تغییر نگاه و نگرش در تصمیم‌گیری برای چیدمان کابینه دولت جدید مدنظر قرار بگیرد.

  اگر قرار است ما در یک جامعه مترقی زندگی کنیم، نمی‌توانیم مسائل را فقط به کمک سیستمهای سنتی پیش ببریم بلکه باید با الگوگیری از شیوه‌های سنتی و استفاده از آنها به‌عنوان پیشینه، شاخص‌های جدید دنیای امروز را به کار بگیریم. مثلاً ما در صنعت حمل‌ونقل باید سیستم حمل‌ونقل شهری، بین‌شهری و بین‌المللی خود را به‌روزرسانی کنیم. سیستم‌های سوخت ما قدیمی است و مصرف سوخت ناوگانمان مشکل دارد و به همین دلیل و به‌واسطه مصرف بالای سوخت، نمی‌توانند در خارج از کشور فعالیت کنند. این در حالی است که ما برای توسعه صنعت حمل‌ونقل و ترانزیت، و ارتقای زندگی شهری برنامه‌ریزی می‌کنیم؛ پس ناگزیریم ناوگان حمل‌ونقل را در همه حوزه‌ها با ناوگان روز دنیا هماهنگ کنیم.

  از دیگر سو، تکنولوژی و نوآوری در قالب کارآفرینی روزبه‌روز بیشتر نمود پیدا می‌کند که نمونه ملموس آن، استارتاپ‌های حوزه حمل‌ونقل شهری است. تجربه نشان داده است این حرکت‌ها در بازار رقابت سالم ایجاد می‌کنند و وقتی رقابت سالم در بازار حاکم باشد، زمینه‌ای ایجاد می‌شود که سرویس‌دهی متعادل با قیمت روز رواج پیدا کند. اگر با این نگاه، کابینه دولت دوازدهم به نوآوری و تفکر جوان میدان بدهد، می‌توان امیدوار بود که با اجرای قوانین و مقررات حمایت‌کننده از بخش‌های کارآفرینی که فعلاً وجود دارد اما اعمال نمی‌شود و با به‌روز کردن آئین‌نامه‌های مربوط به این قوانین، مسیر هموارتری برای اشتغال‌زایی و رفع بیکاری و رونق اقتصادی بسازیم.

