تبلیغات
Magazine Online Toronto and Tehran Attractions2018 - مطالب آذر 1396
منوی اصلی
Magazine Online Toronto and Tehran Attractions2018
"Good luck, good speech and good deeds" "Life means hope and movement"
 • محمدMohammad آستانه اصل Astanehaslm پنجشنبه 30 آذر 1396 10:14 قبل از ظهر نظرات ()
  AstanehAslMoh:
  Forwarded message
  n 197K
  [Photo]
  نقشه دموکراسی جهان در سال ۲۰۱۶. از واحد اطلاعات اکونومیست (EIU).

  آخرین ویرایش: پنجشنبه 30 آذر 1396 10:16 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • محمدMohammad آستانه اصل Astanehaslm پنجشنبه 30 آذر 1396 09:58 قبل از ظهر نظرات ()
  آخرین ویرایش: پنجشنبه 30 آذر 1396 10:01 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • دانشگاه های استرالیا:استرالیا دارای ۳۸ دانشگاه دولتی و ۲ دانشگاه خصوصی بوده که در قالب گروه بندی های مختلف ماننددانشگاه های گروه ۸، دانشگاه های گروه ۲۱ و غیره 
   به ارائه دوره های آموزش عالی می پردازند. یکی از این تقسیم بندی های مهم دانشگاه های گروه هشت، شامل ۸ دانشگاه برتر استرالیا می باشد. به طور کلی تمامی رشته های تحصیلی در دانشگاه های استرالیا ارائه می شوند به گونه ای که رشته هایی از قبیل مهندسی٬ تجارت و بازرگانی در همه دانشگاه ها وجود داشته اما رشته های پزشکی، دندانپزشکی و دیگر رشته های علوم سلامت تنها در برخی دانشگاه ها در اختیار متقاضیان قرار می گیرند. لازم به ذکر است که برخی رشته های منحصر بفرد نیز در دانشگاه ها ارائه می شوند. شرایط ورود به رشته ها یکسان در دانشگاه های مختلف می تواند متفاوت باشد. دانشگاه ها در ایالت های مختلف استرالیا پراکنده اند به طوری که در هر ایالت حداقل یک دانشگاه گروه ۸ و چندین دانشگاه تراز اول دیگر وجود دارد. برخی دانشگاه ها نیز دارای پردیس های اختصاصی خود در ایالت های مختلف می باشند.
  دانشگاه های استرالیا از رتبه بالایی در سطح جهانی برخوردار می باشند به گونه ای که برترین دانشگاه های استرالیا در میان ۲۰ دانشگاه جهان و مابقی آن ها در میان ۴۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار می گیرند. هر دانشگاه در ارائه برخی از رشته های تحصیلی سرآمد می باشد، طوری که ممکن است رتبه یک رشته تحصیلی در یک دانشگاه غیر گروه ۸ بسیار بالاتر از همان رشته در دانشگاهی از  گروه ۸ باشد. بنابراین نمی توان ادعا نمود که دانشگاه های گروه ۸ در ارائه تمامی رشته های تحصیلی بهترین می باشند. تمامی دانشگاه های استرالیا شهریه دریافت می نمایند که می تواند براساس رشته و مقطع تحصیلی متفاوت باشد. لازم به ذکر است که دانشگاه ها تعدادی بورسیه تحصیلی نیز در اختیار دانشجویان قرار می دهند.
   
  لیست دانشگاه های استرالیا
   
  آخرین ویرایش: دوشنبه 27 آذر 1396 11:51 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه

 • دانشجوی ستاره‌دار در ایران به دانشجویی گفته میشود که صلاحیت عمومی آن توسط هیئت گزینش دانشجو سازمان سنجش تایید نشده است و از ادامه تحصیل به مدت نامعلوم باز مانده است! این صلاحیت های عمومی ربطی به دولت نداشته و توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده و همه ساله اجرا میشود! هیئت مرکزی گزینش دانشجو که نهادی است زیرمجموعه شورای عالی انقلاب فرهنگی، مسئولیت مستقیم بررسی صلاحیت دانشجویان را بر عهده دارد. این هیئت در مورد صلاحیت عمومی دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های کشور را داشته باشند از نهادهایی نظیر وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی و حراست دانشگاه محل تحصیل قبلی دانشجو استعلام می کند. در صورتی که صلاحیت عمومی متقاضی ورود به دانشگاه از سوی نهادهای مذکور تایید نشود دبیرخانه هیئت گزینش که در طبقه دوم سازمان سنجش واقع شده است با توجه به نظر نهادهای مذکور و موارد دیگر حکم به محرومیت دانشجو از تحصیل یا پذیرش دانشجو با تعهد یا همراه شرایط دیگر از جمله تغییر محل تحصیل می دهد. این رای قابل اعتراض است و در مواردی ممکن است هیئت پس از پیگیری های متقاضی حکم خود را تغییر دهد. تعدادی از دانشجویان ستاره دار علیه این حکم به دیوان عدالت اداری شکایت می کنند و در مواردی دیوان حکم محرومیت از تحصیل صادر شده را خلاف قانون اعلام کرده ولی دانشگاه ها از پذیرش حکم دیوان سر باز زده اند. اصطلاح دانشجوی ستاره دار از اولین سال دولت محمود احمدی نژاد و زمانی مطرح شد که در کنار اسم دانشجویان پذیرفته شده در مقطع کارشناسی ارشد ستاره هایی درج شده بود که نشان دهنده عدم تایید صلاحیت عمومی آنها از سوی نهادهای اطلاعاتی بود. عمده این دانشجویان سابقه فعالیت سیاسی در دانشگاه داشتند. یک بررسی نشان می ده که در هشت سال دولت احمدی نژاد 768 دانشجو ستاره دار شده اند. حل مسئله دانشجویان ستاره دار یکی از شعارهای تبلیغاتی نامزده های اصلاح طلب در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 بود که پس از پیروزی حسن روحانی، وی دستور پیگیری این مسئله را به وزارت علوم داد. در دوران روحانی بخش عمده ای از دانشجویان ستاره دار به دانشگاه بازگشتند.
  آخرین ویرایش: دوشنبه 27 آذر 1396 09:03 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • آخرین ویرایش: دوشنبه 27 آذر 1396 01:24 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • س سازمان بازرسی کل کشور با تاکید بر اینکه سازمان بازرسی کشور با افراد متخلف در افزایش ناگهانی قیمت خودرو برخورد می‌کند، ابراز کرد: نمی‌گذاریم پول‌هایی که از این طریق به‌دست آوردند را راحت بخورند.
  سازمان بازرسی کشور با افراد متخلف در افزایش ناگهانی قیمت خودرو برخورد می‌کند

  به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ناصر سراج در  مراسم افتتاح ساختمان جدید بازرسی استان زنجان ضمن ابراز خرسندی از افتتاح ساختمان جدید بازرسی استان زنجان اظهار داشت: ساختمان قدیم بازرسی در شأن قوه قضاییه نبود و خوشبختانه ساختمان جدید و زیبای بازرسی استان زنجان امروز افتتاح شد.

  وی با انتقاد از کمک‌نکردن استانداری زنجان نسبت به احداث ساختمان جدید گفت: در این ساختمان جدید باید اولویت نخست کارمندان کار باشد و به مشکلات مردم رسیدگی کنند.

  رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه 6 سال زمان زیادی برای احداث ساختمان جدید بازرسی است، تصریح کرد: ساختمان‌های جدید قوه قضاییه با میانگین دو سال ساخته می‌شوند.

  سراج در ادامه سخنانش با ابراز تأسف از گرانی ناگهانی خودروها گفت: چندین نفر در پشت صحنه وارد‌ات 4 تا 5 هزار ماشین خارجی هستند و قیمت‌های برخی از اتومبیل‌ها را حتی تا 100 میلیون تومان افزایش دادند و سبب متشنج‌ کردن بازار خودرو در ایران شدند.

  وی با اشاره به اینکه قیمت خودروها یک باره 14 میلیون افزایش می‌یابد و از طرفی برای کسانی که نقدی مبلغ را پرداخت کنند تخفیف 8.5 میلیونی در نظر می‌گیرند تصریح کرد: بی‌خود قیمت خودرو را گران می‌کنند تا بخواهند تخفیف هم بدهند.

  رئیس سازمان بازرسی کل کشور با انتقاد از خودروسازان داخلی گفت: برخی تصمیم دارند در نظام اقتصادی ایران خلل ایجاد کنند و در حال بررسی هستیم که آیا این افراد در پشت صحنه نقشه‌ای برای بدبین‌کردن مردم نسبت به انقلاب اسلامی دارند یا خیر؟

  وی با تاکید بر اینکه سازمان بازرسی کشور با افراد متخلف در افزایش ناگهانی قیمت خودرو برخورد می‌کند، ابراز کرد: نمی‌گذاریم پول‌هایی که از این طریق به‌دست آوردند را راحت بخورند.

  سراج به رتبه ایران در آمار سازمان شفافیت بین‌الملل اشاره کرد و گفت: رتبه ایران در بررسی شاخص‌های 13گانه تشخیص فساد CPI که در سال 2016 در بین 176 کشور با فساد انجام شد 30‌ام گزارش شده و هرچقدر این عدد به 100 نزدیک باشد رتبه خوبی است. در این تشخیص فساد کشورهای دانمارک، نیوزلند و فنلاند رتبه نخست تا سوم را به دست آوردند و کشورهای آسیایی و خاورمیانه جزو 20 کشور آخر شدند.