  آخرین ویرایش: چهارشنبه 28 تیر 1396 11:22 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمدMohammad آستانه اصل Astanehaslm چهارشنبه 28 تیر 1396 09:38 قبل از ظهر نظرات ()
             اسامی نامزدان انتخابات شورای شهر که با تمام فعالیت های تبلیغاتی  کمتر از 100 رای داشتند./                                                                                                                                                                                                                                                                                       2155 _آقای حمیدرضا عباسی ارجمند نام پدر محسن دارای 99 رای 2156 _آقای غلامرضا كمالی رهبر نام پدر اكبر دارای 99 رای 2157 _آقای محمد بوالحسنی نام پدر امین الله دارای 98 رای 2158 _آقای محمدرضا خاموش چشم نام پدر محمود دارای 97 رای 2159 _آقای وحید كریم مقدم نام پدر عباس دارای 97 رای 2160 _آقای ساسان رمزی پور نام پدر ابراهیم خلیل دارای 97 رای 2161 _آقای حمیدرضا محمدیان دوگاهه نام پدر سبزعلی دارای 97 رای 2162 _آقای حمیدرضا پورحسینی نام پدر ابراهیم دارای 96 رای 2163 _آقای مجید معصومی اصفهانی نام پدر عباس دارای 96 رای 2164 _آقای عرفان خسرویان چم پیری نام پدر محمدرضا دارای 96 رای 2165 _آقای آرش غاروریانی نام پدر محمود دارای 96 رای 2166 _آقای منوچهر عباس زاده توری نام پدر غلامعلى دارای 96 رای 2167 _آقای فرشاد شهنی نژاد نام پدر عیدی محمد دارای 96 رای 2168 _آقای محمدحسین ابریشمی كاشانی نام پدر احمد دارای 96 رای 2169 _آقای مهدی فرشیدی نام پدر مهرداد دارای 95 رای 2170 _آقای علی حیات نیا نام پدر زرعلى دارای 95 رای 2171 _آقای امیررضا بیگ وردی نام پدر فضل اله دارای 94 رای 2172 _خانم عاتكه موسوی نسل خامنه نام پدر سیدعلی اصغر دارای 94 رای 2173 _آقای امیر صفاری طاهری نام پدر علیرضا دارای 94 رای 2174 _آقای احمد كهربائی نام پدر على اکبر دارای 93 رای 2175 _خانم مریم حسینخانی سیلاخور نام پدر عباس دارای 93 رای 2176 _آقای فرشاد سیدحسینی نوجوكامبری نام پدر سید رضا دارای 93 رای 2177 _خانم اعظم شكاری شهرك نام پدر حمید دارای 93 رای 2178 _آقای امیر حسین خانی اصل نام پدر رضا دارای 92 رای 2179 _آقای سیدعبدالمجید یحیوی نام پدر سیدمحمدصادق دارای 92 رای 2180 _آقای محسن نوراله خانی نام پدر لطفعلی دارای 92 رای 2181 _آقای فرزان عرفان منش نام پدر اسمعلی دارای 91 رای 2182 _آقای نیما نامیان نام پدر كریم دارای 91 رای 2183 _خانم ایراندخت اكبری كره ناب نام پدر اسرافیل دارای 91 رای 2184 _آقای محمد غضنفری نام پدر علیرضا دارای 91 رای 2185 _آقای بهمن گل چین نام پدر جعفر دارای 90 رای 2186 _آقای حجت كرمانی نام پدر غلامحسین دارای 90 رای 2187 _آقای سعید حبیبی داویجانی نام پدر ناصر دارای 90 رای 2188 _آقای اكبر نقوی نام پدر على دارای 90 رای 2189 _آقای محمد پریشان مهجوری نام پدر علی اكبر دارای 89 رای 2190 _آقای سعید محمدحسینی نام پدر سلام اله دارای 89 رای 2191 _آقای محمدحسین معدنڃی نام پدر ابراهیم دارای 88 رای 2192 _آقای محمد طراقیان پور نام پدر شعبان دارای 88 رای 2193 _آقای محمدرضا رحمانیان نام پدر محسن دارای 88 رای 2194 _آقای شهاب پاك شكاراسطلخی نام پدر اسمعیل دارای 88 رای 2195 _آقای امین مقیمی نام پدر محمدقاسم دارای 88 رای 2196 _آقای محمود محسنی راد نام پدر علی دارای 87 رای 2197 _آقای حسین بزله نام پدر احمد دارای 87 رای 2198 _آقای مرتضی عباسی نهوجی نام پدر جعفر دارای 87 رای 2199 _آقای حمید بشكوه نام پدر علیرضا دارای 87 رای 2200 _آقای سیدمنصور موسوی سوها نام پدر سید مسلم دارای 86 رای 2201 _آقای علی اصغر خوش بین نام پدر غلامعلى دارای 86 رای 2202 _خانم زهرا صفیاری جعفرآباد نام پدر نصرت دارای 85 رای 2203 _آقای حسین فیاضیان نام پدر علیرضا دارای 85 رای 2204 _آقای سیدمهدی موسی كاظمی محمدی نام پدر سید مرتضى دارای 85 رای 2205 _آقای علی سحری مقدم نام پدر کاظم دارای 84 رای 2206 _آقای علیرضا میرآبادی نژاد نام پدر علی دارای 83 رای 2207 _آقای حسین قدیانلو نام پدر صفر دارای 83 رای 2208 _آقای سیدسعید رأوفی نام پدر سیدعباس دارای 83 رای 2209 _آقای مهدی محمدی چاهكی نام پدر داود دارای 82 رای 2210 _آقای فوأد عرفانی نام پدر رضا دارای 82 رای 2211 _آقای محمدامین كیان ارثی نام پدر اسدالله دارای 81 رای 2212 _آقای علی مراد موسی پور نام پدر على جبار دارای 81 رای 2213 _آقای علیرضا میرزاهاشم چگنی نام پدر جهانگیر دارای 81 رای 2214 _آقای اكبر یعقوب زاده نام پدر حسین دارای 81 رای 2215 _آقای مجید فرخی حاجی آباد نام پدر معصومعلی دارای 80 رای 2216 _آقای داریوش داروئی نام پدر غلامرضا دارای 80 رای 2217 _آقای خسرو مرادحاصلی نام پدر علی اصغر دارای 80 رای 2218 _آقای علی میرزایان نام پدر حسین دارای 79 رای 2219 _آقای جواد مهرپورلایقی نام پدر علیرضا دارای 79 رای 2220 _خانم ربابه میرصمدی اشكلنی نام پدر محمد دارای 79 رای 2221 _آقای اكبر ملك زاده چالشتری نام پدر بهرام دارای 79 رای 2222 _آقای محسن یوسفی قصابسرائی نام پدر حسن دارای 78 رای 2223 _خانم فریده كول آبادی نام پدر غلامرضا دارای 78 رای 2224 _آقای حبیب اله تاجیك اسمعیلی نام پدر فتح اله دارای 78 رای 2225 _آقای داود غفاراف نام پدر محمد دارای 78 رای 2226 _آقای مرتضی داروئی نام پدر غلامرضا دارای 77 رای 2227 _آقای هادی شیری قوجه بیگلو نام پدر على دارای 77 رای 2228 _خانم قدسی فرهوش نام پدر على دارای 75 رای 2229 _آقای بابك برملائی نام پدر رحیم دارای 75 رای 2230 _آقای خسرو قاسمی كجانی نام پدر محمد دارای 75 رای 2231 _آقای محمود امامیان دهقی نام پدر سید مهدی دارای 74 رای 2232 _آقای مرتضی میانجیان نام پدر محمد باقر دارای 74 رای 2233 _آقای ناصر قزلگڃلی نام پدر ولی اله دارای 74 رای 2234 _آقای حمید كیوانی مجد نام پدر جعفر دارای 74 رای 2235 _آقای شهید جادری نام پدر جاسم دارای 73 رای 2236 _آقای اسماعیل غفارزاده نام پدر یدالله دارای 72 رای 2237 _خانم مهتاب صادقی خرم دشتی نام پدر محمد دارای 72 رای 2238 _آقای مهدی كریمی زنجانی اصل نام پدر محمود دارای 72 رای 2239 _خانم سیده اشرف نبوره نام پدر سیدجواد دارای 72 رای 2240 _آقای اسمعیل عباسی چالشتری نام پدر ابراهیم دارای 72 رای 2241 _آقای عباسعلی فضلی نام پدر محمدعلى دارای 72 رای 2242 _خانم سیده آزاده صفربگلو نام پدر سیدعلى دارای 71 رای 2243 _آقای رضا امین غفوری نام پدر حمید دارای 70 رای 2244 _آقای حسینعلی بنی شاه آبادی نام پدر على اکبر دارای 70 رای 2245 _آقای مهدی فرهنگی ونیق نام پدر بیوك دارای 69 رای 2246 _آقای شهریار حیدرآبادی نام پدر یداله دارای 69 رای 2247 _آقای مصطفی نصراصفهانی نام پدر عبدالحسین دارای 69 رای 2248 _آقای محمدرضا گلرنگ رهبر نام پدر حسن دارای 68 رای 2249 _آقای سعید اولادیان نام پدر محمود دارای 68 رای 2250 _آقای عمار مقیمی نام پدر محمدقاسم دارای 67 رای 2251 _آقای حسین شمسیانی نام پدر اسدالله دارای 67 رای 2252 _آقای رضا سورانى یانڃشمه نام پدر عباسقلی دارای 65 رای 2253 _آقای وحید كیوانی مجد نام پدر جعفر دارای 65 رای 2254 _آقای جمشید بایرامی مرنی نام پدر شاه ویردی دارای 65 رای 2255 _آقای علی طاهری میرقائد نام پدر میرزاولی دارای 65 رای 2256 _آقای حسین گل صنم لو نام پدر على اکبر دارای 65 رای 2257 _آقای وحید درخش احمدی نام پدر سعید دارای 64 رای 2258 _خانم شهرزاد حیدرخدائی نام پدر رشید دارای 64 رای 2259 _خانم سعادت عارف پور نام پدر قهرمان دارای 63 رای 2260 _آقای علیرضا كرمی میرآبادی نام پدر محمدتقی دارای 63 رای 2261 _آقای منوچهر رضائی حاجی دهی نام پدر اسمعیل دارای 62 رای 2262 _آقای نصیر عظیمی زوارهء نام پدر مصطفى دارای 62 رای 2263 _آقای محمدعباس بیك نوه سی نام پدر جمشید دارای 61 رای 2264 _آقای جاوید قربان اوغلی نام پدر على بالا دارای 61 رای 2265 _آقای عبدالرضا اسدی قنبری نام پدر جعفر دارای 61 رای 2266 _آقای رجبعلی رحمتی گركانی نام پدر محمد دارای 61 رای 2267 _آقای داود علی بابائی قمی نام پدر محمد دارای 59 رای 2268 _آقای حمزه خامه چیان نام پدر محمدرضا دارای 59 رای 2269 _آقای آرش غلام نتاج نام پدر احمد دارای 59 رای 2270 _آقای بهروز بینشیان نام پدر اکبر دارای 58 رای 2271 _آقای ایمان جراح باشی نام پدر رضا دارای 57 رای 2272 _آقای ابراهیم خانیكی نام پدر حسین دارای 57 رای 2273 _آقای محمدمهدی انتشاری نام پدر حسن دارای 57 رای 2274 _آقای وحید اصفهانی آتش بیك نام پدر ناصر دارای 56 رای 2275 _آقای شهرام احمدی نیاتابش نام پدر رحیم دارای 56 رای 2276 _آقای ابوالحسن كتابی فرد نام پدر رحمن دارای 55 رای 2277 _آقای سیدسعیدرضا میرافضل نام پدر سید نعمت اله دارای 55 رای 2278 _آقای علی سیف پورابوالحسنی نام پدر على اکبر دارای 55 رای 2279 _آقای خدایار سعیدوزیری نام پدر پرویز دارای 54 رای 2280 _آقای محمد محمدحسنی نام پدر ولی اله دارای 53 رای 2281 _آقای حمیدرضا یحیوی حاجی آقا نام پدر اصغر دارای 53 رای 2282 _آقای علی نجفی نیازارع نام پدر آیت اله دارای 52 رای 2283 _آقای رضا معصومیان نام پدر محمد دارای 52 رای 2284 _آقای مهدی عرفانی امامی نام پدر علی دارای 52 رای 2285 _آقای امیرحسن شادنوش نام پدر نصرت الله دارای 52 رای 2286 _آقای مهدی فرهودی نام پدر محمود دارای 51 رای 2287 _آقای همایون كتیبه نام پدر حسینعلى دارای 50 رای 2288 _آقای سیدمهرزاد سرمدراد نام پدر میر حبیب دارای 49 رای 2289 _آقای محمد طهماسبی جورشری نام پدر حسن على دارای 48 رای 2290 _آقای مهرداد فریدطالب نیا نام پدر محمد دارای 46 رای 2291 _آقای بهمن صالحی جاوید نام پدر هاشم دارای 46 رای 2292 _آقای میرحسین فرهنگی نام پدر میرکریم دارای 44 رای 2293 _آقای امیرپیمان خسروی آزاد نام پدر مجید دارای 43 رای 2294 _آقای یحیی موافق قدیرلی نام پدر محمد دارای 41 رای 2295 _آقای مرتضی احمدی وشنوئی نام پدر مجید دارای 39 رای 2296 _آقای احمد پیراكند نام پدر داود دارای 38 رای 2297 _آقای شهاب الدین متاجی كجوری نام پدر شمس الدین دارای 38 رای 2298 _آقای امیرعلی زعیمی تل ماران نام پدر ولی دارای 38 رای 2299 _آقای محمد صمصام سخیراوی نام پدر عباس دارای 37 رای 2300 _آقای عبدالناصر میرچی نام پدر قنبر على دارای 34 رای 2301 _خانم نصرت ملاقاسم قمصری نام پدر ماشاالله دارای 34 رای 2302 _آقای حسین محمدابراهیم خان ابری نام پدر على دارای 33 رای 2303 _آقای علی نورابنجار نام پدر محمد دارای 33 رای 2304 _آقای داریوش محمدی تختمشلو نام پدر مراتب دارای 31 رای 2305 _آقای آرش گروئیان نام پدر عباسعلی دارای 28 رای 2306 _آقای مسعود محمودی لفوت نام پدر علی دارای 25 رای 2307 _آقای منصور صادقی مال امیری نام پدر علیار دارای 24 رای 2308 _آقای آیت اله رضائی نودهی نام پدر عزت اله دارای 23 رای 2309 _آقای امیررضا مروج فرشی نام پدر علی محمد دارای 21 رای 2310 _آقای مجید غفارخورزنی نام پدر مصطفی دارای 16 رای 2311 _آقای حسن مهرجردی نام پدر عبدالله دارای 10 رای اینك در اجرای ماده 52 قانون انتخابات شوراهای اسلامی كشور و ماده 70 آیین نامه اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی شهر، از تاریخ انتشار این آگهی به مدت دو روز هیات اجرایی در محل فرمانداری آماده قبول شكایات انتخاباتی می باشد. شكایاتی قابل رسیدگی خواهد بود كه مشخصات شاكی یا شاكیان شامل نام و نام خانوادگی ، نام پدر ، نشانی محل كار یا سكونت و امضای شاكی یا شاكیان را داشته باشد. فرماندار شهرستان تهران
  آخرین ویرایش: چهارشنبه 28 تیر 1396 09:43 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمدMohammad آستانه اصل Astanehaslm چهارشنبه 28 تیر 1396 09:15 قبل از ظهر نظرات ()
  شانزدهمین کلید شهر تهران به می‌رسد؟

  همه شهرداران پایتخت از انقلاب تاکنون

  شهرداران تهران
  پایتخت کشورمان از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون 15 شهردار را به خود دیده است، از توسلی در سال 1357 تا محمد باقر قالیباف که از سال 84 تاکنون بر کرسی ساختمان بهشت تکیه زده است. هریک از این شهرداران سرنوشت خاص خود را داشته‌اند؛ از رئیس جمهور شدن تا ورود به وادی ورزش و تجارت ....

  به گزارش خبرنگار سرویس«شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شورای شهر تهران در سه دوره گذشته خود تجربه انتخاب شهردار را داشته و چالش های زیادی را در این بین تجربه کرده است و حالا تهران و شورای چهارم‌ در آستانه تصمیمی قرار دارند که سرنوشت پایتخت را برای دوره‌ای چهار ساله و حیاتی رقم می‌زنند. این تصمیم علاوه بر ارتقای سطح زندگی و رفاه و فرهنگ مردم می‌تواند تائیدی دیگر بر اصل مسلم قانون اساسی کشورمان در مورد شوراها و ضرورت آنها باشد.

  در مورد بسیاری ازشهرداران سابق تهران به خصوص شهرداران پس از انقلاب اطلاعاتی محدود و در حد چند سطر خبر وجود دارد و در برخی موارد اعتمادی به اطلاعات عنوان شده نیست و به دلیل عدم دسترسی به برخی از آنها نمی توان به اطلاعات موجود استناد داشت. از همین روی آنچه در ادامه می‌آید گزیده‌ای کوتاه از تاریخچه زندگی‌نامه و اقدامات شهرداران تهران از انقلاب تا امروز که با استفاده از مطالب و اطلاعات سایت شهرداری تهران است.

  اولین شهردار تهران بعد از انقلاب اسلامی ایران

  محمد توسلی به عنوان اولین شهردار پس از انقلاب، ریاست این نهاد را در سال ۵۷ برعهده گرفت.

  تشکیل شورای عالی ترافیک شهر‌های کشور ، اجرای محدوده طرح ترافیک، احداث خطوط ویژه اتوبوسرانی، راه‌اندازی پایانه جنوب و انجام مطالعات و انتخاب محل میادین میوه و تره‌بار از جمله اقدامات مهم وی تلقی می شود.

  اختلاف نظر با وزیر کشور و جمعی از مقامات دولتی در نهایت توسلی را ناچار به استعفا کرد. همچنین درگیری شهرداری با «ستاد خانه‌سازی برای مستضعفین» نیز در این دوره در اوج خود قرار داشت.

  شهردار دوم، کوتاه مدت‌ترین شهردار تهران !

  شهردار دوم پس از انقلاب سید رضا زواره‌ای است که بعدها حقوقدان عضو شورای نگهبان و کاندیدای دوره سوم و چهارم انتخابات ریاست جمهوری هم بود.

  وی در سال 1359 به مدت کمتر از یک ماه مسئولیت شهرداری تهران را به عهده گرفت. وی با توجه به شرایط پس از انقلاب و لزوم توجه بیشتر به قشر مستضعف به دنبال فراهم کردن امکانات بیشتر برای زندگی آنها بود و بارها تاکید می‌کرد که نباید میلیاردها تومان صرف مترو و بزرگراهها شود، تا وقتی که ریزش یک برف و یا باران موجب ناراحتی و آزار مردم جنوب شهر که بازوی انقلاب اسلامی بوده اند، می شود. انصاف نیست به ساختن بزرگراهها بپردازیم.

  البته زواره‌ای برای پیاده کردن اصولی که به آنها معتقد بود، فرصتی نداشت.

  سومین شهردار تهران بعد از انقلاب اسلامی ایران

  سید کمال‌الدین نیک روش سومین شهردار تهران بود که از 1359 الی 1360 به مدت هفت ماه شهردار پایتخت شد.

  دوران نیک روش، هم همچنان تحت تاثیر دیدگاه‌های انقلابی و توجه بیشتر به قشر ضعیف و محروم بود. این استاد دانشگاه پلی تکنیک تهران می‌گفت مردم نباید راضی شوند دولت وجوهی را که باید در دورافتاده ترین نقاط کشور مصرف شود، صرف شهروندان (تهرانی) کند.

  نیک روش هم پیش از آن که کاری را در شهرداری تهران به پیش ببرد از شهرداری رفت.

  چهارمین شهردار تهران بعد از انقلاب اسلامی ایران

  غلامحسین دلجو - چهارمین شهردار تهران پس از انقلاب بود که به جز قول‌هایی در مورد خروج کلیه انبارهای بزرگ عمومی و خصوصی به خارج شهر و تسلط‌ وی بر زبان عربی عملکرد دیگری از وی نقل نشده است.

  دلجو از 1360 تا 1361 حدود 13 ماه شهردار تهران بود.

  پنجمین شهردار تهران پس از انقلاب اسلامی ایران

  محمد کاظم سیفیان - فوق لیسانس معماری و متولد 1314 است که در فاصله 1361 تا 1362 به مدت 9 ماه شهردار تهران بود.

  ششمین شهردار تهران پس از انقلاب اسلامی ایران

  حسین بنکدار به مدت چهار ماه و از شهریور تا دی 1362 شهردار تهران بود.

  هفتمین شهردار تهران پس از انقلاب اسلامی ایران

  محمدنبی حبیبی به عنوان هفتمین شهردار پایتخت نسبت به شهرداران سابق مدت طولانی‌تری توانست شهردار پایتخت بماند. او به مدت 44 ماه از 1362 الی 1366 در ساختمان شهرداری تهران ماند.

  حبیبی هم اکنون به عنوان دبیر کل حزب موتلفه اسلامی مشغول فعالیت است.

  هشتمین شهردار تهران پس از انقلاب

  سید مرتضی طباطبائی هشتمین شهردار تهران پس از انقلاب بود که پس از 16 ماه ( از 1366 الی 1368)، کلید شهر تهران را به کرباسچی سپرد.

  نهمین شهردار تهران و دوران پس از جنگ

  غلامحسین کرباسچی سابقه تحصیل در حوزه علمیه قم را دارد، در دوران جنگ نماینده امام خمینی در ژاندارمری جمهوری اسلامی بود. او پس از پایان جنگ و در دولت هاشمی رفسنجان
  ی شهردار تهران شد. او آخرین شهرداری بود که دولت منصوب کرد و پس از او شهردار توسط شورای شهر انتخاب شد.

  تکمیل شبکه بزرگراهی تهران، ارتقای کیفیت محیط زیست، بهبود، تقویت جایگاه شهرداری در تصمیمات اداری ، تاسیس موسسه همشهری و انتشار روزنامه همشهری از جمله اقدامات وی عنوان شده است.

  وی در سال ۱۳۷۷ به همراه جمعی از مدیرانش به اتهام جرایم مالی از شهرداری تهران محاکمه و کنار گذاشته شد.

  کرباسچی در حال حاضر دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی است.

  دهمین شهردار تهران

  مرتضی الویری پس از کرباسچی دهمین شهردار تهران شد و مدت 32 ماه از 1378 الی 1380 شهردار پایتخت بود.

  او که فعال و زندانی سیاسی در قبل و بعد از انقلاب است و به دلیل ناهماهنگی با اعضای نخستین دوره شورای شهر تهران ناچار به کناره‌گیری از پست شهرداری شد.

  یازدهمین شهردار تهران پس از انقلاب اسلامی ایران

  محمدحسن ملک مدنی پس از کنارگیری الویری از سوی خود اعضای شورای اول شهر تهران برای شهرداری تهران معرفی شد و به مدت 10 ماه از 1380 الی 1381 مسئول کرسی بهشت شد.

  دوازدهمین شهردار تهران پس از انقلاب اسلامی ایران

  محمد حسین مقیمی که حدود چهار ماه در فاصله سال 81 تا 82 سرپرست شهرداری تهران بود در واقع به عنوان شهردار تهران مطرح نشد.

  مقیمی مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه شیراز در رشته مکانیک و کارشناسی ارشد مدیریت سیستم و بهره وری دارد .

  سیزدهمین شهردار تهران پس از انقلاب اسلامی ایران /ششمین رئیس‌جمهور

  محمود احمدی‌نژاد 26 ماه شهردار تهران بود اما بلافاصله از بهشت به پاستور رفت و رییس‌جمهور مردم ایران در دولت‌های نهم و دهم بوده است.

  وی در سال 1376موفق به دریافت دکترای مهندسی و برنامه‌ریزی حمل و نقل از دانشگاه علم و صنعت شد.

  احمدی نژاد در سال 1335 در روستای ارادان از شهرستان گرمسار، چشم به جهان گشود و از یک سالگی به همراه خانواده در تهران اقامت گزید. وی دوران تحصیلات ابتدایی ، راهنمایی و متوسطه خود را در این شهر گذراند و در سال 1354 با کسب رتبه 132 کنکور سراسری گزینش دانشجو، تحصیلات عالی خود را در رشته مهندسی عمران دانشگاه علم و صنعت آغاز کرد و در سال 1365 در مقطع کارشناسی ارشد همان دانشگاه پذیرفته شد و در سال 1368 به عضویت هیات علمی دانشکده عمران دانشگاه علم و صنعت در آمد. وی در سال 1376موفق به دریافت مدرک تحصیلی دکترای مهندسی و برنامه ریزی حمل و نقل از دانشگاه علم و صنعت شد.

  برخی از سوابق احمدی نژاد عبارت است از:

  فرماندار ماکو

  فرماندار خوی

  استاندار استان اردبیل در سال های 1372 تا 1376

  عضو هیات علمی دانشکده عمران دانشگاه علم و صنعت از سال 1368 تا کنون

  احمدی نژاد علاوه بر تدریس ، راهنمایی دانشجویان و پرداختن به امور اجرایی، در زمینه‌های ذیل نیز فعالیت داشته است:

  موسس و عضو انجمن تونل ایران

  عضو اولین شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علم و صنعت ایران

  عضو اولین شورای مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان دانشگاه ها و موسسات آموزش و عالی کشور

  چهاردهمین شهردار تهران پس از انقلاب اسلامی ایران

  علی سعیدلو در فاصله رفتن شهردار قبلی تهران برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری و پیروزی‌اش در انتخابات به مدت حدود سه ماه سرپرست در شهرداری تهران بود.

  سعیدلو معاون پشتیبانی احمدی نژاد بود و پس از خروج از شهرداری تهران و رفتن به بهشت ، در مسئولیت‌های معاون امور بین‌الملل رییس جمهور و ریاست سازمان تربیت بدنی ایران قرار گرفت.

  وی در سال ۸۲ مدرک دکترای خود را در مدیریت استراتژیک دریافت کرده‌است.

  پانزدهمین شهردار تهران ...

  محمدباقر قالیباف منتخب دو دوره شورای شهر تهران است.

  قالیباف، متولد 1340، مشهد مقدس است.