  به گزارش تسنیم، وی با اشاره به اینکه برخی از این رتبه‌بندی‌ها با توجه به مطالب روزنامه‌ها و رسانه‌ها انجام می‌شود ابراز کرد: برخی از گروه‌ها برای منفی جلوه دادن رقبای خود طرف مقابل  را منفی جلوه می‌دهند در حالی که این صحبت‌ها در پایین آمدن رتبه تأثیر می‌گذارد و برخی گروه‌ها و جناح‌ها در بدنام کردن یکدیگر مسابقه دارند./

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • انجمن بین المللی ترویج اخلاق حرفه ای مهندسان عمران

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه

 • مشهد – ایرنا – دومین همایش استانی اخلاق حرفه ای با حضور 600 نفر از اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی روز پنجشنبه در تالار ابن هیثم دانشگاه فرهنگیان مشهد برگزار شد.

  به گزارش ایرنا، مدیر کل دفتر توسعه مهندسی ساختمان وزارت راه و شهرسازی در این همایش یکروزه مبانی نظری نظام نامه رفتار اخلاقی حرفه ای در مهندسی ساختمان را تشریح کرد.
  منوچهر شیبانی اصل رعایت اخلاق حرفه ای توسط مهندسان را در همه فعالیتهای مهندسی ضروری دانست و گفت: نظام نامه اخلاق حرفه ای توسط وزارت راه و شهرسازی تهیه و از شورای مرکزی و سایر تشکل های قانونی نظرسنجی شد و در نهایت این نظام نامه با امضای وزیر در 9 تیرماه امسال ابلاغ شد.
  وی بیان کرد: ایران با توجه به پیشینه طولانی خود در معماری و مهندسی ساختمان سازی می تواند جایگاه ویژه ای در حوزه مهندسی حرفه ای داشته باشد اما اکنون کشورهای پیشرفته در زمینه اخلاق حرفه ای جلوتر هستند.
  شیبانی تفاوت کشورهای پیشرفته و کشورهای عقب مانده در مهندسی حرفه ای را در مواردی از جمله اخلاق به عنوان اصل پایه، وحدت، مسئولیت پذیری، احترام به قانون و مقررات، احترام به حقوق دیگر شهروندان، عشق به کار، تحمل سختی ها برای سرمایه گذاری در آینده، میل به ارائه کارهای برتر و نظم پذیری ذکر کرد.
  این مسئول در وزارت راه و شهرسازی گفت: مسئولیت قانونی متاخر بر مسئولیت اخلاقی است، مسئولیت قانونی قابل انتقال است ولی مسئولیت اخلاقی چنین نیست.
  شیبانی بیان کرد: در واقع اخلاق حرفه ای، قانون میثاقی در دایره اهل حرفه است و ارزشهای بنیادین در اخلاق حرفه ای شامل صداقت و درستکاری، بی طرفی، امانتداری، صلاحیت حرفه ای، پاسخگویی و شفافیت می شود.
  این مسئول در وزارت راه و شهرسازی گفت: رعایت اخلاق توسط مهندسان در همه فعالیتهای مهندسی ضروری است زیرا این مهم در درازمدت منافع مادی بیشتری را برای آنان به همراه می آورد و تاثیر زیادی در بیشینه کردن رضایت و آرامش خاطر در طول عمر دارد.
  وی افزود: هر مهندسی باید بداند که در امر حرفه ای چه کارهایی می تواند انجام دهد و چه کارهایی نمی تواند و باید آگاه باشد که در صورت فعالیت در امور ممنوع چه عواقبی برای او در پیش است.
  وی بیان کرد: از همه مهمتر این است که مهندسی از اخلاق مهندسی و از ارزشهای والای انسانی برخوردار است و شخصا ناظر و مراقب بر اعمال و افکار خویش در همه بخشها باشد.
  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی نیز در این همایش گفت: تعاملات مهندسان در چند مورد نیازمند توجه ویژه است و رفتار علم گرایانه مهندسان در عرصه ارائه خدمات مهمترین بحثی است که از لحاظ علم و تجربه باید بروزرسانی شود.
  مجید توتونچی افزود: در جهان امروز دستاوردهای علمی فراوانی وجود دارد که می توان در فضای الکترونیکی از آنها بهره مند شد.
  وی با اشاره به ضرورت رعایت مقررات ملی ساختمان در ساخت و ساز گفت: مهندسان باید ساختمانی بسازند که از عمر طولانی، استحکام و استفاده از مصالح استاندارد برخوردار باشد.
  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی اظهار کرد: در این سازمان آموزش رایگان مباحث علمی در حوزه نظام مهندسی فراهم شده است و دست اندرکاران می توانند از این دوره ها بهره گیرند.
  وی گفت: امروزه استفاده از مهندسان معمار در ساخت و ساز حرف اول را می زند، لذا تخصص ها در کنار هم و برای خدمت با هدف مشخص و صادقانه در به کارگیری همه توانمندی ها در شهر رخ نمایی خواهد کرد.
  همایش اخلاق حرفه ای به صورت مشترک توسط اداره کل راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان رضوی برگزار شده است.

  آخرین ویرایش: دوشنبه 27 آذر 1396 12:55 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • مشکلات امروز شهرها ناشی از رعایت نکردن اخلاق حرفه‌ای است

  دومین جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی همایش اخلاق حرفه‌ای در مهندسی ساختمان در دفتر مقررات ملّی و کنترل ساختمان تشکیل شد.

  بدنبال اعطای مجوز دبیرخانه اخلاق حرفه‌ای در مهندسی ساختمان به اداره‌کل راه و شهرسازی استان قم، جلسه‌ای با حضور مدیرکل، معاونین و کارشناسان دفتر مقررات ملّی و کنترل ساختمان و مدیرکل راه و شهرسازی و رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم در دفتر مقررات ملّی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

  حامد مانی فر مدیرکل دفتر مقررات ملّی و کنترل ساختمان با تاکید بر فعالیت جدی دبیرخانه در ترویج اصول، مبانی و مصادیق اخلاق حرفه‌ای در مهندسی ساختمان اظهار داشت که رعایت نکردن اخلاق حرفه‌ای موجبات بروز مشکلات جدی را هم در مقیاس شهرها و هم در مقیاس ساختمان فراهم کرده است، وی مشکلات امروز شهرها را ناشی از نادیده گرفتن اخلاق حرفه‌ای دانست و اظهار امیدواری کرد که دبیرخانه اخلاق حرفه‌ای بتواند با تحقیقات و پژوهش‌های عمیق در این حوزه و برگزاری نشست‌های تخصصی با حضور صاحبان اندیشه گام‌های موثری را در ترویج اخلاق بردارد.

  در این جلسه که صبوری مدیرکل راه و شهرسازی و مقومی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم حضور داشتند گزارشی از برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای برگزاری همایش اخلاق حرفه‌ای و همچنین اقدامات دبیرخانه در تولید محتوای ترویجی در این حوزه را به جلسه ارائه کردند.

  گفتنی است که همایش اخلاق حرفه‌ای در مهندسی ساختمان در آذرماه سال جاری توسط اداره‌کل راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم و با هماهنگی دفتر مقررات ملّی و کنترل ساختمان برگزار خواهد شد.

  آخرین ویرایش: دوشنبه 27 آذر 1396 01:00 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • اخلاق پشتوانه نظم جهان است *
  دکتر رضا داوری
   