  دانش آموخته کارشناسی جغرافیای سیاسی از دانشگاه تهران (1373)، کارشناسی ارشد جغرافیای سیاسی از دانشگاه تهران (1375) و دکترای جغرافیای سیاسی از دانشگاه تربیت مدرس (1380) دارای گواهینامه خلبانی هواپیمای ایرباس از سازمان هواپیمائی کشوری (1376)

  وی در سال 1376 با حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی به فرماندهی نیروی هوائی سپاه منصوب شد. در سال 1379 نیز با حکم فرماندهی معظم کل قوا به فرماندهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران منصوب شد. وی در سال 1382 همزمان با فرماندهی ناجا با حکم رئیس جمهور به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور و رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز فعالیت نمود و در شهریور ماه 1384 با رأی اعضای شورای اسلامی شهر تهران به عنوان شهردار تهران انتخاب گردید.

  شانزدهمین کلید شهر تهران به چه کسی می‌رسد؟

  شورای شهر چهارم یک ماه پس از استقرار دولت، یعنی در پایان شهریور ماه آغاز به کار می‌کند و بی‌شک اولین دستور کارش انتخاب شهردار بعدی پایتخت خواهد بود. هرچند رایزنی درباره گزینه‌های احتمالی شهردار شانزدهم پایتخت، قبل از انتخابات و در زمان تشکیل ائتلاف ها و لیست‌ها آغاز شده بود و تا امروز هم
  ادامه دارد، رایزنی‌های که بیشتر حول چند چهره و نام بیشتر نبوده است، حال باید دید در فرصت دو ماهه باقی مانده، با تشکیل جلسات رسمی و غیررسمی، ساکنان جدید ساختمان بهشت کلید شهر را به چه کسی می‌سپارند؟.

  انتهای پیام
  مرتضی الویری پس از کرباسچی دهمین شهردار تهران شد و مدت 32 ماه از 1378 الی 1380 شهردار پایتخت بود.

  او که فعال و زندانی سیاسی در قبل و بعد از انقلاب است و به دلیل ناهماهنگی با اعضای نخستین دوره شورای شهر تهران ناچار به کناره‌گیری از پست شهرداری شد.
  مرتضی الویری ریاست چلسه شورای شهر در سایه را برای انتخاب چانشین سردار قالیباف را عده دار است :حمد ترک نژاد
  استاندار سابق کرمانشاه در دوره رئیس جمهور سید محمد خاتمی
  اده استان لرستان-الشتر
  ملیت ایرانی
  حزب سیاسی اصلاح طلب
  شغل سیاست مدار، استاندار
  مذهب اسلام
  احمد ترک نژاد متولد سال ۱۳۳۹ در شهرستان الشتر استان لرستان و سیاستمدار اصلاح طلب است.

  از مهمترین عناوین وی می‌توان به معاون وزیر جهاد سازندگی در دولت ششم جمهوری اسلامی و استاندار استان کرمانشاه در دولت هشتم جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد.[۱]

  همچنین وی به مدت دو دوره متوالی نماینده اتاق بازرگانی تهران نیز بوده است.[۲]
  انتخاب خواهد شد
  آخرین ویرایش: چهارشنبه 28 تیر 1396 11:20 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • A protein that stem cells require could be a target in killing breast cancer cells
  For years, cancer experts have realized that cancerous cells behave in certain ways like stem cells, unspecialized cells that when exposed to certain signals, can "differentiate."
   13:59 - 07/06/2017More >>
  Lab-grown blood stem cells produced at last
  After 20 years of trying, scientists have transformed mature cells into primordial blood cells that regenerate themselves and the components of blood. The work, described today in Nature, offers hope to people with leukaemia and other blood disorders who need bone-marrow transplants but can’t find a compatible donor. If the findings translate into the clinic, these patients could receive lab-grown versions of their own healthy cells.
   10:40 - 29/05/2017More >>
  Organoid model systems are taking research to the next dimension
  Using the novel technology of three-dimensional (3D) “mini-organs”, termed organoids, scientists are getting closer to understanding the detailed mechanistic pathways of how stem cells form and maintain complex tissues like organs.
   14:17 - 24/05/2017More >>
  Study shows benefit in children with CNS-relapsed ALL
  Another Win for CAR-T Therapy
  The investigational chimeric antigen receptor T cell (CAR-T) therapy CTL019 induced "potent and durable responses" in children with central nervous system (CNS) involvement in relapsing/refractory acute lymphoblastic leukemia (ALL)
   11:27 - 01/05/2017More >>
  Sickle Cell Anemia Patient Cured by Gene Therapy
  In a world first, a teenager with sickle cell disease achieved complete remission after an experimental gene therapy at Necker Childrens Hospital in Paris, researchers say.
   09:53 - 03/04/2017More >>
  Life expectancy forecast to exceed 90 years in coming decades
  Study shows significant increase in lifespan, with South Korea top of league table and other countries not far behind
   10:40 - 24/02/2017More >>
  Stem cell treatment could be a proven therapy for diabetes, autism
  Stem cell therapy has turned out to be a ray of hope for most patients who are trying to find a cure for incurable diseases. 
  Stem cell therapy has turned out to be a ray of hope for most patients who are trying to find a cure for incurable diseases. Researchers and experts believe India has been at the top in the development of stem cell treatment followed by several other countries like China and Japan. However, due to lack of awareness, most people dont think of stem cell therapy as an option for treating most of the incurable diseases.
   18:26 - 13/02/2017More >>
  Worlds first baby born from new procedure using DNA of three people 
  Experts welcome news of successful mitochondrial transfer but caution against operating in countries beyond regulations
   14:40 - 1/10/2016More >>
  Goodbye Arthritis: Stem Cell Therapy Could Revolutionize Hip Replacement
  Arthritis-fighting stem cells may eliminate the need for joint replacement surgeries, scientists said.
   09:32 - 26/07/2016More >>


  آخرین ویرایش: سه شنبه 27 تیر 1396 11:37 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • را به عنوان جوجه اردک زشت دولت تدبیر و امید...
  کد خبر: ۶۹۷۳۶۰   تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۴/۲۴


  به سپاه و جوجه اردک زشت دولت غلامی درباره ادعای...
  کد خبر: ۶۹۲۶۴۴   تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۴/۱۳


  خوردن یک پرنده توسط اردک های وحشی باعث تعجب دانشمندان...
  سیمرغ دانشمندان رفتاری نوظهوری را در اردک های سر سبز... وجود ندارد و حتی این اردک ها برای آن تکامل... نیافته اند آنها مشاهده کردند که این اردک ها به... به پارک ملی جنوب غربی رومانی رفته بود اردک وحشی...
  کد خبر: ۶۹۱۶۴۹   تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۴/۱۲


  دهند به ویژه پرندگانی چون اردک سر سبز اگرت سفید...
  کد خبر: ۶۹۰۶۷۰   تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۴/۱۲


  ترامپ جدا کند و او را اردک لنگ نمی داند...
  کد خبر: ۶۸۷۳۴۵   تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۳/۳۱


  اردک نوک پهن سرسبز خوتکا اردک مرمری اردک سرسفید غازپیشانی...
  کد خبر: ۶۸۵۴۱۴   تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۳/۲۸


  رسول نجفیان:
  است که همیشه می گویم من جوجه اردک زشت هستم...
  کد خبر: ۶۸۴۴۶۹   تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۳/۲۵


  نشانی برای نجات جوجه اردک ها از مرگ را مشاهده...
  و انسانیت ماموران آتش نشانی برای نجات جوجه اردک ها...
  کد خبر: ۶۸۳۷۷۲   تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۳/۲۷


  سری این دستگاه که چیزی شبیه نوک اردک است به...
  کد خبر: ۶۸۰۰۲۹   تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۳/۱۹


  جراحی آب مروارید یک اردک توسط پزشکان تبریزی این عمل...
  سرویس عکس و فیلم فردا جراحی آب مروارید یک اردک...
  کد خبر: ۶۷۵۷۰۹   تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۳/۰۶


  دسته ای از اردک ها کنارش جمع می شوند این... اردک ها درگیر کار اردکی خودشان هستند و نمی توانند...
  کد خبر: ۶۷۴۴۵۴   تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۳/۰۳


  چندانی با گوشت مرغ غاز و اردک ندارد شاید تنها...
  کد خبر: ۶۷۴۳۹۱   تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۳/۰۸


  6 تخم اردک و مرغابی و تخم های مشابه آنها...
  کد خبر: ۶۷۲۰۳۲   تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۳/۰۱


  اردک ماهی و قورباغه بزرگ آمریکایی بیشترین پرورش و مصرف...
  کد خبر: ۶۶۱۵۱۲   تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۲/۰۹


  همچون مرغابی اردک کله سبز درنا لک لک حواصیل چنگر...
  کد خبر: ۶۵۸۳۴۱   تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۲/۰۴


  وجود ماهیانی مانند کپور و اردک ماهی از مهم ترین...
  گیرند وجود ماهیانی مانند کپور و اردک ماهی از مهم...
  کد خبر: ۶۵۷۸۸۱   تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۱/۳۱


  مشهوری مانند کپور و اردک ماهی و صدها موش بزرگ...
  کد خبر: ۶۵۴۰۲۴   تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۱/۲۳


  عیدانه فرهنگی فردا/ ۴
  تنها راه است که یادم بماند با جوجه اردک ها...
  کد خبر: ۶۴۷۱۳۵   تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۱/۱۰


  اردک غاز فلامینگو پلیکان آنقوت اردک سبز ماهی خوار و...
  کد خبر: ۶۴۶۳۸۷   تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۱/۰۳


  مرغابی اردک کله سبز درنا لک لک حواصیل چنگر خروس...
  کد خبر: ۶۴۲۱۱۶   تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۲/۲۰
  آخرین ویرایش: سه شنبه 27 تیر 1396 11:29 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • قرار صادره برای حسین فریدون 50 تا 60 میلیارد تومان است

  خبرگزاری فارس: قرار صادره برای حسین فریدون 50 تا 60 میلیارد تومان است

  براساس اطلاعات بدست آمده، قرار تأمین صادر شده برای حسین فریدون 50 تا 60 میلیارد تومان است.