  اخلاق امر سهل و ممتنع است. همه از خوب و بد و باید و نباید و تکلیف و فضیلت می‌گویند اما اگر از خود بپرسند خوب و بد و تکلیف و… چیستند به آسانی نمی‌توانند پاسخ دهند. معنی سخن اینست که مردمان با اخلاق زندگی می‌کنند اما به درستی نمی‌دانند که اخلاق از کجا می‌آید. آدمی از ابتدای خلقتش بر سر دوراهی‌ها قرار داشته و راهی را برگزیده یا به هر حال در راهی گام گذاشته است بی آنکه از پستی و بلندی‌ها و پیچ و خم‌ها و دشواری‌های راه به درستی خبر داشته باشد. در میان موجودات تنها انسان است که بر صورت الهی آفریده شده است و داعیه اختیار و قدرت دارد. فرشتگان مطیع فرمان الهیند. موجودات طبیعی و حتی حیوانات غیر از انسان نیز از امر تکوینی تبعیت می‌کنند ولی انسان که مخاطب امر و نهی است، هم سر از فرمان می‌پیچد و هم نهی را نشنیده می‌گیرد. درست است که اخلاق آموختنی است اما اخلاقی بودن را بشر نمی‌آموزد یا به دشواری می‌تواند آن را بیاموزد. او از ابتدای خلقتش اخلاقی بوده است. درست بگویم آدمی از ابتدا استعداد اخلاقی بودن و روگرداندن از اخلاق را داشته است. می‌گویند اخلاق امر فردی و وجدانی است و در مسائل اخلاقی هر کس خود باید تصمیم بگیرد که چه بکند و بر سر دو راهی و چند راهی که قرار می‌گیرد کدام راه را انتخاب کند و مسئولیت انتخاب خود را بپذیرد. ولی تجربه آشکار تاریخی نشان می‌دهد که در زمان‌ها و مناطق گوناگون مردمان به یک اندازه استعداد اخلاقی بودن نداشته‌اند. آدمی موجود تنها نیست و از اختیار تام بهره ندارد. او با دیگران است و در فضای خاص زندگی می‌کند. به عبارت دیگر آدمیان در هر جا و هر زمان عالمی دارند و این عالم گاه پریشان و آشفته و زمانی در تعادل نسبی است. در عالم متعادل که چیزها و اشخاص کم و بیش در جای مناسب قرار دارند، اخلاقی بودن دشواری چندان ندارد و شاید رو کردن به فساد هم آسان نباشد اما آنجا که آشفتگی و پریشانی حاکم است، کار اخلاق دشوار می‌شود. چیز دیگری هم هست. زمان ما زمان نیست‌انگاری است. نیست انگاری اینست که آدمی خود میزان حق و خوبی و زیبایی باشد. در این زمان مشکل، مشکلِ بی اخلاقی است و نه صرفاً بداخلاقی. شاید بداخلاقی را با تدابیر بتوان درمان کرد اما با بی اخلاقی غالب بر جهان چه باید کرد. مهمترین پرسش اخلاقی می‌تواند این پرسش باشد که در جهان بی اخلاق چگونه می‌توان اخلاقی زیست. البته داعیه اخلاقی بودن و اخلاقی زیستن حرف دیگری است که گفتنش هیچ دشواری ندارد.
  تا پنجاه شصت سال پیش معروف بود که اروپاییان یا پیشروان تجدد از دیگر مردم جهان درستکارتر و امین ترند و مواظبت دارند که کار خود را به درستی انجام دهند. شاید این حکم هنوز هم بجا و درست باشد. آیا این درستکاری و امانت و مواظبت در کارها نشانه اخلاقی بودن نیست؟ وقتی در جهان متجدد قانونی که بشر خود آن را وضع می‌کرد اصالت یافت و مردم از آن پیروی کردند، نظم اجتماعی و سیاسی متجدد تحقق یافت و مردمان به آن نظم گردن نهادند ولی پیروی کردن از قانون با پیروی از حکم اخلاقی و دستور وجدان یکی نیست. شاید بتوان گفت که اگر مردمی رعایت قانون را وظیفه خود بدانند، پیرویشان را می‌توان اخلاقی دانست. مع هذا در جهان جدید اخلاق بنیاد ندارد. کانت که گفت نیروی اخلاق در دل ماست، سخن بزرگی گفت. به نظر او این نیرو در عقل عملی وجود دارد ولی نگفت عقل عملی چیست. اگر عقل عملی چیزی است که فرمان اخلاقی صادر می‌کند و فرمان اخلاقی به عقل عملی بازمی گردد، نمی‌دانیم این عقل را با فرمان اخلاقی بشناسیم یا فرمان اخلاقی را بر آمده از عقل بدانیم اما نکته مهم اینست که چرا گاهی در جاهایی بانگ درون بسیار ضعیف می‌شود و گوش‌ها آن را نمی‌شنوند و فساد دامن می‌گسترد. اخلاق فرع نسبتی مجهول الکنه یا مبدأ عالم و آدم است و البته این نسبت هرگز حتی اگر به مو هم برسد، قطع نمی‌شود. وقتی این نسبت یعنی عهد آدمیان در ذکر و فکر استحکام دارد مردم نیز به هم پیوسته‌اند. اخلاق و احساس تکلیف و فضیلت هم هست اما وقتی عهد سست می‌شود، پیوند نیز در پرده می‌رود و چه بسا که چیزی جز مقداری حرف و عادت از اخلاق نماند. در این صورت رشته الفت و پیوند میان مردمان سست می‌شود و نظم تناسب در اجتماع بر هم می‌خورد و چیزها و اشخاص از جای خود خارج می‌شوند. از پیش آمدن این وضع باید جلوگیری کرد ولی این جلوگیری چگونه است. این مسئله با اتخاذ تصمیم‌های معمولی حل نمی‌شود بلکه باید بیشتر و بیشتر به آن اندیشید. اخلاق پشتوانه نظم جهان است و اگر نباشد جهان از هم می‌پاشد.
  ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
  * خلاصه سخنرانی دکتر رضا داوری، رئیس فرهنگستان علوم در مراسم افتتاحیه کنگره بین‌المللی «اخلاق در علوم و فناوری»

  آخرین ویرایش: دوشنبه 27 آذر 1396 12:34 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه

 • کنفرانسهای زیر از نظر موضوعی مشابه کنفرانس ملی پژوهش های بنیادی در عمران،معماری و شهرسازی هستند:
  ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷: کنفرانس ملی تحقیقات بنیادین در عمران،معماری و شهرسازی
  ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷: اولین کنگره بین المللی صنعت ساختمان
  ۲۴ اسفند ۱۳۹۶: دومین همایش بین المللی عمران، معماری و شهر سبز پایدار
  ۱۷ اسفند ۱۳۹۶: پنجمین همایش ملی مصالح ساختمانی و فناوری های نوین در عمران،معماری و شهرسازی
  ۱۷ اسفند ۱۳۹۶: نخستین همایش ملی مستندنگاری میراث طبیعی و فرهنگی
  About 328,000 results (0.66 seconds)
  Search Results
  مقاله فاجعه بم، زلزله تنها علت نبود - سیویلیکا
  https://www.civilica.com/Paper-SRM02-SRM02_043=فاجعه-بم،-زل...
  Translate this page
  نبود اطلاعات معتبر و به موقوع درمورد حادثه و فعالیت گروهها 5. مدیریت ناکافی ... این لینک همیشه ثابت است و به عنوان سند ثبت مقاله در مرجع سیویلیکا مورد استفاده قرار میگیرد: ... اسکندری, محمدامین، ۱۳۸۴، فاجعه بم، زلزله تنها علت نبود، دومین همایش علمی تحقیقی مدیریت امداد و نجات، تهران، موسسه آموزش عالی علمی-کاربردی هلال ایران، ...
  مقاله پیش بینی زلزله بم با استفاده از سیستم های هواشناسی و ابر زلزله
  https://www.civilica.com/Paper-INDM02-INDM02_031=پیش-بی...
  Translate this page
  همه ساله تحقیقات گسترده ای به منظور پیش بینی وقوع زلزله بر اساس روشهای علمی و با استفاده از ظهور علائم قبل و بعد از آن انجام می گیرد . از لحاظ ... روزانه دما، رطوبت و فشار ایستگاه ) و نقشه های هوا شناسی سطح زمین و سطوح میانی جو و تصاویر ماهواره ای نوسان پارامترها در منطقه بم و در بازه زمانی وقوع زلزله مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت .
  مقاله مطالعه زلزله بم با استفاده از تصاویر insar - سیویلیکا
  https://www.civilica.com/Paper-ESPME02-ESPME02_403=مطالعه-...
  Translate this page
  در این مقاله ضمن استخراج میزان جابجایی زمین ، نهایتا مقدار این جابجایی با اخبار و گزارشات منتشر شده در نشریات و مقالات علمی مورد مقایسه و ارزیابی قرار می گیرد. روش مورد استفاده در این تحقیق استفاده از سه تصویر راداری Envisat جهت تولید اینرفروگرام و استفاده از نرم افزار Doris جهت پردازش تصاویر می باشد که متعاقبا با ...
  مقاله بررسی زلزله بم و فشار سازه های مختلف موجود در بم - سیویلیکا
  https://www.civilica.com/Paper-CESC11-20_1327901161=بررسی...
  Translate this page
  تحلیل وضعیت سازه های کشور ،بررسی انواع شکست وروشهای پیشنهادی مثل طراحی لرزه ای روشهای مقاوم سازی وایمن سازی خانه های سنتی وبناهای تاریخی قسمت اصلی مقاله را در بر می گیرد . وبه عنوان تجربه وتجربه پذیری زلزله بم مورد بررسی قرار گرفته ،معرفی شهرستان بم ،توز یع خسارات ناشی از زلزله ،اثر زلزله بر ساختمانهای موجود در ...
  مقاله درباره زلزله بم
  depaper.ir/download/tag/مقاله-درباره-زلزله-بم/
  Translate this page
  مقاله درباره زلزله بم دانلود بانک مقالات فارسی مقاله پایان نامه پروژه پرسشنامه کارآموزی مقاله درباره زلزله بم تحقیق تعریف زلزله. ... را نمی توان در مقابل زلزله مصون فرض کرد وقوع زلزله هایی مانند رودبار، منجیل، زرند و بم ما را به واکنش بیشتری وا می دارد که به طور جدی و علمی باید در مقابل این معضل عظیم به مبارزه برخیزیم حال اینکه .
  مقاله بررسی زلزله بم و رفتار سازه های مختلف موجود در بم : تی پی بین
  https://www.tpbin.com/article/17919
  Translate this page
  تحلیل وضعیت سازه های کشور، بررسی انواع شکست وروشهای پیشنهادی مثل طراحی لرزه ای روشهای مقاوم سازی و ایمن سازی خانه های سنتی وبناهای تاریخی قسمت اصلی مقاله را در بر می گیرد. وبه عنوان تجربه و تجربه پذیری زلزله بم مورد بررسی قرار گرفته،معرفی شهرستان بم،توزیع خسارات ناشی از زلزله،اثر زلزله بر ساختمانهای موجود در ...
  بررسی تطبیقی اخبار زلزله بم در روزنامه‌های همشهری و اطلاعات - فصلنامه ...
  jorar.ir/browse.php?a_code=A-10-1-55&slc_lang=fa...1
  Translate this page
  مقدمـه: بشر همواره در طول دوران مختلف حیات خویش با سطوح متفاوتی از بحران مواجه بوده است. یکی از بحران‌های طبیعی سال‌های گذشته در ایران، زلزله بم است. در این پژوهش در نظر است اخبار مربوط به زلزله بم، منتشر شده در دو روزنامه همشهری و اطلاعات در بازه زمانی سه ماهه بعد از وقوع زلزله مورد بررسی تطبیقی قرار گیرد و تشابهات، تعارض‌ها و ...
  [PDF]ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﻣﻮردی زﻟﺰﻟﻪ ﺑﻢ ای ه ﻧﺸﺎﻧﮕﺮﻫﺎی ﻟﺮز ﺑﺮرﺳﻲ ﭘﻴﺶ - مركز مطالعات پیش ...
  rcep.ut.ac.ir/Fa/hamayesh/Papers/zare.pdf
  Translate this page
  Mar 5, 2008 - ای ﻛﻪ در ﺑﺮاﺑﺮ ﭘﻴﺸﮕﻮﻳﻲ ﻧﺸﺎن داده ﺷﺪ ﺑﻲ. اﻋﺘﻨﺎﻳﻲ و ﻧﺎﻫﻤﺪﻟﻲ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ آن .ﺑﻮد. زﻣﻴﻦ. ﻟﺮزه روی داد و در ﺣﺪود. 40000. ﺗﻦ ﺟﺎن ﺑﺎﺧﺘﻨﺪ . ﺑﺎ اﻳﻨﻬﻤﻪ، اﺣﺴﺎس ﻗﻄﺮان در ﺷﻌﺮی ﻛﻪ ﺑﻌﺪاً درﺑﺎره اﻳﻦ روﻳﺪاد ﺳﺮوده. اﺳﺖ آﻧﺴﺖ ﻛﻪ ﺗﻔﺄل و ﭘﻴﺶ آﮔﺎﻫﻲ ﭘﻮچ و ﺑﻲ ﻣ. ﻌﻨﻲ اﺳﺖ . در اﻳﻦ ﻣﻘﺎﻟﻪ، ﻣﻮرد زﻟﺰﻟﻪ ﺑﻢ ﻛﻪ ﺑﺎ ﻣﺸﺎﻫﺪه وﻗﻮع زﻣﻴﻨﻠﺮزه ﻫﺎ ی ﻛﻮﭼﻚ در. ﺷﺐ ﻗﺒﻞ از رﺧﺪاد زﻟﺰﻟﻪ ﺑﻢ از ﺳﻮی ﻣﺮدم ﻫﻤﺮاه ﺑﻮد، ﻣﻮرد ﺗﻮﺟﻪ وﻳﮋه واﻗﻊ ﻣﻲ ﺷﻮد.
  SID.ir | پیامدهای اجتماعی زلزله بم در روستاهای آسیب دیده
  www.sid.ir/fa/journal/ViewPaper.aspx?id=97722
  Translate this page
  by ابراهیم پور محسن
  دانلود رایگان متن کامل مقاله علمی پژوهشی پیامدهای اجتماعی زلزله بم در روستاهای آسیب دیده. ... نتایج پژوهش، علاوه بر بطلان تصورات شكل یافته در مورد ق
  CIVILICA
  ایران به دلایل ژئولوژیک، توپوگرافی و انسانی جزء10 کشور بلاخیز جهان به شمار می رود، همه ساله بلایایی نظیر سیل، زمین لرزه، خشکسالی و... خسارات جانی و مال...
  ربانیان به ویژه ناتوانی ها، انتظارات، نقش ها، دلواپسی ها و انفعال گرایی ها، نمایانگر كارآمدی و توانمندی شبكه های هنجاری روابط اجتماعی به ویژه شبكه خویشاوندی در مدیریت محلی و همچنین، ...
  مشاهده چکیده - سامانه یکپارچه نشریات ناجا | نمایش مقاله
  talar.jrl.police.ir/content.php?pagename=show-article...id...
  Translate this page
  مدیریت‌ بحران مصداق مقابله و مهار علمی و سیستماتیک با بلایا و اثـرات آن می‌باشد که با اسـتفاده از تـجارب به دست آمده در ‌‌بحران‌های قبلی و توجه به مدیریت بحران بومی محل حادثه انجام می‌پذیرد. در این مقاله سعی شده نقش نیروی انتظامی هر چند به صورت اختصار در مدیریت بحران زلزله 5/6ریشتری مورخ2/5/1382شهرستان بم مورد بررسی قرار ...
  Searches related to مقالات علمی در مورد زلزله بم
  مدت زمان لرزش زلزله بم

  تحقیق در مورد زلزله بم

  زلزله بم چند ریشتر

  ایا زلزله بم واقعی بود

  زلزله بم اتمی

  زلزله بم یا انفجار

  پیش لرزه زلزله بم

  زلزله بم+آزمایش هسته ای
  آخرین ویرایش: شنبه 25 آذر 1396 12:56 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • مشخصات نویسندگان مقاله فاجعه بم، زلزله تنها علت نبود

  محمدامین اسکندری - دانشجوی مدیریت امداد و سوانح

  چکیده مقاله:

  ایران به دلایل ژئولوژیک، توپوگرافی و انسانی جزء10 کشور بلاخیز جهان به شمار می رود، همه ساله بلایایی نظیر سیل، زمین لرزه، خشکسالی و... خسارات جانی و مالی فراوانی را بر کشور تحمیل می نماید. زمین لرزه جزء مهیب ترین بلایای طبیعی است که همراه اکثر شهرها و روستاهای ایران را تهدید نموده و می نماید. به عنوان مثال، در طول تاریخ حدود 98 زمین لرزه مخرب و آسیب رسان در خراسان و نواحی آن ثبت شده و از سابل 300 ق م تا 1209 ه.ش شهر تهران و ری 8 بار بواسطه زمین لرزه های بیش از 7 ریشتر ویران شده است. 
  کشور ما از لحاظ خسارات و تلفات ناشی از بلایا نیز در وضعیت نابسامانی قرار دارد و در سال گذشته جزء 6 کشور اول جهان قرا رگرفت. تجربه کشورهای پیشرفته ثابت می کند برای کاهش تلفات وخسارات ناشی از بلایا بهترین راه کاهش آسیب پذیری و تقویت مدیریت بحران است. 
  هدف مطالعه، بررسی شرایط و علل فاجعه بم و شناخت نقاط ضعف احتمالی موجود در مرحله امداد و نجات بود. در ضمن بنا شد با انتخاب فاجعه اتش سوزی 1970 م جنگلهای کالیفرنیا به عنوان یک نمونه جهانی تقریبا مشابه درمرحله پاسخ، که منجر به تدوین سامانه فرماندهی سانحه (ICS) شد، به بررسی شرایط و پیامدهای این واقعه پرداخته وبا مقایسه این دو نمونه به راهکاری جهت بهبود و ارتقا شرایط مدیریت بحران درکشورمان دست یابیم. 
  در این مطالعه با بررسی منابع و انجام مصاحبه با بازماندگان و مطلعین، به شناحت شراط زمین لرزه بم، همچنین فاجعه آتش سوزی 1970 م کالیفرنیا و امداد و نجات پس از حوادث فوق و مشکلات و نواقص مربوطه پرداخته شد. در نهایت نیز ضعفهای اصلی امداد و نجات در دو نمونه فوق مشخص، دسته بندی و مقایسه گردید. کنترل و پاسخ به بحران آتش سوزی 1970 م کالیفرنیا که خسارات بسیار وسیعی را جای گذاشت، با مشکلات زیر همراه بود: 
  1. نبود سازماندهی مشترک 
  2. ضعف ارتباطات داخل و بیرون سازمانی 
  3. نبود برنامه ریزی مشترک
  4. نبود اطلاعات معتبر و به موقوع درمورد حادثه و فعالیت گروهها 
  5. مدیریت ناکافی منابع 
  6. توانایی پیش بینی محدود 
  زمینلرزه 5 دیماه 1382 بم با شدت 9 مرکالی 80-70 درصد شهربم را تخریب نمود، بیش از 40000 نفر را کشت و 25000 مجروح به جای گذاشت، آمار بالای تلفات جانی این زمین لرزه در مقایسه با سوانح مشابه بیانگر آسیب پذیری بسیار بالا میباشد، پس ازبررسی ، مهمترین شرایطی که باعث این آمار شد، به شرح زیر تعیین گردید: 
  1-مشکلات کالبدی شهر: 
  1. نزدیکی بافت مسکونی به خط گسل
  2.کیفیت و استحکام پایین ساختمانهای عمومی و ساختمانهای مهم شهر 
  3.تراکم بالای جمعیت در بافتهای فرسوده
  4. تنگ وارگانیک بودن معابر شهر
  2-مشکلات امدادرسانی پس از سانحه: 
  1.ناکافی بودن آموزش و مهارت در امر نجات مجروحان 
  2.عدم تقسیم کار مناسب 
  3.عدم حضور سازمانهای محلی در صحنه امداد و نجات 
  4.در دسترس نبودن اطلاعات معتبر و بموقع درمورد شهر و حادثه 
  5.ضعف هماهنگی، سازماندهی و برنامه ریزی مشترک بین گروههای امدادی
  6. ضعف در مدیریت منابع انسانی، تجهیزات و کمک های مردمی 
  در اخر باید گفت که مشکلات ذکر شده را نمی توان دلیلی برای نادیده گرفتن، زحمات و خدمات انجام گرفته توسط مردم و نهادهای مربوطه دانست اما فقط با ارزیابی کارهای انجام شده و شناخت و رفع نقاط ضعف آنهاست که میتوان به سوی آینده ای امن تر وز ندگی مسالمت آمیز در کار زمین لرزه گا برداشت. بامقایسه امداد و نجات در دوفاجعه فوق علیرغم تفاوت درماهیت بلا در می یابیم. مشکلات و نواقص رخ داده در مرحله امداد و نجات دارای موارد مشترکی می باشند بویژه در امور: 
  - هماهنگی و سازماندهی 
  - مدیریت منابع 
  - اطلاعات ومستندسازی 
  - ارتباطات بین سازمانی 
  در پاسخ به فاجعه 1970 م نه یک یا چند راه حل، بلکه یک سامانه پویا، فراگیر و انعطاف پذیر به نام سامانه فرماندهی سانحه (ICS) پیشنهاد گردی. با اندکی توجه در می یابیم مشکلات فاجعه بم به صورت بالقوه در مود اکثر شهرهای ایران به نوعی صدق می تماید. لذا با توجه به تجربه بسیاری ازجوامع پیشرفته که روزگاری نه چندان دور آنان نیز با مشکلات امروزی ما مواجه بودند ولی اکنون پس از اجرای اصولی سامانه فرماندهی سانحه، به کاهش بسیار زیادی در تلفات و خسارات ناشی از سوانح دست یافته اند، ما نیز توجه دوباره به سامانه فرماندهی سانحه این بار به صورت علمی – کاربردی و به دور از سندرم برنامه ریزی کاغذ و در تمامی سطوح جامعه از خرد تا کلان را پیشنهاد می نماییم
  آخرین ویرایش: شنبه 25 آذر 1396 12:48 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • arbabi