  به گزارش خبرنگار قضایی فارس، تنها چند روز از تعطیلات فروردین سال جاری گذشته بود که خبری مبنی بر احضار و تحقیق از حسین فریدون بر سر زبان ها افتاد.

  چندی گذشت تا اینکه تنها 5 روز مانده به برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری سخنگوی قوه قضاییه در مصاحبه ای عنوان کرد که برخی ها تهدیده کرده اند که اگر فلان آقا احضار شود جنگ به راه خواهد افتاد اما دستگاه قضایی بدون اعتنا به این اعلان جنگها آنها را احضار کرده و تحقیق کرده است.

  این موضوع در اذهان ماند تا اینکه روز گذشته محسنی اژه ای در نشست خبری خود در پاسخ به سوالی به تحقیق از حسین فریدون اذعان کرده و عنوان کرد این فرد روز قبل به دلیل عدم تأمین قرار صادره به زندان معرفی شده است.

  اما یکی از نکات مهم این است که مشخص شود برای حسین فریدون برادر رئیس جمهور چه میزان وثیقه در نظر گرفته شده است که این فرد نتوانسته آن را تودیع کند.

  با بررسی های صورت گرفته درخصوص میزان وثیقه مشخص شد برخی منابع مطلع مدعی اند که اتهامات وارده به حسین فریدون که البته هنوز اثبات نشده است در مجموع بیش از 50 میلیارد تومان است.

  از این رو عنوان می شود که با توجه به حجم اتهام قرار صادر شده از سوی شعبه رسیدگی کننده چیزی در حدود 50 تا 60 میلیارد تومان خواهد بود. 

  انتهای پیام/

  http://fna.ir/P7P8GC
  آخرین ویرایش: دوشنبه 26 تیر 1396 01:38 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه


 • مریم میرزاخانی
  Maryam Mirzakhani 2014.jpg
  متولد۱۳ اردیبهشت ۱۳۵۶
  تهران، ایران
  مرگ۲۴ تیر ۱۳۹۶ (۴۰ سال)
  ایالات متحده آمریکا
  محل زندگیپالو آلتو، کالیفرنیا
  شهروندایران
  ملیتایرانی[۱]
  رشته فعالیتریاضی‌دان
  محل کاردانشگاه پرینستون
  دانشگاه استنفورد
  دانش‌آموختهٔدانشگاه صنعتی شریف (لیسانس)
  دانشگاه هاروارد (پی‌اچ‌دی)
  استاد راهنماکورتیس مک‌مولن
  جوایزجایزه بلومنتال (۲۰۰۹)[۲]
  جایزه تحقیقاتی کلی (۲۰۱۴)
  مدال فیلدز (۲۰۱۴)
  عضویت در آکادمی ملی علوم (۲۰۱۶)

  مریم میرزاخانی (۱۳ اردیبهشت ۱۳۵۶–۲۴ تیر ۱۳۹۶) ریاضی‌دان ایرانی-آمریکایی[۳] و استاد دانشگاه استنفورد بود. میرزاخانی در سال ۲۰۱۴ به خاطر کار بر «دینامیک و هندسه سطوح ریمانی و فضاهای پیمانه‌ای آنها» برندهٔ مدال فیلدز شد، که بالاترین جایزه در ریاضیات است. وی تنها زن[۴] و تنها ایرانی برندهٔ مدال فیلدز است.[۵]

  زمینهٔ تحقیقاتی او مشتمل بر نظریه تایشمولر، هندسه هذلولوی، نظریه ارگودیک و هندسه هم‌تافته بود.

  مریم میرزاخانی در دوران تحصیل در دبیرستان فرزانگان تهران، برندهٔ مدال طلای المپیاد جهانی ریاضی در سال‌های ۱۹۹۴ (هنگ‌کنگ) و ۱۹۹۵ (کانادا) شد و در این سال به‌عنوان نخستین دانش‌آموز ایرانی نمرهٔ کامل را به دست آورد. وی نخستین دختری بود که در المپیاد ریاضی ایران طلا گرفت و به تیم المپیاد ریاضی ایران راه یافت؛ و نخستین دانش آموز ایرانی بود که دو سال مدال طلا گرفت.[۶][۷] او سپس در سال ۱۹۹۹ مدرک کارشناسی خود را در رشتهٔ ریاضی از دانشگاه شریف و دکتریِ خود راذهن برتر در رشتهٔ ریاضیات تجلیل شد.[۱۰] میرزاخانی  در سال ۲۰۰۴ از دانشگاه هاروارد به سرپرستی کورتیس مک‌مولن، از برندگان مدال فیلدز، گرفت.[۸][۹]

  از مریم میرزاخانی به‌عنوان یکی از ده ذهنِ جوان برگزیدهٔ سال ۲۰۰۵ از سوی نشریهٔ پاپیولار ساینس در آمریکا وبرنده جوایزی چون[۱۱] جایزه ستر[۱۲] از انجمن ریاضی آمریکا در سال ۲۰۱۳ و جایزهٔ کلی بود. وی از یازدهم شهریورماه ۱۳۸۷ (اول سپتامبر ۲۰۰۸) در دانشگاه استنفورد استاد دانشگاه و پژوهشگر رشتهٔ ریاضیات بود.[۱۳] پیش از این، او استاد دانشگاه پرینستون بود.

  اوایل زندگی و تحصیلات

  مریم میرزاخانی در ۱۳ اردیبهشت ۱۳۵۶ (۳ مه ۱۹۷۷) در تهران به دنیا آمد. پدرش احمد میرزاخانی مهندس برق و رئیس هیئت مدیره مجتمع 

  آخرین ویرایش: دوشنبه 26 تیر 1396 01:12 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • صبح امروز رخ داد؛

  تیراندازی در دهکده المپیک تهران/ یک نفرکشته و یک تن مجروح شد

  تیراندازی
  شناسهٔ خبر: 4033100 - 
  براثرتیر اندازی ماموران پلیس به خودروی مظنون در میدان دهکده المپیک یک زن جوان کشته و یک نفر دیگر مجروح شد .

  به گزارش خبرنگارمهر، این اتفاق پس از بی توجهی راننده به فرمان پلیس و تعقیب و گریز در حوالی میدان المپیک رخ داده است.

   این خودرو مظنون به حمل مواد مخدر بوده است که پس از بی توجهی به فرمان توقف پلیس در حین فرار در خیابان های اطراف میدان المپیک با یک خودروی ۲۰۶ برخورد می کند و به ناچار در یک خیابان بن بست گیر می افتد.

  یکی از ماموران حاضر در محل حادثه گفت: راننده این خودرو که پسری جوان بود، بعد از بی توجهی به فرمان ایست پلیس زخمی شد و خانم جوانی هم که کنار او بود بر اثر تیراندازی های ماموران نیروی انتظامی جان باخت.

  آخرین ویرایش: دوشنبه 26 تیر 1396 01:11 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه


 • مریم میرزاخانی
  Maryam Mirzakhani 2014.jpg
  متولد۱۳ اردیبهشت ۱۳۵۶
  تهران، ایران
  مرگ۲۴ تیر ۱۳۹۶ (۴۰ سال)
  ایالات متحده آمریکا
  محل زندگیپالو آلتو، کالیفرنیا
  شهروندایران
  ملیتایرانی[۱]
  رشته فعالیتریاضی‌دان
  محل کاردانشگاه پرینستون
  دانشگاه استنفورد
  دانش‌آموختهٔدانشگاه صنعتی شریف (لیسانس)
  دانشگاه هاروارد (پی‌اچ‌دی)
  استاد راهنماکورتیس مک‌مولن
  جوایزجایزه بلومنتال (۲۰۰۹)[۲]
  جایزه تحقیقاتی کلی (۲۰۱۴)
  مدال فیلدز (۲۰۱۴)
  عضویت در آکادمی ملی علوم (۲۰۱۶)

  مریم میرزاخانی (۱۳ اردیبهشت ۱۳۵۶–۲۴ تیر ۱۳۹۶) ریاضی‌دان ایرانی-آمریکایی[۳] و استاد دانشگاه استنفورد بود. میرزاخانی در سال ۲۰۱۴ به خاطر کار بر «دینامیک و هندسه سطوح ریمانی و فضاهای پیمانه‌ای آنها» برندهٔ مدال فیلدز شد، که بالاترین جایزه در ریاضیات است. وی تنها زن[۴] و تنها ایرانی برندهٔ مدال فیلدز است.[۵]

  زمینهٔ تحقیقاتی او مشتمل بر نظریه تایشمولر، هندسه هذلولوی، نظریه ارگودیک و هندسه هم‌تافته بود.

  مریم میرزاخانی در دوران تحصیل در دبیرستان فرزانگان تهران، برندهٔ مدال طلای المپیاد جهانی ریاضی در سال‌های ۱۹۹۴ (هنگ‌کنگ) و ۱۹۹۵ (کانادا) شد و در این سال به‌عنوان نخستین دانش‌آموز ایرانی نمرهٔ کامل را به دست آورد. وی نخستین دختری بود که در المپیاد ریاضی ایران طلا گرفت و به تیم المپیاد ریاضی ایران راه یافت؛ و نخستین دانش آموز ایرانی بود که دو سال مدال طلا گرفت.[۶][۷] او سپس در سال ۱۹۹۹ مدرک کارشناسی خود را در رشتهٔ ریاضی از دانشگاه شریف و دکتریِ خود راذهن برتر در رشتهٔ ریاضیات تجلیل شد.[۱۰] میرزاخانی  در سال ۲۰۰۴ از دانشگاه هاروارد به سرپرستی کورتیس مک‌مولن، از برندگان مدال فیلدز، گرفت.[۸][۹]

  از مریم میرزاخانی به‌عنوان یکی از ده ذهنِ جوان برگزیدهٔ سال ۲۰۰۵ از سوی نشریهٔ پاپیولار ساینس در آمریکا وبرنده جوایزی چون[۱۱] جایزه ستر[۱۲] از انجمن ریاضی آمریکا در سال ۲۰۱۳ و جایزهٔ کلی بود. وی از یازدهم شهریورماه ۱۳۸۷ (اول سپتامبر ۲۰۰۸) در دانشگاه استنفورد استاد دانشگاه و پژوهشگر رشتهٔ ریاضیات بود.[۱۳] پیش از این، او استاد دانشگاه پرینستون بود.