  اربابی فریدون

  استاد

    
  staff_amini

  امینی حسینی کامبد

  دانشیار و رئیس پژوهشکده مدیریت خطرپذیری و بحران / مدیرگروه مطالعات شهری - منطقه ای

    
  دکتر انوشیروان انصاری

  انصاری انوشیروان

  دانشیار

    
  bastami

  بسطامی مرتضی

  دانشیار و مدیر اداره پروژه های عمرانی و امور فنی

    
  bahar

  بهار امید

  استادیار و مدیر تحصیلات تکمیلی

    
  پارسی زاده فرخ

  پارسی زاده فرخ

  استادیار و مدیر اداره روابط عمومی و اموربین الملل

    
  دکتر محمد تاتار

  تاتار محمد

  دانشیار و معاون پژوهشی و تحصیلات تکمیلی

    
  دکتر محمدکاظم جعفری، رئیس پژوهشگاه

  جعفری محمدکاظم

  استاد و رئیس پژوهشگاه

    
  یاسر جعفریان

  جعفریان یاسر

  استادیار

    
  جواد جلیلی

  جلیلی جواد

  استادیار

    
  دکتر غلام جوان دولویی

  جوان دولویی غلام

  استادیار و رئیس پژوهشکده زلزله شناسی

    
  Dr.jahankhah

  جهانخواه حسین

  استادیار

    
  دکتر خالد حسامی آذر

  حسامی آذر خالد

  استادیار و مدیر گروه لرزه زمین ساخت

    
  hoseini

  حسینی سید محمود

  دانشیار و مدیر گروه شریانهای حیاتی

    
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • arbabi

  اربابی فریدون

  استاد

    
  staff_amini

  امینی حسینی کامبد

  دانشیار و رئیس پژوهشکده مدیریت خطرپذیری و بحران / مدیرگروه مطالعات شهری - منطقه ای

    
  دکتر انوشیروان انصاری

  انصاری انوشیروان

  دانشیار

    
  bastami

  بسطامی مرتضی

  دانشیار و مدیر اداره پروژه های عمرانی و امور فنی

    
  bahar

  بهار امید

  استادیار و مدیر تحصیلات تکمیلی

    
  پارسی زاده فرخ

  پارسی زاده فرخ

  استادیار و مدیر اداره روابط عمومی و اموربین الملل

    
  دکتر محمد تاتار

  تاتار محمد

  دانشیار و معاون پژوهشی و تحصیلات تکمیلی

    
  دکتر محمدکاظم جعفری، رئیس پژوهشگاه

  جعفری محمدکاظم

  استاد و رئیس پژوهشگاه

    
  یاسر جعفریان

  جعفریان یاسر

  استادیار

    
  جواد جلیلی

  جلیلی جواد

  استادیار

    
  دکتر غلام جوان دولویی

  جوان دولویی غلام

  استادیار و رئیس پژوهشکده زلزله شناسی

    
  Dr.jahankhah

  جهانخواه حسین

  استادیار

    
  دکتر خالد حسامی آذر

  حسامی آذر خالد

  استادیار و مدیر گروه لرزه زمین ساخت

    
  hoseini

  حسینی سید محمود

  دانشیار و مدیر گروه شریانهای حیاتی

    
  آخرین ویرایش: شنبه 25 آذر 1396 12:40 بعد از ظهر
  ارسال دیدگاه
 •  ۲ میلیون و ۲۰۰هزار واحد از مسکن مهر دولتی در برنامه تعریف شده‌بود که فقط ۶۹۰هزار واحد از آن در ۶ سال آخر دولت قبل تحویل داده شد و بقیه به دولت بعد واگذار شد، یکی از کارشناسان می‌گوید که دولت نهم و دهم در ایجاد تعهد برای دولت‌های بعدی استعداد خاصی داشته‌اند. اما بر اساس قانون ۲۸۰۰ تک تک واحدها اعم از خودمالکی یا دولتی باید با نظارت کامل دولت انجام می‌شد در نتیجه مسئولیت امنیت مسکن‌مهرهای خودمالکی نیز بر دوش دولت و نظام مهندسی و شهرداری بوده‌است این درحالی‌ست که دولت قبلی پروژه‌های خودمالکی را به جای تحویل به تعاونی‌های انبوه‌سازان، تحویل تعاونی‌های تأمین داده‌است و آنها هم کار را به شرکت‌های خصولتی واگذار کردند.[۷۳] اما دولت کنونی از طرفی مسکن‌مهر را «اقتصاد برانداز» عنوان می‌کند بعد تمام گناه را به گردن دولت قبل می‌اندازد اما ۲۸ آبان معاون وزیر در دفاع از طرح اعلام می‌کند که فقط ۲ نفر کشته‌شده‌اند البته ایشان خودشان در دولت قبل در مسکن مهر مسئولیت داشته‌اند.[۷۳] با بالا گرفتن درگیری سیاسی دو حزب حاکم روزنامه‌های اصول‌گرا مانند کیهان نیز به نقل از «مدیر روابط عمومی اداره راه و شهرسازی» اظهار کرد که تعداد کشته‌های مسکن مهر فقط ۲ نفر است. ایسنا با جمع‌بندی این موارد سوال‌هایی را دربارهٔ تعداد دقیق کشته‌ها مطرح می‌کند: آیا مسئولیت مسکن مهر خودمالکی برعهده دولت نبوده؟ آیا مقصر فرو ریختن دیوارها مهندس ناظر نیست؟ چرا نسبت ماسه به سیمان آنقدر زیاد بوده که مانند کاه‌گل فرو می‌ریزد؟ آیا این ساختمان‌ها نیاز به بازسازی کلی دارد یا تعمیر؟ اگر بازسازی چرا کشور یک بار دیگر هزینه سودجویی پیمانکار را بدهد؟ و اینکه تعداد دقیق کشته‌ها با توجه به اظهارات ضدونقیض مسئولان دولت قبلی و فعلی چند نفر بوده‌است؟[۷۳]

  اسحاق جهانگیری روز دوشنبه، ۲۲ آبان، اعلام کرد که «بیشتر خانه‌های تخریب شده در زلزله متعلق به ساختمان‌های مسکن مهر است». معاون استاندار کرمانشاه از کشته شدن ۲ نفر از ساکنان خانه‌های «مسکن مهر دولتی» و ۱۰۰ نفر از ساکنان خانه‌های «مسکن مهر خودمالک» سرپل ذهاب خبر داد. وی در تشریح عناوین «مسکن مهر دولتی» و «مسکن مهر خودمالک» گفت: «در مسکن مهر دولتی، زمین دولتی بود و سازه تحت نظر دولت ساخته شد و مسکن مهر خودمالکی نیز در این شهر وجود دارد که توسط مردم ساخته شده ولی تحت عنوان مسکن مهر وام گرفته‌است که در مجتمع‌های دولتی سازه بر اثر زلزله تخریب نشده‌است ولی در خودمالک‌ها چهار طبقه فروریخته‌اند.»[۷۵][۷۶] وحید حقانیان در سفر به مناطق زلزله‌زده این‌گونه بیان کرد که «۲۷ نفر از سازمان نظام مهندسی زنجان آمدند، دیدند و گفتند سازه‌ها مشکلی ندارد»[۷۷] و افزود که «خدا لعنت کند معاون اول رئیس‌جمهور، آقای جهانگیری را که اولین تخم لق سیاسی را گذاشت و در جلسه اقتصاد مقاومتی اعلام کرد» که خانه‌های مسکن مهر در زلزله تخریب شده‌است.[۷۸] حسن روحانی، سالم ماندن منازل مسکونی خودساخته از سوی مردم در سرپل ذهاب و فروریختن ساختمان‌های ساخت دولت در این منطقه که بیمارستان سرپل‌ذهاب نیز از آن جمله می‌باشد[۷۹] را نشانه «فساد» دانست. او در اینباره گفت: «اینکه خانه ساخته خود مردم در منطقه سرپل ذهاب سالم مانده و در مقابل یک ساختمان دولتی فرو ریخته، نشان‌دهنده وقوع فساد در این زمینه است.». او در ادامه افزود که «مشخص است که در بخش پیمانکاری ساخت‌وساز فساد وجود داشته‌است.» حسن قربانخانی، رئیس سازمان نظام مهندسی ایران، اعلام کرد که «سازمان نظام مهندسی هیچ نظارتی در ساخت واحدهای مسکن مهر نداشته و هیچ مهندس ناظری هم از سوی این سازمان برای واحدهای مسکن مهر معرفی نشده‌اند».[۸۰] رادیو زمانه با اشاره به تخریب شدن بیمارستان این منطقه و استفاده از عبارت «بورژوازی» نوشت که علی‌رغم اشکالات جدی طرح مسکن مهر، حملات دولت به آن در حقیقت حمله به ایده مسکن اجتماعی و گریز از مسئولیت دولت در قبال سامان دادن به مسکن در برابر سوداگری سودجویان و بساز و بفروش‌ها در این عرصه است.[۸۱]
  امام جمعه شهرستان اسلام‌آباد غرب هم به شدت از کیفیت مسکن مهر انتقاد کردند و به سازندگان آن حملات شدید الحنی داشتن و آنها را خیانت کار دانست و اشاره کردند که ستون‌های مسکن مهر را به جای سیمان با آجرپاره

   آخرین ویرایش: شنبه 25 آذر 1396 11:52 قبل از ظهر
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • مسکن مهر:درگیری و تناقضات بسیاری در اظهارات مسئولان مختلف در مورد تعداد کشته‌های مسکن مهر در استان کرمانشاه وجود داشته‌است.[۷۳] تنها تا ۲ روز پس از زلزله بعدازظهر ۲۳ آبان تعداد کشته‌ها به ۵۳۰ نفر رسید.[۷۴] تا ۲۵ آبان احمد صفری نماینده مردم کرمانشاه در مجلس گفت که تعداد کشته‌ها می‌تواند بسیار بیشتر از این باشد و به این اشاره کرد که فقط ۲۵۰ کشته در مسکن مهر سرپل ذهاب داشته‌ایم و اینکه در مراجعه به روستایی همان روز اول خودشان ۲۰ نفر را دفن کرده بودند.[۷۳][۴۲] روز ششم معاون استاندار اعلام می‌کند که ۱۰۰ نفر در مسکن مهر کشته شده‌اند بلافاصله بعدازظهر همان روز می‌گوید که منظورش در مسکن مهرهای خودمالکی بوده‌است.[۷۳] محمود احمدی‌نژاد رئیس دولت‌های نهم و دهم بدون اشاره به استحکام گفت که ۴میلیون ۳۰۰ هزار واحد در کل کشور ساخته‌اند و:[۷۳]

  آخرین ویرایش: شنبه 25 آذر 1396 11:54 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 •  مسکن مهر:درگیری و تناقضات بسیاری در اظهارات مسئولان مختلف در مورد تعداد کشته‌های مسکن مهر در استان کرمانشاه وجود داشته‌است.[۷۳] تنها تا ۲ روز پس از زلزله بعدازظهر ۲۳ آبان تعداد کشته‌ها به ۵۳۰ نفر رسید.[۷۴] تا ۲۵ آبان احمد صفری نماینده مردم کرمانشاه در مجلس گفت که تعداد کشته‌ها می‌تواند بسیار بیشتر از این باشد و به این اشاره کرد که فقط ۲۵۰ کشته در مسکن مهر سرپل ذهاب داشته‌ایم و اینکه در مراجعه به روستایی همان روز اول خودشان ۲۰ نفر را دفن کرده بودند.[۷۳][۴۲] روز ششم معاون استاندار اعلام می‌کند که ۱۰۰ نفر در مسکن مهر کشته شده‌اند بلافاصله بعدازظهر همان روز می‌گوید که منظورش در مسکن مهرهای خودمالکی بوده‌است.[۷۳] محمود احمدی‌نژاد رئیس دولت‌های نهم و دهم بدون اشاره به استحکام گفت که ۴میلیون ۳۰۰ هزار واحد در کل کشور ساخته‌اند و:[۷۳]

  بعضی از مسکن مهر، خودمالکی بوده، بعضی را دولت مستقیماً پشتیبانی کرده، بعضی نظارتش با دولت بوده، بعضی نبوده(!) است … این کارها که تبلیغ است ارزش پاسخ دادن ندارد

  این درحالی ست که ۲ میلیون و ۲۰۰هزار واحد از مسکن مهر دولتی در برنامه تعریف شده‌بود که فقط ۶۹۰هزار واحد از آن در ۶ سال آخر دولت قبل تحویل داده شد و بقیه به دولت بعد واگذار شد، یکی از کارشناسان می‌گوید که دولت نهم و دهم در ایجاد تعهد برای دولت‌های بعدی استعداد خاصی داشته‌اند. اما بر اساس قانون ۲۸۰۰ تک تک واحدها اعم از خودمالکی یا دولتی باید با نظارت کامل دولت انجام می‌شد در نتیجه مسئولیت امنیت مسکن‌مهرهای خودمالکی نیز بر دوش دولت و نظام مهندسی و شهرداری بوده‌است این درحالی‌ست که دولت قبلی پروژه‌های خودمالکی را به جای تحویل به تعاونی‌های انبوه‌سازان، تحویل تعاونی‌های تأمین داده‌است و آنها هم کار را به شرکت‌های خصولتی واگذار کردند.[۷۳] اما دولت کنونی از طرفی مسکن‌مهر را «اقتصاد برانداز» عنوان می‌کند بعد تمام گناه را به گردن دولت قبل می‌اندازد اما ۲۸ آبان معاون وزیر در دفاع از طرح اعلام می‌کند که فقط ۲ نفر کشته‌شده‌اند البته ایشان خودشان در دولت قبل در مسکن مهر مسئولیت داشته‌اند.[۷۳] با بالا گرفتن درگیری سیاسی دو حزب حاکم روزنامه‌های اصول‌گرا مانند کیهان نیز به نقل از «مدیر روابط عمومی اداره راه و شهرسازی» اظهار کرد که تعداد کشته‌های مسکن مهر فقط ۲ نفر است. ایسنا با جمع‌بندی این موارد سوال‌هایی را دربارهٔ تعداد دقیق کشته‌ها مطرح می‌کند: آیا مسئولیت مسکن مهر خودمالکی برعهده دولت نبوده؟ آیا مقصر فرو ریختن دیوارها مهندس ناظر نیست؟ چرا نسبت ماسه به سیمان آنقدر زیاد بوده که مانند کاه‌گل فرو می‌ریزد؟ آیا این ساختمان‌ها نیاز به بازسازی کلی دارد یا تعمیر؟ اگر بازسازی چرا کشور یک بار دیگر هزینه سودجویی پیمانکار را بدهد؟ و اینکه تعداد دقیق کشته‌ها با توجه به اظهارات ضدونقیض مسئولان دولت قبلی و فعلی چند نفر بوده‌است؟[۷۳]