  اوایل زندگی و تحصیلات

  مریم میرزاخانی در ۱۳ اردیبهشت ۱۳۵۶ (۳ مه ۱۹۷۷) در تهران به دنیا آمد. پدرش احمد میرزاخانی مهندس برق و رئیس هیئت مدیره مجتمع 

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه


 • مریم میرزاخانی
  Maryam Mirzakhani 2014.jpg
  متولد۱۳ اردیبهشت ۱۳۵۶
  تهران، ایران
  مرگ۲۴ تیر ۱۳۹۶ (۴۰ سال)
  ایالات متحده آمریکا
  محل زندگیپالو آلتو، کالیفرنیا
  شهروندایران
  ملیتایرانی[۱]
  رشته فعالیتریاضی‌دان
  محل کاردانشگاه پرینستون
  دانشگاه استنفورد
  دانش‌آموختهٔدانشگاه صنعتی شریف (لیسانس)
  دانشگاه هاروارد (پی‌اچ‌دی)
  استاد راهنماکورتیس مک‌مولن
  جوایزجایزه بلومنتال (۲۰۰۹)[۲]
  جایزه تحقیقاتی کلی (۲۰۱۴)
  مدال فیلدز (۲۰۱۴)
  عضویت در آکادمی ملی علوم (۲۰۱۶)

  مریم میرزاخانی (۱۳ اردیبهشت ۱۳۵۶–۲۴ تیر ۱۳۹۶) ریاضی‌دان ایرانی-آمریکایی[۳] و استاد دانشگاه استنفورد بود. میرزاخانی در سال ۲۰۱۴ به خاطر کار بر «دینامیک و هندسه سطوح ریمانی و فضاهای پیمانه‌ای آنها» برندهٔ مدال فیلدز شد، که بالاترین جایزه در ریاضیات است. وی تنها زن[۴] و تنها ایرانی برندهٔ مدال فیلدز است.[۵]

  زمینهٔ تحقیقاتی او مشتمل بر نظریه تایشمولر، هندسه هذلولوی، نظریه ارگودیک و هندسه هم‌تافته بود.

  مریم میرزاخانی در دوران تحصیل در دبیرستان فرزانگان تهران، برندهٔ مدال طلای المپیاد جهانی ریاضی در سال‌های ۱۹۹۴ (هنگ‌کنگ) و ۱۹۹۵ (کانادا) شد و در این سال به‌عنوان نخستین دانش‌آموز ایرانی نمرهٔ کامل را به دست آورد. وی نخستین دختری بود که در المپیاد ریاضی ایران طلا گرفت و به تیم المپیاد ریاضی ایران راه یافت؛ و نخستین دانش آموز ایرانی بود که دو سال مدال طلا گرفت.[۶][۷] او سپس در سال ۱۹۹۹ مدرک کارشناسی خود را در رشتهٔ ریاضی از دانشگاه شریف و دکتریِ خود را در سال ۲۰۰۴ از دانشگاه هاروارد به سرپرستی کورتیس مک‌مولن، از برندگان مدال فیلدز، گرفت.[۸][۹]

  از مریم میرزاخانی به‌عنوان یکی از ده ذهنِ جوان برگزیدهٔ سال ۲۰۰۵ از سوی نشریهٔ پاپیولار ساینس در آمریکا و ذهن برتر در رشتهٔ ریاضیات تجلیل شد.[۱۰] میرزاخانی برنده جوایزی چون[۱۱] جایزه ستر[۱۲] از انجمن ریاضی آمریکا در سال ۲۰۱۳ و جایزهٔ کلی بود. وی از یازدهم شهریورماه ۱۳۸۷ (اول سپتامبر ۲۰۰۸) در دانشگاه استنفورد استاد دانشگاه و پژوهشگر رشتهٔ ریاضیات بود.[۱۳] پیش از این، او استاد دانشگاه پرینستون بود.

  اوایل زندگی و تحصیلات

  مریم میرزاخانی در ۱۳ اردیبهشت ۱۳۵۶ (۳ مه ۱۹۷۷) در تهران به دنیا آمد. پدرش احمد میرزاخانی مهندس برق و رئیس هیئت مدیره مجتمع 

  آخرین ویرایش: یکشنبه 25 تیر 1396 12:06 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • طعنه یک روزنامه به پرونده بابک زنجانی: اشکان محسنی‌اژه‌ای، نوه غلامحسین اژه‌ای...

  این روزنامه نوشت: در آخرین لحظاتی که قرار بود حکم نهایی "بابک زنجانی" ( ب - ز - سابق) را اعلام کنیم متاسفانه "ج - س" به ضرب گلوله کشته شد و روند رسیدگی با مشکل روبه‌رو شد. 


  طعنه یک روزنامه به پرونده بابک زنجانی: اشکان محسنی‌اژه‌ای، نوه غلامحسین اژه‌ای...

  طنز و کاریکاتور > طنز - روزنامه اصولگرای سیاست روز در مطلبی طنز، به قوه قضاییه انتقاد کرد.

  این روزنامه نوشت: در آخرین لحظاتی که قرار بود حکم نهایی "بابک زنجانی" ( ب - ز - سابق) را اعلام کنیم متاسفانه "ج - س" به ضرب گلوله کشته شد و روند رسیدگی با مشکل روبه‌رو شد. 

  اشکان محسنی اژه‌ای - دادستان کل کشور - با انتقاد از رسانه‌هایی که دادستانی را برای اعلام حکم بابک زنجانی تحت فشار می‌گذارند، تصریح کرد: عجله کار شیطان است و ما تسلیم شیطنت‌ها و صحنه‌آرایی‌های خطرناک رسانه‌ها نخواهیم شد. 

  وی با ابراز رضایت از روند پیگیری پرونده، گفت: همه چیز داشت خوب پیش می‌رفت تا اینکه دیشب شخص ناشناسی "ج - س" را به ضرب گلوله از پای درآورد و ما را گرفتار کرد. 

  دادستان کشور در برابر این پرسش خبرنگاران که آیا "ج - س" همان "جعبه سیاه" است که پدربزرگ ایشان در زمان دادستانی خود از آن حرف می‌زد، گفت: اگر یکبار دیگر کسی درباره پدربزرگم و سوابق این پرونده حرفی بزند و سوالی بپرسد، پرونده "بز" را مختومه اعلام خواهم کرد. 

  شایان ذکر است این پرونده نزدیک نیم قرن است که روی میز دادستان‌های مختلف ورق می‌خورد و هیچ‌گاه به نتیجه نمی‌رسد.


  وی با ابراز رضایت از روند پیگیری پرونده، گفت: همه چیز داشت خوب پیش می‌رفت تا اینکه دیشب شخص ناشناسی "ج - س" را به ضرب گلوله از پای درآورد و ما را گرفتار کرد. 

  دادستان کشور در برابر این پرسش خبرنگاران که آیا "ج - س" همان "جعبه سیاه" است که پدربزرگ ایشان در زمان دادستانی خود از آن حرف می‌زد، گفت: اگر یکبار دیگر کسی درباره پدربزرگم و سوابق این پرونده حرفی بزند و سوالی بپرسد، پرونده "بز" را مختومه اعلام خواهم کرد. 

  شایان ذکر است این پرونده نزدیک نیم قرن است که روی میز دادستان‌های مختلف ورق می‌خورد و هیچ‌گاه به نتیجه نمی‌رسد.

  آخرین ویرایش: یکشنبه 18 تیر 1396 01:30 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • WFEO serves society and is recognized as a respectable and valuable source of advice and guidance on the policies, interests and concerns that relate to engineering and technology.

  Code of Ethics

    Download the Code of Ethics
   

  In the course of engineering practice, professional engineers will:

   

  1. DEMONSTRATE INTEGRITY

  1.1 Refrain from fraudulent, corrupt or criminal practices

  1.2 Be objective and truthful

  1.3 Practise fairly and with good faith towards clients, colleagues and others

   

  2. PRACTISE COMPETENTLY

  2.1 Practise in a careful and diligent manner in accordance with their areas of competence

  2.2 Practise in accordance with accepted engineering practices, standards and codes

  2.3 Maintain and strive to enhance the body of knowledge in which they practise

   

  3. EXERCISE LEADERSHIP

  3.1 Practise so as to enhance the quality of life in society

  3.2 Strive to contribute to the advancement of the body of knowledge within which they practise, and to the profession in general

  3.3 Foster the public’s understanding of technical issues and the role of engineering

   

  4. PROTECT THE NATURAL AND BUILT ENVIRONMENT

  4.1 Create and implement engineering solutions for a sustainable future

  4.2 Be mindful of the economic, societal and environmental consequences of actions or projects

  4.3 Promote and protect the health, safety and well being of the community and the environment

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • آشنایی با داعش

  جهان > غرب آسیا - همشهری آنلاین:
  داعش مخف عبارت "الدولة الإسلامیة فی العراق والشام" نام یک گروه تروریستی است که در منطقه غرب آسیا در سوریه و سپس در عراق فعال شد. سرکرده این گروه تروریستی ابوبکر البغدادی نام دارد. 
  • نحوه پیدایش داعش

  گروه "دولت اسلامی در عراق" در 15 اکتبر 2006 و پس از نشست شماری از گروه‌های مسلح در عراق شکل گرفت. در این نشست "ابوعمر البغدادی" به عنوان سرکرده آن تعیین شد. این گروه از زمان تشکیل در سال 2006 عملیات و حملات تروریستی بسیار را در عراق برعهده گرفت.