  اسحاق جهانگیری روز دوشنبه، ۲۲ آبان، اعلام کرد که «بیشتر خانه‌های تخریب شده در زلزله متعلق به ساختمان‌های مسکن مهر است». معاون استاندار کرمانشاه از کشته شدن ۲ نفر از ساکنان خانه‌های «مسکن مهر دولتی» و ۱۰۰ نفر از ساکنان خانه‌های «مسکن مهر خودمالک» سرپل ذهاب خبر داد. وی در تشریح عناوین «مسکن مهر دولتی» و «مسکن مهر خودمالک» گفت: «در مسکن مهر دولتی، زمین دولتی بود و سازه تحت نظر دولت ساخته شد و مسکن مهر خودمالکی نیز در این شهر وجود دارد که توسط مردم ساخته شده ولی تحت عنوان مسکن مهر وام گرفته‌است که در مجتمع‌های دولتی سازه بر اثر زلزله تخریب نشده‌است ولی در خودمالک‌ها چهار طبقه فروریخته‌اند.»[۷۵][۷۶] وحید حقانیان در سفر به مناطق زلزله‌زده این‌گونه بیان کرد که «۲۷ نفر از سازمان نظام مهندسی زنجان آمدند، دیدند و گفتند سازه‌ها مشکلی ندارد»[۷۷] و افزود که «خدا لعنت کند معاون اول رئیس‌جمهور، آقای جهانگیری را که اولین تخم لق سیاسی را گذاشت و در جلسه اقتصاد مقاومتی اعلام کرد» که خانه‌های مسکن مهر در زلزله تخریب شده‌است.[۷۸] حسن روحانی، سالم ماندن منازل مسکونی خودساخته از سوی مردم در سرپل ذهاب و فروریختن ساختمان‌های ساخت دولت در این منطقه که بیمارستان سرپل‌ذهاب نیز از آن جمله می‌باشد[۷۹] را نشانه «فساد» دانست. او در اینباره گفت: «اینکه خانه ساخته خود مردم در منطقه سرپل ذهاب سالم مانده و در مقابل یک ساختمان دولتی فرو ریخته، نشان‌دهنده وقوع فساد در این زمینه است.». او در ادامه افزود که «مشخص است که در بخش پیمانکاری ساخت‌وساز فساد وجود داشته‌است.» حسن قربانخانی، رئیس سازمان نظام مهندسی ایران، اعلام کرد که «سازمان نظام مهندسی هیچ نظارتی در ساخت واحدهای مسکن مهر نداشته و هیچ مهندس ناظری هم از سوی این سازمان برای واحدهای مسکن مهر معرفی نشده‌اند».[۸۰] رادیو زمانه با اشاره به تخریب شدن بیمارستان این منطقه و استفاده از عبارت «بورژوازی» نوشت که علی‌رغم اشکالات جدی طرح مسکن مهر، حملات دولت به آن در حقیقت حمله به ایده مسکن اجتماعی و گریز از مسئولیت دولت در قبال سامان دادن به مسکن در برابر سوداگری سودجویان و بساز و بفروش‌ها در این عرصه است.[۸۱]
  امام جمعه شهرستان اسلام‌آباد غرب هم به شدت از کیفیت مسکن مهر انتقاد کردند و به سازندگان آن حملات شدید الحنی داشتن و آنها را خیانت کار دانست و اشاره کردند که ستون‌های مسکن مهر را به جای سیمان با آجرپاره

  آخرین ویرایش: شنبه 25 آذر 1396 11:52 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • برگزاری " همایش اخلاق مهندسی " گامی موثر در ترویج این امر مهم در جامعه مهندسی است

   برگزاری " همایش اخلاق مهندسی "  گامی موثر در ترویج این امر مهم در جامعه مهندسی است


   سید مهدی صادقی استاندار قم در دیدار با مسئولان برگزاری همایش ملی اخلاق مهندسی در صنعت ساختمان که از سوی سازمان نظام مهندسی اختمان استان قم و با مشارکت وزارت راه و شهرسازی ، معاونت عمرانی استانداری قم و  اداره کل راه و شهرسازی استان در روزهای 28 و 29 آذر ماه برگزار می شود در سخنانی با تبریک فرا رسیدن ایام میلاد با سعادت پیامبر خاتم حضرت محمد مصطفی (ص) اظهار داشت: رسول الله (ص) علت مبعوث شدنشان به پیامبری را اینگونه بیان فرمودند که من براى به کمال رساندن مکارم و شرافت های اخلاقی مبعوث شده ام که این بیان نشان از اهمیت موضوع اخلاق در جامعه اسلامی دارد.

   وی اظهار داشت: جای خرسندی است که همایش اخلاق مهندسی در شهر مقدس قم قرار است برگزار  شود و این فرصت خوبی است که این موضوع مهم و اساسی در بین جامعه مهندسی ترویج و نهادینه شود.

   استاندار قم عنوان کرد: اگر سخت ترین ضوابط را هم داشته باشیم اما به موضوع اخلاق در کار توجه آنچنانی نشود ؛  اقدامات به خوبی پیش نخواهد رفت و اخلاق مهندسی نیز در حقیقت به معنای ایفای نقش تخصصی مهندسان به نحو احسن و سنجیدن همه جانبه امور است.

   نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه می بایست چهره های برجسته و اخلاقی در حوزه مهندسی را به مهندسان جوان و جامعه شناساند افزود: امیدواریم با  حضور وزیر راه و شهرسازی و همچنین اساتید برجسته در حوزه اخلاق مهندسی  در این همایش شاهد نتایج خوبی باشیم.

   صادقی  در ادامه با بیان اینکه قم در ابعاد مختلف دینی،  فرهنگی و اجتماعی  جایگاه خوبی در  کشور دارد  عنوان کرد: آنچه که همواره در حوزه مهندسی در قم بدان تاکید داریم  بحث ، معماری اسلامی- ایرانی ، سیما و منظر شهری قم است و در این عرصه نیز باید به گونه ای عمل کرد که برای سایر شهرهای کشور الگو باشیم.

   

  در حوزه ساخت و ساز می بایست به آنچه که در قانون آمده است عمل کرد


  وی همچنین با اشاره به وقوع زلزله اخیر در مناطق غرب کشور بیان داشت: در حوزه ساخت و ساز می بایست به آنچه که در قانون آمده است عمل کرد و در این عرصه ها نباید نسبت به قانون کوتاهی و بی توجهی داشت چرا که جان و سلامت مردم از هر چیز دیگری با اهمیت تر و با ارزش تر است و در حقیقت اخلاق مهندسی نیز در این جا معنا پیدا می کند که مهندسان با تعهد و تخصصی که دارند به وظایف خود عمل کنند.

  محسن بهشتی معاون امور عمرانی استاندار قم نیز در این جلسه با تقدیر از تلاش های صورت گرفته در راستای برگزاری همایش اخلاق مهندسی در صنعت ساختمان در قم اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم در سالهای اخیر فعالیت های خوبی در حوزه اخلاق مهندسی داشته است که جا دارد از این ظرفیت ها در سطح ملی استفاده شود و امیدواریم این همایش سرآغازی برای گسترش و ترویج هر چه بیشتر موضوع اخلاق مهندسی در کشور باشد.

  وی عنوان کرد: درگذشته مهندسان ، معماران به  مسائل اخلاقی و حرفه ای در بناهایی که احداث می کردند توجه لازم داشتند و به نظر می رسد ما در عصر حاضر نیز نیازمند توجه روز افزون به اخلاق حرفه ای هستیم تا در نهایت کاری که قرار است انجام پذیرد مورد رضایت مردم و در سطح کیفی مناسب باشد.

   

  منابع اخلاق مهندسی بومی سازی شود

  بهشتی همچنین تاکید کرد: در زمینه اخلاق مهندسی منابع حاضر اغلب غربی می باشد که انتظار می رود این مفاهیم بومی سازی شود  و در اختیار مهندسان قرار گیرد.

   معاون امور عمرانی استاندار قم بیان داشت: به نظر می رسد اگر از افراد سرشناس و شناخته شده در حوزه اخلاق مهندسی که سالیان سال خدمات شایسته ای به کشور ارائه کردند در این گونه همایش ها تجلیل شود امر پسندیده ای خواهد بود  چرا که مهندسان جوان نیز می توانند با الگو برداری از زندگی حرفه ای این افراد، مسیری که آنان در پیش گرفته اند را ادامه دهند.

  امین مقومی رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم نیز در این جلسه در سخنانی با ارایه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در راستای برگزاری همایش ملی اخلاق مهندسی در صنعت ساختمان اظهار داشت: فعالیت ها در موضوع اخلاق مهندسی از سال 89 در استان قم با تشکیل کمیته ای آغاز شد که برنامه های مختلفی از جمله کارگاه های آموزشی و برخی اقدامات پژوهشی در طی این مدت اجرایی شد.

   

  سازمان نظام مهندسی قم در ترویج اخلاق مهندسی در کشور نقش بسزایی داشته است

   وی با اشاره به نقش بسزایی سازمان نظام مهندسی قم در ترویج اخلاق مهندسی در کشور گفت: در سالهای اخیر با پیگیری های صورت گرفته ،  درس اخلاق مهندسی در برخی از دانشگاه های استان قم دایر شد و از طرفی سازمان  نظام مهندسی ساختمان استان قم با دانشگاه صنعتی امیرکبیر تفاهم نامه ای را منعقد کرده تا بتوان دو کتاب در حوزه اخلاق مهندسی را  تالیف کرد تا به عنوان کتاب مرجع اخلاق  مهندسی به دانشگاه ها معرفی شود.

   وی با بیان اینکه قم به عنوان دبیرخانه دائمی اخلاق مهندسی در کشور معرفی شده است افزود: در این راستا همایش ملی اخلاق مهندسی در صنعت ساختمان در روزهای سه شنبه و چهارشنبه 28 و 29 آذرماه با حضور رؤسای سازمان های نظام مهندسی ساختمان استانها، رییس و اعضای شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان کشور، مدیران کل راه و شهرسازی استانها ، معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی و تعداد 600 نفر از مهندسان استان و استانهای دیگر در  قم برگزار می شود.

   رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم ، عنوان کرد: در این همایش دکتر آخوندی وزیر محترم راه و شهرسازی و همچنین تعدادی از  اساتید برجسته ملی و بین المللی در حوزه اخلاق مهندسی و نیز  برخی از مقامات استانی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.

   وی عنوان کرد: تهیه و انتشار ویژه نامه علمی پژوهشی  این همایش و برپایی نمایشگاه از دیگر برنامه های جانبی این همایش است و تلاش داریم روز قبل از برگزاری همایش ، نشستی تخصصی در دانشگاه قم با موضوع بومی سازی اخلاق مهندسی در ایران با حضور اساتید حوزوی و دانشگاهی برگزار کنیم.

  حسن صبوری مدیر کل راه و شهرسازی استان قم نیز در این جلسه بیان داشت: وزارت راه و شهرسازی سلسله همایش هایی را با محوریت یک استان برگزار می کند که در آغاز فعالیت دولت دوازدهم نیز قرار شد تا همایش اخلاق مهندسی به میزبانی استان قم برگزار شود چرا که قم در این حوزه فعالیت های خوبی داشته است.

  وی عنوان کرد: جلسات متعددی در راستای برگزاری همایش اخلاق مهندسی در صنعت ساختمان برگزار شده است و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم برنامه های مختلفی را برای این هایش دو روزه برنامه ریزی کرده که امیدواریم شاهد نتایج خوبی باشیم.

   

   

  آخرین ویرایش: شنبه 25 آذر 1396 11:48 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • نشست اعضای هیأت علمی دانشکده تفسیر و معارف قرآن با رئیس انجمن قرآن و تحول علوم ایران
  به گزارش خبرنگار ایحاء از قم ،نشست مشترک اعضای هیأت علمی دانشکده تفسیر و معارف قرآن با اعضای هیأت رئیسه انجمن قرآن وتحول علوم در سالن جلسات دانشکده برگزار گردید.
  کد مطلب: 4848
   
  نشست اعضای هیأت علمی دانشکده تفسیر و معارف قرآن با رئیس انجمن قرآن و تحول علوم ایران
   
  در این نشست، ابتدا حجت الاسلام و المسلمین دکتر نقیب- معاون محترم آموزش و پژوهش دانشگاه- ضمن خیر مقدم به میهمانان ارجمند، به معرفی اجمالی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم و ظرفیت های بالقوه ی پژوهشی آن در راستای مأموریت های انجمن مذکور شرح داد.
  در ادامه حجت الاسلام و المسلمین دکتر تاج آبادی(دانشیار دانشگاه صنعتب مالک اشتر)- رییس انجمن قرآن و تحول علوم ایران- و آقایان دکتر ولی الهی و دکتر اخوان از اعضای رئیسه ی انجمن قرآن وتحول علوم، درباره ی انجمن و اهداف تشکیل و کارکردهای آن توضیحاتی را ارائه دادند. مهمترین نکات ارائه شده بدین قرار است:
  ۱- قرآن، مبنای انجمن برای تبیین مبانی علوم استو به نظر انجمن، علوم روز را می توان براساس آموزه-های قرآنی تبیین کرد.
  ۲- برخلاف روش معمول که قرآن را به علوم روز عرضه می¬کنند، روش مبنایی در انجمن بر عرضه ی علوم بر قرآن استوار است.
  ۳- انجمن به عنوان یک جایگاه علمی ممتاز که در تقسیم بندی جهانی دارای اعتباری افزون تر از دانشگاه است، مزیت های متعددی برای اعضای خود به ارمغان می آورد که علاوه بر گسترش مرزهای علمی و ارائه  مبانی علوم بر مبنای آموزه های قرآنی، شرکت در نشست ها، کارگاه ها و همایش های علمی- پژوهشی مرتبط و انتشار سه نشریه علمی پژوهشی(در صورت کسب شرایط مربوطه) امتیاز¬های قابل توجهی برای اعضای محترم هیات علمی و دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی که عضو آن باشند، در پی خواهد داشت.
  ۴- از آنجا که مبنای انجمن بر قرآن و معارف قرآنی است و دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم تنها دانشگاه تخصصی قرآنی در ایران است، می بایست برای این دانشگاه نقش محوری را در فعالیت های انجمن در نظر داشت که این نقش اعم از حضور فعال اعضای محترم هیات علمی دانشگاه در هیات رئییسه انجمن، تشکیل گروههای علمی مربوطه، اخذ مشترک امتیاز مجله علمی پژوهشی و ... خواهد بود.
  ۵- انجمن، موضوع های میان رشته ای با محوریت قرآن را در دستور کار خود دارد که می توان آنها در قالب پایانامه های مقاطع ارشد و دکتری، سامان داد.
  در ادامه، اعضای محترم هیات علمی، ضمن خوشامدگویی به میهمانان و ابراز تمایل به همکاری با انجمن، به بررسی و نقد مباحث مطرح شده پرداختنه و تاکید نمودند که می بایست پیرامون دو مسئله  «چگونگیِ مبنا قرار دادن قرآن برای تبیین تمامی علوم» و « روش صحیح تفسیر علمی قرآن» بیش از پیش تأمل نمود تا مبنا و روش کار صحیح به دست آید.
  در پایان نیز مقرر گردید در اسرع وقت، دفتر نمایندگی انجمن دردانشکده تاسیس و پیگیری امور مرتبط را عهده دار گردد.

  آخرین ویرایش: شنبه 25 آذر 1396 11:47 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
 • نشست اعضای هیأت علمی دانشکده تفسیر و معارف قرآن با رئیس انجمن قرآن و تحول علوم ایران
  به گزارش خبرنگار ایحاء از قم ،نشست مشترک اعضای هیأت علمی دانشکده تفسیر و معارف قرآن با اعضای هیأت رئیسه انجمن قرآن وتحول علوم در سالن جلسات دانشکده برگزار گردید.
  کد مطلب: 4848
   
  نشست اعضای هیأت علمی دانشکده تفسیر و معارف قرآن با رئیس انجمن قرآن و تحول علوم ایران
   
  در این نشست، ابتدا حجت الاسلام و المسلمین دکتر نقیب- معاون محترم آموزش و پژوهش دانشگاه- ضمن خیر مقدم به میهمانان ارجمند، به معرفی اجمالی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم و ظرفیت های بالقوه ی پژوهشی آن در راستای مأموریت های انجمن مذکور شرح داد.
  در ادامه حجت الاسلام و المسلمین دکتر تاج آبادی(دانشیار دانشگاه صنعتب مالک اشتر)- رییس انجمن قرآن و تحول علوم ایران- و آقایان دکتر ولی الهی و دکتر اخوان از اعضای رئیسه ی انجمن قرآن وتحول علوم، درباره ی انجمن و اهداف تشکیل و کارکردهای آن توضیحاتی را ارائه دادند. مهمترین نکات ارائه شده بدین قرار است:
  ۱- قرآن، مبنای انجمن برای تبیین مبانی علوم استو به نظر انجمن، علوم روز را می توان براساس آموزه-های قرآنی تبیین کرد.
  ۲- برخلاف روش معمول که قرآن را به علوم روز عرضه می¬کنند، روش مبنایی در انجمن بر عرضه ی علوم بر قرآن استوار است.
  ۳- انجمن به عنوان یک جایگاه علمی ممتاز که در تقسیم بندی جهانی دارای اعتباری افزون تر از دانشگاه است، مزیت های متعددی برای اعضای خود به ارمغان می آورد که علاوه بر گسترش مرزهای علمی و ارائه  مبانی علوم بر مبنای آموزه های قرآنی، شرکت در نشست ها، کارگاه ها و همایش های علمی- پژوهشی مرتبط و انتشار سه نشریه علمی پژوهشی(در صورت کسب شرایط مربوطه) امتیاز¬های قابل توجهی برای اعضای محترم هیات علمی و دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی که عضو آن باشند، در پی خواهد داشت.
  ۴- از آنجا که مبنای انجمن بر قرآن و معارف قرآنی است و دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم تنها دانشگاه تخصصی قرآنی در ایران است، می بایست برای این دانشگاه نقش محوری را در فعالیت های انجمن در نظر داشت که این نقش اعم از حضور فعال اعضای محترم هیات علمی دانشگاه در هیات رئییسه انجمن، تشکیل گروههای علمی مربوطه، اخذ مشترک امتیاز مجله علمی پژوهشی و ... خواهد بود.
  ۵- انجمن، موضوع های میان رشته ای با محوریت قرآن را در دستور کار خود دارد که می توان آنها در قالب پایانامه های مقاطع ارشد و دکتری، سامان داد.
  در ادامه، اعضای محترم هیات علمی، ضمن خوشامدگویی به میهمانان و ابراز تمایل به همکاری با انجمن، به بررسی و نقد مباحث مطرح شده پرداختنه و تاکید نمودند که می بایست پیرامون دو مسئله  «چگونگیِ مبنا قرار دادن قرآن برای تبیین تمامی علوم» و « روش صحیح تفسیر علمی قرآن» بیش از پیش تأمل نمود تا مبنا و روش کار صحیح به دست آید.
  در پایان نیز مقرر گردید در اسرع وقت، دفتر نمایندگی انجمن دردانشکده تاسیس و پیگیری امور مرتبط را عهده دار گردد.

  آخرین ویرایش: شنبه 25 آذر 1396 11:45 قبل از ظهر
  ارسال دیدگاه
تعداد صفحات : 2 1 2