  پس از هلاکت "ابوعمر البغدادی" در سال 2010  "ابوبکر البغدادی" به عنوان جایگزین وی معرفی شد. با روی کار آمدن ابوبکر البغدادی، دامنه عملیات و حملات این گروه تروریستی وسعت گرفت و همزمان با آغاز بحران در سوریه، عناصر این گروه در سوریه نیز فعال شدند.

  • تشکیل "جبهه النصره" در سوریه

  گروه "جبهه النصره لاهل الشام" در اواخر سال 2011 و با آغاز بحران و جنگ در سوریه به عنوان شاخه گروه "دولت اسلامی در عراق" تشکیل شد و به سرعت به یکی از گروه‌های مطرح در این عرصه تبدیل گشت.

  سرانجام در سال 2013  ابوبکر البغدادی سرکرده "دولت اسلامی در عراق" در پیامی صوتی ادغام "جبهه النصره" و "دولت اسلامی در عراق" را اعلام کرد تا بدین ترتیب گروه "دولت اسلامی در عراق و شام" شکل بگیرد. عناصر "داعش" از اواخر دسامبر 2013 و اوایل سال 2014 و با آغاز عملیات نیرهای ارتش عراق برای پاکسازی الانبار، وارد شهر فلوجه در این استان شدند.

  • هدف از تأسیس داعش

  پس از تشکیل گروه "توحید و جهاد" به سرکردگی ابومصعب الزرقاوی در سال 2004 و بیعت او با اسامه بن لادن سرکرده سابق القاعده، این گروه به شاخه سازمان القاعده در عراق تبدیل شد. این گروه با گسترش عملیات خود به یکی از قدرتمندترین گروه‌های تروریستی در عراق تبدیل شد، تا اینکه الزرقاوی در سال 2006 در اظهاراتی ضبط شده به صورت مصور از تشکیل "شورای مجاهدین" به سرکردگی عبدالله رشید البغدادی خبر داد. پس از هلاکت زرقاوی در سال 2006 "ابوحمزه المهاجر" به عنوان سرکرده این گروه تعیین شد. در پایان آن سال نیز گروه "دولت اسلامی عراق" به ریاست ابوعمر البغدادی تشکیل شد.
  درسال 2010 نیروهای مشترک عراقی و آمریکایی در عملیاتی در منطقه "الثرثار" منزلی را که "ابوعمر البغدادی" و "ابوحمزه المهاجر" در آن پناه گرفته بودند، هدف قرار دادند. با شدت گرفتن تبادل آتش، جنگنده‌ها آن منزل را بمباران کردند که در نتیجه آن این دو تروریست از پای در آمدند. اجساد این دو تروریست در معرض دید عموم گذاشته شد.

  یک هفته بعد این گروه در بیانیه‌ای در اینترنت به هلاکت این دو تروریست اذعان کرد و پس از حدو 10 روز ابوبکر البغدادی به عنوان جانشین و سرکرده جدید تعیین شد. الناصر لدین الله سلیمان نیز به عنوان وزیر جنگ معرفی شد.

  • داعش در عراق

  عناصر داعش در مناطق محدودی از برخی استان‌های عراق به ویژه استان الانبار حضور داشتند و عملیات تروریستی در کل عراق را پوشش می دهند. بر اساس گزارش‌ها و آمار منتشر شده، داعش در نیمه دوم سال ۲۰۱۳ نزدیک به ۱۴۰۰ خانه را در عراق منفجر و ویران کرد. طی این حملات ۱۹۹۶ نفر کشته و ۳۰۲۱ نفر زخمی شدند. عناصر داعش در 20 خرداد 93 در اقدامی بی سابقه به موصل مرکز استان نینوا یورش برده و ظرف چند ساعت این شهر را تصرف کردند. آنان همچنین چند روستا در صلاح الدین را تحت کنترل خود در آوردند. سلاح ها و مهمات و تجهیزات کشف شده از عناصر داعش بیانگر گستردگی حمایت‌های خارجی از این گروه تروریستی در عراق است. دولت عراق بارها عربستان را به حمایت از این تروریستها در عراق متهم کرده بود.

  • داعش در سوریه

  عناصر داعش در سوریه در مناطقی از استان‌های رقه، حلب، حومه لاذقیه، ریف دمشق، دیرالزور، حمص، حماه، حسکه و ادلب پراکنده هستند و در برخی از این مناطق نیز کنترل کامل را به دست گرفته‌اند. تصمیم این گروه تروریستی برای تحت کنترل در آوردن دیگر گروه های مسلح در سوریه به درگیریهای خونباری میان این گروه های تروریستی منجر شده است.

  • اختلاف داعش و جبهه النصره از کجا شروع شد

  با آغاز اختلافات و درگیری‌ها بین عناصر جبهه النصره و داعش در سوریه، سرانجام ایمن الظواهری سرکرده القاعده تصمیم "ابوبکر البغدادی" رئیس گروه دولت اسلامی در عراق برای ادغام گروه خود با جبهه النصره را لغو کرد. الظواهری تأکید کرد که فعالیتهای "دولت اسلامی در عراق" فقط به عراق منحصر شود. ولی این موضوع برای سرکرده داعش خوشایند نبود، به صورتیکه البغدادی، در نواری صوتی اعلام کرد که با درخواست ایمن الظواهری، برای لغو گروه داعش و جدایی از جبهه النصره، مخالف است.
  وی گفت: "گروه دولت اسلامی عراق و شام تا زمانی که نبض ما می‌زند و خون در رگ‌هایمان جاریست باقی خواهد ماند و ما حاضر به عقب نشینی و چانه زدن نیست."

  • حامیان داعش چه کسانی هستند؟

  عناصر گروه داعش مانند "جبهه النصره" از بی رحم ترین تروریستهای حاضر در سوریه و عراق هستند. فیلم‌ها و تصاویر منتشر شده از جنایتهای این گروه تروریستی موجب شد که حامیان گروه‌های مسلح در سوریه مدعی شوند که از این گروه حمایت نمی‌کنند. حتی برخی گروه‌ها نیز برای افزایش دریافت حمایتهای بین المللی خود را مخالف این گروه جلوه داده و با داعش وارد جنگ شده‌اند.

  با توجه به گستردگی کمک‌های مالی، تسلیحاتی و لجستیکی که با آغاز جنگ در سوریه به این کشور سرازیر شده است؛ تلاش گروه‌های مسلح به ویژه داعش برای دستیابی هرچه بیشتر به این کمکها و سلطه بر گروه‌های دیگر شدت گرفت که این امر موجب آغاز جنگ و درگیری گروه‌های مسلح با یکدیگر شد.

  اما با وجود اعلام برائت حامیان گروه‌های مسلح از داعش و جبهه النصره، کمکهای حامیان خارجی همچنان به دست این دو گروه می‌رسد. این کمکها در قالب حمایتهای مالی، تسلیحاتی، لجستیکی، اطلاعاتی، آموزشی و غیره از سوی حامیانی مانند عربستان و قطر و ترکیه به همراه چند کشور غربی، موجب ادامه جنگ و ویرانی در سوریه شده است.

  تابعیت و هویت اعضای داعش پس از کشف اجساد و یا دستگیری اعضای این گروه تروریستی نشان می دهد که بیشتر این تروریستها با همکاری برخی طرفهای منطقه ای از عربستان، لیبی، یمن و چند کشور دیگر جمع آوری و سازماندهی شده‌اند.

  سلاح و مهمات و تجهیزات این گروه نیز بیانگر حمایت گسترده مالی و تسلیحاتی طرفهای منطقه‌ای مانند عربستان و قطر از این گروه تروریستی است.

  • فرماندهی و تشکیلات

  گروه داعش یک ساختار سازمانی دارد که متشکل از امرای مناطق و مجالس "شورای مجاهدین" و فرماندهان عملیاتی است اما این امور سازمانی و تشکیلاتی به طور کاملا محرمانه است و برخی پژوهشگران امور سیاسی اشاره می‌کنند که فرماندهان داعش در سوریه از امرای شبکه القاعده در عراق دنباله روی می‌کنند.

  آخرین ویرایش: جمعه 16 تیر 1396 11:48 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • ردیف عنوان نمایشگاه تاریخ برگزاری اطلاعات تماس مجری اطلاعات تماس مدیر ناظر
  1 دوازدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران 14-18 فروردین کمیته ملی ربوکاپ ایران - تلفن: 88028509 - 88639546 آقای رسولی - 21912328
  2 دهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه 26-29 فروردین شرکت راهکار تجارت مدیریت کوشا - تلفن: 42917000
  وب سایت: www.Iranfinex.ir
  آقای نقوی - 21912523
  3 Iran Green Trade Fair 1-3 اردیبهشت شرکت HPP هلند - تلفن: 8-22863787
  وب سایت: www.khazareurasia.ir
  آقای صفاری - 21912663
  4 سومین نمایشگاه بین المللی پروژه ایران 4-7 اردیبهشت ----- آقای ربیعی - 21912651
  5 چهارمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران (IRAN LAB) 4-7 اردیبهشت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری - اجرا توسط: موسسه تابازار ایرانیان - تلفن: 88502930
  وب سایت: www.iranlabexpo.ir
  آقای کبیری - 21912549
  6 بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی مواد شوینده، پاک کننده، بهداشتی، سلولزی و ماشین آلات وابسته 4-7 اردیبهشت شرکت سامع پادنوین - تلفن: 5-26409902
  وب سایت: www.spnco.net
  آقای عسگری - 21912200
  7 بیست و دومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی 16-19 اردیبهشت شرکت ملی نفت ایران - اجراء توسط: شرکت میلاد مبتکر شرق - تلفن: 88946361
  وب سایت: www.iran-oilshow.ir
  آقای رضوی - 21912522
  8 بیستمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، دندانپرشکی، داروئی و آزمایشگاهی - کنگره دندانپزشکی 25-28 اردیبهشت شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران - تلفن: 21912938-21912945-21912463-21912951
  وب سایت: iranhealth-exhibition.ir
  آقای موبدی - 21912376
  9 پنجمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی، صنایع و تجهیزات وابسته 25-28 اردیبهشت شركت نمایشگاهی میلاد نور - تلفن: 88656169
  وب سایت: www.miladfair.ir
  آقای بوجار دولابی - 21912547
  10 چهارمین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری 2-5 خرداد ----- آقای احسان پور - 21912463
  11 بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی صنایع كشاورزی، موادغذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته 2-5 خرداد شرکت پالار سامانه - تلفن: 88786689- 88205735
  وب سایت: www.iranagrofoodfair.com
  آقای حاجی زاده - 21912592
  12 پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع و تجهیزات آشپزخانه، حمام، سونا و استخر 9-12 تیر شرکت بین المللی بازرگانی و نمایشگاهی تهران - تلفن: 22397540-22397296-22396947
  وب سایت: www.titexgroup.com
  آقای صفاری - 21912663
  13 بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی کاشی، سرامیک و چینی بهداشتی 9-12 تیر شرکت پویا نگار سرام پارسیان - تلفن: 5-88214264
  وب سایت: www.cerafair.com
  آقای نقوی - 21912523
  14 ششمین نمایشگاه بین المللی آسانسور و صنایع و تجهیزات وابسته 19-22 تیر شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران - تلفن: 22662828-21912283-21912549
  وب سایت: www.iranliftex.ir
  -----
  15 نهمین نمایشگاه بین المللی سنگهای تزئینی، معدن، ماشین آلات و تجهیزات مربوطه 19-22 تیر انجمن سنگ ایران - اجراء توسط: شرکت روشان روز - تلفن: 9-88743595
  وب سایت: www.irsestonefair.com
  آقای کبیری 21912549
  16 بیست و سومین نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ) 30 تیر-2 مرداد سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور - اجراء توسط: شرکت راهکار تجارت ، مدیریت کوشا - تلفن: 42917000 آقای عسگری - 21912200
  17 بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی مبلمان منزل 10-13 مرداد شرکت پیشگامان صنعت مبلمان پرشیا ( فیپکو) - تلفن: 88067747
  وب سایت: www.hofex-medex.com
  آقای احسان پور - 21912283
  18 نمایشگاه ملی علمی و کاربردی 10-13 مرداد دانشگاه جامع علمی و کاربردی آقای موبدی - 21912376
  19 هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان 21-24 مرداد اتاق تعاون ایران - تلفن: 6-22662845
  وب سایت: www.iranconfair.ir
  آقای موبدی - 21912376
  20 بیست و ششمین نمایشگاه فرش دستباف 1-7 شهریور ----- آقای زارعی - 21912463
  21 نهمین نمایشگاه بین المللی انواع کف پوش، موکت و فرش ماشینی و صنایع وابسته 13-16 شهریور شرکت توسعه اوراسیا نوید - تلفن: 88997501-88994369
  وب سایت: www.eurasianavid.com
  آقای رضوی - 21912522
  22 بیست و سومین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، مواد اولیه، منسوجات خانگی، ماشینهای گلدوزی و محصولات نساجی 13-16 شهریور شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران - تلفن: 21912200-21912522-21912328
  وب سایت: www.irantexfair.com
  -----
  23 شانزدهمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات و مواد اولیه بیسکویت، شیرینی و شکلات ایران 24-27 شهریور شرکت نمایشگاهی ماندگار تجارت شیرین - تلفن: 88558066
  وب سایت: www.iranicf.com
  آقای حاجی زاده - 21912592
  24 هشتمین نمایشگاه بین المللی لبنیات، نوشیدنیها، چای، قهوه و صنایع وابسته 24-27 شهریور ----- آقای ربیعی - 21912651
  25 یازدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست 2017 2-5 مهر شرکت ملی صنایع پتروشیمی - اجراء توسط: شرکت سپنتاس کیش - تلفن: 21-88546619
  وب سایت: www.iranplast.ir
  -----
  26 هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت تهران و فناوری نانو 14-17 مهر شرکت بازرگانی بین المللی ایدرو - تلفن: 7-22662765
  وب سایت: www.idro-fairs.com
  -----
  27 هفدهمین نمایشگاه بین المللی رنگ، رزین، پوشش های صنعتی و کامپوزیت 14-17 مهر شرکت بانیان امید - تلفن: 22001749
  وب سایت: www.ipcc.ir
  -----
  28 سیزدهمین نمایشگاه بین المللی آب و تأسیسات آب و فاضلاب 24-27 مهر شرکت راهکار تجارت ، مدیریت کوشا - تلفن: 42917000
  وب سایت: www.watex.ir
  -----
  29 هجدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی 24-27 مهر شرکت پالار سامانه - تلفن: 88786689- 88205735
  وب سایت: www.irantelecomfair.com
  -----
  30 شانزدهمین نمایشگاه بین المللی تأسیسات ساختمان و سیستمهای سرمایشی و گرمایشی 3-6 آبان شرکت نمانگر - تلفن:88203020
  وب سایت:www.iranhvac.com
  -----
  31 چهارمین نمایشگاه بین المللی كیف، كفش، چرم و صنایع وابسته 3-6 آبان -----
  32 هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق 13-16 آبان شرکت راهکار تجارت، مدیریت کوشا - تلفن: 42917000
  وب سایت: www.elecshow.ir
  -----
  33 سیزدهمین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین آلات، تجهیزات و صنایع وابسته (Iran Conmin 2017) 13-16 آبان ----- -----
  34 دوازدهمین نمایشگاه بین المللی قطعات خودرو، لوازم و مجموعه های خودرو 22-25 آبان شرکت بازرگانی بین المللی ایدرو - تلفن: 7-22662765
  وب سایت: www.idro-fairs.com
  -----
  35 دومین نمایشگاه بین المللی محصولات پروتئینی حلال و صنایع وابسته 22-25 آبان ----- -----
  36 هفدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی 4-7 آذر انجمن لوازم خانگی ایران - تلفن: 88513216-88513557
  وب سایت: www.iexhap.ir
  -----
  37 یازدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت آرد و نان 4-7 آذر گروه تجارت و اطلاعات کوشا - تلفن: 88070833 - 88070844
  وب سایت: www.Ibex.ir
  -----
  38 چهارمین نمایشگاه بین المللی انرژیهای خورشیدی و صنایع وابسته 4-7 آذر شرکت فن پایا - تلفن: 66476132 - 66488815
  وب سایت: www.solariran.org

  39 شانزدهمین نمایشگاه بین المللی دام،طیور،فرآورده های لبنی و صنایع وابسته 13-16 آذر ----- -----
  40 چهاردهمین نمایشگاه بین المللی متالورژی (فولاد، صنایع معدنی، آهنگری و ماشین کاری، قالب سازی و ریخته گری) 13-16 آذر ----- -----
  41 هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری کشور 24-27 آذر ----- -----
  42 بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته 24-27 آذر ----- -----
  43 پانزدهمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل عمومی و خدمات شهری 3-6 دی ماه شرکت آوین افراز - تلفن: 22020248
  وب سایت: www.avin-co.ir
  -----
  44 بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی لوستر و چراغهای تزئینی 3-6 دی ماه ----- ----
  45 چهاردهمین نمایشگاه بین المللی تبلیغات، بازاریابی و صنایع وابسته 15-18 دی ماه شرکت آوین افراز - تلفن: 22020248
  وب سایت: www.avin-co.ir
  -----
  46 یازدهمین نمایشگاه بین المللی کالا، خدمات وتجهیزات فروشگاهی و فروشگاههای زنجیره ای 15-18 دی ماه ----- -----
  47 هشتمین نمایشگاه بین المللی خانه مدرن، معماری داخلی و دکوراسیون 23-26 دی ماه شرکت نمانگر - تلفن: 88203020
  وب سایت: www.midex.ir
  -----
  48 یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته 3-6 بهمن ----- -----
  49 نهمین نمایشگاه بین المللی در و پنجره و صنایع وابسته 13-16 بهمن شرکت بین المللی بازرگانی و نمایشگاهی تهران - تلفن: 22397540-22397296-22396947
  وب سایت: www.titexgroup.com
  -----
  50 شانزدهمین نمایشگاه بین المللی یراق آلات، ماشین آلات مبلمان و صنایع وابسته 23-26 بهمن ----- -----
  51 هفدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست 5-8 اسفند ----- -----
  52 دهمین نمایشگاه بین المللی انرژی های نو، تجدیدپذیر، بهره وری و صرفه جویی 5-8 اسفند ----- -----
  53 دومین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات کشاورزی، نهاده ها و سیستم های نوین آبیاری 5-8 اسفند شرکت مدیریت پروژه های نمایشگاهی - تلفن: 86031300 - 36158-051
  وب سایت: www.iranagrishow.ir
  -----
  آخرین ویرایش: جمعه 16 تیر 1396 02:29 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
تعداد صفحات : 3 1 2 3